Keuringen en Prijskampen voor Stieren in 1958. PERU GUANO 6 DE KOORNBLOEM 8 feb. 1958 In uitvoering van het algemeen reglement ter verbetering van het rundvee zullen keuringen en prijs kampen voor stieren gehouden worden op volgende plaatsen, da gen en uren. De kwekers zijn verplicht met hun stieren ter keuring en prijskamp te gaan, elk in hun gewest hieron der aangeduid. Op ieder der 24 hieronder aan gegeven keuringsplaatsen gaan terzelfdertijd volgende prijskampen voor stieren door a) van 12 tot 18 maand oud op 15 mei 1958 5 prijzen van 600 fr b) van 18 tot 30 maand op 15 mei 1958 1.500, 1.000, 750, 6C0fr; c) meer dan 30 maand oud op 15 mei 1958 1.800, 1.200, 9q0, 900 fr bijgevoegde prijzen volgens aan tal aangeboden stieren in de drie kategorieën. d) bewaarpremiën voor stam boekstieren met erkende afstam ming en voldoende melkkontrole (minstens 175 kilo botervet en 30°) Op iedere prijskamp kan aan twee stieren een bewaarpremie toegekend worden, voor zover de moeder een kontroleuitslag heeft van minstens 4.000 lit., 30° en 175 kg botervet. Deze bewaarpremiën bedragen le jaar 5.000 fr 2e jaar 7.500 fr 38 jaar 10.000 fr ieder verder jaar 10.000 fr. Indien één, of beide grootmoe ders geen kontroleuitslag hebben, of de bovengemelde uitslag niet bereiken, worden deze premiën verminderd. Vrijdag 7 maart, te 14 uur, te HELDERGEM, Dorp. a) voor 't gewest Heldergem= Bambrugge, Herzele, Woubrechte- gem, Ressegem, Heldergem, Aai- gem, Borsbeke, Burst en Kerksken- voor 't gewest Ninove=Meerbe, ke, Ninove, Okegem, Iddergem,- Denderhoutem, Nederhasselt, Ou ter en Aspelare. Maandag 10 maart, om 14 uur, te SCHELDEWINDEKE, Dorp. a) voor 't gewest Oosterzele= Melle, Gontrode, Lemberge, Lands kouter. Moortzele, Gijzenzele.'Oos- terzele en Scheldewindeke b) voor 't gewest St Lievens-Hou- tem=Balegem, St-Lievens-Houtem, Oombergen, Hillegem, Letterhou- tem, Vlierzele en Bavegem. Donderdag 13 maart, om 14 uur, te LEBBEKE, Kerk. a) voor 't gewest Lebbeke=Baas- rode, Opdorp, Buggenhout, Lebbe- ke en St Gillis-Dendermonde b) voor 't gewest Wieze=Oude- gem, Gijzegem, Mespelare, Den derbelle, Herdersem, Wieze, Baar- degem en Schoonaarde. Vrijdag 14 maart, om 14 uur te GREMBERGEN, Kruisstraat ay voor 't gewest Grembergen= Zele, Berlare, Grembergen, Den- monde en Appels b) voor 't gewest Hamme=Waas- munster, Hamme, Moerbeke en El versele. Zaterdag 15 maart, om 14 uur te VELZEKE, Dorp a) voor 't gewest Velzeke=Hun- delgem, Velzeke, Elene, Leeuwer- gem, Grotenberge, Zottegem, Strij- pen en St-Goriks Oudenhove b) voor 't gewest St-Blasius-Boe- kel—Zegelsem, Eist, Michelbeke, St-Kornelis-Horebeke, St. Blasius- Boekel. St. Denijs-Boekel, Munk- zwalm, Roborst en Rozebeke. Maandag 17 maart, om 14 uur te ZANDBERGEN, Dorp a) voor 't gewest Ophasselt=St- Lievent-Esse, Steenhuize, St-Ante- links, Voorde, Ophasselt en Schen- delbeke b) voor 't gewest Zandbergen= Viane, Idegem, Smeerhebbe, Moer beke, Onkerzele, Grimminge, Waarbeke, Nieuwenhove, Dender- windeke, Liefferinge, Neigem, Pol- lare, Appelterre en Zandbergen. Woensdag 19 maart, om 14 uur te DEFTINGE, Dorp a) voor 't gewest St-Maria-Lier- de=Hemelveerdegem, Opbrakel, Nederbrakel, St-Maria Lierde, St- Maria Oudenhove, Erwetegem en Godveerdegem b) voor 't gewest Deftinge= Overboelare, Zarlardinge, Neder- boelare, Geraardsbergen, Deftinge, Parike, St-Martens Lierde, en Goef- ferdinge. Donderdag 20 maart, om 9 uur te WETTEREN, Brug a) voor 't gewest Wetteren=Oor- degem.i Westrem, Wetteren, Mas- semen, Smetlede, Serskamp, Wiche len en Schellebelle b) voor 't gewest Kalken=Uitber- gen, Overmere, Kalken, Laarne, Heusden, Destelbergen en Beer- velde. Vrijdag 21 maart, om 14 uur te EREMBODEGEM, Center (2.000 fr toelage) a) voor t gewest Aalst=Aalst, Erembodegem, Welle, Denderleeuw Hofstade, Nieuwerkeiken, Meldert en Haaltert b) voor 't gewest Lede=Wanzele, Lede, Impe, Erondegem, Vlekkem, Ottergem, Erpe, Mere en Zonne- gem. ZEER BELANGRIJKE OPMERKINGEN 1. Alle stieren welke ter keuring of prijskamp aangeboden worden, dienen minstens 10 dagen op voorhand ingeschreven te worden, zoniet zul len de eigenaars op de keuring 50 fr dienen te betalen. Gele inschrij vingskaartjes zijn op elk gemeente bestuur te bekomen (duidelijk leesbaar en volledig in te vullen). 