NIEUWJAARWENSEN. ËEG-Conferentie te Brussel. Magazijnen gesloten. Weekblad Gezondheid en Voorspoed Voor en door de Landbouwers Lezeressen en Lezers Een paar nabeschouwingen bij de Arbeid adelt AALST 28 DECEMBER 1963. Verschijnt iedere zaterdag 42ste JAARGANG Nr 2108 Nr 14.25.93. Ter gelegenheid van de jaarwisseling bieden wij aan al onze onze oprechte wensen voor Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN 5.93. O. CAUDRON. Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor het opmaken van de jaarlijkse inventaris zullen we verplicht zijn onze magazijnen te sluiten op dinsdag 31 december De belanghebbenden gelie ven hiermede rekening te hou den. De Postcbeckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. Koornbloem ;edt U Zei ven .1.* XI. 1 Ad STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zondi r aanduiding der bron is verboden A onnementsprijs 120 fr. 's jaar» M :n kan zich abonneren op de p jstkantoren en bij de briefdragers. Haal dan 't nieuwe jaar maar in Blij van zin Zo zei het inderdaad Fons Van de Male, de werkman-dichter bij Gods genade uit het Aalsterse. Maar luis ter liever naar het hele gedicht het is zo mooi wat deze eenvoudige man dichterlijk wist te zeggen Nimmer staat het uurwerk stil, op zijn spil draait het immer voort, ongestoord. Wijst het nu de morgenstond, 't wandelt rond 't Meldt gauw over noen gegaan, d'avond aan. En zo is het dag aan dag, slag op slag And're dagen volgen op in galop. En zo gaan de jaren heen. een voor een de almanakken zijn verjaard en ontblaard. Viel er ieder blaadje af in zijn graf, inet er op een goede daad, zonder kwaad. Haal dan 't nieuwe jaar maar in blij van zin 't Oude bracht u fris en blij God nabij Ook Guido Gezelle gaf ons bij de wisseling van het jaar een dichter lijke ontboezeming, het overwegen waard Het oud jaar is gekist, genageld en begraven en 't nieuwe, korts nadien kwam schielijk aan te draven. Zo 't oude was, zo zal waarschijnlijk 't nieuwe zijn, vervuld van koud en heet, van lieflijkheid en pijn. Een dingen wense ik u, en zij en allen samen, het oude jaar en 't nieuw te doen in Godes namen. Van aan de eerste dag tot aan de laatste tuk een lange keten zijn van christenwaard geluk. Dat is, de wille Gods in alles ga te slagen, en lief of leed gelijk met kloeke moed te dragen. Want, wee of weelde, welk van beiden 't zwaarste last, en 't ergste nagevolg op onze zielen tast en weet ik God alleen, Hij weet en Hij zal 't wijzen, ik wense 't u en mij in 's hemels paradijzen. Beste lezers, beter en schoner dan beide dichters het deden kunnen we u onze wensen niet uitdrukken. Moge het allen wel gaan in 1964 Verder willen we u danken voor het vertrouwen en de belangstelling welke ge gedurende 't verlopen jaar in ons blad gesteld hebt. We hopen U op velerlei gebied van nut te zijn geweest. Onze oprechte dank gaat ook naar onze vele medewerkers die het hun ne er toe bijdroegen om ons blad op peil te houden en belangwekkend te maken. We hopen dan'ook in 1964 verder op uw sympathie te mogen rekenen. Wij van onze kant zullen niets onver let laten om U zoveel mogelijk ter- wille te zijn. Laten we het nieuwe jaar met veel moed en goede wil beginnen opdat het een goed jaar worde voor ieder van ons, voor onze families, voor ons volk, voor het land. Onze lezers weten natuurlijk uit hun dagblad dat er in de loop van deze maand te Brussel een EEG-con- ferentie wordt gehouden waar op de eerste plaats beraadslaagd wordt over het gemeenschappelijk land bouwbeleid tussen de zes lid-staten van de Europese Gemeenschap zo zeer dat dit de hoofdschotel vormt op de diskaart en dat wanneer de koks het niet met elkaar eens wor den, het gezelschap wellicht onver- richterzake zal uiteengaan. Op het ogenblik dat wij dit artikel schrijven ziet de toestand er niet bepaald roos kleurig uit en, naar wat de Nederland se Minister van Landbouw een week geleden voor de TV verklaarde, zou wegens het landbouwvraagstuk de hele Europese gemeenschap wel eens in rook kunnen opgaan. Laat ons hopen dat het zover niet zal komen, want het zou dan toch helemaal in tegenstrijd zijn met tJe geest van onze tijd die streeft naar grotere groeperingen, zoals dat trouwens helemaal in de lijn van de wereldge schiedenis schijnt te liggen. President de Gaulle wil mordicus dat men tot een accoord zou geraken tegen het einde van dit jaar. Indien dit niet zou gebeuren dreigt hij de boel aan stukken te laten vliegen. Dat ligt nu eenmaal in zijn trant. Bij hem thuis is hij gewend dictator te spelen, zijn wil als wet te zien er kennen en verdomt hij het zelfs dat er een onder-president zou worden aangesteld zoals in de Verenigde Sta ten, omdat die hem toch maar in de weg zou lopen. Nu zijn we"verplicht eerlijkheidshalve te erkennen dat hij in Frankrijk op ekonomisch terrein heel wat heeft weten te verwezen lijken, dat, ondanks alle strubbelin gen en stakingen de produktiviteit in Frankrijk flink gestegen is en dat de Franse frank werkelijk 'n «harde» frank is geworden. Al botert het nu niet zo best voor sommige punten tussen Duitsland en Frankrijk, ook wanneer het begrip van de erfvijand tijdelijk schijnt begraven te zijn, toch blijkt het nu dat ook Duitsland erop staat dat te gen Oudejaarsavond het plan voor het gemeenschappelijk landbouwbe leid tussen de Zes zou kant en klaar zijn. Van bij de aanvang waren wij be ducht dat dit zeer moeilijk gaan zou wegens de omvangrijkheid van de te behandelen stof en wegens de me ningsverschillen die tussen de lid staten bestaan. Het is immers soms al zo moeilijk met zijn tweeën tot peis en vrede te komen, wat wordt het dan niet wanneer men met zes is De Ministers van Landbouw, bij gestaan door hun hoofdpersoneel en ook wel door de Ministers van Bui tenlandse Zaken zijn nu aan hun marathon «-zitting bezig (een woord die ze van de sport hebben overgenomen) maar of het hun daar bij voor de wind zal gaan is een an dere vraag. We wisten dus al dat de zes lan den van de Euromarkt beslist hadden van 30 juni 1962 af gemeenschappe lijke beleidsregels toe te passen voor de granen en de veredelingsproduk- ten alsook voor de groenten en het fruit. Voor een aantal andere produkten bleven dus de nationale reglementen en praktijken voortbestaan. Deze toe stand kon enkel als voorlopig aan zien worden vermits dit niet over eenkwam met de struktuur van het landbouwbedrijf noch met de vor ming van het inkomen van de boer. Inderdaad is er op een landbouwbe drijf geen werkelijke scheiding tus sen de twee kategorieën van produk ten. Daarenboven vormt het land bouwinkomen een geheel. Het is dus (Zie vervolg 2' bladz. 1kolom

De Koornbloem | 1963 | | pagina 1