Houdt de vliegen uit uw huis. ruilverkavelingsakte Stad Aalst. Ministerie van Landbouw Rijkstuinbouwschool te Melle. De ondertekening te Vlijtingen van de Bericht ten behoeve van de voortbrengers van vroege aardappelen. Internationale Jaarbeurs van Barcelona (1-15 juni 1964). Ministerie van Nationale Opvoeding en Cultuur. Algemeen School- en Tuinbezoek. Nu de warme maanden voor de deur staan acfiten we het nuttig en zelfs noodzakelijk nog eens te wijzen op het gevaar dat de vliegen beteken en voor onze gezondheid. Een enkele vlieg kan op haar pootjes meer dan drie miljoen microben ronddragen. En toch, hoe weinig wordt er op som mige plaatsen naar gekeken, niet enkel in de gezinnen, maar wat nog erger is, in winkels waar eetwaren verkocht worden. Laten we het gevaar van besmet ting en ziekte in onze hypermoderne wereld niet onderschatten. Wanneer de nodige voorzorgen niet genomen worden dan loert het gevaar op ons langs vele zijden. Denk maar even aan de vreselijke typhus-epidemie die onlangs een Engelse stad teisterde. Het staat vast dat de meeste ge vallen van zachte en ernstige ontste king der ingewanden (afgang of diar- rhée) veroorzaakt worden door mi croben die met de eetwaren in het lichaam gebracht werden, en de eet waren worden in vele gevallen be smet door vliegen. Bij een volwassen mens kan een gewone afgang goed aardig zijn, maar bij kleine kinderen kan het soms dodelijk zijn. Vliegen hebben een voorliefde voor vochtigheid en warmte. Warme of op gewarmde eetwaren zijn voor hen ge liefkoosde pleisterplaatsen. Ook de vuilnisbakken oefenen op de vliegen een grote aantrekkingskracht uit. Eetwaren mogen bijgevolg nooit on gedekt gelaten worden en de vuil nisbakken moeten steeds, en wel hermetisch gesloten zijn. Tegen dit laatste punt wordt zeer dikwijls ge zondigd. Ga maar eens na; daar waar nog geen gestandardiseerde vuilnis bakken werden verplichtend gemaakt, zijn bijna alle vuilnisbakken onbedekt: een uitnodiging voor de vliegen om er te smullen, een voorraad microben op te doen, en hun eitjes te leggen. Werp nooit geen eetafval bloot in de vuilnisbak; wikkel het eerst in pa pier, en werp er vooral niets in wat vochtig is. Waarom moeten sommige vuilnisbakken zo afzichtelijk vuil zijn? Wist u reeds dat de vliegen niet hou den van een blauwe kleur Ze zulien zich niet gauw neerzetten op iets dat een blauw uitzicht heeft. Schilder dus uw vuilnisbak in het blauw Alvorens conservendozen te ope nen moet ge eerst het deksel afkui- sen. In de winkel hebben ze waar schijnlijk blootgesteld gestaan aan vliegen, die er microben op achterlie ten, die dan bij het openen in het voedsel terechtkomen, dank zij de do- zenopener. Juist omdat de vliegen de vochtig heid opzoeken is het niet aan te raden de afwas ongedroogd op een droger te zetten; de vliegen zetten er zich op en laten er hun sporen achter. Het vaatwerk moet onmiddellijk afge droogd worden. Zo ge toch vliegen in huis krijgt, spijts alle voorzorgen, gebruik dan een insektendodend middel om ze te verdelgen. Bewaar uw voedsel in een koele plaats, bij voorkeur in een koel kast. Wees kieskeurig bij het uitkiezen van de winkels waar ge uw eetwaren koopt. Koopt nooit daar waar de voe dingswaren we denken hier vooral aan vis en vlees blootgesteld lig gen aan vliegen en andere insekten. Let ook op de zindelijkheid van de verkopers. Blijf weg uit die winkels van voedingswaren waar men