VAN DE HAK OP DE TAK. Rundvee- en Varkensmarkten Voor al uwe vruchten Redt U Zeiven Eiermarkt 24 maart 1964, Algemene Vergadering t Men meldt ons uit Nieuwerker- ken het overlijden van Mijnheer Florent UYTTERSPROT Echtgenoot van Mvr. Valentine De Kegel Vader van onze zaakvoeder Frans Uyttersprot te Erpe. Lid van Redt U Zeiven. t Men meldt ons uit Vlierzele het overlijden van Mevrouw Valentine De KOKER Echtgenote van Mr Achiel De Deyn. Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming. te Anderlecht voor der.& waak Varkens Met een aanvoer van 2059 stuks bereikte men een totaal van 640 dieren minder als de voorgaande week. De markt was stijgend. De be langstelling van de Fransen ver grootte onder invloed der ver hoogde prijzen in Nederland. Anderzijds verminderde deze week ook de aanvoer van te zware en te vette varkens. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon): 31,5-37 fr.vlees varkens 29,5-30,5 fr. ,- half vette varkens 27,5-28,5 fr.vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 26 27 fr. zeugen s 25 32 fr. Hoornvee. In totaal kwamen slechts 2959 dieren ter markt hetgeen 890 stuks minder was dan verleden week De markt bleek opnieuw zeer vast in deze sector. De prijzen blijven stijgen. De prijzen Ossen dikbil 53 65 trgoed ge vormde 43-52 fr.60 t.h opbrengst 39-45 fr. 55 t.h. opbrengst 33 38 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 30 34 fr. 50 t.h. opbrengst24 27 tr. Vaarzen dikbil: 53 65 fr. goed gevormde 43 52 fr.60 t.h. op- brenast: 41-47 fr.55t.h. opbrengst: 35-39 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 39 45 fr. 55 t.h. opbrengst 34-41 fr.; zware 33 37 fr.,- worstdieren 18 22 fr. Kalvermarkt Er was een aanvoer van 1014 stuks of 30 minder dan vorige week. De markstemming bleek vast voor goede kalveren. In de paas week is het aanbod steeds van be tere kwaliteit. Voor de rest was er weinig ver andering. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 57 tot 87 fr goed gevormde 43 tot 55 fr; gewo ne 32 tot 38 fr minderwaardige 28 tot 31 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worde r bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote: 1,50-1,60 fr Bruine 1,55 1,65 fr. Middensoort 1,25 1,30 fr. Bruine -. 1,35-1,50 fr. Kleine 1,00 1,20 fr. Richtprijs op tournée (witte en bruinschalige) Extra grote en grote 1,45 fr Middensoort 1,25 fr. Kleine 1,(0 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie Marktbeschouwingen De uitvoer was verleden week goed en werd hoofdzakelijk to vandaag geleid naar West-Duits" land in 't vooruitzicht van de Paas' feesten. De evolutie van de uitvoer voor de e.k. dagen is moeilijk te bepalen. Een goede vraag in het binnenland is deze week te voor zien. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.300.000 eieren BROEDEIERVEILING Aangevoerd 37.000. Verkocht 37.000 (2,50 d 4,40 fr.) Botermarkt900 kg. 93 a 95 fr. Tendens van de markt onver anderd Zwijnen .- 26-27 fr Biggen 55-65 fr. Kalveren 42 - 52 fr eist van uwe verkoper de samenstellingen De Korenbloem door Redt U Zeiven bereid Alles in papieren zakken. 9-10-11 8-6-14,5 (zuivere potas) 2-6-11 5-7-9 Het zijn de meest vertrouw bare en de best aangepaste samenstellingen voor onze streek. Samenwerkende Maatschappij AALST. De aandeelhouders worden vriendelijk uitgenodigd tot deel name aan de gewone der aandeelhouders welke doorgaat op zondag 5 april 1964 te 3 uur namiddag, in het lokaal De Koornbloem Grote Markt, te Aalst. DAGORDE 1. - Verslagen van beheer- en toezichtsraad. 2. - Lezing en goedkeuring van de balans afgesloten op 31/12/63, van de winst en verliesrekening en van de verdeling der winsten. 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters. 4. Statutaire benoemingen. 