De jongste Benelux-ministerconferentie. Redt U Zeiven in Rouw Weekblad Gustaaf Schollaert Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt Theoretische doch geen concrete beslissingen» AALST 15 OOGST 1959. 38ste JAARGANG Nr 1884 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. De ministers van de drie Bene- luxlanden zijn op 27 en 28 juli 1.1. bijeengekomen op de Hoge Velu- we bij Arnhem. Deze vergadering, die werd bijgewoond door de mi nistersvan landbouw, economische zaken en buitenlandse handel ge leid door de eerste minister der be trokken landen was eens te meer hoofdzakelijk gewijd aan het land bouwvraagstuk. Uit de mededeling die na de confeientie aan de pers werd ver strekt kan het besluit worden ge trokken dat de besprekingen over wegend tot theoretische maar niet tot concrete besluiten hebben ge leid. Ziehier de inhoud van deze mededeling Op de conferentie hebben de drie regeringen opnieuw de wil uitgesproken, in overeenstemming met art. 233 van het verdrag van Rome, de Benelux unie te voltooien zonder de etappes van de integra tie ingevolge het verdrag tot in richting van de Europese Econo mische Gemeenschap af te wach ten. Hieruit vloeit voort dat de Be nelux landen elkander een gunsti ger behandeling mogen toekennen dan deze welke aan de andere Euromarktlanden wordt verleend. Vastbesloten het landbouwbe leid aktief te harmoniseren voor een verder gaande vrijmaking van het handelsverkeer, hebben de drie regeringen vastgesteld dat dit voor al gaat om de voortbrenging, de verwerking en de afzet van de landbouwprodukten. De toenade ring van de aan de producenten betaalde prijzen zal voortvloeien uit een harmonisering, die echter niet de gelijkmaking of zelfs de af stemming van de kostprijzen ver eist als voorafgaande voorwaarde voor de vrijmaking van het han delsverkeer. De voorzitters van de raad van presidenten hebben op dracht gekregen om, steunend op deze algemene richtlijnen, konkre- te voorstellen uit te werken. Op de vergadering van het comité van ministers van 12 oktober e.k. zullen maatregelen voorgelegd worden. Gezien de doelstellingen van het harmoniseringsbeleid, zoals dit is bepaald in het ministerieel besluit van 3 mei 1955, zijn de drie rege ringen overeengekomen bij de toe passing van de stelsels voor het goederenverkeer in landbouwpro dukten, die gereglementeerd zijn door de tussen hen gesloten proto- kollen, geen maatregelen te nemen die leiden tot een achteruitgang op het gebied van de integratie hun ner markten. Wat betreft de invoer van Ne derlandse condensmelk in de Bel gisch Luxemburgse Unie hebben de drie regeringen een nieuwe re geling aanvaard, waarvan zij de wijze van toepassing zullen goed keuren, nadat de technische as- pekten door hun deskundigen zijn bestudeerd. Inmiddels hebben de Belgische en de Luxemburgse re gering zich bereid verklaard het huidig stelsel tot einde september voort te zettende Nederlandse re gering heeft dit voorstel aan vaard. Deze mededeling betekent alles zins dat de conferentie het stand punt is bijgetreden van de heer de Vleeschouwer, onze minister van landbouw, luidende eerst harmo niseren van de landbouwpolitiek en daarna liberaliseren van de handel in landbouwvoortbrengse- len. Uit de mededeling blijkt dat de beslissingen der conferentie een principieel karakter hebben behal ve wat betreft het probleem van de invoer van Nederlandse con densmelk in België Luxemburg. Doch hier ook is er voorlopig geen oplossing bereikt. Men zal de in dustrie van de condensmelk in de drie landen raadplegen en de fa brikanten van condensmelk zullen worden betrokken bij een nieuw voorstel van regeling dat op 12 ok tober a.s. aan de ministers zal wor den voorgelegd. Intussen