Bemesting voor de Rapen. SAMENSTELLING VOOR DE RAPEN RAPENZAAD Van de hak op de tak* Belangrijk Bericht Winning van veredelde graszaden VOLLEDIGE MESTSTOF Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 1 juli 1958 Het is zo stilaan de gewoonte ge worden dat, wanneer van niet-al- ledaagse rekorden gesproken wordt, wij als vanzelfsprekend aan nemen dat zulks in Amerika ge schiedt. Zo is het ook in de Amerikaanse stad Fayetteville dat een nieuw we reldrecord van. lang babbelen ge vestigd werd. Het zal wel geen be toog hoeven dat dit record door een vrouw gevestigd werd. Het is inderdaad de 49 jarige grootmoeder Mistress Mc Caulley die het gehaald heeft met gedu rende 28 uren en 44 minuten aan een stuk te wauwelen, over ver schillende onderwerpen, gaande van de internationale politiek over het schotelwassen naar de laatste modesnufjes. Het vorig record stond op naam van een zekere Mistress Grant met 27 uren en 31 minuten. Toen de echtgenoot van de nieu we wereldkampioene het heuglijk nieuws vernam, schudde hij wijs gerig met het hoofd. Geen won der was zijn enig en veelbeteke nend commentaar. Arme sukkelaar. De communistische machtheb bers van Oost Duitsland sparen zich geen moeite om het algemeen le ven te communiseren Zo heb ben zij het reeds klaar gebracht, denken zij ten minste, aan de jeugd te leren hoe zij op een echt com munistische manier een meisje het hof moeten maken en hoe men iemand die de pijp aan Maarten gegeven heeft op een communisti sche wijze onder de grond moet stoppen. Zij hebben zich thans aan het probleem van het doopsel gewijd, omdat zij van oordeel zijn dat het het niet opgaat dat een kind bij zijn verschijnen in zijn progressis- tisch vaderland, niet op een wer kelijk socialistische wijze ge doopt zou worden. Wij weten op het ogenblik nog niet welke maatregelen men hier toe getroffen heeft. Misschien wel dat, in plaats van de gebruikelijke Latijnse formule die in de kristelij ke landen de pastoors gebruiken, men door een politiek commissaris een hoofdstuk uit «DasKapital» van Karl Marx laat voorlezen. Het zou ons geen zier verwon deren. Ge weet hoe snotapen zijn. Als zij maar iets kunnen uitrichten dat door grote mensen verboden wordt 1 Zo had een jonge vlegel een taartje gegapt uit het uitstalraam van een pastijbakker uit Johannes burg (Zuid-Afrika). Slecht bekwam het hem, want hij werd door de bakker op heterdaad betrapt. De straf was verschrikkelijk. Geen pak slaag, integendeel. De bakker verplichtte de jonge deug niet zo veel taartjes naar binnen te spelen dat zij hem bij manier van spreken langs oren en neus uit kwamen. De knaap leed dagen lang aan een overladen maag en had zo verschrikkelijk het zuur aan de maag dat hij van al die zoetigheid eens en voorgoed genoeg heeft en niet meer zinnens is te herbegin nen. De wijze koning Salomon had het niet beter kunnen doen. [Zie vervolg onderaan hierneven). Provinciale Landbouwkamer voor Oost-Vlaanderen Gouvernementstraat, 1, Gent. Telefoon 23.38.14. De Provinciale Landbouwkamer brengt ter kennis van de belang hebbende landbouwers van Oost- Vlaanderen dat, met het doel de vermenigvuldiging te bevorderen van volgende veredelde grasza den a) Lammerstaart hooi- en wei- detype R.v.P. Melle, b) Kropaar R.v.P. Melle, c) Beemdlangbloem R.v.P. Melle volgende toelagenzullen kunnen toegekend worden voor het oogst jaar 1958 1. ten hoogste 3.000 fr. per ha voor de teelt van Lammerstaart zaad— hooitype R.v.P. Melle voor het eerste en volgende oogstjaren 2. ten hoogste 4.000 fr. per ha voor de teelt van Lammerstaart- zaad-weidetype R.v.P. Melle voor het eerste en volgende oogstjaren 3. ten hoogste 2.000 fr. per ha voor de teelt van Kropaarzaad R.v.P. Melle voor het eerste en vol gende oogstjaren 4. ten hoogste 2.000 fr. per ha voor de teelt van Beemdlangbloem- zaad R.v.P. Melle voor het eerste en volgende oogstjaren. De vermenigvuldiging van de voormelde zaadvariëteiten moet geschieden over een oppervlakte van minstens 50 aren en onder toezicht van de Nationale Dienst voor de Afzet van Land- en Tuinbouwpro ducten (N.D.A.L T.P.) De landbouwers die wensen bo vengenoemde zaden te vermenig vuldigen moeten hun inschrijving nemen vóór 25 juli 1958 bij de Pro vinciale Landbouwkamer voor Oost-Vlaanderen, Gouvernementstr., 1, te Gent. Bij de aanvraag moet de factuur gevoegd zijn van de aankoop van het stamzaad bij het Rijksstation voor Plantenveredeling, te Melle, indien het een eerste zaadoogst betreft, ofwel het keuringsverslag van de Nationale Dienst voor