Kroutchev op pensioen. Sint Elooifeesten Winterstudiedag. Boekbespreking. Ratten Muizen Snijbloementeeltschool Internationale Fruitteeltkundige mm - 28 1964 Zo is het inderdaad. Kroutchev werd op pensioen gesteld. En hij mag van geluk spreken. Ten tijde van Stalin zou men hem reeds lang naar een an dere wereld gezonden hebben. Het was trouwens Kroutchev zelf die een humaner regiem in 't leven riep voor de partijbonzen die in ongenade vielen Molotov leeft als een klein burgertje in het hart van Moskou, ook op pen sioen, en Malenkov werd bestuurder van een fabriek in een van de ver af gelegen gewesten van het grote Sov jet-rijk. Tot nog toe leefde Kroutchev in de ambtswoning der Russische eerste- ministers in de exclusieve Leninheu- vels van Moskou. Maar deze woning verandert automatisch van eigenaar wanneer een eerste-minister aftreedt of wandelen gezonden wordt. Daar moet nu Brezjnev zijn intrek nemen. Zij die het weten kunnen zeggen dat K. een appartement gekregen heeft in een grijs vooroorlogs gebouw dat te genover het Kremlin gelegen is aan de andere zijde van de stroom. Daar krijgt hij een appartement van vier ka mers, van waaruit hij voortdurend een zicht heeft op het Kremlin, wat hem in de gelegenheid zal stellen te dro men over schoon vervlogen dagen. Leedvermaak, zult ge zeggen. Eigen lijk niet. Want het is tenslotte een heel gewone gebeurtenis dat bij ambtswisseling een eerste-minister zijn ambtswoning verlaat om plaats te maken voor zijn opvolger. Dat gebeurt in alle landen. Maar in Rusland heeft dat toch wel een zeer speciale bete kenis, omdat daar de eerste-ministers gewoonlijk niet de plaats moeten rui men, en als het dan toch gebeurt, dan vallen ze van zeer hoog naar zeer laag. Laag, bij manier van spreken. Want honger lijden zal K. zeker niet. Naar verluidt bedraagt zijn pensioen dui zend roebel per maand, een slordige 56.000 BF, en daar zal hij wel heel wat kunnen mee aanvangen. Bovendien had hij ook wel spaarcentjes en was j hij in feite een kapitalist geworden, j Hij had zich immers een datsja wij zouden zeggen een villa la- 1 ten bouwen buiten Moskou, waar hij gewoonlijk zijn week-ends doorbracht. Daar zal hij zich kunnen geven aan zijn hobby boertje spelen of tui nieren, zonder aan kritiek over de wel licht slechte uitslagen blootgesteld te staan. Kroutschev heeft ook afstand moe ten doen van zijn twee prachtige wa gens en van zijn chauffeur. Hij zal wel geld genoeg hebben om zich een nieu we auto aan te schaffen, en wellicht plaatst men hem wel aan het hoofd van de wachtlijst, maar noch hij, noch Nina, zijn vrouw, kunnen een wagen besturen. Wat dan? Hij zal moeten le ren rijden, en of hij daar nog wel de man voor is, op zijn ouderdom valt sterk te betwijfelen. Maar hij heeft nog een ongehuwde dochter, en die kan het wellicht klaar spinnen. Het rentenieren zal K. dus niet zwaar vallen. Men kan zich echter de vraag stellen of hij er zo gemakkelijk aan zal gewennen niet meer in het brandpunt van de belangstelling te staan. Niet meer één der groten van deze aard te zijn. Misschien zal hij doen als Molotov en zijn Mémoires schrijven. Hier- rin zou hij wel heel wat aardige din gen kunnen vertellen, waardoor vele van de voorbije gebeurtenissen tij dens de laatste jaren in een heel an der daglicht zouden komen te staan. Het is natuurlijk een lange weg te rug die K. heeft moeten gaan. Maar tenslotte is het toch beter dan een verblijf in de kelders van de Loebjan- kagevangenis of een terechtstelling door agenten van de geheime dienst... AALST. Het feest van onze Patroon Sint Elcoi zal gevierd worden op dinsdag 1 december Te 9,30 u. Solemnele H. Mis in de kerk van Sint Martinus. Te 11 u. vergadering in ons lo kaal. Te 13 u. feestmaal in ons lokaal. Wij nodigen alle Redt U Zeivers uit om samen ons patroonfeest te vieren. Inleg 50 fr. Inschrijving op onze burelen. APPELTERRE-EICHEM. Op dinsdag 1 december 1964, traditionele Sint Elooi-viering. Te 9 u. H. Mis in de kerk van Eichem. Daarna bezoek aan de leden herbergiers Te 2 uur noenmaal bij De Schep per Arthur. Inschrijvingen tot zondag namid dag bij Malvina Lauwaert, Eichem- straat, 