Melk en Boter* zalig en vrolijk Paasfeest PASEN, Weekblad Aan al onze Lezeressen en Lezers Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt wensen wij een Hoogfeest van ons Geloof» AALST 28 MAART 1964. Verschijnt iedere zaterdag Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Stondsverdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. Zie vervolg 2e bladz. 4e kolom) 'Z;e vervolg 2' bladz 1' kolom De Koornbloem Abonnementsprijs 120 fr. jaar® Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER Dc medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden ONS LAND MOET MELK INVOEREN UIT ANDERE LANDEN Het ministerieel komitee voor eko- nomische en sociale koördinatie heeft vrijdag, na uren beraadslaging, de gemiddelde richtprijs van de melk voor het produktiejaar dat op 1 april aanvangt, vastgesteld op 4,35 F. De maximumprijs van de melk voor de verbruikers zal verhoogd worden met 0,50 F. De nieuwe prijs van 4,35 F geldt voor standaardmelk met een vetgehalte van 3,3 Voor de zomer maanden zal de prijs aan producent 4,25 F bedragen en gedurende de wintermaanden 4,45 F. Deze prijzen worden evenwel verhoogd voor melk van 1e kwaliteit en verlaagd voor melk van 3de kwaliteit. De richtprijs van afgeroomde melk wordt gebracht op 1,10 F in de zomer en op 1,20 in de win ter, terwijl de richtprijzen voor boter 94,50 F in de zomer en 97,50 F in de winter zullen bedragen. Dit is zeker een beachtenswaardig resultaat en het is niet van een leien dakje gelopen alvorens het be reikt werd. We zeiden hiervoor reeds dat de Minister geëist had. De boeren hadden hem reeds zo lang het vuur aan de schenen gelegd dat hij zich gedwongen heeft gezien er kracht bij te zetten en werkelijk ge dreigd heeft zijn ministerportefeuille op tafel te smijten indien hij geen ge lijk zou krijgen. We weten niet of hij werkelijk naar de martelaarskroon ge streefd heeft maar succes heeft hij in ieder geval gehad. Of hij daarom bij de boeren voort aan op een goed blaadje zal komen te staan zullen we nog moeten af wachten en zal trouwens bepaald worden door zijn verdere houding. Ook in het Parlement was men achterdochtig geweest. Men had na melijk gevreesd dat na het goedkeu ren van de begroting van Landbouw de zaak van de melk in het water zou kunnen vallen. Bij het stemmen over die begro ting had senator De Boodt, oud-mi- nister van Landbouw, en zeker niet afkerig van een nieuwe portefeuille van dit departement trouwens de vol gende verklaring afgelegd Wij re kenen er stellig op dat ons vertrou wen in de regering niet zal worden teleurgesteld en dat zij de voorge stelde melkprijs zal goédkeuren. Zou zulks, tegen onze verwachtingen in, niet het geval zijn, dan zullen wij vol gende week bij hoogdringendheid de regering interpelleren, met alle gevol gen die zulke interpellatie mee brengt.... De Minister van Landbouw kreeg hier dus nog een boeman bij en zat dus lelijk in de klem. Anderzijds schijnt hij in de Ministerraad aan vankelijk wel alleen te hebben ge staan met zijn voorstel en niet te hebben kunnen rekenen op de steun van de andere C.V.P.-Ministers ook niet van Minister Dequae die noch tans lid is van de Bondsraad van de Belgische Boerenbond.... Als het zout nu ook al zijn kracht verliest, waarmee zal men dan nog kunnen zouten, wordt ons in het Evangelie gezegd. Ik heb zo een idee dat de heer Héger in de leer is geweest bij zijn collega van Landverdediging, de heer Segers. Die wou immers ook van geen parlementaire kommissie weten in het uiterst droevige geval van de militairen te Beverloo. Het moet wel erg zijn wanneer een Mi nister met ontslag dreigt. Zouden ze dan zo onvervangbaar zijn Er staan er immers toch altijd genoeg aan te schuiven om in hun pantoffels te trappen. De grote oorzaak van