REISAVONTUREN BRECKPOT V.E. DE GHEEST GECONCENTREERD SUPERFOSFAAT 0/ FOSFORZUUR J M ANHYDRIDE 0 OPLOSBAAR INWATER Uit de hand te koop in de vorige eeuw Notarieele Annonceo» ZAAILANDEN Vraagt overal DE KOORNBLOEM 28 maart 1964 Studie van Notaris te Aalst, Graanmarkt. Tel. 218.41. Studie van Meester docter in de rechten. Notaris te Aalst. Sterrestraat, 1, (Houtmarkt). Tel. 241.94. Gemeente WICHELEN - Boeygem.. Hofstede, bestaande uit woon huis, paardestal (2 paarden), koe stal (9 koeien), runderstal (6), var kensstal, kippenhok, grote schuur, bakkersoven, ongeveer 10 aren grond. Mogelijkheid land en wei de in pacht te nemen. Gemeente BAMBRUGGE. Twee percelen bouwgrond in het centrum der gemeente, even eens een perceel voor bungalow. Inlichtingen te bekomen ter studie. Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk van Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. Wordt voortgezet) OPENBARE VERKOPING VAN te Baardegem De notaris PIERRE BRECKPOT, te Aalst, zal openbaar verkopen namens wie het behoort. GEMEENTE BAARDEGEM Koop EEN Een perceel zaailand gelegen te Baardegem, gekend ten kadaster ter plaats genaamd Kaut ter of Minnineksveld sectie A, nummer 179/b, met een grootte vol gens titel en kadaster van 27 a 40 ca, palende volgens kadast. noord C.O.O. van Baardegem oost Juffr. Josephi- na Elermina De Clerck zuid Mr. Frans Julianus Van der Straeten en west Juffr. Nathalia Angèle Carlé. In gebruik bij de heer Jozef De Clerck-Van Lembergen. Koop TWEE Een perceel zaailand gelegen te Baardegem, gekend ten kadaster ter plaats genaamd Wolf- penninck sectie E, nummers 83 en 84 met een grootte volgens titel en kadaster van 42 a CO ca, palende vol gens kadaster noord de weg oost mr. Jan Baptist Eleyvaert-Dierickx, Juffr. Maria Margriet Mollaert, Mr. Benediktus Verstraeten-Carlé en kin deren en Mr. Theofiel Jozef De Gols- Jacobs zuid de heer Willy Juliaan Camu-Cornelis en west Juffr. Julia Isabella Peeters. In gebruik bij de heer Jan Heyvaert Koop DRIE Een perceel zaailand gelegen te Baardegem, gekend ten kadaster ter plaats genaamd 't Bos veld sectie A, nummer 243/i, met een grootte volgens titel van 26 a 40 ca en volgens kadaster 26 a 50 ca, palende volgens kadaster noord mr. Ernest Cherreté-D'Haese oost Mr. Carolus Remi De Vos-De Ridder; zuid Mr. August Jozef Ruyssinck en Mr. August De Clerck-Cherreté en west Mr. Odilon Blindeman-De Clerck. In gebruik bij de medeverkoper Au gust De Clerck-Cherreté. ENIGE ZITDAG maandag 13 april 1964 om 14 uur, in de herberg gehouden door de heer Joseph De Pauw-Beeck- man, Elderberg, 28, Baardegm. Jea. Baeten Haaitert 27. Handelsconsul Schauler; wees zo goed, nietwaar, niet meer te on derbreken, of ge zult niet kunnen vol gen. Ik begin opnieuw In een grote stad van Duitsland, we zullen ze Y- burg heten, woonde Handelsconsul Schauler in grote welstand. Hij bezat een rijke woning in het midden van de stad, kwam in de beste families, stond in aanzien bij de koning, trok bovendien van de Staat een pension van 1200 daalders, en beschikte, als voogd over een schatrijke bankiers wees, nog over een zeer aanzienlijk kapitaal. Handelsconsul Schauler stond al gemeen bekend als een man van eer, en voorts als een man van grote vroomheid, lid van alle vaderlandlie vende genootschappen en bescher mer van alle goede werken in de stad en in de omtrek; ongeveer tweeënvijf tig jaar oud, en nog immer wakker en kloek en ongehuwd.... «Ge zult toch niet beweren dat die man, onderbrak Handelsconsul Mahlhuber. Niet onderbreken, als 't u be lieft gebood de Doctor. Er is veel in onze maatschappij dat onge looflijk schijnt. Maar ge zult gaan ho ren In de woning van de Superin tendent, waar de Handelsconsul vrij in- en uitging, werd de dochter zo ziek dat de geneesheer, een intieme vriend van de Handelsconsul, er niets anders op wist dan ze naar een ta melijk verafgelegen badplaats te zenden, wat gebeurde. Op zekere morgen vond men de kas van het wezenhuis, waarvan Handelsconsul Schauler schatbewaarder was, open gebroken er waren 15.000 daalders ontvreemd, de sporen bewezen dat iemand uit het huis zelf er de hand moest in gehad hebben, maar de po litie kon niets vinden. De Handels consul was 's namiddags de laatste op het kantoor geweest. Alles was nog in orde bij zijn vertrek, verklaar de hij. Verscheidene ondergeschik ten, de portier bij voorbeeld, werden aangehouden en moesten een tijd lang in voorarrest doorbrengen, tot ze vrij kwamen, daar niets tegen hen kon bwezen worden. Verschrikkelijk steende de Handelsconsul. Verder. De dochter van een bankier, een wees, die hij in zijn huis opgenomen had, werd ondertussen ook ziek, en dezelfde dokter die de dochter van de Superintendent naar de verafgelegen badplaats gezonden had, behandelde haar. Zij leed aan een ongewone ziekte, zenuwverlam ming met hevige pijn aan hart en maag. Dat ken ik riep de Handels consul, «het begin van hypertrophic.» Ik moet u dringend verzoeken u van verdere bemerkingen te ont houden, wees hem de Doctor te recht, terwijl hij enigszins verwon derd van zijn papier opzag, en ver volgde Doch vreemd genoeg, het gebeurde soms dat er beternis was een tijdlang, doch nadien begon het opnieuw, en nog erger, totdat ze te lange laatste bezweek. Het testa ment bepaalde dat, na aftrek van en kele schenkingen aan liefdadige in stellingen, al het overige, een bedrag van ongeveer 100.000 daalders, aan Handelsconsul Schauler moest toe komen. Hij heeft ze vergeven kon de andere Handelsconsul zich niet in houden te roepen. Nu was Handelsconsul Schau ler rijker dan ooit. Hij droeg een vol jaar rouw, maar toen kwam er wat anders bij. Daar was namelijk een stiefzoon van zijn zuster, een jonge lichtzinnige kwant, waar hij nooit van gehouden had Karei een beste ke rel, maar altijd in geldnood, en niet temin altijd vrolijk en opgeruimd. Bij een bezoek aan zijn oom had hij de pleegdochter leren kennen en met de pijl in het hart had hij het huis verlaten. In de familie nu bestond een over levering, dat de grootmoeder van de jongen man ooit in Indië gehuwd was geweest en een ontzaglijk for tuin nagelaten had, en op zekere mor gen treedt plotseling een soort van bruingeblakerd matroos in Kareis woning, en vraagt hem of hij in het bezit gesteld werd van zeven miljoen daalders, die voor hem in Indië wa ren opgezonden geworden. Zeven miljoen daalders Zeven miljoen daalders fluisterde haast ongelovig de Han delsconsul. En ge hebt niets ontvangen?» vroeg de matroos.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 6