Af zet van Land- en Tuinbouwproduc ten van het jaar 1957, zo het om een volgend zaadoogstjaar gaat. Gent, 20 juni 1958. Voor de Voorzitter - van de Kamer. De Secretaris, Em. Van Hootegem. De Amerikaanse en de Engelse luchtmacht zitten met zware zor gen. Ditmaal zijn het niet de Rus sen die er schuld aan hebben, maar de... roofvogels. Da bevoegde overheden heb ben inderdaad vastgesteld dat ge middeld 80 vliegtuigen per jaar naar beneden storten na botsingen in de lucht met de zware vogels. Er v/erd voorgesteld de nesten van de roofvogels te gaan uitroeien. Van dit plan komt niets ingevolge het verzet van de verenigingen voor Dierenbescherming. Een voorstel om de vogels te ver jagen door het aanbrengen van luidsprekers die de laatste jazz- schlagers zouden uitzenden is niet uitvoerbaar ingevolge de grote kosten, alhoewel men overtuigd is dat zelfs de roofvogels door deze barbaarse klanken op de vlucht zouden slaan. Zoals ieder jaar stellen we ter beschikking van onze leden onze gekende met volgende inhoud aan voedende bestanddelen 9 Stikstof 5 Fosfoorzuur 8 Potas Dit is de sinds jaren vastgestelde verhouding tussen de verschillende elementen. Het is een die haar sporen verdiende en sinds jaren de grootste voldoening heeft gegeven. Een grote oogst en voedzame rapen zijn verzekerd door het gebruik van deze samenstelling. De prijs is uitermate voordelig en aangepast aan de laagste koersen. Wie een prima rapenoogst verlangt zal niet aarzelen. Wij waarborgen de inhoud van de hogervermelde samen stelling. We kunnen ook de verzekering geven dat dezelve niet hard wordt en bijgevolg gemakkelijk uit te strooien is. te Anderlecht voor deze week Varkens De markt was levendig met fel oplopende prijzen dit als gevolg van de minder aanvoer van 264 dieren. Men kan tellen op een prijsver hoging van circa 1,50 fr per kilo te gen vorige week, wat reeds een gevoelige verbetering betekent al hoewel nog circa 3 fr beneden de richtprijs. We moeten dus hopen dat de op slag verder doorgaat en dat het mogelijk wordt van de kwekers om zonder verlies en met een normale winst te werken. Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 26,5 31 fr.ma gere 23,5-25 fr. half vette 22- 23 fr.vette of buiten gewicht 19 tot 21 fr. Hoornvee. Ook hier was een lichte verbete ring waar te nemen wat vooral te danken was aan een minderaan- voer van 927 koppen, en de uit voer van vlees. Het is evenwel nog geen gezonde toestand en men kan nog niet spre ken van een algemene verbetering, gezien de geringe vraag naar vlees in het binnenland. De meeste lieden in de stad heb ben te veel geld nodig voor reizen en uitstappen en vooral voor aan koop van allerlei nuttige en onnut tige huishoudsartikelen, motos en autos. Het eten wordt meestal tot het minimum herleid. Ossen dikbil 43 49 fr; goed ge vormde 37-40 fr. 60 t.h. opbrengst 30 36 fr. 55 t.h. opbrengst 23 26 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 19-24 fr 50 t.h. opbrengst15 16 fr. Vaarzen dikbil 43 49 fr. goed gevormd37 40 fr.60 t.h. opbrengst 30-36 fr. 55 t.h. opbrengst 23-28 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 24 27 fr. 55 t.h. opbrengst 19 22 fr. zware 18 20 fr.worstdieren 11-14 fr. Kalvermarkt 4 De kalvermarkt was goed en de prijzen in stijging. Er was een min der aanvoer van 62 dieren, maar vooral was er veel belangstelling voor kalfvlees. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 67 tot 78 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren :47 tot 54 fr.; goedgevormd 36tot 44fr;gewone 25 tot 32 frminderwaardige 20 tot 23 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v, Producentenmarkt Grote: 1,65 fr. Middensoort: 1,10-1,25 fr. Kleine 0,75- 1,05 fr. Prijs op tournée Grote 1,55 fr. Middensoort (52/53 gr gr.) 1,20 fr. Kleine 0,80 fr. Marktbeschouwingen Vaste markt. Seizoenvermindering van zware eieren. Aangevoerde hoeveelheden 1.030.000 eieren. BROEDEIER VEILING Aangevoerd 35 000 Verkocht 16.500 (2,CO d 2,30 fr.) Botermarkt 1.444 kg. - 71 a 73 fr. Tendens van de marktstijging Zwijnen 23-24 fr. Biggen 25 —28 fr. Kalveren 35 42 fr. zal begin der week in magazijn beschikbaar zijn in verpakkingen met lood en certificaat van de officiële keuringsdiensten. Verpakkingen van 500 grammen 1 kilo 2 kilo en van volgende variëteiten Ronde witte Meetjes lander Lange blauwe Waaslander Half-lange van Holland Al deze variëteiten zijn gewaar borgd vr.j van knolvoetziekte. DE KOORNBLOEM MHHBii ■■mill ■1ITW1M

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4