VAN DE HAK OP DE TAK. Samengestelde Meststoffen PLANTGOED OPRUIMING. Rundvee- en Varkensmarkten Hier spreekt de boer Het gebruik van de Redt U Zeiven. De Korenbloem Stambasisrot DE KOORNBLOEM II april 1964 Zie 2de bladzijde een hulde aan Boer Wortel. Op aanvraag van enkele leden geven wij hierna de inlich tingen voor het gebruik van onze mengmeststoffen. Wij maken onder ons merk Wij hebben in magazijn nog overschotten van plantgoed welke wij willen verkopen aan zeer lage prijzen. Eerstelingen 35/45 Bintje 28/35 Fina 28/40 Climax 28/35 Eigenheimer 28/35 Gineke 35/45 Pimpernel 28/35 Patrones 28/40 Het plantgoed is prima in orde. Van de meeste variëteiten zijn er slechts enkele balen in magazijn. 4 samenstellingen welke bijzonder aangepast zijn voor verschillen de vruchten. 9 /o stikstof 10 fosfoorzuur 11 potas is vooral geschikt voor weiden en beten. Ook voor aardappelen op grond die mager ligt. 8 7° stikstof 6% fosfoorzuur 14,5% potas op basis van zuivere potas is speciaal voor groenten, tabak en voor eet- aardappelen met fijne smaak, ook voor witloof. 5 /o stikstof 7 fosfoorzuur 9 potas is een formule met minder stikstof en is best geschikt voor haver. Kan ook voor aardappelen dienen op sterk bemeste gronden. 2 /o stikstof 6 fosfoorzuur 11 potas voor graan gewassen die niet veel stikstof maar veel fosfoorzuur en potas nodig hebben. to Aikderlechi voor d«ï« weak Varkens Er was een aanvoer van 2853 stuks wat neerkomt op 607 meer dan verleden week. Begrijpelijkerwijze was de markt- stemming dan ook dalend. Vanwe ge Frankrijk was er ook weinig be langstelling. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)31-36,5 fr. vlees varkens 29 30 fr. half vette varkens 27-28 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 25 26 fr. zeugen 25 32 fr. Hoornvee Er werden 3725 dieren aange voerd In totaal dus 119 meer dan vorige week. Er viel een grote prijsdaling vast te stellen. Niet te verwonderen overigens, er werden deze week zo maar eventjes meer dan 120C stuks uit verschillende Westeuropese lan den ingevoerd De prijzen Ossen dikbil 52 61 ir; gced ge vormde 46 50 fr. ,-60 t.h opbrengst 37 44 fr. 55 t.h. opbrengst 31-36 fr Koeien: 55 t.h. opbrengst 27 31 fr. 50 t.h. opDrengst22 24 fr. Vaarzen dikbil: 52 61 fr. goed gevormde 46 50 fr.60 t.h. op brengst: 41 47 fr.55 t.h. opbrenas' 33 39 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 37 42 fr. 55 t.h. opbiengst 30-35 fr.; zware 28 35 fr.worstdieren 18 20 fr. Kalvermarkt In totaal kwamen er 939 dieren ter markt wat 26 minder was verge leken bij vorige week. De stemming bleek hier practisch onveranderd. Weinig vraag voor 't binnenland en geringe aankoop voor 't buiten land. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 75 tot 87 fr.zeer goed crevormde wit gevleesde kalveren: 57 tot 66 fr goed gevormde 45 tot 53 fr; gewo ne 34 tot 40 fr minderwaardige 30 tot 33 fr. (Phytophthora cactorium) Wij raden aan onmiddellijk de stammen en eventueel de vergaffe- ling bij de gevoelige rassen te be handelen. Vooraf moet men de stammen reinigen zonder wonden te veroorzaken om een betere be dekking toe te laten. Neemt de voorschriften van de fabrikant stipt in acht voor wat betreft de giftig heid van het gebruikte middel. Medegedeeld door het Opzoekings station van Gorsem t Men meldt ons uit Schoonaarde het overlijden van Mevrouw Leopoldina Cammerman Weduwe van Mr Seraphien Cobbaut Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming. Indien ge zetmeelrijke aardappelen suikerrijke suikerbieten en voedzame voederbieten wilt oogsten, geef ze dan respektievelijk 400 tot 500 kg 600 tot 700 kg 700 tot 800 kg chloorpotas 40% psr hektare. Indien ge een samengestelde meststof gebruikt eis dan steeds een potasrijke formule. 