het nemen van deze maatregelen zal wel zijn dat op dit ogenblik de melkproduk tie onrustwekkend aan het dalen is Bij de telling van 15 mei 1963 no teerde men een achteruitgang van ons melkveebestand met 0,7 en op 1 januari jl. was dit reeds 5% ge worden. Op dit ogenblik zijn wij ver plicht ontzaglijke hoeveelheden aan melk in te voeren uit Frankrijk en Nederland, zodat gedurende de maan den januari en februari voor een to taal van 3.870.986 lit. ingevoerd werd en het houdt nog niet op* Als voor naamste oorzaak mogen we gerust aanvaarden dat het opruimen van een deel van het melkvee de ongunstige verhouding is tussen de kostprijs en de productieprijs. Wie niet genoeg verdient aan zijn beroep die houdt er liever mee op. Ook de boeren doen dat. Niet alleen bij ons want het- Het hoogfeest van Pasen, waar bij we de Verrijzenis van Christus herdenken, geeft ons ieder de gele genheid te onderzoeken hoe het staat met ons geloof. Want Indien Christus niet verrezen is zegt Sint Paulus in een van zijn brieven, dan is ons geloof ijdel Het historisch onaanvechtbare feit der Verrijzenis is inderdaad HET hoogtepunt in het leven van Jezus op aarde, zonder hetwelk zijn leven en Zijn leer op een lijn had kunnen gesteld worden met het leven en de leer van zovele andere heilsprofeten, die periodisch in de geschiedenis van het mensdom op het voorplan traden. De Verrijzenis was echter de proef op de som dat God door Jezus gesproken had, zich in Jezus had geopenbaard, om aan de mens een veilige gids naar zijn eeuwige bestemming te geven. Het bestaan van Jezus, zijn Pre diking en zijn Verrijzenis, en het daarop volgend geloof in Hem, heeft alles zo eenvoudig gemaakt voor de 'lijdende en strijdende mens. Want 'juist omwille van de Verrijzenis is het onmogelijk geworden Jezus te ne geren en onverschillig aan Hem voor bij te gaan. En toch zijn er nog zovelen die moeite hebben om te geloven, of die de geloofsdaad als onredelijk en voor al als wetenschappelijk niet verant woord beschouwen, dit niettegen staande het feit dat ze op het natuur lijke vlak, in het dagelijks leven, zo dikwijls geloofsdaden stellen, waarin ze geen moeilijkheden zien. Wanneer twee mensenkinderen zich door het huwelijk voor het leven met elkaar verbinden, leggen zij dan geen bewijs af van hun geloof in de we derzijdse huwelijkstrouw, ofschoon ze daarvoor geen andere grond heb ben dan de wederzijdse gedane be lofte, het wederzijds gegeven woord? Wanneer een rechter of een jury iemand veroordelen op grond van ge tuigenissen dan stellen zij een ge loofsdaad Wanneer we voor waar aannemen het nieuws dat in onze dagbladen verschijnt, dan doen we niets anders dan een daad van geloof stellen. Want geloven ie en blijft al tijd iets aannemen op het getuige nis van iemand anders. We geloven altijd in iemand, we geloven niet een ding, maar wel een persoon. In elk geloof is degene wiens getuigenis men aanneemt het beslissende, waar tegenover de in houd van het getuigenis slechts op de tweede plaats komt. Geloven is altijd een ontmoeten met iemand, een ontmoeting met Christus in het probleem dat ons bezig houdt. In het Latijn spreekt men dan ook van fideles d.i. getrouwen, wanneer men het heeft over de gelovigen. Ons Geloof is dus een ontmoeting met Christus. De figuur van Chris tus is noch uit de geschiedenis, noch uit het leven van het mensdom na Hem, weg te denken. De Verrij zenis verplicht ons in Hem te gelo ven, dus ook in Zijn Woorden, dus ook in Zijn Zending, want de Ver rijzenis is enkel uit te leggen door een rechtstreeks ingrijpen van God, Schepper van de natuur, in de wet ten van de natuur. Maar, en dat is zeer belangrijk, men moet ook willen geloven, men moet ook de verrezen Christus, zijn l

De Koornbloem | 1964 | | pagina 1