VAN DE HAK OP DE TAK. VOLLEDIG BEMESTEN Volledige Samenstellingen Paleis 10 wordt de lusttuin van de 2de Internationale Landbouwweek. Boeren, geeft een volledige bemesting voor al uw vruchten STIKSTOF, FOSFOORZUUR en POTAS 15 feb. 1964 Onder de deelnemers moet de stand van de Nationale Zuivel dienst bezocht worden. Hij omvat - Een afdeling voor het ver bruik van Belgische melkpro- dukten waar de bezoeker ge woontegetrouw, van een glas melk, yoghurt, cacaomelk of van een roomijsje komt genieten. - De tentoonstelling in minimum formaat onder de titel De Bel gische Zuiveleconomiedie een didactisch overzicht geeft van de Belgische zuivelsector. Deze tentoonstelling zal vervol gens door de zorgen van het Mi nisterie van Nationale Opvoe ding en Kuituur in de voornaam ste centra van het land voorge steld worden ten behoeve van de scholen Indien ons Ministerie van Landbouw een propaganda-tocht wil inrichten voor het algemeen belang van de gemeenschap en vooral van onze boeren dan kunnen we het een raad geven Zend door het ganse land autowagens voorzien van luid sprekers die op alle hoeken van elke straat en vóór ieder boerenbedrijf, de roep uitzenden En om wat meer uitleg te verstrekken over genoemde slagzin zou dienen bijgevoegd door een welbespraakt omroemper Geeft Stikstof, Fosfoorzuur en Potas in gepaste verhoudingen, dan zijt U zeker van de beste vruchten te oogsten met de minste uitgaven. Men kan verzekerd zijn dat inzake bemesting nog veel te verbe teren is en dat de inlichtingsdiensten van ons Ministerie met deze echt Amerikaanse doenwi ze heel wat zouden kunnen bereiken, vooral wanneer de nodige uitleg door de pers en radio zou volgen. Het toedienen van deze meststoffen kan afzonderlijk gebeuren, men kan ze ook gemengd toedienen. Redt U Zeiven verkoopt alle enkelvoudige meststoffen en is ook gekend voor zijn prima voor alle vruchten. Het komt er op aan alles wetenschappelijk te berekenen en de gepaste hoeveelheden voor iedere vrucht te geven. Daar ligt de kunst om op de goedkoopste manier te bemesten. Met volledige samenstellingen zijn doorgaans missingen en verkeerde toepassingen uitgesloten. Redt U Zeiven geeft volledige WAARBORGEN voor inhoud en zuiverheid. De lange ondervinding en de vele proeven hebben uitge wezen dat de volledige samenstellingen van Redt U Zeiven voor een GOEDKOPE BE ME S TIN G zorgen waarmee uitsteken de uitslagen verzekerd zijn. o DE KOORNBLOE'M 3 Sinds een paar weken geleden het Amerikaanse Ministerie van Volksge zondheid het ophefmakend resultaat van de onderzoekscommissie bekend maakte, waarin het tabakroken als een van de bijzonderste oorzaken van de kanker aangeklaagd werd, is hier over in de hele wereld al een aardig woordeke gezegd. Voor- en tegenstanders hebben hun zeg gehad. Een Amerikaanse fa briek van een bekend sigarettenmerk werd door een kankerlijder voor de rechtbank gedaagd. Hij eist een scha devergoeding van anderhalf millioen dollar omdat de fabrikant in kwestie op zijn verpakkingen de tekst had aangebracht dat deze sigaretten vol komen onschadelijk waren. Andere geleerden zeggen dat, naast de tabak, de uitlaatgassen van de auto's op zijn minst zo kankerver wekkend zijn als de tabak. Hoe dan ook, thans heeft deze kwestie in Amerika ook een politiek staartje gekregen. Men weet dat in de Amerikaanse burgeroorlog het Zuiden het onder spit moest delven voor het Noorden. Thans, bijna honderd jaar later, is de bedekte haat tussen Noord en Zuid nog niet volledig weggestorven. De Amerikaanse senator John D. Long van South Carolina heeft vorige donderdag in Colombia gezegd dat het in verband brengen van roken met kanker, een smerige propagan- dastreek van Washington is om het Zuiden af te straffen. Long, een 62-jarige advokaat, zei dat de tabakindustrie in het Zuiden van de Verenigde Staten met vernie tiging bedreigd werd door dezelfde lieden die het Zuiden vernielden, Colombia platbrandden