Woudschoolmeester H. WAMBACQ DE VUYST J. DE CLIPPELE G. CAUDRON Notarieele Annoncen beste perceel ZAAILAND Bouwgronden Bouwgrond en Land HUIS LANDEN De Gedenkschriften van de BOS DE KOORNBLOEM, '2330 oogst 195S Studie van Notaris Vooruitgangstraat 11, Aalst. Openbare verkoping van een te Gijzegem. Notaris WAVBACQ te Aalst, zal openbaar verkopen: Gemeente Gijzegem Een perceel beste zaailand. Kas - teelveld «Molenwijk», gekend ten kadaster sectie B, nr 419/b, met een grootte van negen en twintl9 aren 40 ca, palende noord de beek oost de heer Remi Van Limbergen- Fransen, zuid de weg en west de heer Pieter Herssens-Van Li*pbe*- aen Gebruikt door de heer Mauri- ce Adam. Ingesteld 40.000 Ir Tweede en Laatste Zitdag maandag 8 september 1958, te 4 uur nam. ter herberg «In de Reisduif» bij dame Weduwe Boey- kens te Gijzegem, Kerkstraat, nr 4. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot Notaris Wambacq te Aalst, Vooruitgangstraat, nr. 11. Studie van Notaris te Borsbeke Openbare verkoping van te Haaltert, Molenstraat. Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal openbaar verkopen: Gemeente Haaltert. Een zeer welgelegen en gerief lijke Bouwgrond gelegen aan de Molenstraat gekend ten kadaster sectie B deel van nummers 591/g en 591/i groot volgens meting 18 a 14 ca palende noord de Molenstraat op 35 m, oost Coppens, zuid de verkoper en West De Cock. Te ver delen in vier lotenzie schets af fiche Lot 1 ten oosten groot 4 a 37 ca breed aan de straat 8,75 m. Lot 2 groot 4 a 48 ca, breed aan de straat 8,75 m Lot 3 groot 4 a 59 ca, breed aan de straat 8,75 m. Lot 4 ten Westen groot 4 a 70 ca, breed aan de straat 8,75. In ge bruik bij René Van Trappen. Enige zitdag: zaterdag 6 september 1958 te 2 u. nam. ter herberg van heer Ernest De Saedeleer, Hoogstraat te Haaltert. Studie van Notaris Kattestraat, 9, Aalst. (Tel. 24256). Openbare Verkoping van EEN PERCEEL te Meldert, Klaarhaag. Notaris J. de CLIPPELE, te Aalst, zal namens wie het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 juni 1816, ten overstaan van de heer Vrederechter van het Kanton Aalst, openbaar verkopen Gemeente Meldert. "Een perceel bos, gelegen op Klaarhaag gekadastreerd sec tie A, nr 331, groot 13 a 50 ca; pa lende of gepaald hebbende noord oost Mr August Van Langenhove zuid-oost Mej. Florence Neulant zuid-west Mr Paul Van der Strae- ten en noord-west Mr Albert De Smedt. Onmiddellijk beschikbaar. Enkele Zitdag donderdag 11 september 1958, te 14,30 u. te Aalst, Kapellestraat, ter zittingszaal van het Vredege recht. Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg, 6. Telefoon Aalst 211.05. Openbare verkoping van ZEER WELGELEGEN te Hofstade. Notaris MEERT te Erpe zal, ter tussen komst van notaris CAUDRON te Erembodegem, openbaar verko pen Gemeente Hofstade. Koop 1. - Zeer welgelegen per ceel bouwgrond, Babbelaarstraat, groot bij meting 6 a 81 ca, sectie A nr 567Z, palende volgens kadaster noord M. A. Keymeulen, oost de straat, zuid M. Th. Caudron, west Juffr. M. Van Sinay. In huur zon der schrift bij M. Alfons De Meyst, te Hofstade. Ingesteld -. 