Nog de Persconferentie Vrede aan Allen die van Goede Weekblad zijn. Rechtskundige Dienst. Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt van 2 december 1963* BURELEN AALST 21 DECEMBER 1963. Verschijnt iedere zaterdag 42ste IAARGANG Nr 2107 Beheer Zeebergkoai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. (Zie vervolg 2' bladzijde 4' kolom). Aan al onze Lezeressen en Lezers een Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 22 december tussen 9 en llu. Deze zitdag wordt gehouden in onze aan de Zeebergkaai 5, te AALST (Zie vervolg 2' bladz. 1' kolom 1 De Koornbloem Xbonnementsprijs 96 fr. jaar» Wen kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden Op bovenbedoelde persconferentie werd ook het woord gevoerd door de heer A. Vandendael, Directeur-Gene raal van de Nationale Dienst voor Afzet van Land en Tuinbouwproduk- ten of in verkorting N.D.A.L.T.P. Hij handelde over het actiepro gramma dat gemeenschappelijk door het Departement en zijn parastatale diensten voor 1964 ontworpen en door de Minister van Landbouw werd goedgekeurd, met het oog op de be vordering van de uitvoer van onze land- en tuinbouwvoortbrengsels. Het lijdt geen twijfel dat dit pro gramma, rekening houdend met de beperkte financiële middelen en de eerder zuinige personeelsbezitting, zwaar beladen mag genoemd worden. Toch hoopt de verantwoordelijke overheid op deze wijze geleidelijk te gemoet te kunnen komen aan de ge rechtvaardigde verwachtigen van on ze beroepsmiddens, welke niet zon der vrees de geweldige inspanningen van hun buitenlandse collega's gade slaan. Onze land- en tuinbouwers en han delaars wezen er nochtans van over tuigd dat het Departement van Land bouw bewust is van de noodzakelijk heid alle uitvoerbevorderende initia tieven daadwerkelijk te steunen om de georganiseerde privésector bij te staan in de verovering of de uitbrei ding van de buitenlandse afzetgebie den. Dit wil niet zeggen dat wij in het afgelopen jaar op de buitenland se markten ongemerkt of ongekend zijn voorbijgegaan. Het klinkt mis schien vreemd maar de meeste van onze werkzaamheden op vlak van de propaganda zijn beter bekend buiten de grenzen dan in eigen land. De N.D.A.L.T.P. geniet in het buitenland reeds een gevestigde faam terwijl diezelfde dienst voor vele land- en tuinbouwers nog onvoldoende bekend is. We kunnen zelfs zeggen dat voor sommige van onze uitvoerders deze dienst enkel een controle-organisme betekent dat ze zoveel mogelijk moe ten vermijden. Dit bewijst dat onze inlichtingsdiensten in eigen land niet altijd een voldoende ruim en syste matisch contact hebben onderhouden. Hoe kan aan deze toestand worden verholpen Bondig gezien zou men de vraag aldus kunnen stellen a) wat kan de dienst ter beschikking stellen van pers, radio en T.V. b) wat mogen de officiële landbouwin- stanties van de nationale voorlich tingsorganen verwachten Ziehier dan enkele middelen tot heden toe benuttigd. 1) Tentoonstellingen en jaarbeurzen. Sinds in 1947 de Nationale Dienst zijn werkzaamheden heeft aangevan gen werd aan meer dan 200 dergelij ke manifestaties in het buitenland deelgenomen. Wij kunnen verklaren dat spijts beperkte geldmiddelen de stands van de Dienst steeds uitblin ken door een keurige opmaak en door de hoedanigheid van wat er ten toongesteld wordt. De zorgvuldig uitgekozen deelnemingen hebben zon der twijfel bijgedragen tot het schep pen van een gunstig handelsklimaat rondom ons produkt, iets wat trou wens bewezen wordt door de verrui ming van onze uitvoer in zijn geheel bekeken. 