5. - Uitbetaling van de winst aandelen. De aandeelhouders gelieven persoonlijk te komen, voorzien van hun aandeelboekje, dat dient als toegangsbewijs. Namens de Beheerraad De Bestuurder, De Voorzitter, O. Caudron. Robert D'Hondt. Een hoge opbrengst van zwaar graan met hoge handelswaarde» en legervast stro zijn U verzekerd voor uw zomergraangewassen' indien ge 400 tot 500 kg chloorpotas 40 per hektare doedient. Indien ge een samengestelde meststof gebruikt, eis dan steeds een potasrijke formule. Professor L. Pechuman van de Cor nell Universiteit in Itaha (New York) heeft waarschijnlijk wel een van de grootste verzamelingen paardevlie- gen en hertevliegen in de wereld. Zowat 25 jaar geleden, toen hij nog student was van dezelfde universiteit begon hij, bij wijze van hobby, deze verzameling aan te leggen. Het was in 1962 dat hij van zijn hobby een be roep maakte, toen hij zijn funktie op gaf en benoemd werd tot curator van de insektencollectie en van het mu- zeum bij de landbouwfaculteit van de staat New York. Professor Pechuman is een hele kraan op het gebied van de tabani- dea, dit is de wetenschappelijke be naming voor paarde- en hertevliegen. Op dit ogenblik heeft hij reeds 200.000 vliegen van 2000 soorten verzameld. Hij vertelt met trots dat insekten- kundigen van andere universiteiten hem regelmatig vliegen uit zijn col lectie te leen vragen om hun onder zoekingswerk voort te zetten. Volgens de professor worden er, met uitzondering van Hawai en de poolgebieden, op de hele wereld vlie gen aangetroffen. De meest noorde lijke soort is er een die in Noord- Siberië en Aiaska gevonden wordt. Deze zuigt bloed en draagt ziektekie men voort. De meeste soorten paar de- en hertevliegen steken zowel mensen als dieren. Uit zijn onderzoekingen is geble ken dat de vliegen de uitbreiding van de veestapel in Canada verhinderd hebben en dat zij eens voor een maand het werk aan een Japanse spoorlijn hebben lamgelegd. Een Italiaanse gevangene in Cre mona, Giovanni Battista Tottoli, heeft onlangs een knap staaltje zakkenrol lerstechniek ten beste gegeven. Hij haalde namelijk bij 'n gevange nisbewaker diens portefeuille uit zijn zak, nam er duizend lire uit en stak nadien de portefeuille terug op zijn plaats zonder dat het slachtoffer iets gemerkt had. De diefstal werd slechts ontdekt doordat Giovanni het geld dadelijk in de kantine uitgaf. Daar hij gewoonlijk geen rooie duit had, verwekte zijn plotse rijkdom argwaan. Hij moest voor de rechtbank ver schijnen en bekwam van de rechter een extra straf. We hebben de jongste tijd meer maals in de kranten berichten gele zen over de strijd om het wereldre cord wakker blijven In Zweden woont er een 77-jarige man op wie dit alles niet de minste indruk maakt Zijn naam is Oscar Eriksson. Het record staat thans op naam van de 51-jarige Finse kraandrijver Toini Silvo, die zich 394 uur wakker heeft kunnen houden. Dit is echter 'n peulschilletje voor de 77-jarige Zweed uit Eskilstuna, die sinds 1919 niet meer geslapen heeft en dus reeds meer dan 394.000 uren wakker is. De voormalige landbouwarbeider werd in 1919 ziek als gevolg van de destijds in heel Europa heersende epidemie van Spaanse griep. Zijn toestand was zeer ernstig maar hij spartelde er door. Nader hand merkte Eriksson echter dat hij niet meer kon slapen en hij heeft dat sindsdien ook niet meer gekund. De slapeloosheid van Eriksson is een misterie voor dokters en weten schapsmensen. Men neemt aan dat het slaapcentrum in de hersenen door de Spaanse griep werd aange tast. Hoewel het vreemd schijnt, heeft het gebrek aan slaap geen nadelige gevolgen gehad voor de oude man. Zijn vrienden verklaren dat hij de vrolijkste en gelukkigste mens is die zij kennen. Eigenlijk geen wonder. De man leeft dubbel zo lang. Een kat heeft in tien maanden zo maar eventjes 747 kilometer afge legd om naar het huis van haar meester terug te keren. Monsieur Chirade uit Exincourt (Frankrijk), was verleden jaar het paasverlof bij zijn ouders, in het de partement Maine et Loire, gaan door brengen en had zijn kat, die destijds twee jaar oud was, meegenomen Toen voor Chirade het ogenblik van de terugkeer was aangebroken, was zijn kat, waarschijnlijk door een onweder verschrikt, niet te vinden. Hij trok dus maar alleen huiswaarts en liet zijn poes achter. Hij kreeg van zijn ouders bericht dat de kat gedurende veertien dagen iedere, morgen kwam eten. Nadien zagen zij het dier niet meer en mon sieur Chirade nam aan dat het ver dwenen was. (vlen kan zich dan ook zijn verba zing voorstellen toen hij zijn kat, na een tocht van ongeveer 10 maanden, opnieuw bij hem zag verschijnen:

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4