W oudschoolmeester Notarieele Annoncen J. DE CLIPPELE bouwgronden Fr. MOYERSOEN Handelshuis en Meers G. CAUDRON VAN DEN BOSSCHE De Gedenkschriften van de WOONHUIS JE MET TUIN moderne BLOEMISTERIJ Te huur DE KOORNBLOEM 8 feb. 1958 Studie van Notaris Kattestraat, 9, Aalst. (Tel. 24256). Openbare verkoping van een en twee schone en welgelegen percelen te Herdersem, Broekstraat Notaris J. DE CLIPPELE te Aalst, zal namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Herdersem. Koop 1- Een WOONHUISJE met aanhorigheden en grond, gestaan en gelegen aan de Broekstraat, nr 12, gekadastreerd sectie B, nr 179c en deel van ex-nr 177b groot vol gens meting 3 a 97 ca 52 tma. Koop 2. - Een perceel BOUW GROND, gelegen aan de Broek- straat, gekadastreerd sectie B, deel van nrs 177b en 178 groot volgens meting 2 a 88 ca 28 tma. Koop 3. - Een perceel BOUW GROND gelegen aan de Broek straat, gekadastreerd sectie B, deel van nrs 177b en 178 groot volgens meting 2 a 75 ca 50 tma Zie grondplan op de plakbrie ven. Alles in gebruik bij de heer Henri Adriaenssens. Enkele Zitdag maandag 10 februari 1958, te 2 u. nam. te Herdersem, Kouter baan, ter herberg De Poorters vrienden gehouden door de heer Petrus Verleysen. Studie van Notaris te Aalst. Statiestraat. 21. Openbare verkoping van te Erembodegem, Brusselbaan. Notaris MOYERSOEN, te Aalst, zal, namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. - Een welgelegen eigen dom, zijnde handelshuis met inrij poort, koer, achtergebouwen, dien stig als afzonder ijk woonhuis en tuin, aan de Brusselbaan, nr 39, groot 6 a 30 ca. Ingedeeld als volgt Gelijkvloers grote voorplaats dienstig als winkel, keuken, zijka mer, achterkeuken, inrijpoort, koer en W.C. In achtergebouw 2 slaapkamers, keuken, woonkamer, bergplaats en W.C. Op verdiep van hoofdge bouw 5 slaapkamers. Verders grote zolder. Voorzien van electri citeit en pompwater. Onmiddellijk vrij. Te bezichtigen alle dinsda gen en donderdagen van 3 tot 6 u. Zich wenden Brusselbaan, nr 17 Ingesteld 200.000 fr. Koop 2. - Een perceel beste meers gelegen tegen de Brusselbaan, (achter het naphtestation Purfina) gekadastreerd wijk A, nummer 2010/A, groot 27 a 70 ca. Palende Noord de tramlijn, Oost Paul Micha-Breckpot, Zuid dezelfde, Oscar Panny en de C O.O. der stad Aalst, West Pieter Gee- rinckx-De Bruyn, de erven en Jan Verleysen-Liefferinckx. In het ge bruik bij de heer Rufin Temmer man. Onmiddellijk vrij. Laatste zitdag maandag, 10 februari 1958, te 3 u nam. ter herberg In den Tir gehouden door de heer Al- fons Kiekens te Aalst, Brusselse steenweg, nr 228. Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg, 6. Telefoon Aalst 211.05. Openbare verkoping van te GIJZEGEM. Notaris G. CAUDRON, te Erem bodegem, zal openbaar verkopen Gemeente Gijzegem. Een eigendom, Beekweg 1, nabij de Kasteelstraat, groot 50 a, palen de N O op 55,78 m de beekweg, Z -O. M Sienaert, Z. W. M. Van Medegael, N W. de spoorweg bevattende Woonhuis waarin eetplaats, ge- installeerde badkamer, keuken met lopend warm en koud water, slaap kamer, zolder, en kelder met ma- zoutchauffageketel voor verwar ming van huis en serres verders werkplaats. Een vaste serre van 1.000 m2, ge schikt voor alle teelten, met beton nen bakken en verwarming, thans gebruikt voor anjersteelt. Een vaste kweekserre met 2 ta bletten 