Onze Duivenrubriek. Landbouwers, werft nieuwe leden aan voor ons blad De Koornbloem ZBCflARIilS HMEjWEIER NATIONALE LOTERIJ TIEN MILJOEN 60 MILJOEN W interverzorging* De aüontupen Oan een verhaal uit de vorige eeuw* rprn voor iedereen. - Verze- \JLiLjM keringen. - Erfeniszaken. Adh. Van den Eeckhaut. De Etting Erondegem, tel Aalst 25191. Vraagt overal Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk SPECIALE HERFSTTRANCHE - 15de Tranche 1964 EEN SUPER HOOG LOT Twee Loten 2.000.000 F Een Lot van 1.000.000 F Een Lot van 5 0 0.0 00 F 5 loten van 20 loten van 100 loten van 100 loten van 300 loten van 200.000 F 100.000 F 50.000 F 20.000 F 10.000 F 500 loten van 5.000 F 2000 loten van 2.000 F 5.000 loten van 1.000 F 50.000 loten van 400 F Het biljet200 F Het tiende 21 F TREKKING OP 26 OKTOBER TE WAREGEM door Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. (Wordt voortgezet). Bij een voorgaand artikel maakten we melding, dat tijdens de winterpe riode de prijzen worden gewonnen. U zult zich natuurlijk de vraag stellen wat kunnen we meer doen als matig voeren, droogte en warmte op het hok brengen en het vliegseizoen af wachten Laten we niet vergeten dat tijdens de lange winterperiode onze duiven behoefte hebben aan vitaminen en mineralen. Waar die vinden en welke zijn de meest geschikte Vanzelfsprekend zal dit artikel na tuurlijk meer bijval hebben bij de grootstad- dan bij de plattelandsdui- venliefhebber, maar het nut dat er in zit kan evengoed voor laatstgenoem de van toepassing zijn. Als eerste hulpmiddel hebben we 1. GROND Gedurende de vorstperiode kan men grond op het hok brengen bevro ren grond zult U zich afvragen. Na tuurlijk neen; dat kunnen ze zelf vin den, maar droge op voorhand gepre pareerde grond. Schep molshopen en bewaar die buiten in weer en wind of op zolder zodanig dat er planten kunnen in groeien, geef dan van deze grond en trek er U verder niets van aan, de duiven zullen er wel het no dige uithalen. 2. GROEN Welk groen Vermoedelijk in ver band met het darmstelsel van onze duiven eten ze liefst mals groen mals fijn gehakt groen. 's Zomers hebben we geen proble men om groen te vinden. 's Winters geven we liefst raapsel- der spinazie en boerenkool (min der gekend bij ons] Hoe ze toedienen Het is natuur lijk een kwestie van gewoonmaken, éénmaal dat ze de smaak te pakken hebben, pikken ze er naar hartelust in. Als besluit geef ik U een lijst van de beste groensoorten met een tabel van mineralen en vitaminen. Mineralen Vitaminen Andijvie 91 1220 Boerenkool 271 5320 Groenekool 151 1100 Spruiten 151 1100 Peterselie 70l/2 3260 Raapselder 148 2000 Spinazie 203 5060 Gele wortelen 70^ 6070 Jma. Baeten ■aaltcrt IN HET TOTAAL IN 58.030 LOTEN TE KOOP OVERAL Postkantoren, Stations, Banken, Wisselagenten, enz,., en ten zetel van de Loterij, 27, Leopoldstraat Brussel P.R 71.60 8. Hebt gij al een Duits dorp ge zien, jongske, riep de man van de wet al kroonhalzend, waar er geen waren En inderdaad konden zich, zomin de tweeduizend-jarige nikker, als de hoedenmakersgast, zich op zo iets bezinnen,en spoed u wat, ik heb niet veel tijd Dat is merkwaardig, murmel de de stielgast verbaasd maar niet gewoon zijnde tegenover zulk een ke rel zich anders dan gedwee te beto nen, gooide hij zijn ransel van zijn rug, maakte de gespen los en zocht zijn reispas. Wel lieve hemel riep hij, alles