Plantaardappelen Bambrugge. ZAAIHAVER ZAAIGERST GERST VAN DE HAK OP DE TAK. Forfaitaire aanslagbarema's. Vee- en Varkensmarkten Landbouwvoordracht Westvlaamse Proeftuin Nieuws onze Afdelingen DE KOORNBLOEM 1 maart 1958 De regering van Oost-Duitsland heeft een reisgids uitgegeven die bijzonder bestemd is voor burgers uit de Sjowetzone die zinnens zijn een bezoek aan West-Duitsland te brengen. Hierin worden zij nadrukkelijk gewaarschuwd zich door het goe de leven in West-Duitsland niet te zeer te laten beïnvloeden. Woordelijk staat er Het is geen kunst een eierkoek te bakken als men over eieren beschikt. Kunst is het wel hem op tafel te brengen wanneer men geen eieren heeft Op welke manier de Oost Duit sers dit doen, zouden zij ons toch eens mogen laten weten. Sinds verschillende jaren zocht de Engelse politie naar de venster poetser Edward Marcus, die we gens verschillende gewaagde dief stallen opgespoord werd. Nadat hij eindelijk aangehou den werd kwam aan het daglicht dat hij sinds verschillende maan den regelmatig de vensters van Scotland Yard poetste. Bij een geheime stemming voor het begeven van een openbaar ambt in de Engelse stad Hertford stemde een van beide candidaten, volgens het principe van de Engel se fairness, voor zijn tegenstander. De tegenstander werd met een stem meerderheid verkozen. Met buitengewone scherpzinnig heid en behendigheid gelukte het de autokoopman E.T. Burshett uit Fugquay-Varina (U.S.A.) na een opwindende jacht een gangster aan te houden, die juist een bank voor 12.000 dollar bestolen had. Toen de politie aan de koopman haar waardering en bewondering voor zijn moedige daad overmaak te, antwoordde de man dat het niet in zijn bedoeling gelegen had de gangster aan te houden. Hij wilde hem alleen een auto verko pen, omdat hij wist dat hij over geld beschikte. Wegens de steeds stijgende le vensduurte heeft de Beroepsvere niging voor Bedelaars van Mexico City aan haar leden opdracht ge geven vanaf heden alle kleinere muntstukken als aalmoes te weige ren. Te Monreal (Canada) spande een zekere mevrouw Liliane Morrisen een echtscheidingsproces in. Oor zaak hiervan was dat haar man, inplaats van te gaan werken, zijn tijd doorbracht met dikke woor denboeken en encyclopediëen te bestuderen, om zich steeds nieuwe uitdrukkingen eigen te maken. Toen de vrouw zelf van haar werk thuis kwam, dwong hij haar deze nieuwe woorden te leren Als na enkele dagen bleek dat zij ze vergeten had, beschimpte hij haar en verklaarde met een dergelijk onopgevoed persoon niet te kun nen samenleven. Van de tien woorden die zij bij de behandeling van het geding aanhaalde, kende de rechter er geen een enkele van. Een farmer uit Herderson (Nieuw- Zeeland) had sinds verschillende maanden met een echte ratten- plaag af te rekenen. Toen hij er werkelijk niets meer kon mee aanvangen, kwam hij op een lumineus idee hij telegrafeer de naar de Duitse stad Hameln en verzocht de beroemde rattenvan ger dringend bij hem te komen. Wetenschapsmensen vonden op een eiland in de nabijheid van de Amerikaanse Stille Oceaankust een hoop verkoolde beenderen. Ze stelden vast dat het hier de over blijfselen van een menselijke maal tijd betrof. Strenge wetenschappelijke op zoekingen stelden vast wanneer deze maaltijd plaats gevonden had 29.650 jaar geleden. In een geestdriftige rede voor de verkiesbaarheid voor Engelse damesin het Hogerhuis verklaarde de Earl of Home Ik zou de En gelse vrouw met de vrouw op het wapenschild van mijn collega de Earl of Airlie kunnen vergelijken beide staan achter een halfqeslo- ten deur verlangend te wachten opdat deze zou geopend worden, om samen met de mannen het Ho gerhuis te kunnen betreden. Daarop stond de aangesprokene Earl of Airlie recht en verklaarde Ik ondersteun de oproep van mijn collega. Ik wil er echter zijn aan dacht op vestigen dat de dame op mijn wapenschild vanaf de heupen opwaarts naakt is. MINISTERIE van LANDBOUW De aandacht van de landbouwers wordt gevestigd op het feit dat mits voorleggen, aan de bevoegde kontro- leur. van de nodige verklaringen, de be dragen die ze aan hun werklieden/of aan ondernemers van landbouw werken betalen, mogen afgetrokken worden van desemi-bruto winsten bepaald volgens de aanwijzingen van de forfaitaire aan slagbarema's en dit in de mate dat die bedragen de toegelaten onkosten voor