VAN DE OP DE TAK. Moederloze viggens Kora-Viggenmelk 2 30 mei 1964 (Vervolg van le bladzijde). den, in tegenstelling dan met wat de Duitse landbouwers wensen. Bondge noten in het verzet dus maar wegens radikaal tegenovergestelde redenen. De Italiaanse Minister eiste boven dien dat de gemeenschappelijke prijs eerst in 1970 zou ingevoerd worden. Tegen dat jaar moet dan ook het sub sidiestelsel in de verschillende lan den van de EEG ter ondersteuning van de prijzen vervallen. De kommissie- Halistein (de voorzitter) heeft voor gesteld voor de verschillende graan soorten als volgt per duizend kgr. en in dollars berekend de prijzen vast te stellen voor de zachte tarwe 106,25, voor de rogge 93,75, voor de gerst 92,50, voor de maïs 93,75, voor de harde tarwe 125. Deze cijfers die nen dus met zowat 50 te worden ver menigvuldigd voor de berekening in Belgische F. Over deze prijzen zijn de verschillende landen het evenmin eens, wat hun verhouding tussen de verschillende graansoorten betreft. In Frankrijk wil men dat er een gro ter prijsverschil zou worden in acht genomen tussen de harde en de zach te tarwe. De prijs voor de zachte tar we zou, volgens hen, dienen verlaagd te worden. In Nederland meent men dat de prijs van de rogge en van de maïs te hoog ligt. Bij ons denkt men, althans vol gens onze afgevaardigden, dat de prijs zoals hij voor de zachte tarwe door de kommissie Hallstein gesteld werd, kan aanvaard worden, maar vindt men dat de prijs van de voedergranen te hoog ligt, wat, zoals we gezien heb ben, ook de mening is van de Italia nen. In het Groot-Flertogdom Luxemburg dat zowat in ons vaarwater vaart op ekonomisch gebied deelt men door gaans de Belgische opvatting, maar meent men dat er hogere prijzen zou den moeten toegekend worden voor de zachte tarwe. De Duitsers zijn te genstanders van een verlaging van de prijs van de rogge. Er wordt daar in derdaad nog veel bruin brood gebak ken, roggebrood en wei misschien voor de helft, zoals iedereen die reeds in Duitsland geweest is heeft kunnen vaststellen. Vandaar hun be zwaar. De Italiaanse afvaardiging was de mening toegedaan dat het peil van de zachte tarwe te laag was. Wat de prijs van de maïs aangaat zou deze volgens hen met 30 onder het peil van de zachte tarwe moeten vermin derd worden. Zoals onze lezers nu zelf kunnen beoordelen wordt het een hele kracht toer voor deze verschillende en vaak tegenstrijdige standpunten een aan vaardbare gemene deler te vinden. Wat zal er uit de smeltkroes van de EEG-markt komen Zal het zijn zoals bij de goochelaar op de foor die al zijn ingrediënten in een hoge hoed door elkaar klutst, om er ten slotte een wit konijntje te laten uitkomen Wij zouden natuurlijk met de han den in het haar zitten en de pijp aan Maarten geven, maar in de EEG schijnt men van geen kleintje ver vaard te zijn. De voorzitter van de vergadering onze landbouwer-gent- leman Minister Héger sprak zelfs van een goede start Hij zegde na melijk dat de vijf partners van West- Duitsland zich achter het voorstel van de kommissie schijnen te scharen althans wat de vaststelling van een nu te bepalen en vanaf de oogst van 1966-67 toe te passen eenheidsprijs betreft. Het is echter minder waar schijnlijk of de schijn aan de werke lijkheid beantwoordt. Uit de verdere besprekingen scheen dti niet zo ze ker te zijn. We weten trouwens dat dit, wat men zou kunnen noemen officieel optimisme is. Op dergelijke samen komsten verkeren de heren persoon lijk in de beste stemming. Ze hebben zo pas aangezeten op een lek ker diner met een goed glas en dan verwarren ze wel eens hun eigen rooskleurige gemoedstemming met de toestand van de kwestie die er dient besproken te worden. Het is echter gebleken dat het vraagstuk dan toch zo verward was dat het on doenlijk was een besluit te nemen en wat doet men in dergelijk geval Wel, ook dit ligt voor de hand en moet niet verder besproken worden. De minis ters hebben namelijk aan een groep deskundigen de opdracht gegeven een beschikking uit te werken. Is er iets eenvoudiger dan dat Volgens wat op het Kongres gezegd werd zouden hun onmiddellijke doel einden die ze thans willen bereiken bestaan in het in de schuur brengen van een betere oogst in de loop van dit jaar, in het voortbrengen van nij- verheidsprodukten met betere kwali teit en in grotere hoeveelheid en ten slotte een bevloeiing van meer grond. Dit jaar zou men het derde vijfja renplan moeten aankondigen hebben maar hierover werd niets meegedeeld. Aan een Engels journalist heeft daar entegen Tsjoe En Lai in de herfst ver klaard dat het Plan nog bestudeerd werd en in voorbereiding was. Dit ge tuigt zeker van het voeren van een politiek die niet zoveel armslag neemt mar die meer realistisch ingesteld is. Inmiddels wordt het ideologisch ge schil tussen Peking en Moskou steeds groter en leggen de Chinezen er zich op toe, getuige hun bezoek aan de nieuwe onafhankelijke Staten in Afri ka, aldaar aan de Russen het gras voor de voeten te gaan wegmaaien. Ze kunnen er daarbij op bogen dat zij niet, zoals de Russen, tot het blanke ras behoren, wat misschien toch nog altijd in Afrika een troef blijft. Wij hopen dat