VAN DE HAK OP DE TAK. Prijskampen te Ninove. DE KOORNBLOEM 4 okt 1958 3 Uitslag van de PAARDENPRIJSKAMP op zondag 21 september 1958 EREPRIJSKAMP (Kampioenmerries van vorige jaren) 1. Berlengée Gebr. Aspelare met [Fany van Oudenhove 14 jaar 2. Cobbaut H. Outer met Mirza [9 jaar 3. Van de Haute Gebr.-Ninove met Bertha van Ter Schoor 12 jaar le Afdeling Hengstenveulens geboren in 1958 1. Van Melkebeek R-Ninove [met Ideal 2. Van Impe R.Denderhoutem [met Gaston 3. Van Melkebeek R - Ninove [met Gemin 4. Van Melkebeek R.-Ninove [met Monarque 2e Afdeling Merrieveulens geboren in 1958. 1. Van Melkebeek R. - Ninove [met Gamin 2. Van Melkebeek R. - Ninove [met Frida 3. Bael A. Nederhasselt met [Clara 4. Van Melkebeek R. - Ninove [met Rita 5. Cobbaut M.-Outer met Orpha 6. Van Melkebeek R. Ninove [met Mina 4e Afdeling Merrieveulens geboren in 1957. 1. Cobbaut M - Outer met Bella 2. Van Melkebeek R. - Ninove [met Marquise 3. Van Melkebeek R. Ninove [met Mascotte 4. De Cooman B -Ninove met [Lisette 5. Wwe Van der Stockt-Dender- [windeke met Suzanne 6. De Pril R. - Nederhasselt met [Blondine 7. Wwe Van der Stockt-Den- [derwindeke met Rita 8. Berlengée Gebr. - Aspelare [met Fany 9 Van Impe R.Denderhoutem [met Fany 5e Afdeling Merriën van 2 jaar 1Van den Haute Gebr. - Ninove [met Jeanne van Ter Schoor 2. Wauters J. - Aspelare met [Mouche d' Air 3. De Pril R -Nederhasselt met [Bella 4. Van der Schueren H.-Appel- terre met Sarah van Appelterre. 6e Afdeling Merriën van 3 jaar 1. Wynant W.-Outer met Polka [van Armecroix le Afdeling Merriën van 4 jaar en meer. 1. Van Melkebeek R. - Ninove [met Jeanne 2. Cobbaut H. Outer met Draga 3. Torrekens J. - Appelterre met [Bella 4. Torrekens J. Appelterre met [Gaby 5. Van den Haute Gebr. Ninove [met Fany 6. De Cooman B. Ninove met [Mina 7. Wwe Van der Stockt - Den- [derwindeke met Florette Kampioenmerrie Jeanne 5 jaar Toebehorende aan Van Melkebeek R. - Ninove Loten van twee merriën van minstens 2 jaar oud toebehorende aan dezelfde eigenaar. 1. Van den Haute Gebr. Ninove 2. Cobbaut Hector-Outer 3. Torrekens Jozef Appelterre 4. Van Melkebeek R.-Ninove. Uitslag van de VEEPRIJSKAMP le Afdeling Stieren van 9-13 maand 1. Van Paepegem J. Outer met [Vichy 2. Scheerlinck C. Nederhasselt [met Vigor 2e Afdeling Stieren van 13 tot 18 maand 1. Van der Hoeven E. Dender- [derhoutem met Unique 3e Afdeling Stieren van meer dan 18 maand. 1De Slover O, Meerbeke, Urbain 2. De Kegel J., Outer, Trommel 4e Afdeling Vaarzen van 12 tot 20 maand 1. Van der Hoeven E.-Dender- 2. [houtem 3. De Winter C. - Idergem 4. Van der Hoeven P.-Denderh. 5. De Kegel R.-Ninove 6. Wijnant W.-Outer 7. Wijnant W.-Outer 8. De Pril R. Nederhasselt 9. De Kegel J. - Outer 10. De Kegel J.-Outer 11. De Vos H. - Aspelare 12. De Vos H. - Aspelare 13. De Kegel J. - Outer 14. De Vos H.-Aspelare 15. Cooreman G. - Nederhasselt 5e Afdeling Vaarzen van 20 tot 32 maand 1. Coppens Gebr. Iddergem 2. Van der Hoeven E.-Denderh. 3. De Groot M.-Meerbeke 4. De Kegel R.-Nivove 5. De Vos Hector 6. De Vos Hektor 7. Morraye Wwe - Denderhou- [tem 8. Morraye Wwe - Denderhou- [tem 9. Baeyens Wed. J.-Iddergem 10. De Kegel R. Ninove 11. Van der Stockt F.-Outer 12. De Kegel J.