Nationale Loterij MINISTERIE VAN LANDBOUW. Uwe Dromen... Werkelijkheid 5 MILJOEN Mededelingen van het Weidekoekjes op maandag 8 juni Kleine Aankondigingen Vraagt overal Landbouwers, stop met de hooikarwei. 30 mei 1964 Interna'ionale Dag van de Melk. Belgisch-Duitse Contactdag voor eieren en geslacht gevogelte te Frankfurt alM. Kippen. De Belgische aanwezigheid op het 22e Internationaal Voedingssalon te Bologna op 5 mei 1964. Onze weidekoekjes kennen een grote bijval bij de kwekers. Zij zijn verpakt per 25 kilos en worden door de dieren gretig opgenomen. Wie onze koekjes eens be proefd heeft koopt deze regelma tig. Zij geven volledige voldoe ning op alle gebied. Een tikje geluk volstaat in de super hoog lot Trekking van de 8ste tranche Het biljet 100 F. Het tiende 11 F. TE KOOP Nest beste viggens, bij René Van Gijsegem, Bosstraat, Lede. Twee nesten beste viggens, bij Hector Coutaert, Vrijdagmarkt, 39, Lede. Te koop met waarborg in okkasie: Zaaimachien 1,25m, 1,60m en l,75m Meststolstrooiers van soorten, Braakmachienen alle maten en mo dellen, Ploegen, Hooiers, Raken, enz. Et. VAN HOECKE, machienen, LEUPEGEM. Tel. 055/31729. Nest schone viggens, bij René De Meyst, Aardstraat, 1, Herder- sem. Nest schone viggens, bij Gor dijn Emery, Hoek, Schoonaarde. Beste driejarige lopersmerrie en één jarige hengst, bij Meuleman Theodoor, Rooseveltlaan, 3, Erpe. GRAZING Men aanvaardt alle soorten beesten, voor het leggen op vetweiden. Zich wenden A. Van Sinay, Hof te Blakmeers, Hekelgem. Maaimachien voor één paard, zo goed als nieuw, bij Fauquaet Theo, Dorpsstraat, 56, Erpe. Voor rekening van kliënt, hooi- schudder in okkazie te koop, bij Oscar De Groote, Hoogstraat, 1, Herzele. Tel. 621.72. Een hoeveelheid beste stro, bij Van dei Haegen, Dries, Dender houtem TE KOOP Alle soorten paarden getrekken en rijzadels Gareelma kerij: De Pelsmaeker Willy, Ninove straat, Nr 4 Haaltert. (bij de statie). De Precisiehak bij Uitnemendheid Roterende Hakfrees met aangedreven wiel 2,5 en 4 PK. Speciaal voor rijenkulturen. PLOEGFABRIEK: W. HERTECANT Kwatrecht - Gent Tel. .- 09/52.15 31 pCT F\ voor iedereen. - Verze- UDLD keringen. Erfeniszaken. Adh. Van den Eeckhaut. De Etting Erondegem, tel Aalst 25191 Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk Met de DIEPVRIEZER ZENITH De groenvoederpletter met gummirollen, onmisbaar voor onze regenachtige gewesten, geeft U de oplossing. Vandaag maaien en morgen droog. Is te verkrijgen bij Oscar De Groote en Zoon Hoogstraat, 1, - Herzele. - Tel. 053/621.72 Demonstratie op aanvraag. Gekombineerde hooiraak- en schudders steeds in magazijn. DE KOORNBLOEM 5 Op 2 juni zal de VIIe Internationa le Dag van de Melk in 14 landen van de wereld gelijktijdig gevierd wor den. Met deze manifestatie wil men bij dragen tot de kennis van de melk in de wereld en vooral in die landen waar er hongersnood heerst. Het is de melkvolledig voedsel bij uitstek die ze nodig hebben om gezond te worden en hun bestaan menswaardiger te maken. In het kader van deze Internationale Dag van de Melk wordt een acade mische zitting gehouden op woens dag 3 juni e.k. te 14h30 in de Grote Conferentiezaal van het Residence Palace Wetstraat, 155 te Brussel, en waarop iedereen uitgenodigd is. Een gelegenheidsaanplakbiljet werd opgestuurd naar de gemeenten, de scholen, de jeugdgroepen, de admini straties, enz.... opdat iedereen het zij ne zou kunnen bijdragen tot een be weging die de hele wereld ten goede moet komen. Op 23 mei l.l. had te Frankfurt a/M, op initiatief van de dienst Handels akkoorden van het Ministerie van Landbouw, een contactdag plaats tus sen Belgische uitvoerders van eieren en geslacht gevogelte en Duitse in voerders van deze