2. Alle stieren dienen behoorlijk geringd te zijn (een nijper of vijs- ring is niet voldoende). 3. Alle eenzelvigheidskaarten moeten meegebracht worden. 4. Ieder eigenaar is verplicht met zijn stier(en) ter keuring of prijs kamp te gaan enkel en alleen in de gewestpiaats waartoe zijn ge meente behoort. 5. Worden toegelaten tot de keu ring, enkel de stieren geboren vóór 15 mei 1957, welke ingeschreven zijn in de geboorteboeken van het Rood-Bont Oost Vlaams stamboek vee (wilde stieren=zonder papie ren) worden niet toegelaten. 6 Om tot de keuring toegelaten te worden, moet de moeder van de stier een melükontroleuitslag heb ben van minstens 4.000 liter, 30° en 160 kilo botervet. 7. Alle stieren, geboren vóór 15 mei 1957, vroeger goedgekeurd of niet, in 't register of stamboek staan of niet, moeten op die dag aange boden worden. In geval van absolute onmoge lijkheid het dier aan te bieden, moet vóór de keurtng het sekretariaat verwittigd worden met aangifte van de reden. Op de latere keuringen (bijge voegde keuringen waarvoor da ta, plaatsen en uren later zullen bekend gemaakt worden) zullen enkel nog jonge stieren mogen aangeboden worden. 8. Bij het aanbieden van een stier, vroeger reeds gekeurd, in t stamboek of register, moet hetdek- boek van 1957 eerst afgegeven wor den. De eigenaars worden ver zocht dit dekboek mede te nemen zonder dit dekboek zal de stier niet toegelaten worden tot de ring. 9. Het linkeroor van de stieren moet op voorhand goed gereinigd zijn, zodanig dat het tatoueernum- mer duidelijk leesbaar is (uitwas sen en lang haar afsnijden). 10. Alle verantwoordelijkheid wordt afgewezen voor ongevallen of schade aan of door dieren ver oorzaakt. Op voorhand inschrijven van dieren die aan keuring of prijskamp deelnemen. 1) Sedert enkele jaren dienen al le stieren, die ter keuring komen, 10 dagen vóór de keuring inge schreven te worden. Thans kent en volgt iedereen de ze werkwijze alles verloopt zeer vlot. De gele kaartjes voor de stieren keuringen blijven in voege. 2) NIEUW voor de koeien- en vaarzenprijskampen. Met eenparig gunstig advies van alle bestuursleden van de geweste lijke Veekweeksyndicaten werd beslist, dat, vanaf dees jaar, alle vaarzen en alle koeien die ter prijs kamp komen, 10 dagen op voor hand dienen ingeschreven te wor den. Dus Nieuw!!! Een speciaal blad, hiervoor ge maakt, zal tijdig naar iedere kwe ker gestuurd worden. Men gelieve dit blad te willen gebruiken (en niet de gele kaartjes). Wie dit blad mocht verloren of bij vergissing niet ontvangen heb ben, gebruike een gewoon wit blad, met aangifte van de naam, geboorte- of stamboeknummer van ieder dier. Men mag ook inschrij ven op het blad van een andere kweker. Elke tentoonsteller van vaarzen of koeien doet zijn best om aan deze oproep tot inschrijving te voldoen. DEZE TRACTOR OF AUTO kan de uwe worden indien u deelneemt aan de grote prijskamp 1958 van Volledig organische meststof le Prijs Een landbouwtractor Fahr Diesel 11 PK of een auto Fiat 600 naar keuze. 2e, 3e en 4e Prijs Een bromfiets Claeys-Flandria 5e tot en met 14e Prijs Een rugsproeier Leman. Verder 40 prijzen Peru Guano. Vraagt inlichtingen aan uw leverancier en eis bij elke aankoop van Peru Guano de nodige formulieren. Belgische Peru Guano Maatschappij N. V. Antwerpen. y- t-coó<^cc*v-vc^ 4tct>n. Landbouwers, Denkt er aan dat benevens stikstof, fosfoor en potas de grond en de planten ook behoefte hebben aan kalk en magnesium. Het GEMENGD GRONDVERBETERINGSMIDDEL «DOLOKAL» heeft een inhoud van 85 calciumcarbonaat en 10,5 °/0 magnesiumcarbonaat fijnheid van 99 °/0 door de zeef Kahl 100 vochtgehalte van minder dan 1 Verkrijgbaar bij de S. M. Redt U Zeiven en bij hare verkopers. A', STUC- S7KZ4A,

De Koornbloem | 1958 | | pagina 6