Noodkreet. Plantaardappelen. Rundvee- en Varkensmarkten MARINO Samengestelde Meststoffen Eiermarkt 4 feb. 1964. De nieuwe haversoort Redt U Zeiven gemaakt en gewaarborgd merk De Korenbloem Klaverblad Organische Meststof DE KOORNBLOEW 8 feb. 1964 II ALLEN TEGEN EEN was een succes voor Aalst en omliggende. ALLEN VOOR EEN wordt nog beter"! U hebt GEZIEN, GELEZEN, HOREN SPREKEN over het gehandicapte kind In Aalst bestaat sedert mei jl. een school Levensvreugde Koolstraat 24 voor gehandicapte kinderen De school omvat 1. Zeven paviljoentjes net als zomer huisjes en kaboutertuin. 2. 55 kinderen uit 22 verschillende gemeenten waarvan het verstan delijk peil beneden 60 ligt, doch opvoedbaar zijn. 3. 5 leerkrachten die zich onder een bevoegde direktie opofferen om a. enerzijds de kinderen een op voeding te geven (ze snakken naar hun school) b. anderzijds de familieband te behouden door 's avonds de kinderen aan hun huiselijke kring terug te schenken, net zo als andere schoolgaanden. Deze formule door LEVENS VREUGDE gekozen blijkt, vol gens bevoegde instanties de beste. De onkosten zijn echter fenomenaal: 1. De geringe toelage van 1000 F index per leerling volstaat niet. Er is geen vergelijking met de on kosten van gewoon onderwijs en U weet hoeveei problemen er daar -eeds aan verbonden zijn. 2. voor terreinen, constructie, in richting en onderhoud der gebouwen moet LEVENSVREUGDE zelf zorgen. Wij hebben veel geld nodig, circa 6 a 700.000 F in de eerste weken om achterstallige schuld te betalen en de plannen verder uit te werken. Wij rekenen dat U als ALLEN TEGEN EEN nu «ALLEN VOOR EEN» uw zeer milde bijdrage zult willen storten op postcheckrekening nr. 1584.54 van LEVENSVREUGDE, vzwd te Aalst. GEMEENTE KRUI5HOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote1,10-1,15 fr Bruine 1,25 1,35 fr. Middensoort1,00 fr. Bruine 1,15 fr. Kleine 0,75-0,90 fr. Richtprijs op tournée Extra grote en grote 1 ,C 5 fr Middensoort 0,90 fr. Kleine 0,75 fr. Verslag van de Prijzenkommissie Marktbeschouwingen Vanaf vrijdag van vorige week was er een lichte verbetering in de markttoestand ingetreden die denke lijk te wijten was aan 't feit dat de vraag iets vlotter verliep ingevolge het zeer laag niveau waarop de eier- prijzen vorige week gevallen waren. Ook in Holland was dit het geval. Normaal had men zich dan ook he; den morgen aan een lichte prijsstij ging van circa 5 a 10 ct op de produ- centmarkt mogen verwachten. Maandag avond echter werd offi cieel het bericht verkondigd dat West Duitsland de grens voor import van eieren zou sluiten vanaf heden morgen. Dit zeer ernstig nieuws had voor gevolg dat de producentenmarkt in de vroege morgen zeer ongunstig beïnvloed werd, zodat er van de ver wachte opslag geen sprake meer was en de markt was in 't begin zelfs flauw gestemd. Tegen het einde ver beterde de toestand toch lichtjes onder invloed van de groothandels markt en konden bijna dezelfde prij zen van vorige week genoteerd wor den. Intussen had de groothandelsmarkt echter vernomen dat Holland plotse ling zijn prijs nog verder verhoogd had, denkelijk ingevolge het feit dat er vernomen werd uit West-Duits- land dat in feite de invoer in West- Duitsland, volgens de EEG reglemen ten, toch nog mogelijk bleef tot en met donderdag 6 februari a.s. Wat voor gevolg heeft dat er dus nog grote hoeveelheden eieren in de e.k. drie dagen naar West-Duitsland kunnen vervoerd worden en dit had voor gevolg dat er nu, voor onmid dellijke levering, vlotte vraag ont stond. Tegen 't einde van de verhande lingen kwoteerde dan de groothan delsmarkt 7,5 ct per ei opslag tegen vorige week Wat echter de toestand vanaf vrijdag morgen zal zijn weet voorlopig niemand want de Commis sie van de Euromarkt moet zich binnen de 4 dagen over de door Duitsland getroffen maatregel uit spreken. Indien de invoerstop in Duitsland gehandhaafd blijft, dan zal dit een ramp betekenen voor onze kwekers aangezien bijna 50 van onze totale eierexport op Duitsland gericht is. Ten andere deze maatregel van Duitsland is totaal ongerechtvaar digd en indien hij door de Commis sie van de EEG moest gehandhaafd blijven, dan zouden onze pluimvee houders het vertrouwen in de Euro- markt totaal verliezen. