VOOR HET MELKVEE Landbouwers, Dinorsol W of Reglone. Plantaardappelen. Sint Niklaas A. B. S. betoging Lihoropszaad Eiermarkt 1 sept 1964» Rundvee- en Varkensmarkfen Mestkoekjes 16 Raapzaad Herfst en Winter* MELKMEEL EIWITBRON VOLLEDIGE VOEDERS 4 5 sept. 1964 BROEDEIER VEILING Aangevoerd 31.000. Verkocht 28.00G (3,00 d 4,20 fr.) Botermarkt: 1136 kg. 94d95fr. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 29 - 30 fr Biggen 36 40 fr. Kalveren36 45 fr Groothandelsmarkt der eieren 67/68 gr. 1,75 fr. Bruine 2,10 fr. 62/63 gr. -. 1,65 fr. Bruine 1,90 fr. 57/58 gr. 1,55 fr. Bruine 1,60 fr. 52/53 gr. 1,30 fr. 47/48 gr. 1,00 fr. 42/43 gr. 0,65 fr. 37/38 gr. 0,45 fr. Spuit het aardappelloof dood met Zo zal het rooien der aardappe len vergemakkelijken en zult u te vens de gevreesde aardappelplaag bestrijden. Alle onkruid is terzelvertijd ver nietigd. j Deze produkten zijn beschikbaar in onze magazijnen. De vooruitzichten voor de aankoop van planters zijn dit jaar gunstiger omdat bepaalde soorten merkelijk goedkoper op de markt komen. Dit geldt evenwel niet voor Eerste lingen die spijtig genoeg zeer duur zijn. Van de andere kant zijn Bintje, Re cord en andere variëteiten betrekke lijk goedkoper tegen verleden jaar, al hoewel de planters in de maat 28/35 en 28/40 eerder prijshoudend zijn. Als men bedenkt dat de opbrengst van een hectare aardappelen voor de plant gekeurd tot 30.000 kilos gaat, maar in die hoeveelheid er slechts 1500 kilos kleine knollen zitten dan mag men aannemen dat bij grote vraag deze planters moeilijk goed koop kunnen worden. En toch niettegenstaande hun ho gere prijs zijn de kleine planters goed koper, omdat minder kilos dienen aan gekocht om een partij te beplanten. De uitslagen van het door ons geleverd plant goed zijn ook dit jaar zeer goed, zo als ten andere ieder jaar. Wij kopen steeds het beste en stel len dit aan de laagste prijzen ter be schikking onzer leden. De leveringen zullen dit jaar in October beginnen zodat wij aan iedereen de raad geven tijdig in te schrijven. Op 't laatste ogenblik wordt ons gevraagd melding te maken van d9 op 13 september te 14 uur. - Voor sociale gelijkstelling - Menswaardig loon - Bescherming landbouwgrond. Alle landbouwers worden drin gend uitgenodigd. beschikbaar in magazijn. GEMEENTE KRUÏSHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt 60 gr.: 1,60 1,75 fr. Bruine 180,-2,05 fr. 50 gr.1.20-1,55 fr. Bruine 1,20 1,65 fr. 40 gr.: 0,95 1,10 fr. Richtprijs op tournée Niet medegedeeld. Verslag van de Prijzenkommissie MARKTBESCHOUWINGEN De markt bleef heden morgen prijs houdend gestemd voor de zware ge wichtsklassen en kende een zeer vlot verloop voor de lichtere klassen. Zo wel op de producentenmarkt als op de groothandelsmarkt heerste er 'n goe de vraag voor de kleine eieren. De toestand op de uitvoermarkt bleef de laatste dagen min of meer status quo. Men mag dan ook aannemen dat de opslag voor de kleine eieren die 10 tot 15 ct bedraagt in grote mate mag toegeschreven worden aan een bete re vraag in het binnenland voor de lichtere gewichtsklassen. De propa ganda voor hoger verbruik van kleine eieren die door de AFZET sedert half augustus gevoerd wordt, heeft hiertoe zonder twijfel veel bijgedragen en de Kommissie stelt met genoegen vast dat deze aktie aan de producenten ten goede komt. In dat verband dringt de Kommissie nogmaals aan opdat in alle sektoren volstrekt het nodige zou ge daan. worden precies met het oog op deze grootscheepse propaganda om te bekomen dat uitzonderlijke zorg zou besteed worden aan de kwaliteit en de verzorging van de aangeboden eieren. Op het einde van de markt stelde men vast dat