VOLLEDIG BEMESTEN landbouwberichten Volledige Samenstellingen Boeren, geeft bemesting voor een volledige al uw vruchten STIKSTOF, FOSFOORZUUR en POTAS 1 maart 1958 5 De smokkelinvoer van boter. Een volksvertegenwoordiqer stelde aan de Minister van Landbouw op 15 januari 1.1. volgende vraag om inlichtingen «Graag wou ix van de heer Mi nister vernemen welke de hoe veelheid is van de aangeslagen bo ter bij frauduleuze invoer voor de vijf laatste jaren en per jaar. Hetzelfde voor wat het aantal stuks vee b-treft in de verschillen de categorieën, koeien, vaarzen, kalveren, stieren. De Minister antwoordde a)Boter Jaar 1953 72.180 kg 1954 84.400 kg 1955 55.600 kg 1956 45.900 kg 1957 84.200 kg b) Rundvee Jaar 1953 733 stuks 1954 457 1955 534 1956 231 I 1957 203 De Administratie beschikt niet over de nodige gegevens om het onderscheid te maken tussen de categorieën van het in beslag ge nomen rundvee. Het afdekken van silo's voor bietenpulp en bietenkragen De heer volksvertegenwoordi ger Héger vroeg op 10 januari 1 1. aan de heer Minister van land bouw volgende inlichtingen Luidens de wettelijke voor schriften moeten de landbouwers in sommige gevallen silo s voor bietenpulp en bietenkragen be dekken met een laag aarde om het verspreiden van onaangename geuren te verhinderen. De moderne techniek streeft naar de bevordering van het gebruik van een bedekking in plastiek. De ze is doeltreffender voor de bewa ring van de silo en is niet zo door dringbaar voor de geuren die hij zou kunnen verspreiden. Er wordt mij nochtans op gewe ien dat sommige rijkswachters, daarbij de wet naar de letter vol gend,-en daarin is geen sprake van plastiek, bij gemis van terza ke geldende onderrichtingen pro ces verbaal opstellen. Mag ik de heer Minister vragen of hij het niet geboden acht tussen beide te komen om dergelijke be keuringen te wermijden Het antwoord van de Minister luidde Het deksel in plastiek, herme tisch of niet, gelegd op de silo s in harde materialen gebouwd, moet bedekt zijn met een laag aarde van 15 a 2j cm De silo voorzien van een plas tiek-klok die aan de omtrek van de silo is vastgehecht, zou mijns inziens, met geen laag aarde moe ten bedekt zijn. Hetzelfde geldt voor de klok-silo en de silo vacuum in plastiek die de silo s in harde materialen kunnen vervangen ea geen bedek king met aarde vereisen. Deze bewaringsmethodes ver mijden de uitwasemingen van geuren. Ik kom bij het Departement van Volksgezondheid en van het Ge zin tussen, ten einde de nieuwe re gels aan te nemen, die rekening houden met de evolutie van de be waringsmethodes. Aan wie behoort de bedding van een afgeschafte waterloop Volksvertegenwoordiger Van Royen stelde volgende vraag aan de Minister van Landbouw Gaarne zou ik in verband met onderstaande het advies van de heer Minister willen vernemen .- Artikel 14 van de wet van 15 maart 1950 op de onbevaarbare waterlopen bepaalt dat de bed ding van een afgeschafte water loop wordt verondersteld toe te behoren aan de GEMEENTE waar op ze ligt. Dit heeft voor gevolg dat het Be stuur van Registratie en Domeinen, die vroeger gelast was met de ver koop van het vrijgemaakt terrein, de belanghebbenden naar de ge meente verwijst die thans deze taak op zich dienen te nemen mits ver vulling van bepaalde pleegvor men. Mag ik in dit verband volgende vragen stellen 1° Indien van weerszijden van de waterlopen twee verschillende eigenaars palen, hebben zij het recht elk de helft der verlaten bed ding te kopen (dus tot de as van de waterloop) Indien één der eige naars zijn toekomend deel niet wenst aan te kopen, mag dan de volledige bedding aan de andere verkocht worden 2° Wie moet in dit geval de ver koopakte verlijden a) In geval de burgemeester be voegd is, zijn er geen moeilijkhe den b) In geval een notaris dient tus sen te komen kan artikel 14 van bedoelde wet als voldoende eigen- domstitel gelden voor de gemeen te? De Minister antwoordde als volgt Wanneer een niet bevaarbare waterloop afgeschaft is wordt de bedding geacht toe te behoren aan de gemeente op wier grondgebied zij ligt. De boordeigenaars hebben een recht van voorkeur op het verkrij gen van de eigendom van de ver laten bedding elk van zijn kant tot in het midden. Men neemt aan dat, wanneer een boordeigenaar geen gebruik wenst te maken van zijn recht de eigenaar van de andere oever dit recht verkrijgt over de ganse breedte van de bedding. Nadat de bij artikel 14 van de wet van 15 maart 1950 voorge schreven pleegvormen vervuld zijn behoort het aan de gemeenteraad, op grond van artikel 76 van de ge meentewet.te beslissen dat tot ver koop zal worden overgegaan De tussenkomst van een