Kt Het slachten van dieren De Koornbloem De prijzen van het graan Weekblad Rechtskundige Dienst Voor au door de Landbouwers Arbeid adelt door landbouwers* De abonnementsprijs voor ons blad in de Europese Economische Gemeenschap* BURELEN AALST 23 NOVEMBER 1963. Verschijnt iedere zaterdag 42<,te JAARGANG Nr 2103 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uitgegeven doar de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr lt.25.93. O. CAUDRON. Als antwoord op de vraag van een onzer leden gaan hierna de gewenste inlichtingen 1. - Het slachten van zwijnen, schapen, geiten, lammeren, voor eigen gebruik kan gebeuren mits een toelating van het gemeente bestuur. Een aanvraag dient aan de ge meentediensten gedaan. Voor deze slachtingen zijn geen taksen te betalen en deze kunnen op het bedrijf gebeuren. 2. Zijn onderworpen aan de taksen in voege Alle slachtingen van rundvee' zowel voor eigen rekening als voor de verkoop. Alle slachtingen waarvan het vlees niet dient voor eigen ge bruik. Bovendien wordt ook voor deze slachtingen de toelating vereist van het gemeentebestuur. Al deze slachtingen moeten ge beuren in een aangenomen slacht huis, en het vlees moet gekeurd wordendoor de aanqestelde vee arts. Een kalf, rund of veulen die moet dienen om te feesten of om in een diepvries te bewaren is onderwor pen aan de wet op de vleeskeu ring. Het wordt best afgeslacht in een openbaar of aangenomen slachthuis 'alwaar ook de taksen en slachtrechten moeten betaald worden. Noodslachtingen In geval van noodslachting kunnen alle forma liteiten op de hoeve geschieden. De practiserende veearts gaat tot een eerste keuring over. Inge val van goedkeuring moet het vlees naar een openbaar slacht huis worden gevoerd om een twee de keuring te ondergaan. Eerst nadien kan de eigenaar over het vlees beschikken, hetzij voor verkoop of voor eigen ge bruik. Hier volgen de officiële wets bepalingen dienaangaande Wet van 5 september 1952, betreffende de vleeskeuring en de vleeshandel (Staatsblad van 16-17 maart 1953) Art. 2. - Slachtvlees, afkomstig van dieren die binnen het rijk ge slacht zijn, moet gekeurd worden na de slachting. Alleen vlees, al leen afkomstig van door een parti culier te zijnen huize geslachte varkens, schapen, geiten, geitjes en lammeren, en uitsluitend be stemd om in de behoeften van zijn huisgezin te voldoen, wordt van deze verplichting ontheven. Art. 4. Hij die een slachtdier wil slachten of doen slachten moet daar vooraf aangifte van doen. De eigenaar, houder of hoeder van een gestorven, doodgeboren of in extremis geslacht dier moet aan gifte doen van de dood of van de slachting. De aangifte is niet ver plicht voor doodgeboren lamme ren, geitjes en biggen. Koninklijk besluit van 9 maart 1953 (Staatsblad van 16 17 maart 1953) Art. 4. Slachtingsaangiften be deeld in artikel 4 van de wet van 5 september 1952 moeten gedaan worden aan de gemeenteontvan ger of aan de daartoe door de ge meente aangestelde beambte. zal vanaf Nieuwjaar gebracht worden op 120 fr. per jaar. Deze verhoging is noodzakelijk geworden door de vermeer dering van alle onkosten, vooral door de opslag der lonen en door de prijsverhoging van het papier. Wij durven hopen dat al onze lezeressen en lezers ons blad verder zullen steunen en akkoord zullen zijn met het betalen van deze kleine prijsverhoging. De vierdaagse landbouwconfe- rentie van de EEG, begonnen om streeks half november zal zich ook druk hebben bezig gehouden met het zogenaamde plan Mansholt, dat zich vooral met de graanprij zen in de verschillende landen van de Europese Economische Gemeen schap of in het kort EEG onledig houdt. Voor