Een vleiend oordeel Zalig en Gelukkig Nieuwjaar Weekblad Arbeid adelt Gezondheid en Voorspoed* Voor en door de Landbouwers over De Koornbloem Lezeressen en Lezers AALST 29 DECEMBER 1962. Verschijnt iedere zaterdag 41ste JAARGANG Nr 2057 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Stands verdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr M.25.93. O. CAUDRON. Ter gelegenheid van de jaarwisseling bieden wij aan al onze onze oprechte wensen voor Het wekelijks samenstellen van bijdragen die voor een landbouwer het lezen waard zijn en tevens blij ven bij de leus die voor ons blad werd gesteld Ontwikkeling en Standsverdediging van de land bouwersis een niet gemakke lijke taak. Als het dan door de lezers naar waarde wordt geschat zal deze taak verlicht worden en krijgt men een zelfvoldoening die het pogen en werken enigszins beloont. Het was dan ook voor ons een genoegen een schrijven te ontvan gen van iemand die regelmatig het blad van A tot Z uit leest, een schrijven dat vol lof is voor het be stuur van «De Koornbloem». Het is wellicht wat te sterk getint in ons voordeel, maar toch komt het wel van iemand die vermoe den kan wat moeite er moet ge daan worden om de taak van ver antwoordelijke opsteller eer aan te doen. Wij willen vooral doen uitkomen dat genoemde brief van iemand komt die buiten de landbouw leeft en dan nog van een dame Hier volgt bewust schrijven Gent 10 december 1962. Aan de Heer Direkteur van De KOORNBLOEM Zeebergkaai, 5 - AALST Geachte Heer Direkteur, Iets wat U uit ondervinding reeds zult weten, en wat ik, tot nu toe ook nog nooit gedaan heb, is dat een vlaming niet gemakkelijk in zijn pen kruipt om over of tegen ie mand te reageren. Deze maal wil ik echter met een uitzondering deze regel bevestigen en U van harte feliciteren voor uw werkelijk voortreffelijke uitgave (mijn man is het ook met mij eens en hij is noch tans aan een groot dagblad ver bonden - hij zal er dus toch wel iéts van afweten, denkt U niet Ik ben geen boerin, noch van woonplaats, noch van opvoeding, noch van afkomst, en was nooit in de gelegenheid interesse te krij gen voor wat landbouwproblemen en zo aangaat - men heeft dat slechts als men er in zit Wel in het tegendeel wonen wij in het centrum van de stad, op de 6e verdieping van een van die te genwoordig zo talrijk voorkomen de buildings, er is bij ons geen sprake van het nietigste hofke, laat dan staan van wat op de buiten land genoemd wordt. Als inter mezzo wil ik U vertellen dat mijn man altijd zegtals ik in mijn hof wil gaan, dan doe ik schoenen en kousen uit en steek mijn grote teen in een bloempot Nu heb ik, een viertal maanden geleden, gans toevallig een num mer van uw blad in handen ge kregen (de firma waar ik sekreta- resse ben is er nl. op geabonneerd). Eén nummertje was voldoende om mijn interesse op te wekken en deze stijgt sedert dan met de week, zodanig zelfs dat ik blij ben als het maandag is en ik 's middags De Koornbloem kan lezen I Het geeft een goede kijk op wat men tegenwoordig is gaan noe men Het Boerenprobleem Uw hoofdartikels zijn een GROOT blad waardig, niet pretentieus noch protserig - de rijmelarijen van Boer Wortel Junior zijn mij werke lijk sympathiek geworden - Van de Hak op de Tak brengt altijd iets wat men nog niet wist - uw, wat men zou mogen noemen, politiek artikel is steeds bijzonder objectief bekeken, en als laatste, maar zeker niet minst bijzonder, uw feuilleton Suskewiet is nu eens zo gans iets anders dan wat men gewoon is als vervolgverhaal voorgeschoteld te krijgen- ik moet zelfs bekennen dat, de enkele keren dat het niet opgenomen werd, ik wel wat te leurgesteld