Het vraagstuk der ontroesting van Metalen. Zaaigranen Ministerie van Landbouw Fytofarmaccutische Produkten te Gent» de Belgische landbouw Groep IMC in Europa» Kleine Aankondigingen te k ööF! DE KOORNBLOEM £7 J 7 okt. 1964 Rijksgewestelijke School voor gebruikers van Het gebruik van scheikundige be strijdingsmiddelen in land- en tuin bouw neemt jaarlijks toe. Voor een verzekerde produktie en tot het beko men der vereiste kwaliteitsprodukten zijn de bestrijdingsmiddelen onmisba re hulpmiddelen geworden. Niet al tijd echter wordt bij de toepassing het verhoopte sukses bekomen, ter wijl in de praktijk maar al te vaak gro te en onverantwoorde risico's worden genomen. Deze naschoolse leergang biedt U een enige gelegenheid om de nodige vakkennis op te doen, daar al de basisvakken als insektenkunde, plantenziekten, plantkunde, onkruidbe- strijding, scheikunde bestrijdingsmid delen giftigheidsleer, sproeitoestellen en wetgeving in de lessenrooster zijn opgenomen. Ook dit jaar zullen talrijke belangstellenden als lesvolger in schrijven. De lessen, die kosteloos zijn en die doorgaan in de lokalen van de Rijks landbouwhogeschool, Coupure links, 235 te Gent, lopen over twee winters, telkens de zaterdagnamiddag van 14 tot 18 h. Aan de suksesvolle lesnemers kan •een bekwaamheidsgetuigschrift uitge reikt worden dat als bewijs van vak kennis tot het bekomen van een ver gunning van «erkend verkoper» of «er kend gebruiker» aanvaard wordt. Voor nadere inlichtingen en in schrijvingen (liefst vóór 20 oktober) zich wenden tot Ir. L. Van Mol, In specteur voor Plantenbescherming, Prof. Baekelandstraat, 3, Gent Tel. 22.47.68 Officiële deelneming van aan de Internationale Jaarbeurs van Marseille. (24 september - 5 oktober 1964) Uitbreiding der aktiviteiten van de Intern. Minerals en Chemical Corp. (IMC)'s werelds grootste onafhanke lijke producent van meststoffen en mineralen voor bodemveredeling heeft een belangrijk programma voor de uit breiding van zijn aktiviteiten in Euro pa aangekondigd, waarover de filiale van Parijs, IMC de France, het beheer zal waarnemen. Dit programma beoogt de afzet uit te breiden van de produkten door de groep voortgebracht. IMC heeft im mers gedurende de jongste jaren een grote voorraad aan grondstoffen ver worven terwijl zijn reserves aan mest stoffen en veevoeders aangroeiden. Op dit ogenblik baat de maatschappij twee der grootste vindplaatsen uit van potas (Kanada en de Verenigde Sta ten) en beschikt over twee belangrij ke vindplaatsen van fosfaten (Ver enigde Staten en Senegal.) Sedert '62 heeft IMC, met Franse en Afrikaanse belangen, deel in het kapitaal en de aktiviteiten van de Compagnie Séné- galaise des Phosphates de Taïba». Op 24 september j.l heeft de Inter nationale Jaarbeurs van Marseille zijn deuren geopend. Voor de eerste maal bezette de Belgische Landbouw een stand, georganiseerd door de N.D.A.L. T.P. in het kader van het officieel Be- gisch paviljoen met medewerking van de B.D.B.H. Het officieel Belgisch paviljoen be stond uit een stand georganiseerd door de Belgische Dienst voor Buiten landse Handel met uitstalramen met diverse industriële waren. Het telde ook een stand van de Belgische Land bouw, georganiseerd door de N.D.A.L. T.l. die een gamma van land en tuin- bouwprodukten voorstelde zoals sier planten, groenten en fruit kaas en eieren. Een informatiebureau werd ge houden door een afgevaardigde van het Ministerie van Landbouw. Enkele zouden zich kunnen afvragen waarom de Belgische Landbouw dit jaar aanwezig was aan de boorden van de Middellandse Zee. Is het mogelijk de markt van Mar seille met onze verscheidene produk- ties en vooral met onze groenten en fruit te interesseren, wanneer de streek van Provence kwaliteitsgroen ten en fruit voortbrengt De aanwezigheid van de Belgische Landbouw wordt op twee manieren ge rechtvaardigd In de eerste plaats is ze het resul taat van een systematische prospectie van alle gebieden van Oost en Zuid oost Frankrijk, prospectie die begon nen werd in 1963 en die de Jaarbeur zen van Metz en Straatsburg en Lyon hebben omvat. In de tweede plaats heeft een voor afgaandelijk onderzoek, uitgevoerd door de Dienst Handelsakkoorden, bij de invoerders van Marseille een inte resse aangetoond voor Belgische eie ren, kaas, geslacht pluimvee, witloof, kropsla, schorseneren