60.000 fr. Koop 2. - Een perceel land, ter plaats volgens titel Keymeulen, volgens kadaster Duiversputten, groot bij meting 12 a 45 ca, sectie A nr 75a, palende volgens kadas ter noord M. Fr. Van Dorpe, oost juffr. M. Van Dorpe. enM. Th. Key meulen, zuid M. Fr. Goeman, west M. M Baeyens. In huur zonder schrift bij M. Alois Keymeulen te Hofstade. Ingesteld 30.000 fr. Voor inzage der metingen en in lichtingen zich wenden ten kantore I van notaris Caudron. Tweede en Laatste Zitdag maandag 8 september 1958, te 14 u. ter herberg Sportwereld bij M. G. Lekime, Babbelaarstraat, 62, Hofstade. Openbare verkoping van te Hofstade, Molenstraat, en te Gijzegem, Winninck. Notaris MEERT te Erpe zal, ter tussenkomst van notaris CAUDRON te Erembodegem, openbaar verko pen Koop l.-Huis met kelder gelijk vloers voorplaats, kamer, kelder kamer en keuken, waarboven zol der, verders tuin, te Hofstade, Mo lenstraat, 58, groot bij meting 3 a 97 ca, sektie A nr 609E2, palende noord M. M. De Smet, oost M. L. Samuel, zuid op 10 m de straat, west M. G. Keymeulen. In huur zonder schrift bij Mevr. Weduwe Schuddinck. Te bezichtigen iedere dinsdag en donderdag van 17 tot 19 uur. Koop 2. - Een perceel land, te Gijzegem, Wirninck, groot bij me ting 64 a 76 ca, sectie A nr 40q, pa lende noord de erfg. C. Van Hau- (Zie vervolg 8' bladz. 1' kolom). 56 Zo heb ik op die dag gevraagd en getobd. En nog dezelfde avond snel ik naar het steenachtige dal en denk, daar moet ergens een Godsteken te vinden zijn. Ik loop het woud in, het voetpad langs, daar zie ik twee mannen, die het kruis op de schouders dragen. En toen viel 't mij in, dat het zal komen in de nieuwe kerk te Win- kelsteg, dat de woudbewoners het gaan plaatsen op het altaar. Zij vereeren het, zoals ik het vereer; ook zij willen onthouding en op offering leren; ook zij zijn mensen, die streven en worstelen naar ®n om het ware en goede, zoals ik. tr ontwaakte in mij ene vreugde, aie mij het hart schier bersten deed. ik had ulieden om de hals mogen val len, ulieden, de ganse gemeente. Ik behoor immers tot ulieden - een kind der parochie. Ja, thans is er geen tijd meer voor nutteloos denken», vaQrt de kluizenaar voort. «Korte tijd daar na heb ik Lazarus weggebracht uit dit rotsendal en naar buiten in de nieuwe kerk, om hem voor het kruis te laten bidden. Ik heb hem van harte gezegd, want ik heb wel geweten, dat hij niet meer terug keren zal in het rotshuis. En ik heb alleen voortgeleefd, wel nog meer verlaten dan v£oe" ger, en toch kalmer, en mijn hart verhief zich, alsof de ban, die er op lag, wou beginnen te wijken. Al vaker en vaker ben ik uitgegaan naar de nieuwe kerk, waarin mijn kruis staat. En de mensen hebben mij niet meer gemeden; aalmoezen hebben ze mij gereikt, opdat ik God zou bidden voor het heil hun ner ziel. Daaruit maakte ik tot mijn beschaming op, dat zij mij voor be ter houden, dan ik mij zelf. Ik ben ook weer in het huis van Bartelemé getrokken, waarin zi] meer van mij weten dan in de an dere hutten. Katto, de moeder van de kolenbrander, is als sinds jaren ziek, zij bidt mij, dat ik om Gods wil toch eenmaal een mis yo°r haar zal lezen, opdat ze gelukkig zal kunnen sterven. Dat heb ik het ou de wijfje gaarne beloofd en de mis heb ik gelezen, en wel voor mijn kruis in de kerk te Winkelsteg. Tot zover vertelde de man. Wij zwijgen beiden een hele poos. Eindelijk heb ik dus gespro ken Hoe wonderbaar wordt toch alles geschikt in de loop