TBC-Vrije Veemarkt ZOMERGERST Moederloze viggens Jm KORAMELK Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 11 maart 1958 Redt U Zeiven Jaarlijkse Algemene Vergadering PLANTGOED Jeugdvereniging R.ILZ. Haiivasten-bal ZAAIHAVER ZAAIGERST ZOMERTARWE te Herzele Kora-Viggenmelk 4 DE KOORNBLOEM 15 maart 1958 te Anderlecht voor deze week. Varkens Aangevoerd 2001 of 409 meer als vorige week. Het bleek alras dat er niet veel goede vleesvarkens op de markt waren en deze werden rap aan hogere prijzen verkocht. Een ongewoon groot aantal zwij nen die te zwaar en te vet waren zijn aan lage prijzen verhandeld. Hoe het mogelijk is dat de kwe kers de dieren zo lang vast houden is een raadsel. Ook moet gezorgd worden dat de zwijnen gevleesd en niet vet zijn want langs om meer wordt het vet geweerd. Rogge en aardappelen geven te veel vet, terwijl goede mengvoe ders vlees aankweken. Men noteerde voor de markt van dinsdag 11 maart Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 26-31 fr.ma gere 24-25 fr. half vette 21- 23 fr. vette of buiten gewicht 19 tot 21 fr. Hoornvee. Er werden 371 koppen meer aan gevoerd tegenover verleden week. De goede dieren werden aan verhoogde prijzen verkocht, ter wijl voor de andere eerder lager prijzen werden geboden Hier ook zoekt men naar goed gevormde en normaal gevette beesten. Men noteerde Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 12 maart Ossen dikbil 46 52 fr; goed ge vormde 37-43 fr.60 t.h. opbrengst 28 35 fr. 55 t.h. opbrengst 22-27 fr Koeien 55 t.h. opbrengst 19 24 fr 50 t.h. oporengst15-17 fr. Vaarzen dikbil 46-52 fr. goed gevormd37-43 fr.60t.h. opbrengst: 29-35 fr. ,- 55 t.h. opbrengst 23 28 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 26 29 fr. 55 t.h. opbrengst 21 -25 fr. zware 20 23 fr.worstdieren 10-14 fr. Kalvermarkt De verhandelingen waren traag met schier onveranderde prijzen. Er werden 49 koppen minder aan gevoerd als verleden week. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 78 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 50 tot 55 fr.; goed gevormde40 tot 48 fr; gewone 30 tot 34 frminderwaardige 26 tot 28 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen worden vastgesteld a.v. Producentenmarkt Grote 1,35 a 1,40 fr. Prijs op tournée Gemiddelde prijs van 1,30 fr. Marktbeschouwingen Vaste markt. Betere vooruitzichten voor uitvoer. Aangevoerde hoeveelheden 930.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 63 833 Verkocht 45.680 (2,00 d 3,10 fr.) Botermarkt 1.040 kg. - 70 a 73 fr. Tendens van de markt lichte stijging Zwijnen 22-23 fr. Biggen .- 28 32 fr. Kalveren 40-48 fr. Samenwerkende Maatschappij AALST. De Heren Aandeelhouders wor den vriendelijk uitgenodigd tot de welke zal gehouden worden op zondag 23 maart 1958 te 14 uur in ons lokaal De Koorn- bloem G ote Markt, Aalst. DAGORDE 1. Verslagen van Beheer- en Toe- zichtsraad. 2. Lezing en goedkeuring van de balans, van de winst- en verliesre kening en van de verdeling der winsten. 3. Ontlasting te geven aan Be heerders en Toezichters. 4. Kiezing van vier Beheerders, in vervanging van de Heren Bae ten, Wijnant, D'Hondt en Moens, uittredende Beheerders. 5. Kiezing van twee Toezichters, in vervanging van de Heren Van Bockstael en Kiekens. De uittredende leden van Be heer- en Toezichtsraad, zijn her kiesbaar. 6. Uitbetaling van de winstaan delen. De aandeelhouders gelieven per soonlijk te komen, voorzien van hun aandeelboekje, dat dient als toegangsbewijs. Namens de Beheerraad De Bestuurder, De Voorzitter, O. Caudron. Emiel Baeten. Op Paasmaandag, 7 april, te 9 uur. 1. De dieren moeten tbc vrij zijn en van tbc-vrije bedrijven nomen. 2 Van elk dier moet op de markt de schetskaart getoond worden. 3. Degene die hun dieren zelf brenqen moeten eveneens in het bezit zijn van hun stalinventaris (formulier 22). Zij moeten niet op voorhand inschrijven en krijgen op de markt 100 fr. per aangebracht dier. 4. De veehouders van het 4e dis trikt kunnen hun vrouwelijke die ren kosteloos laten afhalen en eventueel terugvoeren. Per dier moet bij de inschrijving 50 fr. (in papier) gevoegd worden Dat geld zal volledig terugbetaald worden bij de kontrole op de markt. Die inschrijving gebeurt bij dhr. Dr. M. MOULART, Diergeneeskun dig Inspekteur te Aalst, met opga ve van juist adres, nummer van schetskaart, ouderdom en geslacht van het dier. Deze markt staat in het teken van de uitbreiding van de tbc be strijding over het hele land ver plichte algemene tuberculinatie verbod van verkoop van besmette dieren, verbod van toegang tot ge meenschappelijke weiden en vrij- geweiden, dubbele weideafsluiting (vanaf 1-1 1959; en hogere toela gen voor 't afslachten van reage rende koeien ouder dan 5 jaar. Er zal zonder enigen twijfel de eerstkomende tijd veel vraag zijn naar tbc vrij vee. Waar koopt men het veiliger dan te Herzele Waar is er meer keus dan te Herzele Beschikbaar in magazijn Eerstelingen Saskia Bintje Kruger Bintje Denemarken Voran Alpha Holland Verwacht ljsselster Record 45/55 voor duiven en kiekens is in magazijn beschikbaar. LET OP Voedergerst is goed voor te malen, terwijl zomer- gerst speciaal als ruwvoeder voor kiekens en duiven wordt voor behouden. Vraag dus Zomergerst of Voedergerst. René HAELTERMAN Oud Zaakvoerder van Redt U Zeiven Op zondag 16 maart te 6 uur in het lokaal De Koornbloem Gro te Markt, Aalst, het laatste leden bal van dit seizoen ons Alle leden worden verwacht Puik Orkest. Hoop van Geinbloers Zonne II zijn in magazijn beschikbaar. Alle andere soorten zullen be steld worden near gelang de vraag. Piroline en Kenia zijn eveneens beschikbaar. Andere soorten volgens aan- vra ng. is eveneens i.i magazijn aange komen. kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen dadelijk geholpen worden. VOOR DE KALVERS 'fis gezonder! Men meldt ons uit Zandbergen het overlij den van Mijnheer Echtgenoot van Mevr. Zoë Van Den Steen Wij bieden onze oprechte en kristelijke deelneming aan de gttroffen familiën

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4