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.300.00C eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 55 000. Verkocht 52.000 (2,50 d 4,40 fr.) Botermarkt646 kg. - 92 a 93 fr. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 37 39 fr Biggen 60-70 fr Kalveren45 55 fr Beschikbaar in magazijn Witte en rode Eerstelingen Bintje Friesland Bintje Denemarken Eigenheimer Record Patrones Pimpernel Climax Fina Lori Voran IJsselster Verwacht Hollandse Alpha en Gineke. Stieren 60 t.h. opbrengst 34-42 fr. 55 t.h. opbrengst 28-32 fr. zware 29-36 fr.worstdieren 14-19 fr. Kalvermarkt te Anderlecht voor dexe week. Varkens Met een aanvoer van 2491 dieren kwamen er 249 meer op de markt dan vorige week. Er volgde een grote prijsdaling die ten andere door vele kwekers voorzien werd. Vooral veel vette dieren waren onverkoopbaar en keerden naar de hoeve terug. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)37-41 fr. vlees varkens 35-36,5 fr. half vette varkens 33,5-34,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder bet gewicht 32,5 33 fr. zeugen: 28-38 fr Hoonsvse. Er werden 3568 dieren naar de markt gebracht hetzij 130 minder dan vorige week. De prijzen waren in daling voor goede dieren omdat er meer dan voldoende aanbod was. De prijzen voor de mindere kwa liteit bleven vest. Hiervan kwamen er niet genoeg beesten op de markt. De prijzen Ossendikbil 52 61 fr; goed ge vormde 43-50 Ir.60 t.h opbrengst 34 41 fr. 55 t.h. opbrengst 28 32 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 25 28 fr. 50 t.h. opOrengst21-23 fr. Vaarzen dikbil52 61 fr. goed gevormde 43 50 fr.60 t.h. op brengst: 34-41 fr.55t.h. opbrengst: 27 32 fr. Er werd een aanvoer van 887 stuks opgetekend wat nog 24 meer is dan de vorige week. De vraag was zo zwak, zowel voor uitvoer als voor de binnen landse markt, dat het aanbod dan ook te hoog lag. Vandaar dalende prijzen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil78 tot 87 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 61 tot 68 fr.; goed gevormde 52 tot 59 frgewo ne 38 tot 47 fr minderwaardige 33 tot 36 fr. Wij geven hierna de beschrij ving van deze variëteit zoals zij voorkomt in de Nederlandse ras- senlijst. Op vruchtbare gronden een hoog opbrengend ras. Heeft kort en stevig stro. Goede korrelkwali teit, wordt gevraagd als kippen- haver. Vrij vlot ontwikkelend, iets fijn en steil groeiend gewas. Is weinig biadrijk. Zeer goede dekvrucht. Stelt hoge eisen aan de grond: vraagt een flinke stikstofbemesting. Goed hamgetal Het fijne stro is behoorlijk veerkrachtig. Rijpt vroeg en mooi gelijk af. De korrel Is wit, vrij groot, kort en goed gevuld. Zoals ieder jaar stellen wij ter beschikking van onze leden de samenstellingen door en wel namelijk de volgende formules 9 stikstof, 10% fosfoorzuur, 11 potas voor weiden, beten, aardappelen, enz. 8 stikstof, 6 fosfoorzuur, 14,5 potas (zuivere potas) voor groenten, tabak, aardappelen. 5 stikstof, 7 fosfoorzuur, 9 potas voor haver, vlas, enz. 2 stikstof. 6 fosfoorzuur, 11 potas voor klavers, vlas, enz. Bovendien zijn wij verkopers van de gekende samengestel de meststoffen merk het 9 stikstof, 9 fosfoorzuur, 12 potas 9 stikstof, 9 fosfoorzuur, 15 potas in plastiekzakken. Wij verkopen insgelijks de samengestelde op basis van Peru Guano 6 stikstof, 12 fosfoorzuur, 2 potas 6 stikstof, 9 fosfoorzuur, 12 potas Al deze samengestelde meststoffen zijn beschikbaar in onze magazijnen.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4