BEETZADEN. Plantaardappelen BAL Magazijnen en Burelen gesloten Plantaardappelen Zaaigoed voor de Lente. Vee- en Varkensmarkten V eek weeksy ndicaten Inschrijving voor Brokkalk. ZAAIHAVER ZAAIGERST voor de Lente 15e Fokveedcxg te Oudenaarde Nieuws onze Afdelingen RECORD Inzake de teelt van beten is het van het grootste belang de beste uitgelezen zaden te kopen. Sinds vele jaren leggen we ons toe dezelve op te zoeken. We gaan ter plaats de veredelingsvelden bezien tereinde een goede keus te kunnen doen. Onze pogingen worden op prijs gesteld want ieder jaar vermeerdert de verkoop van onze veredelde beetzaden. In dit artikel bestaat een grote wedijver en we weten dat de boeren bezocht worden, zelfs lastig gevallen voor de aan koop van beetzaden. We hebben aan niemand wetten te stellen maar men zal ons toelaten een raad te geven aan onze leden Indien U prima zaad verlangt welke een goede oogst moet verzekeren bestelt dan zonder wachten het beetzaad bij uwe vereniging Redt U Zeiven. te Anderlecht voor deze week. Vorken s Men telde ter markt 1963 varkens of 183 meer als de vorige week. Er werden vooral zware en zeer zwa re dieren aangeboden. De markt was zwak met dalende prijzen. Na het schijnt wordt er minder ingevoerd uit Holland, deels om dat het toezicht is verscherpt, en vooral omdat Holland goede ko pers heeft gevonden in Frankrijk. Er werden naar dit land grote hoe veelheden uitgevoerd wat zekere invloed heeft op de hollandse prij zen aldaar. Men noteerde voor de markt van dinsdag 11 februari Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 27 32 fr. ma gere 25-26,5 fr. half-vette 23- 24,5 fr.vette of buiten gewicht 20 tot 22 fr. Hoornvee De aanvoer wees op 3.340 stuks, wat ietwat te veel bleek tegenover de mindere vraag met het oog op de aanstaande vastentijd. De prijzen waren dan ook in lichte daling zelfs voor de beste slachtdieren. Men noteerde Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 12 februari Ossen dikbil 47-53 fr,- goed ge vormde .- 36-44 fr.60 t.h. opbrengst 28 34 fr. 55 t.h. opbrengst .- 22-27 fr Koeien 55 t.h. opbrengst 19-24 fr 50 t.h. opbrengst16 18 fr. Vaarzen dikbil 47-53 fr. goed gevormd36 44 fr.60 t.h. opbrengst 29-35 fr. 55 t.h. opbrengst 22 27 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 27 32 fr. 55 t.h. opbrengst 22 26 fr. zware 21-25 fr.worstdieren 12 16 fr. Kalvermarkt Ook op de kalvermarkt bleek minder kooplust te bestaan wat oorzaak was dat de prijzen daal den. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 80 Ir.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 53 tot 57 fr.; goed gevormde: 43 tot 51 fr; gewone 30 tot 36 frminderwaardige 27 tot 29 fr. We kunnen aan de belangheb bende meedelen dat we voor de lente de planters zullen aankopen welke nog beschikbaar zijn in de gepaste maten en van de goede herkomsten. Het schijnt zeker dat niet alles zal voorhanden zijn, zodat we dus geen waarborgen kunnen geven voor bepaalde soorten. De aanvragers hebben er alle belang bij zo vlug mogelijk hun aanvragen te doen, want hoe ver der het seizoen vordert, hoe lasti ger het zal worden om te kopen. Beschikbaar in magazijn. Zijn voor 't ogenblik beschik baar in magazijn in beperkte hoe veelheden Krugers Alpha Holl. en Den. Bintje Holl. en Den. Sirtema Voran VERWACHT binnen een drietal weken Eerstelingen witte en rode Bintje Holl. Kruger Record IJsselster Ter gelegenheid van KARNAVAL in het loka-1 De Koornbloem Grote Markt, Aalst. zondag 16 februari, begin 16 u. maandag 17 febr. 19 u. dinsdag 18 feör. 18 u (gratis bal op dinsdag) Prachtig orkest. Wegens de karnavalfeesten zijn onze magazijnen en burelen gesloten op dinsdag 18 februari. VERBOND DER van Oost-Vlaanderen Achterstraat. 