NATIONALE LOTERIJ Boekbespreking. Speciale Bloementranche 10.000.000 F Hier spreekt de boer Belgische landbouwprodukten. De streek van Lyon toekomstgebied voor de (Vervolg van le bladzijde). 6de Tranche 1964 Twee Hoge Loten van 2.000.000 F Een Hoog Lot van 1.000.000 F Een Hoog Lot van 5 00.0 00 F EEN HOOG LOT VAN 5 loten van 20 loten van 100 loten van 100 loten van 300 loten van 200.000 F 100.000 F 50.000 F 20.000 F 10.000 F 500 loten van 5.000 F 2 000 loten van 2.000 F 5 000 loten van 1.000 F 50.000 loten van 400 F Hetzij 60 Miljoen in 58.030 loten Het biljet -. 200 F Het tiende 21 F TREKKING TE ANDENNE OP 27 APRIL 1964 (Zie vervolg onderaan hierneven). Hulde aan een teruggekeerde Boer Wortel. van het fruit maakt een belangrijke afzet mogelijk, niet enkel voor ver bruik in het land zelf, maar ook voor uitvoer naar het buitenland. Wij heb ben daar trouwens nog onlangs een weergalm van opgevangen in verband met de Italiaanse appelen. Ook in de streek van Lombardije, met de stad Milaan als centrum voor de handel, de nijverheid en het toe risme (1.300.000 inwoners), dus weer eens in het Noorden van het land heeft de landbouw aanzienlijke vorderingen gemaakt. In de vlakten van Lombardije heeft men graange wassen, zuivelprodukten, suikerbie ten, voedergewassen, terwijl ze ook voor hun veeras bekend staan. In de bergstreken is de variëteit van bo men zeer groot. Er zijn uitgestrekte weilanden terwijl men op de heuvels wijngaarden en graangewassen aan treft. Opvallend zijn hier de aanplan tingen van populieren (canada's) voor de voortbrengst van cellulose die bij de papierfabricage gebruikt wordt. In de vlakten heeft men vooral voedergewassen en kunstmatig aan gelegde weiden. De provincie waartoe Verona be hoort is befaamd voor haar wijnsoor ten die hoofdzakelijk naar het buiten land gestuurd worden. Een streek ge legen tussen het bergland, de Dolo mieten genaamd en de kuststreek aan de Adriatische Zee is bedekt met een dichte mantel van eiken. Op de heuvels van Venetië kwamen vroeger de edellieden van die stad op zomer verblijf, terwijl de Engelsen de voor keur gaven aan de heuvels van Flo- rentië. Deze lieten in de streek van Toskanië weelderige villa's bouwen. Op dit ogenblik echter bestaat er in Italië, meer dan in een ander land van de Zes van de Gemeenschappe lijke Markt, een groot gevaar voor in flatie en muntontwaarding. Het is niet zo dat in de andere landen ook bij ons trouwens, dit gevaar denk beeldig zou zijn. We moeten maar even denken aan de flinke stijging van de spoortarieven sinds 1 april en van vele gebruiksgoederen. In Italië echter schijnt het dreigen der te zijn. De algemene ekono- mische toestand was daar de laatste jaren aanzienlijk verbeterd en dat was de mensen wel wat naar het hoofd gestegen, zodat ze meer gin gen uitgeven dan kon verantwoord worden, wat altijd inflatie in de hand werkt. De Regering denkt er dan ook ernstig aan een bestedingsbeperking in de hand te werken onder meer door zwaardere lasten te leggen op het aankopen van auto's, wat dan weer een noodlottige invloed zou kunnen hebben op nijverheden zoals de Fiat bijvoorbeeld. Anderzijds heeft men in sommige streken een land bouwhervorming doorgevoerd die niet erg gelukkig biijkt te zijn. Men heeft namelijk de uitgestrekte lande rijen van de vroegere heren in te veel kleine percelen gaan verbrokkelen, zodat het nog lastig wordt er zijn brood op te verdienen. Anderzijds moeten deze nieuwe eigenaars nu ook nog belastingen gaan betalen wat in het vroegere stelsel niet het geval was, zodat vele landbouwers, vooral op het eiland Sicilië nu steen en been klagen. Trouwens wat men daar als hun huize wil betitelen zijn gewoonweg uiterst bescheiden lemen hutten. Voor ons is het werke lijk een raadsel hoe de mensen daar de twee eindjes van het jaar kunnen aan elkaar knopen. Het hoeft ons dan ook niet te verwonderen wat een Ita liaans tijdschrift Epoca onlangs schreef dat er daar veel boeren wa ren die nog nooit een televisietoestel nazien hadden.... Door de zorgen van de Uitgeverij J.J. Romen en Zonen, Maaseik, wor den in de reeks De Bijbel over onderwerpen behandeld (reeds 23) die heden in het brandpunt van de kristelijke bezinning staan. In frisse, keurig uitgegeven deeltjes (harde band met stijlvolle reproducties van beeldhouwwerken formaat 19,5 x 11 cm omvang 100 - 120 blz.) be handelen eminente schrijvers