2) Propagandacampagnes Sinds 1953 werden verschillende propagandacampagnes gevoerd voor 'onze specialiteiten zoals witloof, be gonia's, azalea's en sierplanten in West-Duitsland, Groot-Brittanje, de Verenigde Staten van Amerika. Tij dens dergelijke campagnes wordt ge bruik gemaakt van de modernste propagandamiddelen zoals pers, radio televisie, vouwbladen, aanplakbiljet ten, films enz. zalig en orouijr kerstfeest Kerstmis, sinds negentien eeuwen 'n feest van vrede en verbroedering, blijft steeds in hoge mate aktueel, omdat het ons ieder jaar herinnert aan een van de meest fundamentele opdrachten voor mens en maatschap pij, als broeders te leven. Een zeer moeilijk te verwezenlijken opdracht, alhoewel ze bij een eerste oogop slag zo eenvoudig blijkt. Want kijken we maar even rondom ons, overal ontmoeten we tweedracht, die maar al te dikwijls de vorm van haat aan neemt zowel op individueel als maat schappelijk gebied, zowel in het godsdienstige als in het profane. We geloven dat een van de grote oorzaken van een dergelijke toestand gelegen is in het feit dat we te veel aandacht verlenen aan hetgeen ons verdeelt, en te weinig aan datgene wat ons verbindt, en dat op alle ge bied. Eerst en vooral wat betreft het ge zin. Bestaat er op de wereld wel iets schoner, iets hemelser dan de lief de, die enerzijds man en vrouw, en anderzijds ouders en kinderen bindt? Man en vrouw zijn physisch en psy chisch zo gemaakt dat ze op elkan der zijn aangewezen om in de twee eenheid van het huwelijk slechts één geheel te vormen. Hun geluk zal groeien in de mate dat ze die een heid bewust beleven, in de mate dat hun harten eenstemmig kloppen. Waarom dan dat geluk verminde ren of te grabbel gooien door weder zijds onbegrip, door wederzijdse kri tiek Eenstemmigheid wil niet zeg gen eenvormigheid. In verschillende omstandigheden van het leven rea geren man en vrouw op verschillen de wijze, de ene als man en de ande re als vrouw, gelukkiglijk trouwens. Beiden bezien het leven van uit een verschillend standpunt; daarom is het juist dat zij in het huwelijk zich zo wonderwel aanvullen. Man en vrouw mogen dus niet van elkander ver wachten dat ze op een en dezelfde manier aan het leven zouden beant woorden en er zich aan ergeren wanneer dit niet het geval is. Man en vrouw moeten elkander aanvullen omdat de ene heeft wat de andere niet heeft, en de ene de dingen ver schillend aanvoelt dan de andere. Dat eikander aanvullen, dat zoeken van elkaar is trouwens de grote bron van liefde in het huwelijk. Hetzelfde kan gezegd worden van ouders en kinderen. Ook hier bestaat er verscheidenheid, het verschil tus sen twee generaties. Het is normaal en trouwens goed dat de kinderen de dingen anders aanvoelen dan de ouders ware dit niet het geval dan zou het leven stilstaan. Aan dit ver schil dienen noch ouders, noch kin deren zich te ergeren, maar het in alle eenvoud te aanvaarden. Zo wor den verschillen een bindteken, wordt een huis een hemelhuis. Ook op nationaal vlak zou veel meer aandacht dienen besteed aan datgene wat beide landsgedeelten verbindt, en wat minder aan datgene wat ons scheidt. Vooral gedurende de laatste jaren, en misschien nog meer gedurende de laatste maanden is men de nadruk gaan leggen op datgene wat Vlamingen en Walen scheidt, dan wanneer er nog zovele noodzakelijke dingen zijn die ons binden, zowel geschiedkundig, kultu- reel als economisch. Of is het geen rijkdom voor een land te kunnen le ven onder de uitstraling van twee grote kuituren de Latijnse en de Germaanse Daarom is het ook zo betreurenswaardig dat te Brussel

De Koornbloem | 1963 | | pagina 1