des le vens; dat is wellicht niet uw laat ste mis geweest in onze kerk. Ik heb je het verschuldige ant woord gegeven antwoordt de Eenspanner, wat daaruit voor ulieden, voor mij voortkomt, daar over kan thans nog niet gesproken worden.» Dit zeggende, stond hij op van de boomstam. En zoals hij daar rechtop staat, is hij jonger en gro ter, dan hij anders scheen Hq haalde diep adem, en plotseling heeft hij heftig mijne handen ge grepen in de zijne en met beven de stem geroepen: «Ik dank je, dank je En daarop is hij haastig heenge gaan. Opwaarts schrijdt hij in de rich ting van het rotsdal. Ik ga bene denwaarts de Lauterkloven in en naar Winkelsteg. Mijn schoenen stoten herhaalde- delijk tegen stenen en puin. Een ne velachtige donkere nacht ligt over de wouden. Alzo is mijn wantrouwen ten aan zien van de kluizenaar gelukkig beschaamd geworden. Als iemand afstand doet van de wereld, zij ze voor hem dan wat zij en jarenlang in de wildernis leeft onder onuitsprekelijke ontberingen en met ijzeren wil de wensen zij ner ziel bestrijdt-die is het ernst. Waarom zou hij ook in de wouden zijn gegaan, lang voor dat te Win kelsteg een steen was voor een kerk, waarom zou hij er voor ge zorgd hebben, dat de mensen hem meden en aan zijn drang om wel te doen slechts in het verborgen hebben voldaan?-En voor mij, ar me man, heeft hij de vezelen van zijn hart losgewoeld, zodat ik in het diepst van zijn binnenste kan zien, hoe het ook daar staat met de schuld. Dikwerf heb ik zo bij mijzelven gedacht: de eerste zielverzorger in Winkelsteg mag geen recht vaardige wezen, maar een boete ling. 't Moet niet wezen een man, die nooit gevallen is, maar een, die van zijn val weer is opgestaan. In de diepte en duisternis der wouden moet hij de weg kunnen vinden, om deze mensen te kunnen y°or" gaan, bergop naar de heldere hoogte. In de zomer 1819. Dat is mooidat is potsierlijk! dat is nu toch al te grappig. Ik heb vandaag gelachen en ge schreid. 't Zal wel enkel een grappig praatje wezen, maar het wordt al- lerwege ernstig verteld. En in aan merking genomen, wat allang is te horen geweest, kan het wel moge lijk wezen. Hij zou ons verspeeld hebben, de slechte kerel Verspeeld, ons allen zonder uit zondering, het gehele Winkelwoud met stok en steen, met man en muis en met Andreas Erdmann er bij, verspeeld aan de groene tafel in een enkele nacht. En verspeeld aan een Jood Enige dagen later. 't Zij zoals 't zij, wij willen voort- werken aan onze dagtaak. Ik ben vandaag in het Miesenbachwoud geweest, om de bomen te bekijken, die voor de schoolhuisbouw be stemd zijn. Zij moeten in December geveld worden; dat is voor bouw- hout de beste veltijdde zomer over kunnen zij drogen en in de eerst volgende herfst moet het bouw werk worden uitgevoerd. De zwarte hut voorbijgaande, komt de Eenspanner er uit. Hij had Lazarus willen bezoeken; maar de knaap is niet thuisdie is thans gei tenherder bij de houthakkers in Voorwinkel. Adelheid zou de Een- spanner aanvankelijk bittere ver wijten hebben toegevoegdmaar daarop had ze haar gezicht in haar boezelaar verborgen en snik kend uitgeroepenIk weet wel, je hebt de hemel verdiend aan mijn kind Ik en de Eenspanner zijn samen naar Winkelsteg gegaan. (Wordt voortgezet).

De Koornbloem | 1958 | | pagina 7