en zelfs drui ven. De bezoeken ter plaatse gebracht door de afgevaardigde van het Minis terie van Landbouw, bevestigen dit. Het is gebleken dat de markt van Marseille sinds de gebeurtenissen in Noord-Afrika een werkelijke verande ring heeft ondergaan. Deze markt keert zich voor het ogenblik meer en meer naar de bin nenlandse Franse markt en de mark ten van de landen van de E.E.G., zo wel voor de uitvoer als voor de in voer. De markt van Marseille gekoppeld aan deze van Lyon en die van Oost- Frankrijk betekent voor de Belgische uitvoer van land- en tuinbouwproduk- ten een uitstekende afzet voor de toe komst. zijn van heden af bechikbaar in magazijn. Overal waar metaal en vooral ijzer aan lucht en regen zijn blootgesteld zal roest worden waargenomen, zodat het noodzakelijk is door alle middelen het roesten tegen te gaan. Indien roest het metaal heeft aangevreten is men in veel gevallen verplicht dit roest te verwijderen. Dit is evenwel een zeer dure geschie denis waar vooral arbeidsloon een grote rol speelt, en kostelijke installa ties nodig zijn. Gelukkig werd gezocht en kwam men tot een middel om het metaal te ontroesten, maar ongelukkig kostte dit buitenlands produkt zeer duur, zodat verder diende gezocht. Deze opzoekingen en studies hadden als uitslag dat een nieuw Belgisch produkt op de markt is gekomen dat zeer spectaculaire en doeltreffende uitslagen geeft en verscheidene malen door betrokken instanties werd be proefd en aangenomen. Het gaat hier om de producten Hermix die reeds naam verwierven in tal van metaalnijverheden en die aan redelijke prijzen worden aangeboden. Oud en verroest ijzer kan men totaal nieuw maken. De speciale ontroester Hermix verwijdert alle roest door neutralisatie, fosfateert en chromateert lichtelijk het bezette metaal zodat dit een ver nieuwd aanschijn bekomt. Na de ontroesting kunnen de behandelde stukken met nikkel, chroom of verf bezet worden en, indien men een blijvende ontroesting verlangt, zal een bedekking met de plastifiërende produkten Hermix nodig zijn deze zullen werkelijk een plastisch omhulsel vormen dat, na verharding, een definitieve bescherming van het metaal zal verwezenlijken. Deze lagen zijn bestand tegen zuren, electrische stroom en tegen vocht, zij zijn bovendien onbrandbaar en bestand tegen een hittegraad van 180° C. Naar gelang de herkomst en de graad van verroesting kunnen de be handelingen verschillen elk geval kan dus best aan de fabrikanten van Hermix voorgelegd worden om de juiste behandeling te kennen en om de beste uitslag te bekomen. Deze uitslagen zullen bekomen worden met een onbeduidende tussen komst van arbeidskrachten. De produkten Hermix zijn verkrijgbaar in de magazijnen en bij de voort verkopers van de S.M. Redt U Zeiven. - Beste kalfvaars, einde dracht, bij René Drieghe, Helrbrug, Schel- le belle. - Schone vaars, einde dracht, bij Albert Capiau, Steenweg op Aalst, Nederhasselt. - Beste lichte merrie, 6 jaar oud, bij Petrus De Rouck, Keppestraat, 23, Erembodegem. - Nest viggens, bij Victor Van Boven, Berg, Aaigem. - Bij vermindering van bedrijf beste merriepaard, 3a4jaar, zon der gebreken, gaat goed op de hand, bij Robert D'Hondt, Beek- kantstraat, 56. Mere. LANDBOUWERS, het rapenpluk ken (looftrekken) staat voor de deur. Daarom denkt er nu aan een machien V. H L te kopen, dit met waarborg aan de serieprijs 12 500 fr. Een telefoon 055/31729 en U krijgt j een demonstratie met succes. Et. N. VAN HOECKE, machienen, LEUPEGEM. - Beste merrieveulen, croisé, 6 maand oud. Te bevragen: Ninove straat, Nr 22, Haaltert. Bericht aan de landbouwers uit het Aalsterse Op de N. V. Tein- turia Steenweg op Dendermonde, 185, Aalst (Tel. 259.51) is er gele- i genheid tot interressant tweeploe genwerk. Vraagt inlichtingen op de Personeelsdienst. TE KOOP Alle soorten paarden- getrekken en rijzadels. Gareelma kerij: De Pelsmaeker Willy, Ninove- straat, Nr 4, Haaltert. (bij de statie). Ga mee met uw tijd. Gebruikt de volledige komplekse gekorrelde meststoffen «Klaverblad» Alle formulen Betere homogene werking Tijdsbesparing Te verkrijgen in de magazijnen van Redt U Zeiven en bij al onze verkopers. ppr r\ voor iedereen. - Verze- UCLIJ keringen. Erfeniszaken. Adh. Van den Eeckhaut. De Etting Erondegem, lei Aalst 25191.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5