VAN DE HAK OP DE TAK. KORAMELK ZADEN Keukenrijst Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 8 april 1958 38e Tentoonstelling DE KOORNBLOEM 12 april 1958 Wanneer wij even terugblikken op het verloop der gebeurtenissen tijdens de laatste verlopen weken op het internationaal politieke ter rein, dan moeten wij besluiten dat de Russische politiek belang rijke successen heeft geboekt en de Westerse diplomatie eens te meer in nauwe schoentjes heeft gebracht. Onze sympatie voor het Westen mag ons geenszins blind maken voor de werkelijkheid. En deze werkelijkheid gebiedt ons te erken nen dat de Russen heel leep te werk gaan in vergelijking met de vaak plompe metoden van de Amerikanen in het algemeen en van de Amerikaanse staatssecre taris voor Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Zo heeft partijgenoot Kroetjev, die intussen zijn spitsbroeder Boel- ganin opzij gezet heeft, een paar weken geleden verklaard dat Rus land besloten heeft af te zien van alle verdere atoombomproefnemin gen. Zeer tot ontsteltenis van Ame rika dat zinnens is bij het komend najaar belangrijke proefnemingen te doen met waterstofbommen in de Indische Oceaan. Nu dient onmiddellijk opgemerkt dat Rusland, wat kernenergie be treft, het Westen ver vooruit is en dat 't nu bepaald geen offer brengt door van verdere proefnemingen af te zien. Integendeel, wanneer het Westen moest besluiten aan de uitnodiging van Kroetsjev gevolg te geven op zijn beurt onmiddellijk met de proefnemingen te stoppen, zo zou hieruit volgen dat het Wes ten in een bepaald minderwaardi ge positie zou komen te staan. Nu is het echter wel zo dat het grote publiek weinig verstand heeft van dergelijke subtiliteiten en er trouwens met reden maling aan heeft. Of het nu Russen, Ame rikanen, Chinezen of wat ook we zen, iedereen in de hele wereld heeft schrik van de atoombommen en vraagt niets liever dan dat al dat gevaarlijk gespeel met dit moordend tuig zo spoedig moge ophoude. Het is dan ook, of men het wil of niet, een goed punt voor de Russen wanneer zij bekend ma ken dat zij de atoombomproeven staken. En een even slecht punt voor de Amerikanen wanneer de ze zeggen dat zij het Russische voorbeeld nog niet kunnen volgen. Verder behaalden de Russen een nieuw succes met de medede ling dat zij besloten hebben tot stopzetting van de fabricatie van dit moordend tuig. Niemand kan zulks vooralsnog controleren, maar de geste is er. Of het voornemen uitgevoerd wordt of niet. Overi gens, in de politiek en in de liefde is alles toegelaten. Er zijn anders nog humoristen in de wereld. Zo de bekende Engelse filozoof Bertrand Russell die de eerste helft van de 20e eeuw als een buitengewoon vreedzame tijd beschouwt, en dit in alle ernst. Ge kijkt misschien vreemd op en denkt direct aan de twee wereld oorlogen die wij te verteren kre gen Luistert dan naar de redenering van de Engelsman: Tussen 1850 en 1900 heeft de wereld in het geheel 48 oorlogen gekend terwijl in de tijdspanne 1900 tot 1950 er slechts 27 geweest zijn. Voor 't geval er soms zoudt aan twijfelen! In de Amerikaanse stad Boston liet een stèenrijke jonggezel zijn niet onaardig fortuin na aan drie oudere dames die in zijn jeugdja ren zijn liefde versmaadden en hem afwezen. Als rechtvaardiging schrijft hij dat hij aan hen al zijn rust en te vredenheid van zijn later leven te danken heeft. De 7-jarige Tony Braithwaite uit Whitstable (Engeland) was te laat in de klas gekomen en moest van de meester vijftig maal de zin Ik mag niet te laat komen in de klas schrijven. De volgende dag bracht de jon ge spruit het strafwerk mede, ge schreven echter door de vader. In de begeleidende nota deelde deze aan de onderwijzer mede dat het telaatkomen van zijn zoon zijn schuld was en dat hij het daarom niet meer dan billijk vond dat hij ook de straf schreef. Geraakt maar wijs uit die Engel sen! Te Heilsbronn (Duitsland) w^rd een 19-jarige jonge man door een jeugdrechtbank tot 48 uur hechte nis veroordeeld omdat hij weiger de zich een indentiteitskaart aan te schaffen. Toen de jonge man zich aan de gevangenis aanbood om zijn straf uit te zitten, werd hem de toegang geweigerd. Omdat hij geen iden titeitspapieren bij zich had. In een Roemeens dorp werd door het gemeentebestuur medege deeld dat de strijd tegen het anal fabetisme met alle middelen moest doorgevoerd worden. De ongelet terde burgers werden aangemaand onmiddellijk hun naam te komen opgeven. Het begin van de avondlessen in