VAN DE HAK OP DE TAK. Hofbouwweek te Wenen. Droge Pulp. De Internationale DE KOORNBLOEM 5 sept. 1964 Bij gelegenheid van de opening van de Wiener Internationale Gartenschau (WIG) op 16 en 17 april 1964, werd de pers ingelicht over de prijzen die door de Belgische planten en bloemen werden behaald. Op de Hauptschau van deze ma nifestatie (14-18/8/64) werden door België, over een oppervlakte van 11. 000 m2, niet alleen bloemen en plan ten, maar ook fruit en groenten ten toongesteld. Het tijdstip van het jaar was hiervoor zeer geschikt, vermits zowel tuinbouwprodukten van de vol le zomer als reeds van de vroege herfst konden aangeboden worden. De bezoekers van de WIG-64 wer den bij de ingang vergast op een zee van zomerbloemen - petunia's, antir rhinum, begonia's - die door hun grote verscheidenheid en bonte kleuren- schakeringen de bloemenvrienden in verrukking brachten. Brede paden voerden ons langs al deze pracht tot aan de 252 m. hoge Donautoren. Het uitzicht op het Donaupark van op het draaiend uitzichtterras bevestigde de eerste indruk van de grootsheid van het opgevatte plan en bood tevens 'n uniek panorama van Wenen en omge ving. Niet ver van de toren werd de aandacht van de wandelaars getrok ken door een dahliaschau in open lucht, zeer origineel van uitvoering. Talrijke andere perken droegen eveneens het hunne bij tot de opsmuk van het geheel. Hier dienen vooral de 35 a. Belgische begonia's vermeld, als een van de zoveelste getuigen van de vakkunde der Belgische producenten. De hoofdattractie van de W.i.G. 64, die tevens de kern van de Haupt schau uitmaakte, was onloochenbaar het grote paviljoen samen met de vier afzonderlijk kleine paviljoenen waar de mooiste zomerbloemen en sierplan ten uit 10 Europese landen waren ten toongesteld. De eerste indruk bij het betreden van de Grote Hall was overweldigend 6000 m2 oppervlakte met bijna uit sluitend snijbloemen - gladiolen, an jers, rozen, leliën, hortensia's chry santen, geraniums, primula's, anthu- rium's in een bonte mengeling maar tevens een harmonische gradatie van kleuren en geuren, dit alles beheerst door het met dieprode wondermooie anjers opgesmukt reuzenrad (Riesen- rad) Deze Haupthalle was het resultaat van de samenwerking van Denemar ken, Hongarije, Italië, Nederland, Oos tenrijk, West-Duitsland, U.S.A. en Zwitserland. Naast de Haupthalle bevonden zich de 4 speciale paviljoenen elk van 400 m2 groot. Een ervan was voorbehou den aan de bijenteelt onder het mot to geen bijen geen fruit In het tweede paviljoen had van 14 tot 16 augustus de Sonderschau Fleu- rop plaats waar de Oostenrijkse tuil binders (fleuristen) hun grote vak kennis aan de Wigbezoekers konden tonen. Hierbij aansluitend had op 14 au gustus 's avonds in de stad Wenen het Wereldcongres Fleurop plaats, waarbij 300 afgevaardigden uit alle werelddelen aanwezig waren. In het derde paviljoen vonden de cactusliefhebbers hun gading, waar de Oostenrijkse cactusspecialisten hun mooiste en zeldzaamste caktus- soorten tentoonstelden. Alleen België had het voorrecht ex clusief over het vierde paviljoen van 400 m2 te beschikken, dat zich naast de Haupthalle bevond. De schikking en de opbouw was toevertrouwd aan onze landgenoot de Heer Architekt STAUTEMAS. Voor de originaliteit en eenvoud in opvatting, werd een welverdiende bijzondere prijs toegekend. Opmerkelijk was dat vooral de in druk werd gelegd op de commerciële sierplanten, waaruit bleek dat men rechtstreeks het verbruikerspubliek wilde bereiken, om aldus de afzet te stimuleren. Een eigen attractiepunt vormden de groenten en het fruit die in drie grote korven werden gepresenteerd. Het Oostenrijks en buitenlands publiek toonde vooral zeer grote belangstel ling voor de tomaten en de druiven. Prijzen voor de Belgische Tuinbouw producten. De zorg die aan de Belgische stand besteed werd, bleef niet onbeloond de jury kende inderdaad volgende prij zen toe 1. Ereprijs gouden plaket vanwege de Nederlandse en Oostenrijkse Ka mer van Koophandel voor de Croton- variëteit. 2. Zes gouden medailles voor de Croton, Marantha Mackoyana, Philo- dendron, Anthurium andere serre- planten en groenten en fruit. 3. Acht zilveren medailles voor Araucaria, Cocos Weddelliana, Monsetra, Bougainvillia, ficus Schrij- veriana, Croton, Dracaena term., Vrie- sea Splendens. 