onze (mannelijke) lezers zich reeds min of meer her steld hebben van de schrik hen on langs door een officieel Amerikaans rapport aangedaan in verband met de invloed van het roken op de kanker. Indien dit waar is, laten zij zich dan gereed maken om een nieuwe en mis schien nog ergere beproeving het hoofd te bieden. En het gaat ditmaal niet om enkele sigaretten min of meer. Het is een veel erger geval. Het betreft de nadelige invloed op 't men selijk gestel door het kussen. Een Frans echtpaar, de heer en me vrouw André Guillois heeft er een heel boek aan gewijd en wij zullen zo vrij zijn er hier een paar aanhalingen uit te vermelden. Uit bezorgdheid voor het welzijn van onze lezers. Zo beweert een Amerikaanse hart specialist dat elke kus van enige be tekenis ons leven met zo maar drie minuten bekort. In andere woorden uitgedrukt wanneer wij 480 kussen gegeven hebben is dit een dag min der van ons bestaan. Een verslag van de Universiteit van Washington noemt kussen een ge vaarlijke bezigheid Er staat letter lijk, zwart op wit zelfs wanneer een mond fris en aantrekkelijk lijkt is hij een voortreffelijk vervoermiddel voor bacteriën. Het kussen is een ge vaarlijke bezigheid en een beschaaf de gemeenschap zou haar geheel en al moeten uitroeien Het zijn niet alleen de Amerikaan se geleerden die anti-kus inge steld zijn. Uit Duitsland waait dezelf de wind. Een Duits professor ver klaart De kus veroorzaakt een ware physiologische storm in ons li chaam. De pols kan omhoog springen van 70 tot 100. Het bloed jaagt twee maal sneller door onze aderen. Tem peratuur en bloeddruk gaan omhoog. Het suikergehalte in het bloed stijgt beduidend en de milt trekt samen, waardoor een abnormale hoeveelheid rode bloedlichaampjes in het bloed wordt gestoten. Bovendien verwekt de kus samentrekkingen van de maag, die de produktie van maagsappen be lemmeren. Dit kan in elk geval leiden tot indigestie en zelfs maagzweren veroorzaken. Bovendien is het veel vuldig kussen schadelijk voor het hart. Nog een ander Duits geleerde voelt zich geroepen de puntjes op de i's te zetten met een wetenschappelijke omschrijving, welke alle lust tot kus sen doet vergaan. Hij zegt de kus is een chemisch mengsel van water, sodium, chloride, mucus en spijsver teringssappen, dat onder wederzijdse drukking zekere gevoelens weergeeft» Ziezo, wij hebben onze plicht ge daan en niemand zal later kunnen zeggen dat hij niet verwittigd was What's in a name vroeg des tijds reeds de grote Engelse schrijver William Shakespeare. Inderdaad, wat ligt er zoal in een naam Wij herinneren ons nog, enkele ja ren vóór de laatste oorlog, dat in het Duitssprekend gedeelte van Europa er verschillende mensen waren die bij het gerecht een geding aanhan gig maakten om de toelating te be komen van naam te mogen verande ren. Het waren dan Hitler's Goebbel's en Göring's, die met de nieuwe lei ders van het Derde Rijk niet wensten vereenzelvigd te worden. Die tijd is echter lang voorbij. Al hoewel er thans nog mensen zijn die om een of andere reden, maar dit maal niet zulke tragische, van naam wensen te veranderen. Er is zelfs in Frankrijk een vereniging van derge lijke lieden gesticht. Aan hun hoofd staat Monsieur Gaston Meurdesoif (in 't Nederlands Gaston die van dorst sterft). Inderdaad een belachelijke naam. Bijzonder dan nog wanneer het niet waar is. De vereniging telt onder haar leden reeds mensen als Victor Hugo en Ju les Verne, alhoewel zij helemaal niet de schrijverstalenten bezitten van hun doorluchtige naamgenoten. Er is zelfs iemand bij die luistert naar de naam van Charles Legrand. Door het feit dat deze laatste een verwoed kommu- nist is, wil hij helemaal niets te ma ken hebben met die andere Charel die ook heel groot (of lang) is. Wij zien met belangstelling uit naar de stichting van een dergelijke ver eniging in Vlaanderen en vooral in Nederland waar er veel mensen die nen te luisteren naar minder aange name namen als Suykerbuyck, Neder- gedaeld, Quadgebuehr, Stokvis, Pe kelharing, en wat weet ik al meer. Een jonge man uit Asele, nabij U- mea in Noord-Zweden, die er niet bijs ter veel zin in had zijn dienstplicht te vervullen, was er bij de keuring in geslaagd een psycholoog en een le gerarts om de tuin te leiden. Hij gaf op de hem gestelde vragen zulke dwa ze antwoorden dat hij afgekeurd werd om reden dat hij ontegensprekelijk symptonen van achterlijkheid ver toonde. Als gevolg van zoveel achterlijk heid ontving hij een tijdje nadien vanwege de plaatselijke autoriteiten het bericht dat zijn rijvergunning in getrokken werd, wegens klaarblijke lijke ongeschiktheid. De jongeman protesteerde en legde een tweede maal 'n examen af, waar in hij schitterend slaagde. Na een me disch onderzoek kreeg hij zijn rijbe wijs terug. Maar tezelvertijd werd te gen hem een proces ingespannen we gens poging tot desertie. Hij kreeg een maand gevangenis. En hierna zal hij zijn dienstplicht toch kunnen gaan vervullen. kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen dadelijk geholpen worden. DE KOORNBLOEM - 317, Birmingharmtront BRUSSEL 7 - Tel. 2104.53 Agenten overal gevraagd

De Koornbloem | 1964 | | pagina 2