VAN DE HAK OP DE TAK. WEIDEBEMESTING Volledige Samenstelling voor Weiden Moederloze viggens Haver voor Kiekens Nieuws Afdelingen Rechtskundige Dienst waarborgen voor inhoud waarborg tegen hard worden. overvloedig en voedzaam groenvoeder Kora-Viggenmelk DE KOORNBLOEM 8 feb. 1958 Eindelijk zijn wij dan toch zover qekomen dat de bloedige hoon, door Rusland de Westerse mogend heden aangedaan, uitgewist is. Wij kunnen nu eindelijk met een ge rust gemoed'igaan slapen, omdat wij weten dat onze nachtrust voor taan ook zal bewaakt worden door een democratische kunstmaan en aldus de bedr, iginy van de rode maan afgewend is. De Amerikanen moeten zich wel bijzonder opgelucht gevoelen bij de vaststelling dat, in een zeer kor te tijdspanne, zij een gevoelig deel van het verloren terrein terugge wonnen hebben. Meer, bepaalde Amerikaanse geleerden zijn op nieuw overmoedig geworden en kondigden nog voor dit jaar de verovering van de maan aan. Wij zullen niet gaan beweren dat zulks niet mogelijk is, hierdoor heb ben wij van al die dingen veel te weinig verstand en hebben wij stil aan geleerd dat het woordje on mogelijk niet langer in de mo derne woordenboeken voorkomt. Wij willen ook niet direct van de hoge toren blazen en in afwach ting maar doen zoals de blinde die eerst weoste te zien alvorens te ge- Intussen is de Amerikaanse kunstmaan een feit geworden en zullen de Russen noodgedwongen een toontje lager moeten zingen. Wat per slot van rekening maar goed is ook. Hiermede wordt het evenwicht tussen Oost en West al leszins weer enigermate herste a. Alhoewel wij eigenlijk wel een fout begaan met te spreken van Russische en Amerikaanse kunst manen. Want, op de keper be schouwd, zijn beide kunstmanen, de Spoetnik en de Verkenner, toch niets anders dan de vrucht van de Duitse geleerden. Want toen in 1945 de Duitsers het spel verloren hadden, wisten zowel Russen als Amerikanen zich mees ter te maken van de geleerden van de Duitse raketbasis Peenemunde, waar de V2 en VI van stapel gelo pen waren. De bekende muziekhandel Le brun uit Parijs verkoopt sinds en kele tijd, naast gitaren akkorde- ons en trompeiten, ook vuurwa- Door een journalist ondervraagd naar de reden van deze zonderlin- qe verkoopsuitbreiding, antwoord de de heer Lebrun zeer laconie dat het hem gelukt was de ver koop van gemengde muziekinstru menten zodanig op te drijven dat na een tijd de buren van de ko pers behoefte hadden aan een re volver. Om zich tegen de muzikale over daad te beschermen. De Franse toneelspeler Franpois Perrier gaf onlangs als zijn mening te kennen dat de ouders zich niet langer ongerust hoeven te maken wanneer hun kroost oorlogje aan het spelen is. Als reden gaf hij op dat hi] een tijdje geleden, bij een wandeling in het Pare du Luxembourg, een jongetje tot een meisje hoorde zeg gen Kom, laten wij oorlog spe len. Ik ben generaal en gij zult mijn secretaresse zijn aan wie ik mijn Mémoires zal dicteren. Automatisatie is aan de orde van de dag. Op de bekende Reeper baan van de Duitse havens'ad Hamburg werd een paar maanden geleden een automaat opgesteld die voor slechts 10 pfennig goede raad verschaft om de moeilijkhe den des levens op te lossen. Het is vraag nummer 5 die bij zonder in de vroege morgenston den het meeste succes heeft. Zij luidt Wat vertel ik aan mijn vrouw wanneer ik vlak voor het opstaan thuis kom Een Amerikaanse student in psychologie had als tema voor zijn doctoraat de lichtgelovigheid van de mensen gekozen. Om zijn stel ling meer kracht bij te zetten had hij in een groot dagblad volgende aankondiging geplaatst Ik bied gedresseerde aapmensen als huis