4. Vijf bronzen medailles voor Bromelia's, Ficus elastica, Ficus decora, Caraguata lingulata (twee maal) 5. Voor de 35 a. begonia's in open lucht gouden medaille. Tot op heden hebben 2.000.000 per sonen de W.I.G. bezocht, hetgeen on getwijfeld de verwachtingen van de inrichters overtroffen heeft. Er mag dan ook besloten worden dat de Bel gische Tuinbouwsector een goede kans gegrepen heeft om zijn uitvoer te bevorderen. Een Duitse beenhouwer begon ei genlijk zijn beroep wel wat eentonig te vinden. Niet alleen dat. Hij kwam tevens tot de slotsom dat er niet ge noeg geld mede te verdienen was. Dan liever maar naar iets anders ge zocht. Iets dat makkelijker was en waar men ook meer geld mee verdie nen kon. Hij peinsde en peinsde en kwam eigenlijk tot het besluit dat de beste oplossing misschien was zich ergens als dokter te gaan vestigen. Mis schien ook omdat dit zeer eerbied waardig beroep toch ook wel een ze kere verwantschap vertoonde met dat van beenhouwer. Volgens kwade ton gen althans. "Hij vestigde zich dus in het West- faalse stadje Ibbenbüren. En het moet gezegd hij had succes. Er gingen na melijk niet meer mensen bij hem dood als bij een echte dokter. En er kwamen aardig wat centjes in het laatje. Alleen, bij het voorschrijven van zijn recepten had hij wel enige moeite Hij probeerde dan ook zo onduidelijk mogelijk te schrijven. Bij zover dat geen enkele apoteker uit het gekrib- bel wijs raakte en aan de patiënten dan maar gaf wat hen zeker geen kwaad zou doen. Tot hij eindelijk tegen de lamp vloog toen een al te achterdochtige pillen draaier de zaak doorgaf. De beenhou wer-dokter zit thans in de gevangenis waar hij over de vergankelijke aardse roem kan napeinzen. Gezien de menigvuldige vragen kochten wij een klein partij ge droogde pulp in jute zakken van 50 kg. In magazijn beschikbaar. een ander aangenaam gevolg. Een krantenlezer, die het verslag van Henegan's gelukkig afgelopen ro mantisch avontuur las, was zijn bloed eigen broer Tom. De twee hadden el kaar niet meer gezien, sinds ze in 1949 uit een weeshuis in Liverpool ge haald werden en in verschillende plaatsen ondergebracht. Bernie, een arbeider uit het bouw bedrijf, en Tom, een 29-jarige monteur kwamen vorige zondag te Londen bij mekaar. Zij hadden elkaar door een gelukkig toeval teruggevonden. De goede afloop ten spijt, heeft Bernie aan zijn Linda moeten beloven voortaan een veiliger plaats te kiezen om haar te kussen. Iets wat door de gelukkige jongeman graag beloofd werd hij heeft namelijk geen andere familie meer terug te vinden. Wij hebben het altijd geweten dat eerlijkheid het langst duurt en uitein delijk beloond wordt. Op het einde van de maand ontving een Zweeds houthakker zoals gewoon lijk een cheque voor zijn maandsala ris, dat 779 kronen bedraagt. Groot was dan ook zijn verwondering toen hij vaststelde dat de bediende van 't kantoor, in een vlaag van piramidale verstrooidheid, achter dit bedrag een nulletje geplaatst had en het uitge schreven bedrag dus 7790 kronen be droeg. Als een eerlijk man stuurde onze houthakker de cheque terug met het verzoek hem te willen wijzigen. Stel u zijn verwondering voor toen hij twee dagen later de verbeterde cheque terug ontving. voor een bedrag van 77.900 kronen ditmaal. Wat de baas met de verstrooide be diende uitgericht heeft, vermeldt de geschiedenis niet. Er is echter niet veel verbeeldingskracht voor nodig om het te raden. Bernie Henegan, een 22-jarige jon geman uit Londen, viel onlangs uit 'n raam op een hoogte van negen meter naar beneden toen hij zijn meisje Linda Paras wilde zoenen. Liefde is nu eenmaal blind. Gelukkiglijk voor hem brak hij geen armen of benen. Hij kwam er met de schrik en met een massa blauwe plek ken vanaf. Zijn val had echter ook nog Wij vernemen het overlijden in de ouderdom van 65 jaar van de heer Jean BERNARD Voorzitter van de Waalse boerenvereniging U.P.A. De heer Bernard was ook lid van de hogere landbouwraad en van verschillende komiteiten in ver band met landbouwaangelegen- heden. Als voorzit'er van de U.P.A. was de hr. Bernard een graag geziene man en streed krachtdadig voor het recht en de bestaanszekerheid der boeren. Wij brengen hulde aan zijn na gedachtenis en delen in de rouw die de familieleden van de heer Bernard komt te treffen Men meldt ons uit Erembodegem het overlijden van Mijnheer Henri DE PAUW Weduwnaar van Mevrouw Valentina Van den Haute. Men meldt ons uit Aalst het over lijden in de ouderdom van 55 jaar van de heer Charles SCHUERMANS Nij er aar, Voorzitter van de Handelsrechtbank te Aalst en van verschillende vennoot- jchappen en kringen. Ridder in de Leopoldsorde. Men meldt ons uit Meldert het overlijden von de kleine Benny Ï>E VOS Zoontje van de echtgenoten De Vos-Coppens in de ouderdom van 13 maanden. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming Drukkerij De Koornbloem Zeebergkaai, 5, Aalst.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5