de verlaging van de ex tra heffingen ten overstaan van de eieren van derde landen, extra hef fingen die sedert heden morgen met de helft verminderd werd, een grote terughoudendheid vanwege de Duitse en Italiaanse importeurs voor gevolg heeft zodat een verflauwing van de toestand op de exportmarkt in de eerstkomende dagen mag verwacht worden. Het is dan ook volstrekt noodzake lijk dat de overheid van de Euromarkt deze evolutie en bijzonder de aanbie dingen van de derde landen in de eerstvolgende dagen van zeer dicht bij zou opvolgen ten einde onmiddel lijk de nodige maatregelen te treffen. Aangevoerde hoeveelheden 1.400.000 eieren. t® A&derlecht voor d$z« week. Varkens De aanvoer bereikte het aantal van 2401 dieren. Dit betekent 165 minder de vorige week. De marktstemming was flauw. De overvloed van vette en minder e kwaliteitsvarkens drukte nu ook reeds de prijzen voor de beste var kens (dit geschiedde eveneens op de andere binnenlande markten) Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)32-37 fr. vlees varkens 30 31 fr. half vette varkens 27,5-29 fr. vette var kens of varkens boven of onder het aewicht25 26,5 fr. zeugen 20 30 fr. Hoornvee ln totaal waren er 4272 aange voerde dieren of 698 meer dan ver leden week. Het beëndigen der oogstwerk- zaamheden en het teloorgaan van sommige weiden door de droogte dreef het aanbod op Het overtrof dan ook de vraag Voeg daarbij de stock van vreemd ingevoerd vee van verleden week en U kent het gevolg Algemene daling der piij zen. Kalvermarkt Met 981 stuks in aantal telde men 136 dieren minder dan verleden week. Die vermindering van aanvoer met ruim 12% en een verhoogde vraag voor binnenlands verbruik veroorzaakte een uiterst snelle ver koop met natuurlijk stijgende prij zen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil77 tol90 fr.; zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 56 tot 67 fr goed gevormde 46 tot 55fr; gewo ne 38 tot 43 fr ,- minderwaardige 33 tot 36 fr. Deze zijn vanaf heden beschik baar in verpakkingen van 25 kg. Ze kunnen evenals onze weide- koekjes op de weide gegeven wor den aan de dieren. Doe een proef, U zult versteld staan van de goede uitslag die U ermee bekomt. Beschikbaar in magazijn LEIELANDER (lange raap) (knolvoetvrij) MEETJESLANDER (ronde raap) Aan het melkvee dient in deze seizoenen bijzondere aan dacht geschonken. Niet alleen dient het melkgeven op peil gehouden maar bovendien moet gezorgd worden dat de dieren in lichaams- voorwaarden niet achteruitgaan door gebrek aan de nodige mineralen, sporenelementen en vitaminen. We kunnen aan de veehouders onze verschillende samen stellingen onder de vorm van meel of van schilfers aanbevelen. met een inhoud naar keus van 20, 24 en 28 verteerbaar eiwit en de passende inhoud van vet en zetmeel, kan gevoe derd worden aan het melkvee, al naar gelang de beschikbare hoeve voeders meer of minder eiwit bevatten. Eigen granen zijn een onvolledig voeder dat dient aangevuld met eiwit, vitaminen en mineralen. Voor deze die eigen granen willen gebruiken moeten wij onze 36 verteerbaar eiwit aanbevelen 50 kilos eiwitbron en 50 kilos eigen graanmeel zullen een volledig voeder vormen voor het melkvee, We moeten hier aan toevoegen Al onze genoemde voeders zijn rijk aan vita minen en bevatten daarenboven de nodige mine ralen en sporenelementen. De talrijke proeven door honderden kwekers gedaan be wezen dat onze een bron van welvaart zijn voor de koehouders en kwekers die ze voor hun dieren gebruiken. Ze verzekeren een geldplaatsing in eigen bedrijf aan een ongekende hoge intrest. DE KOOEN3LOEM

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4