diver se onderwerpen. Hun grote verdien ste is dat ze wetenschappelijk ver antwoord werk leveren, steunend op de H. Schrift. Dit is precies zo be langrijk, nu de Bijbel niet meer een verzegeld boek is voor katholieken alleen, maar zelfs een mode-boek en best-seller is. Alleen de naam J.J. Romen en Zonen waarborgt reeds de degelijkheid van deze reeks Prijs 54 F (48 F bij afname van tenminste 5 achtereenvolgende exem plaren) Dr. A. De Groot, s.v.d., De Bijbel over het heil der Volken 1964 pp.124. Schrijver wil in dit boekje aanto nen dat God voortdurend bekommerd was en is omtrent de verlossing (d.i. het heil der volken). Hij doet dat met behulp van de Schrift, wiens grondige lezing verondersteld is, en aan de hand van drie themata: de uitverkie zing van Israël en de belofte van ver lossing aan de heidenen, de volle re alisatie van de Verlossing in Jezus Christus, de verdere ontwikkeling van Gods Verlossingsplan in de Kerk. Ietwat ontwikkelde leken zullen dit theologisch brokje gretig verteren Dr. D. Deden, s.c.j., De Bijbel over de Liefde 1964, pp. 102. Liefde, Amour, Liebe, Love neen in deze parel van een boekje peilt de schrijver naar de diepste zin van on ze godsdienst die liefde is Hij ana- liseert de twee hoofdpunten van de openbaring de eeuwige liefde van God tot de mens en het antwoord van de mens in wederliefde, met behulp van Oud en Nieuw Testament. Uit stekend werk, vooral de analyse van de liefdessymboliek in de Bijbel die zelfs ons, moderne mensen ten zeer ste aanspreekt. Tot slot maakt Deden een syntese, waarin hij het diepste wezen van God, Die Liefde is, haast op een aangrijpend-evangelische wij ze beschrijft. Eenvoud van stijl en taal, echtheid van woord en beeld ma ken het werk even aantrekkelijk als de Bijbel zelf. Sterk aanbevolen voor wie persoonlijke geloofsverdieping wil W. Marchel, De Bijbel over God, de Vader 1964, pp. 128. Dit werkje handelt over dé typische kristelijke Godsgedachten nl. God die Vader is. Om dit uit te werken han delt de schrijver eerst over de vader- boodschap van God bij de heidense godsdiensten," in het Oud Testament en bij het laat-jodendom. Daarna schetst hij het vaderschap van God gezien door Christus zelf in de evan gelies, in de geschriften van Paulus en speciaal bij Joannes. Een zeer ver antwoorde exegese of bijbelverkla ring ligt aan de grondslag van deze Het was voor mij een slag Van Wortel weer te horen, Die goeie sterke vriend Gevierd als nooit te voren Mijn hart heeft fel geklopt Want met dat lange zwijgen Had ik ten slot gevreesd, Hem niet terug te krijgen. Want wekelijks in ons blad Was dit mijn eerst gedacht, Om in te zien algauw Wat Wortel had gebracht. Ik dacht aan ziekte en ramp Wie weet wat al gebeurd, Maar nu met blij gemoed Heb ik niet meer gezeurd. Want Wortel is terug En kloek zoals voorheen, De zieke is gezond En over 't onheil heen. Het werd mij veel te sterk Ik moet mijn vreugd verklaren, En vraag aan onzen baas Een plaatske voor ne raren Voor een van 't oud geloof Die trouw blijft aan zijn bond, En Redt U Zeiven steeds De kring bij uitstek vond. Ik hoop dus dat mijn vriend Wel iedere week zal dichten. En zeggen hoe het moet En zonder vaar noch zwichten. Hij leve lang de boer Om ook de pen 't hanteren En. in ons boerenblad Het onheil af te weren. De vriend van Wortel. De officiële afgevaardigde bij het informatiebureau van de N.D.A.L.T.P. heeft kunnen vaststellen dat witloof zeer gegeerd was op de Lyonese markt. De Belgische schorseneren en drui ven hebben er hun verschijning ge daan. Er bestaan ook grote mogelijk heden voor de kropsla, de wortelen, de uien en de komkommers. Het publiek heeft een levendige belangstelling betoond voor de aza lea's, de sierplanten en de boomkwe- kerijplanten. De Belgische kaas, die aangeboden werd om te proeven, maakte het onderwerp uit van vlei ende commentaar en talrijke aanvra gen. De streek van Lyon neemt deel aan de industriële uitbreiding van alle ge bieden in West-Frankrijk. Voor de Belgische kwaliteitsprodukten van land- en tuinbouw betekent zij een toekomstige markt. studie een overvloed van tekstaan duidingen staaft zijn argumenten. Het werk leest zeer vlot en iedereen kan zonder voorstudie met veel vruchten deze vaderböodschap van het Nieuwe Testament lezen hij zal bovendien gesterkt zijn in zijn hoop op het vaderhuis in de hemel

De Koornbloem | 1964 | | pagina 2