notaris is niet verplicht. De verkoopakte kan, namens de gemeente verle den worden door de burgemeester bijgestaan door de secretaris. Artikel 14 van de wet is ten bate van de gemeente een voldoende eigendomstitel, zolang het tegen bewijs niet is ingebracht Aanvragen tot vermindering van bijdragen aan het solidariteitsfonds en voor het wettelijk pensioen. Het Solidariteits- en Waarborg fonds herinnert de zelfstandigen, die een vermindering wensen te genieten van de solidariteitsbijdra ge en, gebeurlijk, van de storting inzake wettelijke verzekering, voor het dienstjaar 1958, cat zij gehou den zijn een aanvraag in te dienen bij het Solidariteits- en Waarborg fonds vóór 31 maart 1958. Deze aanvraag moet ingediend worden door middel van het for mulier dat het Fonds aan de be langhebbenden liet geworden. De personen die dit niet zouden ont vangen hebben, kunnen een exem plaar bekomen, hetzij bij het Soli dariteits- en Waarborgfonds, 4 Es planadestraat, te Elsene, hetzij bij hun verzekeringsinstelling. Het Fonds zal verplicht zijn de vermindering te weigeren aan iedereen die geen aanvraag inge diend heeft en zal, in dit geval, de betaling eisen van de maximum- bijdrage van 1.20J frank. De zelfstandigen of helpers, die tot nog toe de solidariteitsbijdra ge, voor het dienstjaar 1957, niet gestort hebben op P.C.R nr 772,23 van het Solidariteits- en Waarborg fonds, worden er tevens aan herin nerd dat zij deze onverwijld moe ten kwijten Agenten van het Fonds hebben opdracht ontvan gen de weerspanningen op te spo ren. FRANKRIJK. Het internationnaal salon voor Landbouwmachienen wordt ge houden te Straatsburg van 29 maart tot 3 april e.k. Met het oog op de Europese eco nomische gemeenschap zal dit een gebeurtenis zijn van belang. DENEMARKEN. Uitvoer van eieren. Tot 29 dec. 1957 werden uit Dene marken in 1957 101.949 ton eieren uitgevoerd, wat slechts weinig meer is dan in 1956, toen de uit- 98 675 ton bedroeg. Een be voer langrijke uitbreiding onderging de uitvoer naar Duitsland, dat met 65.449 ton de belangrijkste afnemer was. In het voorgaande jaar wer den daarheen 57.883 ton uitge voerd, zodat de uitvoer in 1957 dus met ca. 13 is toegenomen. De uitvoer naar Engeland, in 1956 nog 9722 ton, daalde met meer dan 50 tot 4029 ton, Het Amerikaanse le ger kocht 13.662 ton tegen 12.986 ton in 1956. Andere belangrijke af nemers waren Italië met 8057 ton (7306), Zwitserland met 3879 ton (4521). De uitvoer van overige lan den bedroeg 6714 ton tegen 5851 ton in 1956. De uitvoer van slachtpluimvee steeg van 12.376 ton in 1956 tot 13.670 ton in 1957. In 1955 bedroeg de uitvoer 12.458 ton terwijl gemid deld in de periode 1935-1939 jaar lijks 2912 ton werd uitgevoerd. De uitvoer naar Duitsland en Enge land nam toe met ongeveer 50 terwijl daarentegen de uitvoer naar Zwitserland en Italië een niet on belangrijke teruggang vertoonden. Duitsland importeerde 6677 ton (4045), Engeland 2722 ton (1883), Italië 1732 ton (2604) en Zwitser land 1429 ton (2330). De uitvoer naar overige landen daalde van 1514 ton in 1956 tot 1110 ton in 1957. Indien ons Ministerie van Landbouw een propaganda-tocht wil inrichten voor het algemeen belang van de gemeenschap en vooral van onze boeren dan kunnen we het een raad geven Zend door het ganse land autowagens voorzien van luid sprekers die op alle hoeken van elke straat, vóór ieder boeren bedrijf, de roep uitzenden meer uitleg te verstrekken over genoemde bijgevoegd door een welbespraakte spreker En om wat slogan zou dienen Geeft Stikstof, Fosfoorzuur en Potas in gepaste verhoudingen, dan zijt U zeker van de beste vruchten te oogsten met de minste uitgaven. Men kan verzekerd zijn dat inzake bemesting nog veel te verbeteren is en dat de inlichtingsdiensten van ons Ministerie met deze echt Amerikaanse doenwijze heel wat zouden kunnen bereiken, vooral wanneer de nodige uitleg door pers en radio zou volgen. Het toedienen gebeu en, men kan Redt U Zeiven voor al deze meststoffen kan afzonderlijk ze ook gemengd toedienen. is gekend voor zijn prima voor alle vruchten. Het komt erop aan goed te rekenen en de gepaste hoeveelheden iedere vrucht te geven, kunst om op de goedkoopste manier te ligt voor de missingen en ver- WAARBORGEN voor Daar bemesten. Met volledige samenstellingen zijn alle keerde toepassingen Redt U Zeiven inhoud en zuiverheid. De lange ondervinding en de vele proeven hebben uitge wezen dat de Volledige Samenstellingen van Redt U Zei ven een GOEDKOPE BEMESTING daarstellen waarvan de uitslagen verzekerd zijn. samenstellingen uitgesloten. geeft volledige DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1958 | | pagina 5