De ontwikkelingslanden* De Belgische aanwezigheid Magazijnen en Burelen gesloten. Weekblad Rechtskundige Dienst Voor mi door de Landbouwers Arbeid adelt BURELEN op de Wiener Internationale Gartenschau* A ALS F 25 APRIL 1964. Verschijnt iedere zaterdag 43ste JAARGANG Nr 2125 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uit Land 1 gegeven door de ibouwersvereniging ÏEDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 26 april tussen 9 en 11 u. Deze zitdag wordt gehouden in onze aan de Zeebergkaai 5, te AALST Wij berichten onze leden en verkopers dat onze magazijnen en burelen zullen gesloten zijn op vrijdag 1 mei a.s. (Zie vervolg 2' bladz 1' kolom De Koornbloem Abonnementsprijs 120 fr. 's jaar» Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S, M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden Op dit ogenblik wordt te Genève door de afgevaardigden van 122 lan den een conferentie gehouden, die zal aanlopen tot 15 juni eerstkomend en die gewijd is aan de vraagstukken van wat men thans ontwikkelings landen noemt en voorheen minder ontwikkelde gebieden ofschoon die minder krasse uitdrukking niets af doet aan de rampspoedige toestand van deze landen, die ook .wel, tussen het Westen en het Oosten in, de lan den van de Derde Macht genoemd worden. Aan de hand van het uitstekend Italiaans tijdschrift Epoca zouden wij een paar artikels willen wijden aan dit uiterst belangrijk onderwerp, dat voor heel de wereld grote geva ren insluit. In vele streken van Afrika sterven 3 tot 5 kinderen op 10 in hun prille jeugd. Van hen die overblijven berei ken er vier op tien de volwassen leeftijd niet. Niettegenstaande deze hoge sterfte vermeerdert de Afri kaanse bevolking jaarlijks in indruk wekkende mate. Op het einde van deze eeuw zullen er in plaats van 240 miljoen, 500 miljoen Afrikanen zijn. In Latijns Amerika zal de aangroei van de bevolking nog indrukwekken der zijn. Ze zal daar stijgen van 185 tot 590 miljoen. In Azië zal een land als India, dat op dit ogenblik 390 mil joen inwoners telt er in 1986 615 mil joen hebben, op voorwaarde dat er een kontrolesysteem op de geboor ten uitgeoefend wordt, zoals men op dit ogenblik probeert te doen en in dien men hierin niet slaagt zal men er op dat ogenblik 750 miljoen tellen. India bezit het droevig voorrecht het land van de vreselijkste ondervoe ding ter wereld te zijn. Het gemiddelde van de voedingska- lorieën die er per enkeling en per dag verbruikt worden bedraagt er 1660. De honger en de armoe met de bevolkingstoename vertegenwoordi gen voor de wereldvrede een vraag stuk dat even gevaarlijk is als de kernbom. Tegen het gevaar van de kernbom kan wellicht de wijsheid van de regeringen voldoende zijn, terwijl honger en ellende, ondanks de technische ommekeer die zich aan het voltrekken is vernietings- krachten zijn die schier onoverwinne lijk blijken. De middelen tot hiertoe daartegen aangewend zijn zonder meer bespottelijk. 70 van de we reldbevolking heeft een dagelijkse voeding die onder 2500 kalorieën blijft. Dit betekent dat 1800 miljoen mensen ondervoed zijn. Wanneer hieraan niet verholpen wordt dan zul len dit er vier miljard zijn in het jaar 2000 Deze toekomstbeelden spoken op dit ogenblik rond in de uitgestrekte zaal waar 1700 afgevaardigden te Genève in het Paleis der Naties ver gaderd zijn. Ze nemen er deel aan de Conferentie voor de Handel en de Wereldontwikkeling ingericht door de Verenigde Naties. Aan deze afgevaar digden, die zoals we reeds hiervoren zeiden, 122 landen vertegenwoor digen, heeft de secretarie van de conferentie op 23 maart, begindatum, een dokumentatie uitgedeeld van 7000 gestencileerde bladen of, in ge wicht, zowat 60 kilo's. Deze docu mentatie is de vrucht van twee jaar studie en om ze te verzamelen zijn er in de hele wereld tienduizend per sonen aan het werk geweest. Drie voorbereidingskomitees die twee maal te New York en eemaal te