het verkoopseizoen 1964 '65 dat op 1 juli 1964 aanvangt wordt, voor de eerste maal voor elk van de verschillende graansoorten een basisrichtprijs voor de Gemeen schap vastgesteld. De basisricht prijzen worden daarna jaarlijks op nieuw vastgesteld, voor de eerst volgende maal dan voor het ver koopseizoen 1965-1966. Daarbij zal vooral rekening worden gehouden met de ontwikkeling van de inko mens in de landbouw, de prijzen van voortbrengingsmiddelen, de lonen en de verbruikersprijzen, als mede met de voorzienings en marktsituatie. De basisrichtprijzen gelden in de gebieden met het grootste tekort in de EEGals zodanig gelden het gebied dat wordt ingesloten door de centra Rotterdam, Amsterdam, Veghel, Terneuzen, Duisburg, Keu len, Brussel, Luik, Gent en Antwer pen alsmede Zuid Italië en de Ita liaanse eilanden. Van deze basisrichtprijzen wor den afgeleid, enerzijds de aan de gemeenschappelijke buitengrens geldende drempelprijzen voor in voer uit derde landen en ander zijds met inachtneming van de vervoerkosten - de in de verschil lende voortbrengingsgebieden geldende gewestelijke richtprijzen en tussenkomstprijzen, die in het belang van de voortbrengers wor den vastgesteld, om te voorkomen dat de plaatselijke marktprijzen onder een bepaald peil dalen. Deze regeling betekent in de praktijk dat er vanaf 1 juli 1964 een gemeenschappelijke markt voor de sector granen bestaat, die inwen dig alle kenmerken van een bin nenlandse markt vertoont en in het raam waarvan een gelijkvormige regeling met gelijkvormige drem pelprijzen aan de buitengrens geldt." Daarmee wordt de handel bin nen de gemeenschap bevrijd van een aantal bestuursregelingen en worden talrijke moeilijkheden, die zich vooral met betrekking tot de handel in afgeleide produkten (varkensvlees, gevogelte en eieren) kunnen voordoen tussen de lid sta ten, opgeheven. In het handelsverkeer tussen de lid staten komt aldus niet alleen een einde aan de toepassing van heffingen voor granen, doch komt ook voor alle afgeleide en op ba sis van graan verwerkte voort brengselen (meel, grutten, mout, enz.) het element van de heffing te ver-vallen, dat tot nu toe ontstond uit de verschillende graanprijzen tussen de lid staten. De overblijvende heffingen in het handelsverkeer in de gemeen schap voor de onderhavige afge leide produkten en verwerkte voort brengselen hebben dan praktisch nog uitsluitend het karakter van specifieke rechten, die tijdens de overgangsperiode automatisch verlaagd worden. In verband hier mee komen ook de teruggaven in het handelsverkeer binnen de ge meenschap te vervallen. Bij de uit- IZie vecvolq 2' bladz 1' kolom Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 24 nov. tussen 9 en 11 uur. Deze zitdag wordt gehouden in onze aan de Zeebergkaai 5, te Aalst. OPMERKING Wij moeten er hier uitdrukke lijk op wijzen dat deze rechts kundige dienst slechts koste loos is voor onze leden. Ieder lid dient dus voorzien te zijn van zijn abonnementskwijting op «De Koornbloem», zoniet zal hij, zo als de niet-leden, het bedrag van een jaarabonnement op De Koornbloem zijnde 96 fr., per raadpleging dienen te betalen. Wanneer een lid zijn bewijs van lidmaatschap zou vergeten zijn zal hem eveneens dit bedrag worden aangerekend. Dit zal hem echter op onze bure len worden terugbetaald op zijn aanvraag en mits voorlegging vanzijnbewijs van lidmaatschap. Iedereen wordt verwittigd dat hierop geen uitzonderingen kun nen gemaakt worden. De Koornbloem ^STUi/fl Abonnementsprijs 96 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt li Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden.

De Koornbloem | 1963 | | pagina 1