-Outer 13. Van der Stockt F. - Outer 14. Van Paepegem J. - Outer 6e Afdeling Vaarzen van 32 tot 42 maand 1. Hoorens J.- Aspelare 2. De Pril R. - Nederhasselt 3. Hoorens J.-Aspelare 4. De Vos H. Aspelare. 5. Morraye Wwe Denderhoutem 6. Morraye Wwe Denderhoutem 7e Afdeling Gecontroleerde koeien 4.000 1. - 30° - 150 kg 1. Van der Schueren A. - Appel- [terre 2. Van der Hoeven E. Dender- houtem 3. Scheerlinck C. - Denderhou- [tem 4. Geeroms G.-Denderhoutem 5. De Kegel R.-Ninove 6. Wijnant W.-Denderhoutem 7. De Kegel R. - Ninove 8. De Vos H - Aspelare 9. De Pril R. - Nederhasselt 10. Baetens F.Iddergem 11. De Pril R.-Nederhasselt 12. De Pril R. - Nederhasselt 13. De Vos H.-Aspelare 14. Merckx E. Denderhoutem 15. Van Vaerenbergh H.-Den- [derhoutem. 16. Van der Stockt F. - Outer Kampioen 1958 Stier: Unique aan Van der Hoe- ven E. - Denderhoutem Koe Fauvette aan Van der [Schueren H. - Appelterre De generaal heeft dus vorige zondag in Frankrijk zijn slag thuis gehaald. En met klank. Kent ge hem niet Voor deze die hem beter menen te ken nen heet hij Karei van de Walle. In 't gallisch Charles de Gaulle. Hij mag er prat op gaan, naast het feit de langste generaal van Frank rijk te zijn, er bovendien nog de populairste te zijn. Met zo maar 80 van de uitge brachte stemmen keurden de Fran- zosen de begrafenis van de IVe Republiek goed. Om de Ve met evenveel geestdrift te begroeten als zij het bij al de vorige gedaan hadden. Ge weet wel, «la France éternelle Wij hebben het nooit erg veel op gehad met generaals, omdat wij in de grond nu eenmaal pacifisten zijn. Toch moeten wij zeggen en toegeven dat Charles het goed aan boord gelegd heeft om er te ko men. En wij doen er ons muts voor af. Van het feit uitgaande dat in iedere Fransman een charmeur steekt, of hij het wil of niet, heeft de Gaulle zijn propaganda in die richting geleid. De verpersoonlijking van een En gelsman is John Buil, een dikke op geblazen vent met een gezicht waar ge, zonder veel verbeelding, de hebzucht kunt afscheppen. Een Amerikaan voert in zijn schild Uncle Sam, een lange ma gere kwispel met een hoge hoed en met een haakneus waarmede hij al het goud der aarde in zijn brandkast wil doen. Maar de Fransen? Ha, dat is wat anders Want het zinnebeeld van Frank rijk is een mooie jonge vrouw met een schalkse en verleidelijke glimt lach, een Lorelei die lokt en zing- om al dezen die haar aanhoren te bekoren. Dat laatste wordt er na tuurlijk niet bijgezegd. En die jon ge dame luistert naar de zoetge vooisde naam van Marianne. En de Charel die zijn volk schijnt te kennen als het binnenste van zijn broekzak, wist de juiste plek te vinden. Dus stelde hij zijn hele propaganda in het teken van de jonge en beeldschone Marianne. Dat is het hele succes van de Gaulle die wij zullen voordragen als de meester-propagandist die noq meer toeren in zijn mouw heeft. De leden van de RAF (Royal Air Force) die op het oproerige eiland Cyprus gestationneerd liggen heb ben van hun overheid 23 voor schriften ontvangen om ondanks de aanslagen in het leven te blij ven Wij doen een greep voor u Blijft niet te lang op de drempels van de huizen staan Draai uw rug niet naar de burgers als gij in een straat moet wachten, leunt met