Eetaardappelen. Droge Pulp. ZAGfUUjlRS HRGEIWEIER Voor vlugge groei! Voor gras, beten, rapen Gemeente Hofstade een verhaal uit de vorige eeuw* gebruikt men 16 °/0 Nitrische Stikstof welke direct door de planten kan opgenomen worden. Jaarmarkt 1964. Gezien de menigvuldige vragen kochten wij een klein partij ge droogde pulp in jute zakken van 50 kg. In magazijn beschikbaar. Wordt voortgezet). De aOontupcn Oan door Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. Chilinitraat is een natuurlijke meststof en bevat daarenboven vele kostbare sporenelementen. De goede en zelfs de minder goede eetaardappelen worden voor het ogen blik gevraagd in verschillende landen. Zo werden bijna al de beschikbare Sirtema en Climax uitgevoerd naar Brazilië, Cuba en andere landen uit Zuid-Amerika. Naar verluidt hebben Duitsland en Engeland veel droogte gekend en valt de opbrengst van eetardappelen te gen. Het is mogelijk dat de late soor ten in deze landen een betere op brengst zullen geven. In ieder geval verwacht men van daar uit een vraag voor eetaardappe len. Holland en België hebben goede oogsten maar in Frankrijk daarente gen werden minder aardappelen ge plant en valt de opbrengst tegen, voor al in het Zuiden dat op dit ogenblik reeds eetaardappelen uit het Noorden moet intrekken. Italië voert op dit ogenblik grote hoeveelheden in uit Nederland, maar de Keuringsdienst is zeer streng en ieder partij die enig spoor van ziekte vertoont wordt radikaal geweigerd. In Holland betaalt men aan de kwe ker voor gezonde en boven de 45 cm gesorteerde aardappelen: Bintje 1,90 F; Sirtema 1,65 F en Climax 1,70 F per kilo. Wij kunnen besluiten Goede en gezonde tafelaardappelen zullen ook dit jaar aan redelijke prij zen worden verhandeld. 5. De oude matrozen die heel leuk in bun hangmatten touterden, lachten en vroegen hem of hij aan land wilde en of zijn waterlaarzen wel lang genoeg waren maar hij gaf hun geen ant woord, gespte zijn ransel, met de nog immer nagelnieuwe blinkende schoen zolen bovenop, aan, knoopte zijn jas toe tot boven, zette zijn hoed op en duwde hem diep over zijn hoofd, nam zijn knuppel en hing hem met het le ren riepje over zijn rechterpols, wens te Adieu altesamen en steeg aan dek. Voor alles wat hem van buiten om gaf, scheen hij volkomen blind gewor den te zijn, hij dacht maar enkel aan zichzelf en aan de gemene behande ling die hij hier ondervonden had, en stapte vastbesloten naar de kapitein toe, die in zijn waterdichte kleren op het kwartierdek op en af ging en de ogen op het klein zeil gericht hield, dat ze bij zulk een noodweer nog even konden voeren. t. Stieren a) Stieren zonder tanden 1) Van den Nest Jozef 2) Siau Maurice 3) Van den Nest Jozef b) Stieren reeks met tanden 1) Daelman Cyriel 2) Van den Nest Jozef. II. Vaarzen zonder tanden 1) Van Gijseghem Emiel 2) Key- meulen Paul 3) Van den Nest Jo zef 4) Bonnaerens Adolf 5) Van Peteghem Aimé 6) Bonnae rens Adolf 7) Van Gijseghem Jozef8) Van Peteghem Aimé III. Vaarzen met twee tanden 1) Verstraeten Robert 2) De Croock Maurits 3) Bonnaerens Adolf 4) Verstraeten Robert IV. Vaarzen met 4 tanden 1) Keymeulen Ghislain 2) Dael man Cyriel V. Vaarzen met 6 tanden en volw. die ren. 1) Keymeulen Ghislain 2] Key meulen Paul 3) id. 4] Daelman Cyriel 5) Verstraeten Robert 6) De Schepper Paul 7) Van der Meerssche Maurits 8} Daelman Cyriel 9] id. 10) Van Gijse ghem. Jozef 11) Van Peteghem Aimé Mestvee (groot) (dikbil) a) 1) De Schepper Paul 2) idem b) 1) Callebaut Arnold 2) idem. 3) idem. Mestvee (klein) 1) De Schepper Paul 2) idem 3) idem Heer kapitein, ik wilde u nog maar alleen adieu zeggen, zei Zacharias, en lichte zijn hoed op en boog. Jong, riep de kapitein, hoe ziet ge er