VAN DE HAK OF DE TAK Rundvee- en Varkensmarkten Voorkom Kopziekte ZOMERMELKMEEL-SCHILFERS Landbouwtentoonstelling De Varkenspest* Landbouwers, R. U. Z. Voeder daarom dagelijks het Voorkomen is beter dan genezen» Loopt dus geen risico. 23 mei 1964 De Internationale te Hannover. Varkens In totaal werden er 1804 dieren ter markt gebracht. Vergeleken bij vorige week 287 minder dus. Gezien de merkelijke geringere aanvoer liepen de prijzen gevoelig naar omhoog. Deze prijsverhoging deed zich eveneens voorin Neder land en Frankrijk. In een tijdspanne van 2 weken noteerde men voor de levende varkens een prijsstij ging van 4 tot 5 fr Prijs per kgextra vleesvarkens buitengewoon).- 34-38 fr. vlees varkens 32-33 fr. half vette varkens 30,5-31,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 29 30 fr. zeugen 23 33 fr. Hoornvee. Met 2725 aangevoerde dieren bereikte men 620 stuks minder dan verleden week. Alleen voor middelmatige kwa liteit was de markt vast. Voor de andere bleef ze kalm. Zonder twij fel had zich een gevoelige stijging voorgedaan indien deze week geen 15C0 ingevoerde dieren de markt grondig hadden beïnvloed. De prijzen Ossen. dikbil 54 62 fr goed ge vormde 49-52 fr.60 t.fa opbrengst 40-46 fr. 55 t.h opbrengst 33 39 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst t 30 35 fr. 50 t.h. opbrengst25 27 fr. Vaarzen dikbil54 62 fr. goed gevormde 49-52 fr.60 t.h. op brengst: 42 48 fr.55 t.h. opbrengsi 36 41 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 40 44 fr. 55 t.h. opbrengst 34-38 fr.; zware 32 38 fr. worstdieren 16-21 fr. Kcïvtrmerrk? Er werden 1196 stuks aangevoerd wat neerkomt op een minaanvoer van 276 dieren. Gezien de onbelangrijke aanko pen voor 't buitenland overtrof het aanbod de vraag met als gevolg de onvermijdelijke daling der prijzen. Die tekende zich het meest af voor de mindere kwaliteiten. Prijs per kg. levend gewichtdik bil79 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 59 tot 69 fr goed gevormde 50 tot 58 fr,- gewo ne 39 tot 46 fr minderwaardige 33 tot 37 fr. leest en verspreidt uw blad Kopziekte gaat steeds gepaard mei verlaagd magnesium gehalte van het bloedserum. Zorgt daarom voor een regelmatige aanvoer van magnesium gedurende de gevaarlijke periode. Twee kg per dag volstaan om de meeste gevallen van kopziekte te voorkomen. 4 DE KOORNBLOEM Moest men u de vraag stellen Wie is de meest beroemde Engels man aller tijden dan zoudt u mis schien de neiging voelen te antwoor den Winston Churchill. En toch zou u het glad verkeerd voorhebben. Neen, de meest populaire Engels man is buiten kijf de schrijver Willi am Shakespeare. De man is in 1564 geboren en stierf in 1616. Het is dus 400 jaar geleden dat hij het levens licht aanschouwde en gans Engeland maakt zich gereed om deze gebeurte nis met de nodige luister te vieren. Nu zult u natuurlijk de vraag kun nen stellen Hoe weet ge dan dat Shakespeare populairder is dan Chur chill Ook op deze vraag kunnen wij u afdoende antwoorden. Het is namelijk gebleken, volgens een onlangs gepubliceerde statistiek, dat zich thans, op vijf bewoners van een krankzinnigengesticht, er zich één voor William Shakespeare laat door gaan. Enkele jaren geleden was er slechts één gek op de tien die deze aanspraak liet gelden. Een dezer dagen lazen wij in een Duits tijdschrift het relaas van een gebeurtenis waarover wij, gezien ons slecht karakter, niet konden nalaten te grinniken. Wij wiilen het dan ook aan onze lezers niet onthouden. Josef Mittler, 53 jaar oud, is een boer uit het Duitse Markgrasler Land. Hij stuurde een blikken bus vol met verse koedrek naar een firma in de stad. In een begeleidend schrijven vorderde hij de firma op in een tijd spanne van tien dagen de bijgevoeg de betaalkaart voor een bedrag van 2,65 Mark te voldoen, voor levering van eerstklassige natuurlijke mest. Dit was zijn reactie op het feit dat de firma in kwestie, zonder dat hij erom gevraagd had, een assortiment van keukenmessen met betaalkaart had gestuurd en nu reeds maanden lang de betaling