de rug tegen de muur Als men aan uw deur belt, opent met het wapen in de hand Wanneer u met een auto rijdt, legt uw mitrail leuse schietbereid naast u, vermijdt smalle straatjes en drukke kruis punten. Houdt bijzonder de jonge lieden in het oog die per fiets rij den -Blijft staan om te schieten en als gij schiet, schiet om te doden. Voor de rest Vrede aan allen die van goede wil zijn. Op het kerkhof van een klein dorpje in het graafschap Sussex (Engeland) staan twee grafzerken naast mekaar. Op de eerste staat John Smith. Overleden in 1908. Ik wacht op u. Op de tweede Mary Smith. Overleden in 1958. Ik kom. Met alle eerbied voor de Britse humor en de ontroerende huwe lijkstrouw, moeten wij toch de be merking maken dat Mary nu pre cies niet erg gehaast geweest is. In Duitsland heeft men een nieu we variëteit rozen, een roos met een hel rood, omgedoopt tot Flu welen Kus De eerste naam was «Atoombom» maar vondt weinig afzet. Begrijpelijk dat de bloemenlief hebbers meer van een kus dan van een bom houden. Aankondiging verschenen in het zeer ernstig Engels blad Daily Telegraph van 20 september 1958 In een klein dorpje in het graafschap Wales te huur of te koop slot uit de 15eeeuw met aan gepaste bemeubilering en zeer kalm en voorkomend spook. In de 20® eeuw, de eeuw van het licht en de beschaving. Het kadaster is een uitvinding die we aan Napoleon te danken hebben. Het kadaster (een grieks woord dat lijst betekent) is de lijst der bebouwde en onbebouwde perselen grond die voor elke ge meente op kaart gebracht worden, en daarom ook wel eens de atlas der gemeente genoemd wordt. Dank zij het kadaster kent iedere eigenaar de juiste, onbetwisbare, grenzen van zijn eigendom(men). Napoleon voerde het kadaster in om gemakkelijker de te betalen belastingen te kunnen vaststellen, waarvoor het nu ook wel gebruikt wordt. In Duitsland heeft het ka daster, gedurende de laatste jaren een nieuwe zending gekregen. De ruilverkaveling die er sinds lang wettelijk in gebruik is, bij ons is het nog maar een fel omstreden wets ontwerp, maakt de overdracht en aaneenschakeling van land eigendommen noodzakelijk. Het kadaster moet er de waarde der over te dragen gronden bepalen, volgens hun grootte en vrucht baarheid, volgens hun beplantin gen en eventueel gebouwen, om aldus de te geven schadevergoe ding te kunnen vaststellen, die door de nieuwe eigenaar aan de gewezen bezitter zal moeten be taald worden. In gevallen van ont eigening voor openbaar nut, is het ook het kadaster dat de waarde der onteigende stukken bepaalt. DE VROUW HEEFT RECHT OP ZAKGELD. Te Wenen won onlangs een vrouw haar proces om echtschei ding te bekomen omdat ze van haar man geen zakgeld kreeg. De rechters waren de mening toege daan dat de man verplicht is aan zijn vrouw zakgeld te geven waar over zij vrij, en zonder rekenschap te moeten geven, kan beschikken. In de goede oude tijd was het in Vlaanderen de gewoonte dat de man zijn pree of dagloon afgaf aan de vrouw, en het was dan de vrouw die zakgeld aan haar man gaf. In hoever deze gewoonte nog bestaat, weet ik niet, maar 't was een goed gebruik, daar het de vrouw is die moet rond komen met het verdien de loon.

De Koornbloem | 1958 | | pagina 3