Bemesting der Graangewassen. VOLLEDIGE MESTSTOF Pas op voor de passende en volledige bemesting J. DE CLIPPELE land bouwgronden Notaris BUYS H. WAMBACO G. CAUDRON 4 HERBERG WOONHUIS Woonhuis met Tuin en Grond te Lede WOONHUIS Welgelegen Blok Land Woonhuis met Tuin - 4 okt. 1953 De ondervinding moet voor iedereen, maar vooral voor de boeren, de grote leerschool zijn. Deze zomer was er weerom veel te leren. Terwijl de meeste tarwevelden recht waren gebleven, zag men hier en daar een partij die plat tegen de grond was gevallen. Wat een verlies aan arbeid, minder opbrengst en nu met dat nattig weer wat verlies aan hoedanigheid! De oorzaak ligt te zoeken in een gebrek aan fosfoor- zuur en potas en een overvloed aan stikstof. Terwijl potas en fosfoorzuurmeststoffen sterk stro en zware korrels verzekeren zal de stikstof de groei aansporen. Als men evenwel te veel stikstof geeft krijgt men een gewas dat te zwaar en te aeweldig wordt. Wanneer daarenboven de potas en fos- foormeststoffen ontbreken of onvoldoende aanwezig zijn zal bi, de minste regen of storm het graan te gronde komen. Voor alle gewassen moet een worden gegeven, maar graangewassen zijn vooral ge- voelig gezien het gevaar van vallen. Voor de herfst en winterbemesting van de graangewassen bereiden we sinds veel jaren onze samenstelling, waarin we voor dit seizoen de stikstof van 3 op 2 hebben gebracht en de potas van 9 op 10. We raden dus de volgende samenstelling aan 2 o/0 STIKSTOF 6 FOSFOORZUUR 10 POTAS Deze zal op alle gronden voldoening geven en een goede 9raar9leTenekerengel zal men in de lente geen bijgevoegde stikstofbemesting geven want dit zal het evenwicht verbreken, "dien stales. opbreekt geve men liever een dubbele dos.s van onze Studie van Notaris Kattestraat, 9, Aalst. (Tel. 24256). Openbare verkoop van een welqelegen perceel geschikt tot te Meldert, Kokerij Notaris J. de CLIPPELE, te Aalst, zal namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Meldert. Een welgelegen perceel land, ge_ legen te Meldert, Koken], bekend ten kadaster onder sectie nr 380/E, met een oppervlakte van 53 a 40 ca, en groot volgens meting 5U a 84 ca palende of 9eP?alfJ bende aan de straat, Mr Fr. man-Van de Velde Mevr. R.-M. Beeckman en Mr. A. Van Rossem- 'Cooreman. Verdeeld in zes loten Lot 1 groot 8 a 90 ca. Lot 2 groot 8 a 79 ca. Lot 3 groot 8 a 68 ca. Lot 4 groot 8 a 57 ca. men kan verzekerd zijn van stijf stro en zware en goed- gevormde korrels,hoeveelheden schommelen naar gelang de grondgesteltenis en de hoeveelheden hoevemest van 700 tot 1.200 kg per hectare. Lot 5 groot 8 a 04 ca Lot 6 groot 7 a 86 ca. Zie grondplan op plakbrieven. Onmiddellijk vrij. Enige Zitdag maandag 6 oktober 1958, te 14 u. te Meldert, Kokerij, Kerk- weg, in café In de Vogelzang gehouden door Mevr. Wwe Frans De Mey. Ingesteld: 175.000 fr. TOEWIJS maandag 13 oktober 1958, te Aalst, O. L. Vrouwplein, ter her berg gehouden door Mr De Bruyn. Openbare verkoop van een welgelegen zijnde café In St Lieven te Aalst, Priester Daensplein, hoek van de Sluierstraat (rechtover deSt Martinuskerk). Notaris J. de CLIPPELE, te Aalst, zal namens wie het behoort, ten overstaan van de Heer Vrederech ter van het Kanton Aalst, met de pleegvormen der wet van 16 juni 1816, openbaar verkopen Stad Aalst. Een welgelegen herberg, zijnde het café In St Lieven gelegen te Aalst, Priester Daensplein, hoek van de Sluierstraat, rechtover de St Martinuskerk, ten kadaster be kend onder sektie A, nr 1267, met een oppervlakte van 1 a palende of gepaald hebbende aan het Pries ter Daensplein, Mw Wwe P. Pode- vijn-Van den Broeck, de p.v.b a. Peerlinck Gebroeders en de Sluierstraat. Indeling Op gelijkvloers ruime cafézaal, keuken, stal, W.C., koer met poort uitgang gevende op de Sluierstraat. 1ste verdiep een gro te kamer (in twee te verdelen) en een kleine kamer. 