is kletsnat, is er hier toch ner gens een plaatsje waar men zijn din gen wat kan te drogen hangen Drogen zei de nikker ver wonderd, terwijl de gendarm het bene den zijn waardigheid achtte met de reizende stielgast een gesprek aan te knopen vooraleer gebleken was dat zijn papieren in orde waren, wat is dat Wat drogen is riep Zacha- rias,neem me niet kwalijk Zal het nog lang duren riep de gendarm ongeduldig. Ik vraag u duizendmaal ver schoning, zei de hoedenmakersgast, hier is hij, hier, waarde heer ge- rechtsoverheid, daar hebt ge hem, al les in orde, civiele en militaire over heden worden verzocht mij Goed, goed onderbrak hem de man der wet, terwijl hij het papier weer samenvouwde en aan de eigen aar teruggaf, ge moogt hier blijven dus, maar ge zult uw pas eerst door de burgemeester moeten laten viseren. Door de burgemeester Heb ben ze hier ook een burgemeester Domme vraag bromde de gendarm. Waar zes Duitsers bij me kaar wonen, moeten ze toch een over heid hebben waarom zouden ze an ders belastingen betalen alles hier gelijk ginder boven alles precies gelijk «Lieve hemel,» zuchtte Hazemei- er, maar heel stillekes, want wat hij nu dacht durfde hij niet luid uitspre ken, en heb ik daarom die verschrik kelijke zeereis gemaakt Hoedenmakersgast vroeg de gendarm lakoniek. Waterdichte, bevestigde Ha- zemeier evenzo. Goed, ge moogt eens mijn ou de vilt weer opknappen, is een beetje vodachtig geworden hier beneden. Zacharias wierp een kennersblik op bedoeld hoofddeksel, en bemerkte alleszins dat de boorden van de oude drietuit, die eenmaal met zilveren ran den had gepronkt, er zeer lamentabel uitzagen. Zal zeer vereerd zijn, ant woordde hij met veel beleefdheid, maar waar zal ik meneer de burge meester kunnen vinden Is juist op jacht, zei de gen darm, kunt intussen in de herberg wachten, in den Gouden Haai. Herberg riep Hazemeier, is het godsmogelijk, een herberg hier Wel, als er al een burgemees ter is, dan zal er toch zeker ook een herberg zijn zei de gendarm. Gin der, vlak naast de kerk, dat huis met het torentje. Hazemeier nam welgezind zijn ran sel weer op de rug, en greep zijn knup pel vaster, want hij begon weer plezier van zijn leven te hebben. Er was maar één ding dat hem niet ging, namelijk dat de nikker gedurig rond hem zwom en hem altijd zo loens van terzij be keek. Wat had dat eigenlijk te bete kenen Dreef die soms met hem de spot, omdat hij zich door de gendarm zo had laten afsnauwen Bah Wat verstond een zeenikker van zulke din gen Hoe ge met gendarmen moet omgaan, dat wist hij toch beter, en zonder zich nog aan de ouwe te sto ren, stapte hij opgewekt naar de aan gewezen plaats. Rechts en links stonden er huizen, alle opgericht uit koraalblokken, en met brede schelpen gedekt. Het dorp had ook voetpaden, die heel kunstig met oesterschalen gelegd waren, en hij kwam ook voorbij een groot pacht hof, waar hij eveneens, in het voorbij gaan, in een machtig ruime stal een menigte zeekoeien met haar kalveren zag staan.Maar nergens een mens te ontwaren, nergens een spoor van le ven en werken, en hij begon wantrou wig te worden en zich op zijn onge mak te gevoelen. Was het dorp uitge storven, en de gendarm maar alleen overgebleven Nu was hij tot aan de herberg geko men. Het kon niet missen, want er hing een groot uithangbord met een.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 6