NATIONALE LOTERIJ POT AS REISAVONTUREN Speciale Lentetranche 10.000.000 F Landbouwers, Tuinbouwers, in de vorige eeuw DE KOORNBLOEM 15 feb. 1964 3de Tranche 1964 EEN HOOG LOT VAN Twee Hoge Loten van 2.000.000 F Een Hoog Lot van 1.000.000 F Een Hoog Lot van 5 00.0 0 0 F 5 loten van 200.000 F 20 loten van 100.000 F 100 loten van 50.000 F 100 loten van 20.000 F 300 loten van 10.000 F 500 loten van 5.000 F 2.000 loten van 2.000 F 5.000 loten van 1.000 F 50.000 loten van 400 F Hetzij 60 Miljoen in 58.030 Loten Het biljet200 F Het tiende 21 F TREKKING TE AALTER OP 2 MAART 1964 Indien ge uw weiden in de herfst niet hebt bemest, dien dan, zonder uitstel, 300 tot 400 kg chloorpotas 40 of 600 tot 800 kg sylviniet 20 per hektare toe. Zo ge een samengestelde meststof kiest, eis dan een potasrijke formule. verhoogt de opbrengst aller gewassen. het suikergehalte der bieten, de weerstand tegen het legeren, het hectolitergewicht der granen, de bewaarbaarheid van het fruit, de vezelkwaliteit van het vlas. het klaveraandeel in de graszode, de weerstand tegen vorst en droogte. verlaagt de kostprijs der producten. de teeltrisicos aller aard. Voor de verbetering van uw woning en uw bedrijf... U kunt een lening bekomen bij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom op lange termijn aan verminderde rentevoet met of zonder levensverzekering, dank zij het Landbouwinvesteringsfonds Inlichtingenbij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Land eigendom. Guldenvlieslaan, 72. Brussel 6, often zetel van de erkende maatschappij voor de K.L.E, van uw streek. van Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé. Uitgave van het Davidsfonds. Wordt voortgezet). 23. Weggelopen riep de Han delsconsul, is er nog een ongeluk gebeurd Een ongeluk Wel, geen ei genlijk ongeluk daarom, opperde de gendarm vergoelijkend jong volk is voortvarend, en haalt somtijds een dwaze streek uit, die ze wel laten als ze vijf-en-twintig jaar ouder wa ren. Met de laatste trein hebben we bericht gekregen waar de jonge da me thuishoort. Het schijnt dat ze dezer dagen.... Maar om godswil, zegde de Handelsconsul, vol schrik, welke jonge dame bedoelt gij Ik versta geen woord van alles wat ge zegt. Welke jonge dame zegde de gendarm, ei, maar de weggelo- pene, waarover ons getelegrafeerd werd en waar wij eerst mejuffrouw jw nicht voor gehouden hebben, om dat ze zo alleen met haar grote reis- tent aan de arm rondliep. De Handelsconsul slaakte een zucht, maar antwoordde niet. Naar het schijnt, vervolgde de gendarm, moest de jonge dame dezer dagen in het huwelijk treden met een man waar ze niet van hield, maar ze heeft haar moed bijeen ge pakt en is er vandoor getrokken. Ver moedelijk is ze te Bamberg uitgestapt want de politie heeft daar, volgens ons bericht werd twee verdachte personen aangehouden en in zeker heid gebracht. Te Bamberg? zegde de Han delsconsul. Ja knikte de gendarm. «Haar twee broers zijn ten andere met de laatste trein, die ongeveer een uur geleden voorbijreed, meegenomen en zijn aanstonds naar Bamberg voortgereisd. Ze hebben bij mij geïn formeerd of hier niets verdachts voorgekomen was, en ik kon hun reeds de aanhouding van die twee jonge dames meedelen. Hm, deed de Handelsconsul, die nu, meende de gendarm, hele maal klaar moest zien in de zaak. Zodat er twee broers van het meis je hier voorbijgereden, en naar Bam berg gegaan zijn om de vluchtelinge in te halen «Zoals gezegd, m'neer de Han delsconsul. 't Is eigenlijk jammer voor het arme kind. Lieve hemel, als ze nu toch van haar bruidegom niet wil horen, is het toch maar hard ze te dwingen om hem toch te nemen maar, dat zijn familiezaken, dat gaat ons niet aan. De politie moet haar plicht doen, en was ze mij in handen gevallen, ik zou haar ook uitgeleverd hebben, al was ze mijn eigen zuster geweest. Na deze heldhaftige verklaring stond hij met sabelgekletter op, dronk zijn bier uit, waarbij hij een vorsen- den blik over de verzamelde gasten liet glijden, en was juist op het punt met een militairen groet de ge lagzaal te verlaten toen het hem te binnen viel, dat hij een beleefdheid verzuimd had. Mejuffer uw nicht stelt het toch goed, als ik zo vrij mag zijn te vragen zegde hij met een hoffe lijke buiging tot den Handelsconsul. Zeker wat vermoeid van de reis Ja, dank u, antwoordde de Handelsconsul, en voelde hét bloed naar zijn kop gaan. Alzo tegenover een koninklijken beambte te liegen Zeer onaangenaam, vooral voor dames, voegde de galante gen darm nog toe, uw reisgoed zelfs voor een tijdje te moeten missen. Nu, 't is te hopen, dat alles morgen met de vroegte reeds hier zal zijn. Een genoeglijken avond, meneer de Han delsconsul en met sporengerinkel en sabelgekletter stapte de waardige man de deur uit. DE SLAAPKAMERAAD Lieve vooruitzichten zuchtte de Handelsconsul, toen de gendarm hem verlaten had ik zit hier zelf al een halve gevangene, op mijn reis goed te wachten, en de twee broers van de mamzei, die mij met mijn on kelschap in zulk een warnet gebracht heeft, zijn overal aan het rondspeu- ren, en zullen voorzeker hier terug keren. Als het uitkomt hoe ik er tus sen zit, proficiat God in den hemel, als dat in de bladen komt, en dat Dorothee het leest, ik mag er niet aan denken De Handelsconsul bleef nog een tijd met die zware gepeinzen zich aftobben maar het werd stilaan laat en de tabakrook in de gelagzaal be gon hem al meer en meer te hinde ren. Hij besloot dus maar naar zijn kamer te gaan. Met zijn kaars in de hand, klom hij de trap op en ging door de gang naar de deur van zijn kamer, trok ze open en dacht al geeu wend binnen te treden, toen hij er een licht zag branden en een vreem deling voor de tafel zag zitten. «O pardon, duizendmaal ver schoning, stamelde hij, ik heb van deur gemist.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 6