wordt het huidig invoercontingent verlengd tot einde september a.s. De Nederlandse minister van landbouw kon zich steunen op het verslag van een ministervergade ring van enkele jaren geleden toen de contingentering van condens melk voor drie jaren werd vastge legd en de invoer werd vastgesteld op 5.100 ton per jaar. Dit verslag vermeldde ook, dat na drie jaren, dus nu, het contingent zou worden verhoogd. Doch een mondelinge opmerking van de Belgische afge vaardigde dienaangaande werd in het verslag niet opgenomen. De toenmalige Belgische minister van landbouw, de heer Lefebre blijkt de draagwijdte van deze verbin tenis te hebben onderschat en heeft aldus aan de inlandse in dustrie van condensmelk een aan zienlijke ondienst bewezen. Zie vervolg 3e bladzijde 1' kolom) Maandag 10 augustus hadden de begrafenisplechtigheden en de teraardebestelling plaats van ons betreurd bestuurslid, de heer in de parochiale kerk van Kerksken. Een overtalrijk aantal vrienden en kennissen had er aan gehouden een laatste hulde te brengen aan de overledene en hun rouwbeklag aan te bieden aan Mevrouw Schollaert Casteels, aan de kinderen en familieleden. De lijkstoet werd aan de hofstede op de wijk Boekent gevormd. Talrijke leden van Redt U Zeiven waren aanwezig. Aan de lijk baar ging een erewacht van de vereniging bestaande uit de heren O. Caudron, R. D'Hondt, R. Moens en V. Van den Haute, leden van de raad. De heren Fr. Wijnant, J. Kiekens, J. Van de Velde, en Fl. Goeman waren eveneens bij de plechtigheden aanwezig. Het met rouw omfloerst vaandel van de vereniging volgde onmid dellijk de lijkwagen. Vanwege de familieleden en vanwege Redt U Zeiven werden rouwkronen gedragen. Na de lijkdienst die omwille van het offer zeer lang had geduurd werden de plechtigheden op het kerkhof van Kerksken voort gezet. Na de gebeden van de E. H. Pastoor werd vanwege onze vereniging de laatste hulde gebracht door onze bestuurder de heer O. Caudron. Het bestuur van Redt U Zeiven drukt hierbij haar leedwezen over het afsterven van haar vriend en beheerder en biedt haar diepgevoeld rouwbeklag aan Mevrouw Schollaert, aan haar Kinderen, Schoonkin- deren, Kleinkinderen en Familieljden. Het aandenken van de heer herinnering worden bewaard. Hij Ruste in Vrede. Gustaaf Schollaert zal in ieders Hier volgt de tekst van de hulde en van de afscheidsgroet van wege Redt U Zeiven. Goede Vriend Gustaaf, Toen wij enkele weken geleden samen deelnamen aan de gezellige bijeenkomst van onze medewerkers met het bestuur, kon ik mij onmoge lijk voorstellen dat ik heden zou gelast worden met de taak U in naam van Redt U Zeiven, in naam van het bestuur, het personeel en mede werkers en van alle leden onzer vereniging, een laatste groet te brengen. Het is zo rap gegaan, dat wij met moeite kunnen geloven aan de vlugge ontknoping, aan de droeve werkelijkheid. En toch is het onher stelbare gebeurd U zijt de weg der eeuwigheid ingegaan en dit op een ogenblik dat niemand had kunnen vermoeden. Het is zeker tien jaar te vroeg vooreen man als gij die steeds blij ken hebt gegeven van levenslust en van een onverwoestbare gezond heid. Uw taak was niet vervuld en uw levensdraad is afgesneden wan neer gij in gedachte nog zoveel had willen verwezentlijken. Toen ik de voorlaatste maal aan uw ziekbed stond hebt gij in mijn handen genepen en gezegd Wij moeten voor Redt U Zeiven nog lang samenwerken er is nog veel te doen U hebt mij toen ook gesproken van uw lieve vrouw en brave kinde ren en het was uw grootste verlangen nog lang met hen te mogen blijven. De Koornbloem UU3 Abonnementsprijs 96 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden. (Zie vervolg 2de bladz. Ie kolom)

De Koornbloem | 1959 | | pagina 1