2de verdiep twee ruime kamers. Verder zolder en gewelfde kelder. Voorzien van gas, electriciteit, en waterleiding. Verhuurd aan de n.v. «Brouwerij De Gheest», te Aalst, voor een ter mijn van 3-6 9 jaar ingaande op 1-1-1952 mits 3.000 fr. per maand. Enige Zitdag donderdag 9 october 1958, te 14,30 u„ te Aalst, Kapellestraat, ter zittingszaal van het Vredege recht. Openbare verkoop van een welgelegen met INRIJPOORT te Aalst, Schendelbekehofstraat, 21 Notaris J. de CLIPPELE, te Aalst, zal namens wie het behoort, open baar verkopen Stad Aalst. Een welgelegen woonhuis met brede inrijpoort, gestaan en gele gen in de Schendelbekehofstraat, nr 21, ten kadaster bekend onder sectie F, nr 883/i, groot 1 a 90 ca. Indeling beneden -. gang, voor plaats, woonplaats, keuken, brede inrijpoort, koer en ruime stallen. Boven 4 kamers. Verder kelder en zolder. Voorzien van waterput en electriciteit. Bewoond door de me deverzoekster Mevr. Wwe R. Ael- brecht-De Wolf. Te bezichtigen na 18 uur. Studie van te Lede. Om uit onverdeeldheid te treden Vrijwillige openbare verkoping van een gerieflijk Smisweg 35, en Kapelieweg 170. Notaris BUYS te Lede, zal open baar verkopen Gemeente Lede. Een gerieflijk woonhuis met tuin, grond en alle verdere afhangend heden te Lede, Smisweg, Nr 35, en Kapelieweg, Nr 170, sektie D Nrs 688 q en 693 b, groot volgens me ting 19 a 22 ca. Begrijpende bene den drie plaatsen, kelder, kelder kamer, stal, kolenkot, aftrek, tuin en grond. Bovenmansardekamer en zolder. Voorzien van electrieklei- ding en steenput. Laatst bewoond door wijlen Mr René Van Hauwe. Onmiddellijke ingebruiktreding. Verdeeld in twee loten alsvolgt Lot 1 begrijpende het woonhuis met tuin en afhangendheden, groot 13 a 91 ca. Lot 2 zijnde een perceel grond aan de Kapelieweg, Nr 170, groot 5 a 31 ca. Enige Zitdag maandag 20 oktober 1958, te 2 u nam., ter herberg genaamd Café Terminus gehouden door Mr Ferdinand De Backer De Sutter, te Lede, Brilstraat. Vooralle verdere inlichtingen en inzage van het plan, wende men zich ter studie van notaris Buys, te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. 249.04. Studie van Notaris Vooruitgangstraat 11, Aalst. Om uit onverdeeldheid te treden Openbare verkoping van een welgelegen (geschikt voor handelshuis) te Hofstade, Zijpstraat, nr 18 Notaris WAMBACQ te Aalst, zal openbaar verkopen: Gemeente Hofstade. Een welgelegen woonhuis, ge schikt voor handelshuis aan de Zijpstraat, n° 18 gekend ten kadas ter Sectie A, nrs. 1.098/E en 1.098/f, met een grootte van 4 a 60 ca, pa lende enerzijds Juffers Marie Cole- ta en Anne Marie Van Caecken- bergh, anderzijds en van achter Juffers Marie-Jeanne en Rosa Van Sande. Begrijpende gang, voorplaats, keuken, achterkeuken, kelderka mer, kelder, washuis en stalling, verder drie slaapkamers, zolder en grote hof. Electriciteit pomp- en re genwater. OnbewoondZichtbaar de maan dag en donderdag nam. van 5 tot 8 uur voor de sleutel wende men zich tot Notaris Wambacq of de heer Clement De Coster te Hofsta de, Terbekenstraat n° 19. Ingesteld 172.000 fr. Tweede en Laatste Zitdag dinsdag 14 october 1958, te 2 uur nam. ter herberg De Snel le Reizigersbij de heer Achiel Blondeel te Hofstade, Zijpstraat, nr 2. Voor verdere inlichtingen wen de men zich tot Notaris Wambacq te Aalst, Vooruitgangstraat, nr. 11. N.B. - De liefhebbers zijn ver zocht hun trouwboek ter verko ping mede te brengen. Gehuwde vrouwen moeten vergezeld zijn van hun echtgenoot. Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg. 6. Telefoon Aalst 211.05. Openbare verkoping van te Erembodegem Terjoden, Damstraat. Notaris CAUDRON te Erembo degem zal openbaar verkopen Een welgelegen blok land te Erembodegem, wijk Terjoden, op Landdries, Damstraat, groot vol gens meting 72 a 87 ca, sectie B nrs 1597, 1598, 1599d en 1599 E, pa lende N-W M. Camiel Caudron en op 35,69 m. de Damstraat, N O Mevr. K. Coppens Redant en kind. en de C O.O. van Erembodegem, Z-W M. Camiel Caudron voor noemd, Z-O genoemde Mevr. Cop pens en kinderen. In huur zonder schrift van jaar tot jaar deels bij M. Felix Mertens en deels bij M. Arthur Goossens, vervallende met Kerstdag. Voor inzage grondplan en in lichtingen zich wenden ten kanto re. Enkele zitdag woensdag 15 october 1958, te 14 u. ter herberg van M. Remi Barbieur, Churchillsteenweg 104 Terjoden, Erembodegem. Openbare verkoping van ZEER WELGELEGEN te Hofstade, Zijpstraat, 24. Notaris MEERT, te Erpe, zal, ter [Zit vervolg 8' bladz. 1' kolom). DE KOORNBLOEM 'Si

De Koornbloem | 1958 | | pagina 7