u met vuile handen bedient, of met vuile kledij. Ook bij u thuis moet ge de voe dingswaren behandelen met reine handen. Telkenmale ge naar het toi let geweest zijt, moet ge natuurlijk uw handen wassen. Winkelpersoneel zou onder dit opzicht zeer streng voor zich zelf moeten zijn. Indien ge ver kouden zijt, gebruik dan bij voorkeur papieren zakdoeken, die ge na elk ge bruik kunt wegwerpen of verbranden. Zoniet blijven de microben aan uw handen hangen en besmet ge andere leden van uw huisgezin. Beschadigde tassen zijn een andere bron van besmetting, waar niet ge noeg op gelet wordt. Tassen waar stukjes uit zijn net worden gemak kelijk microbennesten omdat ze bij het afwassen niet voldoende kunnen zuiver gemaakt worden. In eetgelegen- heden of restaurants waar men u kof fie opdient in dergelijke tassen, moet ge ze weigeren. Trouwens een gele genheid die zich respecteert gebruikt dergelijke tassen niet meer. Misschien vindt ge dat alles lastig en overdreven. De ondervinding heeft nochtans geleerd dat de besmetting langs kleine, soms onvermoede we gen, het lichaam binnendringt. En on ze gezondheid is toch wel waard dat men wat moeite zou doen om ze te jewaren. VEEMARKT OP DINSDAG 7 JULI 1964 1. Schoonste vaars zonder tanden 6 prijzen voor 850 fr. 2. Schoonste vaars tot 2 tanden be- kalfd of onbekalfd 8 prijzen voor 950 fr. 3. Schoonste vaars of koe boven de 2 tot 4 tanden, bekalfd of onbe kalfd 8 prijzen voor 950 fr. 4. Schoonste vaars of koe boven de 4 tanden, bekalfd of onbekalfd 10 prijzen voor 1050 fr. 5. Voor het grootste getal dieren ter markt gebracht (minstens zes) 3 prijzen voor 450 fr. De prijskamp begint te 10 uur. Het vee ter markt gebracht is VRIJ van plaatsgeld. Prijsuitreiking van 12 tot 13 uur in het café Sportman bij de heer Ca- miel Spitaels, Alfred Nichelstraat, 8, te Aalst. Het Bestuur De Voorzitter, Raymond VAN DER SCHUEREN De Secretaris, Frans MOENS De Leden Jozef Kiekens, Jan Rossel, Jozef Van der Vorst, Louis Schouppe. Op 22 juni 1964 werd tijdens een officiële plechtigheid, in aanwezig heid van de heer Minister van Land bouw, overgegaan tot de onderteke ning van de ruilverkavelingsakte slaande op een blok landeigendom men gelegen op het grondgebied van de gemeenten Vlijtingen, Riemst, Grote Spouwen en Vroenhoven (Pro vincie Limburg) Gelet op de zeer sterke versnip pering en de verspreiding van de per celen, alsmede de zeer slechte ont sluiting ervan werd het grootste ge deelte van de gemeente Vlijtingen en ook een deel van de gemeenten Riemst, Grote-Spouwen en Vroenho ven, in de ruilverkaveling opgenomen. Dank zij de ruilverkaveling slaande op een oppervlakte van 870 ha waarbij 1813 eigenaars en 530 gebruikers zijn betrokken, kon het aantal gebruiksper- celen met 76% worden verminderd, zodat de oppervlakte ervan met 316% werd verhoogd. Het wegennet werd aangepast aan de behoeften van de mechanisering en omvat thans 31 km nieuwe of verbeterde wegen. Na het welkomstwoord van de heer Burgemeester, bracht de hr M. VAN WELDEN, Voorzitter van het Ruilver kavelingscomité, hulde aan allen die hun daadwerkelijke medewerking aan deze ruilverkaveling hebben verleend. Op zijn beurt maakte de heer F. ACHTEN, hoofdlandmeter bij de Na tionale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom, de balans op van de verrichting, waarna de heer MEN- GELS, Burgemeester van Vlijtingen, hulde bracht aan allen die hebben bij