toch uit Zijt ge gek Asjeblief, zei Zacharias, ik wil de ook nog vragen of ge soms geen boodschap mee te geven hebt He, waar wilt gij naartoe Gaat ge soms alzo naar bed lachte de de zeebonk. Ik ga op reis, antwoordde Zacha rias Hazemeier, en trok frank zijn hoed weer scheef op één oor. Adieu dan, kapitein, deze boel hier ben ik beu en hij maakte rechtsomkeer, naar de zee toe, waar juist een reusachtige baar kwam aanrollen, zodat zij pas kwam met het hoge achterdek. Hij stapte, heel kalm, alsof hij vaste grond onder de voeten zou hebben, naar het water toe, en er in, en zonk natuurlijk op hetzelfde ogenblik dat hij de baar aanraakte, met deze de diepe rik in. Paarden 1) Van den Nest Jozef 2) idem 3) Daelman Cyriel 4) Van der Meerssche Maurits Paarden lichte merries en ruinen 1) D'Haese Willy 2) Keymeulen Paul 3) Roels Richard 4) De Winne Achiel 5) Roels Richard 6) Redant Omer IV. Lichte veulens a) Van der Meerssche Maurits 2) Keymeulen Urbain 3) Redant Omer 4) Van Peteghem Aimé b) 1) De Winne Achiel 2) Van der Meerssche Maurits 3) Re- Hij wilde nu roepen, maar dat ging niet meer, boven hoorde hij enkel de woest-wilde kreetMan over boord en wist nu dat de stuurman thans in zijn kajuit zou gaan en in zijn dagboek opschrijven woensdag 13 augustus 's middags half vier, zoveel graden lengte, zoveel breedte, man overboord gegaan, Zacharias Hazemeier. Dat was zijn grafschrift en daarmee ging hij onder en zonk altijd dieper en dieper. HOE HAZEMEIER DE EERSTE ZEENIKKER ONTMOET Eigenlijk was hijzelf zeer verrast geweest, toen hij buiten het schip trad, en daar niets meer stond, en voelde hoe het water ni^t in zijn laar zen, neen, maar reeds in zijn hals boord liep en dadelijk daarop boven zijn kop toeklotste. Godlievenheer dacht-hij, dat is hier toch een ellendige knoeiboel met de wegen, en als ik weer naar huis kom hij dacht verder niets, want hij schoot zo snel naar onder, dat ademen en denken hem tegelijk verging, terwijl hij vruchteloos spar telde om zich ergens aan vast te klampen. De welbekende stropijl was daar niet eens bij de hand, naar de welke een drenkeling gewoonlijk grijpt, zeggen ze, en hij kwam eigen lijk maar terug tot bezinning, toen hij volstrekt niet meer kon bezinnen waar hij was en wat er met hem ge beurde. Daar hij echter geen vastliggend dant Omer Poneys 1) Vergeylen Roger 2) Jacobs Paul 3) De Schrijver Ben voorwerp meer in het ronde kon on derscheiden, voelde hij ook het zinken niet meer, en de hele wereld kwam hem op dat ogenblik maar voor als een reusachtige, groene, toegestopte glazen fles, waarin hij rondzwom. Hij wilde tevens ademhalen, maar dat ging niet, want zodra hij de mond opendeed liep het zoute water er in, en niettemin voelde hij zich in zijn schik, alsof hij zo licht geworden was als een doorluchtig kleermakersgastje van gelijke leeftijd. Ai deze tijd had hem een ze spre ken altijd van een purperkleurige, maar dat is mis nagenoeg glazen- flessenkleurige duisternis omgeven nu bemerkte hij tot zijn verbazing dat de schemering blijkbaar lichter werd, er werden voorwerpen zichtbaar in het ronde, hier en daar stiet hij op een reusachtig zeemonster, dat zich vad sig in zijn element omwentelde en de nabijheid niet scheen te vermoeden van een vreemde hoedenmakergast afzichtelijke kwallen en blazen dreven hier en daar, en hier en daar zag hij vissen vooruitschieten maar of ze naar omhoog schoten, ofwel hijzelf naar omlaag, had hij niet kunnen zeg gen, want al zijn aandacht bleef ge richt op de ruimte onder hem, die van stond tot stond meer en meer uit het dichte duister opdook en met een gans eigenaardig licht overgoten scheen. CHILINITRAAT

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5