was. Wat mij echter speciaal opge vallen is, is wel de draad welke van Van voren tot van achter er kenschetsend in is uw stand punt op het Vlaams Nationaal ge bied. De manier waarop U uw me ning naar voor brengt doet mij werkelijk genoegen, niet fanatiek en hoogdravend, maar kort, klaar en, hier ook, bijzonder objectief. Dit is een probleem dat zich, tot nu toe, op den buiten minder ge steld heeft, maar sedert de boeren, hier speciaal natuurlijk de jonge boeien, in nauwer kontakt komen met de gemeenschap in de breedste zin van het woord, is het bijzonder opportuun dat zij, die toch de gezondste en zuiverst ge bleven tak van onze vlaamse be volking uitmaken, weten waar zij mogen staan, zich bewust worden van hun grote waarde en de be langrijke rol die ze spelen als be hoeders van ons vlaams patrimo- Zie vervolg onderaan hier neven.) Nieuwjaar biedt ons steeds een aangename gelegenheid om aan onze lezers een zalig en gelukkig nieuwjaar te wensen. Een loutere beleefdheidsfor- muul, zult U wellicht zeggen of denken Neen Moge het nieuwe jaar U voor spoedig wezen naar ziel en lichaam. Het is onze oprechte wens. Moge het U meer geluk brengen dan het jaar dat op zijn einde loopt. Het is ons oprecht verlangen. Moge, indien niet alle, dan toch enkele van uw vurigste wen sen in vervulling gaan. Daarvoor bidden wij. Vergeet echter niet dat dit alles slechts zal mogelijk zijn, indien er vrede en liefde heerst in uw huiskring. Geld en voorspoed dienen tot niets zo er in uw huis geen liefdevolle verstand houding heerst tussen man en vrouw, tussen ouders en kinde ren. nium, ons land, ons volk en onze, zo ondenkbaar misprezen, taal. Mijn betoog werd wel wat lang, maar ik hoop dat het U toch een heel klein riempje onder het hart zal steken om te volharden op de door U ingeslagen weg. Ik denk ook dat het U plezier zal doen tot de vaststelling te komen dat U er in geslaagd zijt zelfs verder inte resse op te wekken dan tot waar U het oorspronkelijk maar bedoeld hebt, ttz. de boer, maar ook een stadsmens vermoogt te boeien. Ik wens U hartelijk verder alle heil en teken, Met de meeste hoogachting. Mevrouw M. D. We wensen U dan ook een gelukkig gezinsleven, wat voor elk lid van de familie soms wel eens een opoffering, een toege ving vraagt. De dichter zei het zo schoon Daar alleen kan liefde wonen Daar alleen is 't leven zoet Waar men stil en ongedwongen Alles voor elkander doet. Geve Onze Lieve Heer, de gever van alle goed, U de ge nade, de kracht en de moed, opdat dit alles werkelijkheid worden zou. Met Nieuwjaar gaat ge feest vieren, beste lezer, om met moed het nieuwe jaar te beginnen. Zulke feesten, vooral in de fa miliekring, zijn steeds hartver sterkend. In die ogenblikken wenst ge U allen wederzijds het beste toe. Laat het echter niet bij woorden blijven. Bouw in de loop van het jaar mee aan dat geluk, en om er ten volle toe in staat te zijn, leg uw wensen neer aan de voet van het al taar om er Gods zegen over af te smeken. Want Verloren immers grondt en graaft, en metst men aan de muren verloren wikt en werkt en slaaft, en telt men wakende uren zo Gij op huis en bouwstee niet omneer met wakende oge en ziet noch staan en zal 't noch duren. Maar wilt Gij, die almachtig zijt en al bermher tig. lenen uw hulpe aan 't werk en aan de vlijt van de allerminste kienen, dat werk, ter uwer eer gedaan, Dat werk zal lange blijven staan, en vaste staan metenen. Nisi Dominus.(Guido Gezelle) De Koornbloem Abonnementsprijs 96 fr. 's jaara Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr H5. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden

De Koornbloem | 1962 | | pagina 1