knechten aan. Hij ontving niet minder dan 7321 aanvragen... Na urenlange arbeid gelukten inbrekers er eindelijk in de zware brandkast van het handelshuis Lumber te Dallas (Texas) open te breken. De teleurstelling was groot de brandkast bevatte alleen waarde loze papieren, benevens een schild waarop geschreven stond Bovendien was de brandkast he lemaal niet gesloten Van pech gesproken. De burgemeester van Brescia (Italië), signor Bruno Boni, ging in op het verzoek van de stedelijke dierentuin om een drie maanden jonge leeuw gedurende een tijdje op zijn kantoor te nemen, daar het beest behoefte had aan een gelijk matige warmte. Sinds de jonge leeuw zich voort durend op zijn bureel bevindt, is de heer burgemeester tot het besluit gekomen dat zijn bezoekers het nooit lang trokken en, met het oog op de leeuw, zich op het allernood zakelijkste beperkten. Wat enigszins te verstaan is. EISERINGEN. Vergadering op donderdag 13 februari, te 18,30 uur, bij De Munck Albert, Steenweg op Ninove. Programma 1) Voordracht met film. 2) Gratis tombola. Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 9 feb. tussen 10 en 12,30 u., in het lokaal De Koornbloem» Grote Markt, Aalst. OPMERKING Wij moeten er hier uitdrukke lijk op wijzen dat deze rechts kundige dienst slechts koste loos is voor onze leden. Ieder lid dient dus voorzien te zijn van zijn abonnementskwijting op «De Koornbloem», zoniet zal hij, zo als de niet-leden, het bedrag van een jaarabonnement op De Koornbloem zijnde 72 fr., per raadpleging dienen te betalen. Wanneer een lid zijn bewijs van lidmaatschap zou vergeten hebben zal hem eveneens dit bedrag worden aangerekend. Dit zal hem echter op onze bure len worden terugbetaald op zijn aanvraag en mits voorlegging vanzijn bewijs van lidmaatschap. Iedereen wordt verwittigd dat hier geen uitzonderingen kun nen gemaakt worden. Gezien de vele aanvragen voor onze volledige samenstel ing voor weidebemesting welke we reeds ontvangen kunnen we aan de belanghebbenden het volgende meedelen We maakten voor dit seizoen een samenstelling die de volgende voordelen biedt 1. De inhoud aan fosfoorzuur en potas is veel hoger dan vroeger jaren, zodat minder kilo's dienen uitgestrooid. 2. We gebruikten speciale grondstoffen die het hard worden verhinderen. We geven dus buiten de ook de De fabricatie is beëindigd van onze volgens de hiernavolgende formule 7 o/o STIKSTOF 9 o/o FOSFOORZUUR 10 o/0 POT A Het voedsel staat dus klaar welke op onze weiden gedu rende gans de zomer zal verzekeren. Wie oordeelkundig en goedkoop wil bemesten zal de voor keur geven aan onze volledige samenstelling. Hoeveel samenstelling voor weiden moet men gebruiken We kregen deze week van een onzer leden de vraag hoe veel weidemengeling dient gebruikt per hectare, waarop we vol gend antwoord hebben gegeven en hetgeen geldt voor alle belang hebbende Het hangt er van af hoeveel gras U wilt hebben. In algemene regel wordt van 800 tot 1200 kg per hectare gegeven. Te veel kan men nooit geven op voorwaarde dat het gras op tijd kan gegraasd of gemaaid worden. Wanneer strooien In normale omstandigheden kan men best einde februari, begin maart strooien, naar gelang de weersomstandigheden en de toe stand van de weide. ff kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen dadelijk geholpen worden. Het gebeurt meer dat kieken kwekers haver vragen en dat hen de gewone voederhaver wordt geleverd. Dit geeft niet altijd vol doening en daarom hebben we in magazijn, speciaal geklipte en geborstelde haver ter be schikking. Drukkerij De Koornbloem Zeebergkaai, 5, Aalst. -*

De Koornbloem | 1958 | | pagina 5