van de levering aan maande. Het blijkt dat de firma, na ontvangst van de zending in kwestie, haar be talingsvorderingen gestaakt heeft. Wat wij zonder meer geloven Onze lezers weten dat wij ten tijde van de Algerijnse oorlog, geen blad voor de mond genomen hebben om de houding van de Franse soldateska aan de kaak te stellen. Dit geeft ons thans het recht ook de andere klok te laten klinken. Het is onbetwistbaar dat de nood in Al- gerië groot is. Nu bestaat er een werk van katolieke actie dat onder meer bussen melk uitdeelt in de Bied, waar de mensen letterlijk van honger ster ven. De soldaten van Ben Bella hebben nu als voorwaarde gesteld dat de melk van dit liefdadig werk in geen geval mocht uitgedeeld worden aan kinde ren van de harki's, dit zijn de mannen die destijds in het Franse leger ge diend hebben. Omdat de chauffeurs op die hate lijke voorwaarde niet wilden ingaan, moesten zij onverrichterzake terug keren. Wij weten dat de Franse soldaten in Algerië beslist niet voor een paar gruweldaden verlegen waren. Bij de bevrijding toonden de soldaten van Ben Bella zich nu precies ook geen brave broertjes, bijzonderlijk waar het de harki's betrof. Deze werden door de nieuwe meesters bij duizenden vermoord of op gruwelijke wijze ver minkt. Waarna zij het hele land rond- gesleurd werden om door het gepeu pel bespot te worden. Dat nu echter de onnozele kinderen van de harki's, die toch niet verant woordelijk te stellen zijn voor wat hun vaders gedaan hebben, nu ook nog moeten boeten en van honger sterven, vinden wij, zacht uitgedrukt, schandalig en mensonterend. Niemand weet precies hoe het ge beurde, maar Mevrouw Lyndon B. Johnson (de echtgenote van de Ame- I rikaanse president, voor 't geval ge 't niet zoudt weten)heeft het publiek van de Metropolitan Opera House te New York duchtig aan het schrikken gebracht. De Amerikaanse First Lady had juist vriendelijk gewuifd naar het pu- bliek. Toen wilde zij gaan zitten om j te genieten van de derde akte van II Trovatore Gaan zitten op haar stoel natuurlijk. Helaas, zij kwam niet op haar stoel terecht, maar op de vloer ernaast. Met de plof die eigen is aan zulke gebeur tenissen. Het publiek hield de adem in. Voor niet lang echter, want als een echte first lady kroop zij vliegens vlug recht en lachte het publiek ge ruststellend toe. Die lach zal waarschijnlijk wel erg groen geweest zijn. Op 31 mei 1964 zal de Duitse Bondspresident, Dr. h.c. Heinrich Lübke, op het Messe-terrein in Han nover de 48e DLG-tentoonstelling openen. De 48e DLG-tentoonstelling wordt terecht een internationale land bouwtentoonstelling genoemd. Niet slechts wegens de bijna 250 buiten landers, die machines en gereed schappen tentoonstellen, die niet in Duitsland worden gebouwd, echter ook wegens de vele duizend gasten, die uit alle delen van de wereld naar Hannover komen, om te zien, wat de DLG en de exposanten hun Duitse en buitenlandse bezoekers te bieden heb ben een kompleet aanbod van de landbouwtechniek en van het lande lijk bouwwezen, 161 paarden, 454 run deren, 232 schapen, 250 zwijnen en 110 geiten - de topdieren van 95 Duit se fokkerij-verenigingen -, evenals een overvloed van didaktische en an dere voorstellingen, die zich met a;;a soorten van takvragen op landbouw gebied bezig houden. to Axkderïecht voor week. Het Ministerie van Landbouw maakt bekend De varkensfokkers t.t.z. de perso nen die gewoonlijk kweekvarkens houden of fokken met het oog op de kweek, de handel of vetmesting kun nen kosteloos kristalvioletentstof be komen om de varkens tegen pest te laten inenten. De aanvraag tot het bekomen van kosteloze entstof dient gericht tot de behandelende dierenarts nochtans valt het ereloon van de dierenarts die de inenting toepast ten laste van de kwekers. Gezien de huidige stand van de varkenspest wordt de enting warm aanbevolen. Ze dient,te worden uitge voerd voigens nauwkeurig bepaalde richtlijnen door de dierenarts te beoor delen voor elk afzonderlijk geval.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4