Ge nève zijn samengekomen, hebben onder tweehonderd verslagen, deze zestig gekozen die van wezenlijk be lang schenen te zijn. Het gaat hier op de eerste plaats over de ekono- mische en commerciële verhoudin gen tussen de landen die wat bezit ten en de onterfde landen. Ook de afgevaardigden van die arme landen begeven zich naar de Conferentie in een Cadillac of een Buick laatste mo del. Maar dit prestigevertoon staat in schrille tegenstelling met de toe spraken vanop de sprekerstriburle, {Zie vervolg 4e bladz. Ie kolom) Een internationale tentoonstelling, hoofdzakelijk van niet-eetbare tuin- bouwprodukten, gespreid over een park met vijvers, hallen en paviljoe nen, samen 100 Ha. oppervlakte, rond een toren van 252 m hoog, doorkruist met 25 km wegen dat is de WIG (Wiener Internationale Gartenschau) Deze spectaculaire internationale tuinbouwmanifestatie in de Droom- stad Wenen, waaraan 27 landen deel nemen werd op 16 april 1964 geopend en zal tot 11 oktober a.s. toeganke lijk blijven. Gedurende deze zes maan den zullen, naast 50 bestendige at tracties, 30 bizondere tentoonstellin gen ingericht worden, waarbij dan nog de lente-, zomer- en herfstten- toonstelling dienen gevoegd te wor den. Om een nog vollediger beeld te geven van de inspanning die door Oostenrijk werd gedaan om deze ten toonstelling op touw te zetten, kun nen volgende welsprekende bizon- derheden worden aangestipt onge- 'veer 7.000.000 bomen en planten ver- 'sieren de terreinen van de WIG 64, 'waaronder 200.000 rozen, 70.000 eri cas, 10.000 rhododendrons en azalea's 1,5 miljoen bollen- en knollenbloe- men, 350.000 narcissen enz.... Naast de Donau-turm van 252 m hoog, waarop zich boven een uitzicht platform en een draaiend restaurant bevinden, biedt het Donau-park ta! van merkwaardigheden het open luchttheater, een landelijke afspan ning, een zetellift over de tentoon stelling, een miniatuurtrein, en voor namelijk de toren-serre van 42 m hoog. Deze serre verwezenlijkt het automatisme in de tuinbouwsector. De tuinbouwer moet hier niet meer naar de planten gaan, vermits deze naar hem toekomen en automatisch be sproeid en gegoten worden, en be stendig ideaal verlucht, verwarmd en belicht worden. De Belgische Tuinbouw, sector niet- eetbare tuinbouwproducten, is op de ze grootse manifestatie dan ook niet afwezig willen blijven, en is vertegen woordigd door een collectieve inzen ding, die een oppervlakte van 1100 m2 beslaat. Ingevolge de bepalingen van de Conventie voor Internationale Tentoonstellingen, werd als commis saris-generaal voor België benoemd, Graaf de Kerchoven de Denterghem, onder wiens leiding de Koninklijke Maatschappij voor Landbouw- en Plantenkunde in samenwerking met de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten, en on der de auspiciën van het Ministerie van Landbouw, een collectieve stand tot stand bracht. OPENING VAN DE WIG EN BELGISCHE DAG Voor de opening van de WIG op 16 april en voor de Belgische dag op 17 april 1964 kon van Belgische offi ciële zijde een ruime belangstelling genoteerd worden. Bezoeken aan de Belgische stand en aan de tentoon stelling werden afgelegd door de Heer Minister HEGER en zijn echtge note, die eveneens aanwezig waren op de openingsreceptie van de stad Wenen in de historische zalen van het Rathaus. BELGISCHE PLANTEN EN BLOEMEN OP DE WIG HERAUTEN VAN VAKKUNDE De Belgische stand voor de ope ningstentoonstelling (16 tot 20 april) bevond zich in de Grote Hall, waar hij samen met de Duitse Bondsrepu bliek, Nederland en Zwitserland één geheel vormde. Een opgaande loop brug, midden doorheen deze hall, liet de bezoekers toe de ongeëve naarde kleurenpracht van de Belgi sche azalea's te genieten. Bij de rondgang konden dezen dan van na derbij aanschouwd worden. Een ver gelijking met de azalea's van andere landen, deed onmiddellijk uitschijnen dat België ongeëvenaard bleef op

De Koornbloem | 1964 | | pagina 1