ZflCHflRIAS HRGEJV1EIEH Ch. MEERT Notaris BUYS V.E. DE GHEEST G. CAUDRON Notariële Annoncen Woonhuis en Werkhuis Uit de hand te koop Uit de hand te koop Uit de hand te koop WOONHUIS U I een verhaal uit de vorige eeuw/ DE KOORNBLOEM - 18 juli 1964 Studie van Notaris te Erpe. Tel. Aalst241.22. OPENBARE VERKOPING VAN te AALST, Sterrestraat 2 en 3 De notaris MEERT, verblijvende te Erpe, zal in het openbaar verkopen STAD AALST Woonhuis met werkhuis, Sterrestr. nummers 2 en 3 gekadastreerd sec tie A nummers 1529 en 1530b groot volgens meting van 2 a 52 ca 58 dm2. Verdeeld in twee loten Lot 1 Woonhuis met aanhorighe- den en grond, Sterrestraat, nummer 2 gekadastreerd sectie A nummer 1529, met een grootte volgens meting van 68 ca 99 dm2. Het huis omvat Onderaards kolen- en provisiekel der. Op gelijkvloers voorplaats, keu ken, badkamer en overdekte koer. Op eerste verdiep twee slaapka mers. Op tweede verdiep twee slaapka mers en zolder. Alle plaatsen zijn bereikbaar van in de gang. Het huis is voorzien van stadswa- ter, gaz en electriciteit. VRIJ GEBRUIK ONMIDDELLIJK Lot 2 Werkhuis met aanhorighe- den en grond, Sterrestraat, nummer 3 hebbende een voorgevel van 15,76 m gekadastreerd sectie A nr 1530b met een grootte volgens meting van 1 a 83 ca 59 dm2. Het gebouw omvat Een grote plaats van 15 op 8. Verschillende kleine plaatsen. Gebouw voorzien van drijfkracht. De gebouwen zijn te bezichtigen iedere zaterdagnamiddag van 4 tot 7 uur en zondagvoormiddag van 9 tot 11 uur. Tweede en Laatste Zitdag dinsdag 28 juli 1964, om 2 uur namiddag in de café gehou den door de heer Jan Deghels te Aalst Houtmarkt, nummer 11. Gemeente Oudegem. 1) 16 a 50 ca land ter wijk «Kwin- kel de Minkel». 2) 15 a 60 ca land ter wijk «Boom hof». Voor verdere inlichtingen wende men zich ter studie van notaris Meert te Erpe. Studie van te Lede. Goede bouwgronden te Lede, Maarschalk Montgommerystraat. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studie van No taris Buys te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. Aalst 249.04. [Studie^'van Meester! doctor in de rechten. Notaris te Aalst. Sterrestraat, 1, (Houtmarkt). Tel. 241.94. STAD AALST AALST PARKLAAN 1) Welgelegen VILLA groot 11 aren 9 ca 70 tma breed aan de laan 14 me ter begrijpende: hall; grote ontvangst plaats; living, keuken, vestiaire, WC, drie slaapkamers, mansardekamer, badkamer, garage, proviand- en wijn kelder, washuis, terras en hof, palen de aan de bouwgrond hierna te koop. Bezichtigen woensdag en vrijdag van 15 tot 18 uur. 2) Perceel BOUWGROND breed 12 m 50 palende aan de villa hierboven vermeld. Welgelegen perceel BOUWGROND Langestr groot 8 a 91 ca 13 m breed aan de straat ook geschikt voor ap partementsgebouw. WOONHUIS, bestaande uit gang, voorplaats, woonkamer, keuken, stal len, W.C. en hof. Twee slaapkamers, zolder en halfkelder. Groot 4 aren 35 ca. Langestraat 140, Aalst. Vier aaneenpalende WOONHUIZEN te Aalst, Nieuwbrug- en Tramstraat, samen groot 2 a 40 ca afzonderlijk of in blok. Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg, 6 Telefoon Aalst 211.05. OPENBARE VERKOPING VAN welgelegen en comfortabel te AALST Eugeen Bosteelsstraat, nr 40 (nabij Park). Notaris MEERT te Erpe zal met tus senkomst van notaris CAUDRON, te Erembodegem openbaar tekoopstellen Een welgelegen comfortabel woon huis te Aalst, Eugeen Bosteelsstraat, nr 40, gekadastreerd sectie A nr 516- P-9, groot 90 ca. behelzende kelder, gelijkvloers salon, eetplaats, living, keuken, koer en gang. 1e verdieping 2 slaapka mers en geïnstalleerde badkamer 2e verdieping mooie mansardekamer zolder. Palende Z.W. aan de straat, N.W. aan M. L. Van den Bergh, N.O. aan Mw. O. Van den Bergh en Z.W. aan M. F. Van den Borre. Voorzien van gas, electriciteit en stadswater Onverhuurd vrij gebruik drie maand na toewijs Te bezichtigen elke woensdag en vrijdag van 15 tot 20 u., zich wenden tot het te verkopen huis. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van notaris Caudron. (Zie vervolg 8e bladzijde 1kolom\ Öe aüontupen öcm door Fr. Gerstacker in de vertaling van *J* Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. 