4 Het blijkt eens te meer dat men nooit te oud is om te leren. Zelfs wanneer men, na jarenlange praktijk, meent van de kippenhouderij alles af te weten. Mister Monroe C. Babcock is een Amerikaanse kippen-deskundige die enkele maanden geleden in Enge land een nieuw ras binnengebracht heeft, de naar hem genoemde Bab cock B-300 Een heel speciaal ras zelfs, als men hem geioven mag, een ras dat liefde toont voor de mensen en dan speciaal voor die mensen die van hen houden. Het besluit ligt dan ook voor de hand indien kippen niet voldoende eieren leggen dan is zulks uit gebrek aan genegenheid en dienen zij een beetje geliefkoosd te worden. In een technische brochure, spe ciaal door Mister Babcock voor de Engelse pluimveehouders geschre ven, zegt hij onder meer De kip pen zullen de menselijke liefde be antwoorden door meer eieren te leg gen. Het papier is geduldig Wanneer een huisdier door proble men achtervolgd wordt, zou het vaak nuttig zijn de eigenaar van het dier aan een psychologisch onderzoek te onderwerpen. Dit is de mening van de dierenarts Dr Jack Knowles uit Miami, naar voor gebracht op een kongres van dierenartsen van de Amerikaanse staat Oklahoma. Hij betoogde dat dieren vaak de psycologische moei lijkheden van hun eigenaars weer spiegelen. Sprekend over eenzaamheid zei de dierenarts In onze landstreek wo nen veel gepensioneerden. Het ge beurt vaak dat de man van een oud echtpaar overlijdt en dat de weduwe, die niet langer voor een gezin zorgt ver weg woont van haar eigen ge boortestreek, zich afgezonderd en eenzaam gaat voelen. Dan komt er vaak een huisdier gewoonlijk een hond in het leven van de weduwe waaraan zij al haar aandacht en liefde kan geven. Volgens de dierenarts zijn er ech ter nog andere voorbeelden dan een zame weduwen met schoothondjes. Een dier kan volgens hem ook de psy chologische gesteldheid van een heel gezin weerspiegelen. Dr Knowles verklaarde dat arme mensen vaak valse honden hebben Daar de mensen zich onbeschermd voelen leren zij hun honden vals te zijn. Die Amerikanen zijn kleppers Om het onderwerp dieren te besluiten. Egypte gaat kikkers uitvoeren tenein de voldoening te schenken aan de Franse restaurants, aldus een bericht van het persbureau van het Midden- Oosten. Een kulinaire deskundige heeft on langs een bezoek gebracht aan Alex- andrië en heeft daar gelegenheid ge had de kikkerbilletjes te proeven. Tot grote schade van de Egyptische kikkers vond de man ze lekker. Hij heeft dan kontakt opgenomen met een Egyptische exportfirma die de kikkers naar Frankrijk zal brengen Deze kikkers met de zo'sombere toe komst leven in de streek van Beheira in de Nijldelta. Ooit reeds van de Beatles gehoord? Gekke en overbodige vraag, trou wens. Want wie zou dit kwalijkklin- kende klanken uitstotend Engels vier tal met de leeuwenmanen niet ken nen. Dit briesend kwartet is een bron van inkomsten voor de Engelse schat kist, gezien de miljoenen platen die de hele wereld door verkocht worden en lieve duiten inbrengen. De Engel se minister van Financien hoopt ze ker uit de grond van zijn hart dat hun succes nog lange tijd moge duren, tot meerdere glorie en profijt van Old Britain. Wie minder met de Beatles opge zet is, is die kapper uit de Engelse stad Huddersfield die zijn tarieven met 10 verhoogd heeft omdat hij gemiddeld minder klanten krijgt. De oorzaak hiervan is dat vele jongelui de Beatles-haardracht na bootsen en hun haar langer laten groeien. Toen wij de laatste keer bij onze kapper voorbijkwamen, hebben wij ook opslag moeten betalen. Of de Beatles daar ook voor iets tussen zitten

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4