lezen en schrijven zou door aan- plakbrieven medegedeeld worden. Wij kregen een dezer dagen een propagandabrochure in handen, uitgegeven door de toeristische dienst voor het Italiaanse berg dorpje Torre Marina. Wij vertalen voor u Wij bie den U stilte en eenzaamheid. Het steile opklimmen naar ons dorpje is slechts mogelijk aan ezels, zodat U zich in onze romantische en van de wereld afgescheiden omgeving goed thuis zult voelen. Hoeveel toeristen aan deze wei nig vleiende oproep gevolg zullen geven, weten wij niet. te Anderlecht voor deze week. VOOR DE KALVERS 'tls voordeliger! Varkens Opnieuw werden deze week 205 varkens minder aangevoerd dan vorige week. De markt kende een vlotter verloop. Men noteerde voor de markt van dinsdag 8 april Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 25,5-31 fr.ma gere 23,5-24,5 fr. half-vette 21,5 22,5 fr.vette of buiten gewicht 20 tot 21 fr. Hoornvee. De markt was vast voor goede soorten, maar dalend voor de an dere. Er werden 1032 stuks meer aangevoerd dan vorige week nl. 3341 stuks in totaal. Men noteerde Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 9 april Ossen dikbil 46-54 fr; goed ge vormde 37-43 fr. ,- 60 t.h. opbrengst 29 36 fr. 55 t.h. opbrengst 22-26 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 18-24 fr 50 t.h. opbrengst14 15 fr. Vaarzen dikbil 46-54 fr. goed gevormd37-43 fr.60 t.h. opbrengst 27-36 fr. 55 t.h. opbrengst 22 27 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 26 29 fr. ,- 55 t.h. opbrengst 20-24 fr. zware 18 22 fr.worstdieren 7-12 fr. Kalvermarkt De markt hield prijs voor de goe de kalveren, voor de overige da ling. Aangevoerd 1071 stuks, wat 17 minder is dan vorige week. Daar het aanbod groter is dan vraag vonden sommige kalvers geen kopers Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 80 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren :50tot 54 fr.; goed gevormde36 tot 46 fr; gewone 27 tot 31 fr; minderwaardige 22 tot 24 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote: 1,55 a 1,60fr. Prijs op tournée Gemiddelde prijs van 1,50 fr. Marktbeschouwingen Vaste markt. Aangevoerde hoeveelheden 850.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 56.510 Verkocht 50.900 (2,00 a 3,90 fr.) Botermarkt 1.151 kg. 67 a 70 fr. Tendens van de marktonver anderd. Zwijnen 21 - 22 fr. Biggen: 28 - 3 fr. Kalveren 38-46 fr. van Landbouwmachines k 11 mei 1958 Militair Oefenplein,Elsene Brussel De Openbare Besturen hebben 25 ha van het Militair Oefenplein ter beschikking gesteld van de S.M.l A. voor de inrichting van een Expositie van Landbouwmachines, en dit om de deelnemers in staat te stellen de handelsbetrekkingen te behouden met hun landbouwkliên- teel en aan deze toe te laten de snelle evolutie te volgen van de mechanisatie. Van dit ruim Oefenplein werden 75.000 v.m gelegen tussen de Ge neraal Jacqueslaan en de Triomf laan afgesloten, namelijk: 52 C00 m2 voor de machines (en wegen) 23.COO m2 voor de demonstraties. De wegen zullen met bizondere zorg aangelegd worden. 245 firma's nemen deel aan de ten toonstelling. Het aandeel der Belgische con structeurs dient onderstreept; al de andere landen, die traditioneel deelnemen aan het «Landbouwsa- lon zullen er de laatste modellen van hun gespecialiseerde construc ties exposeren. DEMONSTRATIES Verscheidene deelnemers zullen, op aanvraag der klanten, steeds demonstraties doen ter plaatse. Daarbij worden nog Gespeciali seerde demonstratiedagen inge richt, als volgt maandag 5 mei: motoculteurs dinsdag 6 mei: ku stmeststrooi- ers woensdag 7 mei: stalmestladers en spreiders donderdag 8 mei: tractoren; vrijdag 9 mei: sproeitoestellen en atomiseurs zaterdag 10 meiberegeningsin- stallaties. in magazijn beschikbaar Beetzaden: Groenkraag, rozekraag, lange gele, peragis. Lokers klaverzaad van prima herkomst. Graszaden onze gekende mengeling voor blijvende weiden. Alle afzonderlijke graszaden zo als: Italiaans en Engels Raygras, Westerwolds enz. Steenklaver. Al onze zaden zijn gewaar borgd voor kiemkracht en her komst. Prachtige partij in magazijn beschikbaar Men meldt ons uit Erembodegem het overlijden in de ouderdom van 81 jaar van de heer Achilles Jozef CAUDRON Ere-Notaris, Ridder in de Kroonorde. Men meldt ons uit Aalst het over lijden van de heer Pierre-M.-C. VERBEIREN Echtgenoot van Mevr Josephine Robbrecht Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming.

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4