12 X 3,50 m., verwarmd Twee vaste serres (12 X 3 m en 12 X 5 m) voor aankweek van moederplanten. Geboorde put met waterpomp «Stork» en waterleiding. Garage en kippenhok. Tuin met populieren en sparren. In de verkoop is begrepen het gereedschap (spaden, rijfen, rie ken, kruiwagen). Te bezichtigen elke zaterdag van 13,30 u. tot 17 u. en 's zondags van 9 tot 12 u. Onmiddellijk vrij Enkele Zitdag Maandag 10 februari 1958, te 14 u., ter herberg «Het Houten Hand op de hoek van de steen weg Aalst-Ninove en de steenweg Aalst Geeraardsbergen, te Erem bodegem. Studie van Notaris te Herzele. Zeer gerieflijke gebouwen te Denderleeuw bevattende ruime bo- venplaats met hangar en koer en zeer ruime kelder (vroeger gediend voor brouwerij). Gelegenheid voor stalling en garage. Zeer geschikt voor kwekerij van champignons. Geallieerdenstraat, 21 te Dender leeuw. 28 En dat is dan de doop de fami lie-acte van de arme gentiaan. als zo n plant haar eigen bloot met cijfers getekende beschrijving zel ve lezen kon, dan moest zij op ha- Te plaats bevriezen Zo n relaas is immers kouder dan de herfstri]p. Dat weten de woudlui beter. De bloem leeft en bemint en spreekt een wondervolle taal. - Maar van een bang voorgevoel vervuld, beet de gentiaan, bij de nadering van een mens en meer nog vreest zi] voor diens van hartstocht gloeien- den adem, dan voor de doodkou- den kus der eerste sneeuw. Zo ben ik de niet verstaande en deniet verstane.Zonder zin en phm wentel ik rond in het ontzaglijke levende rad der schepping. Verstond ik mijzelf slechts eerst. Ternauwernood na de koorts der wereld tot rust gekomen en mi] ver heugend in de vrede des wouds, komt de drang weer boven, om een blik in de verte te doen zover 's mensen oog kan reiken. Daar op de blauwe grens van het woud zou ik willen staan er ver weg zien m het land der andere mensen. Z.ij zijn niet beter dan de woudbewo ners en weten ook ter nauwernood meer maar toch zij streven en ver moeden en zoeken u, o Heer OP DE HEMELLADDER. Op een mooien herfstmorgen heb ik mij opgemaakt, om de hogen berg te bestijgen, welks hoogste spits de Grijze Tand wordt ge noemd. Bij ons beneden in Winkel is toch al te veel schaduw, en daar boven staat men in de lichtkring der wijde wereld. Er is geen weg, men moet rechtuit, door struikge was en kreupelhout en gesteente. Na uren ben ik bij de Miesen- bachhut gekomen. Het jonge vro lijke paar is er reeds vandaan. De levendige zomertijd is voorbij, de hut staat in herfstverlatenheid. De vensters, waaruit anders Aga naar de knaap heeft gekeken, zijn met balken dichtgemaakt de bron is verwaarloosd en sijpelt alleen nog maar, en het ijskegeltje aan het einde van de tuit groeit neder waarts naar de grond toe. De kelk van een herfsttijloze wiegelt er naast en geeft de stervende bron het doodsgelui bij hare laatste ademhalingen. Het tuinbed, dat de herderin in de zomer zo zorgvuldig heeft ver pleegd, waarop de heldere bloe men liefelijk hebben geprijkt, ligt thans woest, halfverdord, vernield. O, hoe innig verlangend wacht in de vroege lente ons oog op de eer ste bloemen van de tuin Met al onze hulpmiddelen staan wij het bloembed bij in zijn ontkiemen hoe beschutten wij het in zijn groeien en bloeien, met welke trot se vreugde bewonderen wij zijn pronken als de bruigom doet Nu echter begint onze