1. DE MATROZENKROEG. Daar leefde eens, veel jaren gele den, een stielgast die de wereld beu was; ze veranderde wel, die wereld, maar in de grond, gaat waar ge wilt, het blijft toch altijd dezelfde miserie. Vroeger ja, dan kon het er nog door: zo 'n schamele stielman trok, naar zijn hart het hem ingaf, door het land. langs de brede baan, op Gods genade en terend op de bedelkost en over nachtend in de schelven en schuren; werd hij onderweg lam in de benen, dan vond hij wel een plaatsje achter aan op de tree van een voorbijrollen- de postkoets en reed een eindje voor niet mee; dag aan dag zijn benen stijf te zitten achter een werktafel, was het verste van zijn gedachten. Het reizen zat die gasten in het bloed; en mocht het al eens gebeuren dat er een ergens een tijdlang was blijven plakken, dan was er niet meer nodig dan de verlokking van een scho ne populierdreef om de treklust te doen ontwaken, en met het plakken was het uit. Toen vonden boze en sluwe men sen, puur uit nijd tegen de arme stiel- gasten, de spoorwegen uit, en 't was gedaan met het lustige reizen langs de baan. Postkoetsen en huurkoetsen, wat mag er wel van geworden zijn De stoom hield de teugels nu, en bij een trein die voorbijrammelt, met die botte conducteur viel er niet meer aan te denken om achteraan te gaan opzitten. Zo iets moet de beste mens van de wereld op de duur wel ontstemmen, en zo was dan ook Zacharias Hazemei- er, een «Waterdichte hoedenmakers- gast» te lange laatste tot het wanho pige besluit gekomen, niet een einde aan zijn leven te stellen, daar voor had hij te veel religie en te wei nig courage, maar om uit te wijken en ergens een plaatsje in de wereld op te sporen, zonder spoorwegen vooreerst, en voorts, waar een reizen de stielgast ook nog zou kunnen leven «zoals behoort en betaamt», dat is te zeggen: bij de brave mensen aan kost en slaping geraken om de liefde Gods en meerijden achteraan op de tree van de post- en andere koetsen. Eens dat besluit genomen, bleef hij niet lang talmen met de voorrede, maar pakte zijn ransel met een nieuw paar schoenen van boven, waarvan de blinkende witte zolen rechts en links onder de klep uitkeken, liet een nieu we ijzeren tap aan zijn dikke kruisdo renknuppel zetten, en ging daarna naar de wacht om zijn reisboekje te laten viseren. Alles met orde en tucht of hij naar China zou reizen ofwel naar de menseneters, zijn reisboek wilde hij in regel, hij vertrouwde de Chine se gendarmen zomin als de Duitse. De burelen brachten alles in orde. Tegen zijn uitwijking hadden zij, wonderlijk niets in te brengen, en zijn reisboekje kreeg op zijn verkla ring, dat hij naar Amerika, Australië en verderop heenwilde, het visa met de vermelding: Naar Australië en verderop waarmee hij dan lustig en welgezind de wijde wereld introk. Bij het verlaten van de stad, waar hij het laatst gewerkt had, had hij zijn hoed uitdagend scheef op een oor gezet, om te laten zien dat hij aan ge heel Europa zijn botten veegde, en met zijn bontgestikte tabakszak al vo ren in zijn knoopsgat bengelend (als ge met geen lintje in uw knoopsgat kunt lopen, moet ge er toch iets inste ken!), en met tien daalder en zeven tien-en-half groschen op zak, dacht hij nu de wereld te zullen afzien. Wat weet zulk een waterdichte hoeden maker ten andere van de wereld. Natuurlijk stapte hij al maar recht door naar Hamburg toe; hij had ge hoord dat er van daaruit alle dagen schepen uitzeilden naar alle landen v. de aardbol, en dat men van die haven uit even gemakkelijk naar de Botoku- den kon als naar de boomapen van Afrika. Waarheen? dat was hem on verschillig. Overal hebben ze hoeden nodig, of ten minste overal was er gelegenheid om de mensen een hoed je te passen, en hijzelf was ten volle overtuigd in gelijk welk land zijn kost te zullen vinden, als hij er voor eerst maar was. God laat geen brave stielgast in de steek overlegde hij bij zichzelf, en al fluitend van Zeg ik dan, zeg ik dan, 't oud stedeken vaarwel liet hij werkelijk geen gras onder zijn zolen wassen, en stap te, elke spoorbaan uit de grond van zijn gekrenkt waterdicht hoedenma- kershart verachtend, te voet tot aan de verafgelegen havenstad, om daar in te schepen naar een of ander ver laten eiland. Hij sakkerde wei is waar telkenma le zachtjes binnensmonds, als er een trein voorbijratelde en de inzittenden uit de open vensters keken en om de rare voetganger lachten die al bla zend achterkwam, terwijl hij voor een paar groschen zo gemakkelijk had kun nen rijden. Maar Zacharias zette dan zijn hoed nog wat schever, tot teken van misprijzen, en ging fier zijn weg, altijd recht vooruit, zonder eens de kop te draaien. Het is toch verbazend, als ge er op nadenkt, hoe precies de aandoenin gen en het karakter van de mensen waar te nemen zijn aan de verschil lende wijzen om hun hoed te dragen Wordt voortgezet

De Koornbloem | 1964 | | pagina 7