32. St. Amandsberg OP VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958. 75.000 fr. prijzen. 30.000 fr. voor de loten der vaderstieren. 30.000 fr. voor de prijzen der verschillende kategoriën. 15.000 fr. voor tussenkomst in ver voer voor tentoonstellers die op meer dan 15 km van Oudenaarde wonen. Kwekers, liefhebbers, kopers en verkopers allen op 28 februari naar Oudenaarde Vergaderingen der Gewestelijke V eek weeksy ndicaten DAGORDE Voordracht door de Dr Butaye, rijksveeteeltconsulent. Tombola. te Deinze, Café Driekoningen (bij Statie) zondag 16 februari te 14 uur. te St Niklaas, Gildenhuis, don derdag 20 februari, te 10 uur te Evergem, Bibliotheekzaal, Sta tiestraat, op zondag 23 februari 1958, te 14 uur. te Wettere Volksmacht, don derdag 27 februari 1958 te 10 uur. te Zottegem, Katolieke Kring, zondag 9 maart 1958 te 14 uur. STRIJTEM Vergadering op maandag 24 fe bruari te 19 uur bij Van Belle Rufin, Donkerstraat, Gehucht. Programma 1) film met voordracht 2) Gratis tombola. NEDERHASSELT. Vergadering op dinsdag 25 fe bruari te 19 uur, bij D'Haeseleer Edgard, Steenweg op Aalst. Programma 1) film met voordracht. 2) Gratis tombola. Kortelings te lossen op Statie Haaltert, bij Wed D'Haeseleer, Vondelen, 6, Denderhoutem. Er zijn nog veel personen die de laatste weken inschreven voor planters RECORD. Tot ons spijt moeten we melden dat we deze planters onmogelijk kunnen vinden in de kleine maten. Ze bestaan nog in de maten 45 tot 55 of 60 en ze worden boven dien aan dikke prijzen verhandeld. We zien ons dus verplicht alle tot hiertoe binnengekomen in schrijvingen in de kleine maten te vernietigen. Al de personen die akkoord zijn de genoemde zware planters te kopen worden vriendelijk verzocht een nieuwe vraag te doen en dit zonder wachten want zeer korte lings zullen ook deze planters van de markt zijn, zodat we zelfs geen waarborg kunnen geven van de levering. Hoop van Gembloers Zonne II zijn in magazijn beschikbaar. Alle andere soorten zullen be steld worden naar gelang de v aag. Piroline en Kenia zijn eveneens beschikbaar. Andere soorten volgens aan vraag. Stephanie MORY Petrus Noël. Edmond VLAEMINCK Helena VERSCHOOTE Mr. Benoit De Mot Lid van Redt U Zeiven Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming. De belanghebbenden kunnen van heden af hun aanvragen inzenden voor allerlei lentezaden onder meer voor Verschillende soorten K lavers Vlas Zomertarwe Zomergerst Haver Beetzaden Graszaden - enz. enz. Vooral nieuwe variëteiten zijn soms moeilijk om vinden of zijn de voorraden vlug uitgeput. Iedereen heeft er belang bij tijdig een besluit te nemen voor wat nodig is voor de komende lente. Men meldt ons uit Zonnegem het overlij- den van Mevrouw weduwe van Lid van Redt U Zeiven Men meldt ons uit Schoonaarde het overlij den van Mijnheer Echtgenoot van Mevr. Elvire Van Hauwermeiren. Lid van Redt U Zeiven Men meldt ons uit Hamme het over lijden van Mevrouw echtgenote van

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4