gedragen tot het welslagen van de ruilverkaveling, die in de geschiede nis van zijn gemeente als een belang rijke mijlpaal zal worden opgetekend. In naam van de Provincie Limburg, die noch haar materiële hulp noch haar morele steun heeft gespaard, fe liciteerde Dr. LEONARD, afgevaardig de van de heer Gouverneur ROPPE, de bewerkers van deze ruilverkave ling en onderstreepte het belang van deze structuurhervorming voor de landbouw van zijn provincie. De heer Minister van Landbouw be klemtoonde de betekenis van deze plechtigheid voor de landbouw in de streek van Vlijtingen. Hij wees tevens op de belangrijke inspanningen die de regering levert op gebied van ruil verkaveling, opdat onze landbouw structuur in functie van de steeds stij gende behoeften zou kunnen evolue ren. Tot slot las de heer STRIJCKERS, Commissaris bij het Comité tot Aan koop te Hasselt, de ruilverkavelings akte voor en werden de heren M. VANWELDEN en G. VAN DROOGEN- BROECK, respectievelijk voorzitter en secretaris van het Ruilverkavelingsco mité, en G. SIMON, Direct. Generaa van de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom, verzocht de akte te ondertekenen. De prijzen vertrek teelt, vastge steld door de Paritaire Commissie welke haar zetel heeft te Mechelen en die onder meer uitgeroepen wor den door de B.R.T. op maandag, woens dag en vrijdag ter gelegenheid van de mededelingen van 17 uur, gelden niet enkel voor de vroege aardappelen van die streek, maar worden even eens ter kennis gebracht van de pro ducenten van alle productiestreken, opdat ze ook daar zouden worden na geleefd bij de transacties. Die prijzen houden rekening met het volume van de aanvoer en de mogelijkheden op de consumptiemarkt. Dit jaar heeft de Belgische land bouw voor de tweede keer deelgeno men aan de Internationale Jaarbeurs van Barcelona. Voor deze deelneming werd in samenwerking met de Bel gische Dienst voor de Buitenlandse Handel een bijzondere inspanning ge daan. De oppervlakte van het Belgi sche Paviljoen werd verdubbeld, nl. van 1500 m2 op 3000 m2 gebracht. Het dient onderlijnd dat België het enig land was op de Jaarbeurs die land- en tuinbouwprodukten ten toon stelde. De stand van de Belgische land bouw was een ware openbaring voor de bezoekers. Velen onder hen dien den overtuigd te worden dat het wer kelijk echte sierplanten waren; ze wa ren van mening dat er kunstmatige planten tentoon werden gesteld. Bui ten deze sierplanten werd er witlloof, kaas, eieren, aardappelen, zaden en Ardeense specialiteiten vertoond. De sierplanten, de kaas en het witloof vielen vooral erg in de smaak. De ver koop van witloof is een succes en er kon niet genoeg kaas worden uitge deeld. Zeer nuttige commerciële contac ten werden gelegd, vooral voor onze uitvoer van witloof, planten en kaas. Op zondag 28 juni 1964 is de Rijks tuinbouwschool te Melle, ter gelegen heid van haar Jaarlijks School- en tuin bezoek, toegankelijk voor iedereen het publiek heeft bij die gelegenheid vrije toegang tot de parken, serren en verschillende afdelingen van de school en wel van 10 u. af. Een ten toonstelling met werken van de leer lingen en aangepaste feestelijkheden zullen ingericht worden, om het be zoek zo aangenaam en leerrijk moge lijk te maken. Wij wensen U bij voorbaat een zeer aangename en leerrijke namiddag en zeggen aan allen zeer hartelijk wel kom.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5