liefde voor de tuin allengs te verkoelen, wij rei ken hem onze handen niet meer. Alleen pronkt hij voort en wordt een woekerende wildernis van on uitsprekelijke schoonheid. Maar vergeefs, des mensen gemoed is verzadigd geworden en de tuin woekert welig voort en ve woekert en verbleekt-onbegrepen en on- beklaagd. In mijn tuintje wassen brandne tels, en hommels zoemen er in. Ik moet eigenlijk iemand hebben, die het bezorgt Ga weg. gij boze gebeurtenissen Men kon gek wor den, als men er aan denken wou... Ik heb mij neergezet op de kop van de waterbak en mijn ontbijt opgegeten. Dat is een stuk brood van rogge en havermeel geweest, zoals het hier allerwege gebruikt wordt, 't Is een eten, zoals het-let terlijk-het gehemelte kittelt, heel grofkorrelig en vol zemels. Buiten op het land, waar tarwe wast, zou zo n baksel niet smaken hier is het zonder uitzondering het voor werp der bede geef ons heden ons dagelijks brood !-Maar er komen ook tijden in deze streek, waarin de Goeie God zelfs met het haver brood karig is dan komt gedorst stro en mos onder de molensteen. Mij zegene God het stuk brood en de slok water erbij Met Gods ze gen toebereid, smaakt alles goed, gij herenkokken Later begin ik hoger te stijgen. Eerst ben iko^erde kam gegaan, uit welks kuilen overal misvormde stenen opduiken Daartussen staan pruiken vedergras en vlechtbiezen. Enige tedere, sneeuwwitte bloem pjes wiegelen en kijken angstig om zich heen, alsof zij helemaal verdwaald waren in de rotseen zaamheid en graag weer teiug wil den. Van het eens zo mooi Alpen- rozenmeer is niets meer over dan de spichtige stoppels van de struik. Ik klim verder, ga om enige rots wanden en de top van de Kleinen Tand, vervolgens ga ik langs een rand, die zich uitstrekt tot aan de hoofdstam van het gebergte. Daar heb ik de verblindende gletservel- den voor mij, glad zachtglanzend als ivoor, zich uitvleiend in wijde, zachte hellingen en kuilen of in barstige, veelvormige ijshellingen van hoogte tot hoogte. Daartussen rijzen kale rotstorens op, en daar in luchtige verte boven de lichte glet- sers verheft zich een donkergrau we, scherpgetande kegel, ver op rijzend boven de hoogste toppen van het gebergte Dat is mijn doel, de Grijze Tand Een scherpkoude luchtstroom ijs de van de kant der gletsers neer en het ganse onmeetbare hemel rond was schier donkernachtblauw, zodat ik boven de Grijzen Tand de ster heb gezien, dien wij in het eer ste morgen- of avonduur zo ver wonderlijk zien stralen en die zij Venus noemen. Maar toch stond de zon hoog aan het hemelgewelf. De verre sneeuwbergen en rotstop pen waren zo helder en nietig, dat ik bijna dacht ze liggen slechts weinige geweerschotbreedten van mij af en zijn gevormd uit glinste rende suiker Naar het oosten daalt de streek af naar de glooigrond van het schemerige woud. En de anders zo hooggelegen bergweiden liggen diep als in een afgrond, en daar en daar ligt het grijze dobbelsteentje ener berghut, waarvan slechts het ene, het dakvlak zijn licht opwerkt. Van de westkant gapen de huive ringwekkende diepten des kraters, in welker dondere schaduwen het zwarte, glansloze oog van het meer staart. Toen ben ik een paar uren lang de lastigen en gevaarlijken weg van de bergkant langs gegaan tot aan de gletsers. Wordt voortgezet) MH9WBH

De Koornbloem | 1958 | | pagina 7