nu honderd jaar geleden. Voor de rest gaat alles er vreed zaam aan toe in «Gods Own Country» Wanneer iemand van Oost- naar West-Berlijn vlucht dan gebruikt men de geijkte term hij verkoos de vrij heid Niet iedereen echter is zo op die vrijheid gesteld. Neem nu bijvoor beeld het geval van twee gewezen boeven, Louis V. Santana en Manuel de Santos, beiden uit Californië. De eerste trachtte stiekum het tuchthuis van Folsom, dat hij beter van binnen dan van buiten kende, niet te ontvluchten maar er onge merkt opnieuw binnen te geraken. Santana zei dat hij op de vlucht was voor een vrouw en dat zijn vei ligste schuilplaats wel zijn oude ver blijfplaats was. De officier van Jus titie van Sacramento, voor wie hij de ze verklaring aflegde, bracht het nodige begrip op en maakte zijn voorlopige invrijheidsstel I ing onge daan.. De tweede, Manuel de Santos, die wegens diefstal in de San Quentin- gevangenis had gezeten en daar an derhalf jaar lang lessen had gevolgd, is op zijn eigen verzoek naar dit tuchthuis teruggestuurd. Manuel was erg opgelucht met het nieuws. Nu zal ik tenminste ongestoord verder kunnen studeren zei hij. De maatschappij Futorian Manu facturing een stoelenmakerij uit Chicago, is tot de voor hen verheu gende vaststelling gekomen dat Ame rika steeds meer gaat zitten. Letter lijk wel te verstaan. De knappe bollen van deze firma hebben uitgerekend dat de Ameri kaanse burgers van 70 jaar er 37 al zittend hebben doorgebracht. Natuur lijk dat de aard van het beroep hier bij een grote rol speelt. De vorige generatie bracht er slechts 23 al zittende door. Deze groeiende stoelvastheid is toe te schrijven aan het feit dat de automa- tizatie steeds meer mensen tot bu reelklerken maakt. En het begrip «bu reel» veronderstelt vanzelfsprekend de aanwezigheid van een stoel. En op een stoel gaat men zitten. Eigenlijk nog zo dom niet bekeken Ook in de landbouw krijgt men meer en meer zittenden. De boer wiens va der nog achter de ploeg liep, zit nu op ?ijn tractor. Een Ier die het hart op de goede plaats draagt, moet niet veel van de Engelsen hebben. En het is een Ier die de Britse Regeirng een uur lang in het donker gezet heeft. Deze koene daad, die vele Ierse harten ongetwijfeld goed gedaan heeft, werd, per ongeluk, verricht door de gemeentewerker Joe Collins. De man was met een pneumatische boor aan het werk in een straat van het regeringscentrum en boorde per ongeluk door een electrische kabel. Het licht ging uit bij de Eerste Mi nister Douglas Home. Het ging uit op de Ministeries van Luchtvaart en Financiën. Het ging zelfs uit bij Scot land Yard. Het was niet persoonlijk bedoeld natuurlijk verklaarde Collins. Ik ben noch voor de Conservatieven, noch voor Labour noch voor de Libe ralen. In feite ben ik tegen .hen alle maal. raat NITRISCHE STIKSTOF AMMONIAKALE STIKSTOF Stikstofbemesting van de Stikstofbemesting van de zomergraangewassen wintergraangewassen Binnenkort zal men met de grond bewerkingen beginnen in het voor uitzicht van de uitzaai der zomer graangewassen. Gezien hun korte groeiperiode, moeten deze teelten, vanaf hun opkomst, beschikken over voldoende voedingsstoffen en in het bijzonder over stikstof. Laat dus niet na de nodige hoeveel heid stikstof, bij het gereedleggen van de grond, onder de vorm van BELNITRAL 2670N toe te dienen. Zodra de weersomstandigheden de groei van de wintergraangewassen terug mogelijk maken, zullen deze planten verder uitstoelen, wat belangrijke hoeveelheden stikstof vereist. Voor wat de latere op brengst betreft, is deze periode van doorslaggevend belang. Zorg dus onmiddellijk voor een aan vullende stikstolbemesting door het toedienen van een voldoende hoeveelheid BELNITRAL 26 7„ N. STIKSTOFMESTSTOFFEN (COBELAZ Bezoekt ortze stand op de 2e Internationale U/eek van de Landbouw van 16 tot 23 februari 1964 Paleis 8 VAN 16 TOT 23 FEBRUARI 1964 Siand 816

De Koornbloem | 1964 | | pagina 3