producten. Deze contactdag was de vierde in West- Duitsland, na de geslaagde contact dagen te Keulen in september 1963 voor fruit en groenten, voor varkens en varkensvlees en voor kaas. De minst ingewijde in de economi sche problemen die de uitvoer van eieren en kippen naar de Duitse Bondsrepubliek betreffen, zal wellicht nochtans twee hoofdthema's hiervan kennen de Amerikaanse kippenoor- log en de massale invoer van eieren aan dumpingsprijzen. Wat de kippenoorlog betreft, kan er hier aan herinnerd worden, dat door het Institute of American Poul try Industries sedert 1960 o.m. in de Duitse Bondsrepubliek een groot scheepse actie op touw werd gezet, met intensieve propaganda in de pers, uitdeling van receptenbrochures, aan wenden van moderne publiciteitsme dia op de verkooppunten, televisie uitzendingen, en last but not least, het oprichten van een coördinatiebu reau voor de Europese markt te Frank furt a/M. Hierbij komt nog dat an dere landen, voornamelijk Nederland, Denemarken, Frankrijk, Polen en Hon garije een aanzienlijke hoeveelheid kippen op de Duitse markt plaatsen, en eveneens belangrijke sommen in vesteren in de propaganda. De Belgische kippenkwekers en .slachters zijn sedert 1960 niet bij de pakken blijven zitten. Zij waren zich bewust van de troef die de kwaliteit van hun product betekende voor de verovering van hun plaats op de Duit se markt. Het is niet toevallig dat België onder de in de Duitse Bonds republiek invoerende landen de vijfde plaats bekleedde in 1963, sedert 1961 zijn uitvoer naar dat land met meer dat 100 verhoogde en Polen en Hongarije voorbijstreefde. Maar tevens is tot hen het besef doorgedrongen, dat een intensere sa menwerking onderling nodig is om zich te handhaven, gepaard met een geweldige marketing-inspanning om het hoofd te kunnen blijven bieden aan de landen die aanspraak maken op de Duitse markt en om profijt te ha len uit het feit dat de Duitsers meer chichen-minded geworden zijn, dat uiteindelijk een samenwerking met de overheid op dit gebied onontbeer lijk is geworden. Eieren De eierenhandel tussen Duitsland en België kan reeds op een gevestig de traditie bogen. Het loont wel de moeite hier de Belgische uitvoercij- fers naar West-Duitsland der drie laat ste jaren weer te geven in 1961 voerde België 238.387.000 eieren uit naar de D.B.R., in 1962 steeg dit cij fer tot 302.125.000, in 1963 bedroef het 273.961.000. Deze daling in 1963 is hoofdzakelijk te wijten aan de mas sale invoer aan dumpingsprijzen uit Oostbloklanden (Poolse eieren aan 0,45 F per stuk franco- Duitse grens!) zodanig dat de E.E.G. instanties reeds tweemaal beslist hebben de extra-hef fing uit derde landen te verhogen. Een Belgisch-Duitse contactdag voor eieren en geslacht gevogelte was dan ook meer dan gewettigd. Op advies van de Heer VAN LAN- CKER, Landbouwattaché te Rome, heeft de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten voor de eerste maal in 1963 aan het Inter nationaal Voedingssalon te Bologna deelgenomen. Dit jaar heeft België beslist haar deelneming te hernieuwen en aldus haar politiek van exportbevordering voort te zetten. Een informatiebureau, gehouden door de Dienst Handelsakkoorden heeft zich voortdurend ter beschik king gesteld van de Italiaanse en Bel gische hande.'smiddens om hen iede re nuttige inlichting te verschaffen en aldus al de gewenste hulp te verle nen voor marktprospectie. Jee. Baetec Haaltert hebt U steeds in huis VERSE GROENTEN fruit, vlees, vis, enz. tegen de goedkoopste prijzen. Alle soorten frigo's en COMBINES IN VOORRAAD. Vraag ons inlichtingen, J. VAN POUCKE - ZONEN Oosthoek, 49, Wakken Tel: (09) 76.81.77

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5