werklieden niet overschrijden bij toe passing van vermeld barema. OPEN KRING Kunstvereniging. Ter aanmoediging van onze ei gen Kunstenaars zal te Bambrugge in het lokaal Spanjaardshof Grote steenweg, op zondag 2 maart te 20 uur de opening van de 3de kunsttentoonstelling geschieden. Stellen hun werk tentoon KUNSTSCHILDER Van der Go ten, Antwerpen. BOETSEERDER Lapaige, Zotte- gem. POËZIE Voordrachten van ver schillende dichters. INTERMEZZO Van der Goten Troebadoer Kor Hoop van Gembloers Zonne II zijn in magazijn beschikbaar. Alle andere soorten zullen be steld worden naar gelang de viaag. Piroline en Kenia zijn eveneens beschikbaar. Andere soorten volgens aan vraag. te Anderlecht voor deze week. Varkens De prijzen liepen nogmaals om laag en men kan zeggen dat de zelve in 8 weken tijd circa 5 fr. per kilo zijn gedaald. De oorzaak ligt alleen aan de regering die massale Hollandse invoer toeliet om de prijzen te drukken. Voor de boeren alleeen mag de zon der welvaart niet schijnen. Iedere maal dat een of andere voortbrengst tot een ietwat lonen de prijs komt weet men grenzen te sluiten of te openen om de prij zen naar omlaag te drukken. De index moet uitsluitend laag worden gehouden op de rug van de boeren Men noteerde voor de markt van dinsdag 25 februari Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 26 30,5 fr.ma gere 23,5 25 fr. half-vette 2l- 23 fr. ,- vette of buiten gewicht 19 tot 21 fr. Hoornvee. De veemarkt verliep zonder veel schommelingen en aan onveran derde prijzen. Men noteerde Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 26 februari Ossen dikbil 47-53 fr: goed ge vormde 37-44 fr.,- 60 t.h. opbrengst 28 35 fr. 55 t.h. opbrengst 22-27 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 19 24 fr 50 t.h. opbrengst16 17 fr. Vaarzen dikbil 47-53 fr. goed gevormd 37 44 fr.60 t.h. opbrengst: 29-35 fr. 55 t.h. opbrengst 22 27 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 26 31 fr. 55 t.h. opbrengst 21 25 fr. zware 20 24 fr. worstdieren 12 16 fr. Kalvermarkt De aanvoer wees op een ver mindering van 55 dieren tegen deze van verleden week. De prijzen waren schier onver anderd. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 80 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 52 tot 56 fr.; goed gevormde41 tot 50fr; gewone 30 tot 35fr; minderwaardige 26 tot 28 fr. Polidoor DE SMET Jan VAN WESEMAEL Mevr. Gabriëlle De Bruecker Lid van Redt U Zeiven Emile VERSTRAETEN Mevr. Pauline Cooyman Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming. Zijn in magazijn beschik baar Eerstelingen E 28/35 Bintje E 28/35 400 kg Bintje E 35/45 Bintje E Denemarken 30/40 500 kg Kruger E 28/35 200 kg A 35/45 100 kg Alpha A 300 kg A Denem. 30/45 300 kg Voran A 28/35 9C0 kg Sirtema E Verwacht toekomende week 5.000 kg Record A 45-55 (waarvan reeds 4.000 kg inge schreven) 1.000 kg IJsselster B 40/45 BELANGRIJK Het is bijna zeker dat geen nieuwe aankomsten te verwach ten zijn buiten de vermelde hoe veelheden in magazijn en deze in koop. Alle niet vermelde soorten zijn uitgeput. te OORDEGEM. Op maandag 3 maart, om half acht, wordt een voordracht gege ven in het Café van Wwe Van der Vurst. Lucien De Winne, land- en tuinbouwleraar te Mere, zal er spreken over de witloofteelt. Iedereen is welkom. De inrichter Ing. G. De Corte. te BEITEM-RUMBEKE De Westvlaamse Proeftuin v.z.w. te Rumbeke Beitem laat we ten Gat De fruitaanplanting toeganke lijk is voor het publiek ieder eerste zondag van de maand van mei tot oktober. Groepsbezoeken, op aanvraag, worden steeds toegestaan. Er is nog steeds gekeurd ent hout te bekomen. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich tot de bedrijfslei der Mr E. Pollet, Kortewagenstraat, 6, Rumbeke. Telefoon .- Roeselare nr= (051) 214.82. APPELTERRE. Vergadering op zondag 2 maart, na de 2de H. Mis, bij D'Hondt Al- bert, Cafe Welkom Eichem- straat. Programma 1) Voordracht met film. 2) Gratis tombola. Speciaal voor duiven. We hebben in magazijn een kleine partij prachtige gerst spe ciaal voor de duiven. Men meldt ons uit Aalst het overlijden van de heer Echtgenoot van Mevr. Anna Beeckman Lid van Redt U Zeiven Men meldt ons uit Erpe het over lijden van Mijnheer Echtgenoot van Men meldt ons uit Aalst het overlijden van Mijnheer Echtgenoot van uit onze

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4