121, Appelterre-Eichem KERKSfCEN. De leden die wensen het StElooi- feest mee te vieren kunnen zich la ten inschrijven voor het eetmaal en de gratistombola bij de zaak voerder Henri De Neve, Watervoor, Kerksken, tot en met 28 november Het feest grijpt plaats op dinsdag 1 december. In de voormiddag H. Mis te 9 u. gevolgd van de ge bruikelijke rondgang. Stedelijke van Aalst. De aanvang der lessen van de win- terkursus tot het vormen van snijbloe menkwekers vangt aan op DONDER DAG 3 DECEMBER 1964 in de lokalen van de veiling Flora te Aalst, waar de teoretische lessen worden gege ven terwijl de praktische lessen plaats vinden in de proeftuin van Leb- beke. Deze kursus wordt ingericht door het Stadsbestuur van Aalst in samen werking met het «Ministerie van Land bouw het Provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen de veiling Flora en de gewestelijke proeftuin. ledereen is welkom en de inschrij vingen worden ingewacht bij de be stuurder C. De Wilde, Eethoek, 18 Laarne. t Men meldt ons uit Burst overlijden van Mevrouw Irène Elisabeth Tuypens Weduwe van de heer Theophiel De Meerleer Echtgenote van de heer Jules Van Aerde. Lid van Redt U Zeiven. het Op zondag 13 december 1964 orga- niseerd de Provinciale Pomologische Vereniging van Oost-Vlaanderen v.z.w met steun van het Ministerie van Landbouw en het Rijkstuinbouwconsu- lentschap O.-VI. een Internationale Fruitteeltkundige winterstudiedag on der het thema Hoe plant en snoeit men in het buitenland Ued. wordt vriendelijk uitgenodigd aanwezig te zijn op deze dag welke doorgaat in de zaal van het café ARCA Hoogpoort, 42 te Gent naast het stad huis. PROGRAMMA Aanvang om 14. 30 u. Voordracht Welke zijn de rede nen voor een streven naar nieuwe plantsystemen in gans Europa en bij zonder in Frankrijk en België door de Heer René Nicolai, tuinbouwkundi ge R.T.V. uit Alken. Voordracht Moderne snoei- op kweek en Plantmethoden in Neder land door de heer J. Th. v. Eyden, Tuinbouwvakleraar en Assistent A. bij de Rijkstuinbouwinlichtingsdienst in de provincie Limburg-Nederland. Voordracht Deense methoden voor planten, afstanden, soorten, enz» door de Heer Niels Skriver, tuinbouw- consulent te Kopenhagen-Denemarken (in 't Nederlands) Een uiterst interessante namiddag in 't verschiet. Het bestuur rekent op een zeer tal rijke opkomst van de leden. ledereen is hartelijk welkom. Het bestuur. Lenssen Drs F.A., De Bijbel over de Uittocht, Romen en Zonen, Roermond Maaseik, 1964, 126 blz. 54 fr. De bevrijding van God uit Egypte is inderdaad een fundamentele geloofs waarheid van het Oud-Testamentische Godsvolk. Schrijver behandelt dit the ma op literaire, geschiedkundige en theologische basis en gaat telkens de rol ervan na in het geloofsleven j van Israel en in het Nieuw Testament. Tenslotte heeft dit thema ook voor ons een heilsbetekenis, want de uit tocht van Israel is een voorafbeelding van onze uittocht uit zonde en dood naar het beloofde land van het Rijk Gods. Dit boekje verdient alle lof, om dat het Uittocht «-thema grondig is uitgediept, wat zeer zeldzaam is Wennink Drs H., De Bijbel over de Ascese, idem, 125 blz., 54 fr. Ascese wordt gewoonlijk ver staan als het zich streng onthouden van aardse genoegens Feitelijk be duidt het de methode die een kristen moet gebruiken in zijn opgang naar de kristelijke volmaaktheid. Daarom gaat dit boekje eerder de houding na van de Bijbel ten overstaan van de aardse waarden en werkelijkheden en schrij ver doet dit met een verrassend posi tief resultaat wij moeten de stoffe lijke wereld niet verzaken, maar nede rig openstaan voor God in onze we reld. Omwille van zijn exegetisch ge gronde motiveringen en zijn vlotte I taal, verdient dit traktaat over de ascese warme aanbeveling het Men meldt ons uit Moorsel overlijden van Mevrouw Maria Jozefa Van der Borght Echtgenote van de heer Sylveer Van Nuffel Lid van Redt U Zeiven. Men meldt ons uit Heldergem het overlijden van Mevrouw Maria, Hort. Van Wassenhove Weduwe van de heer Placide Van Cauter. Men meldt ons uit Aspelare het overlijden van Mevrouw Maria, Leonia Saelens Weduwe van de heer Frans Van Oudenhove Moeder van onze zaakvoerder Goston Van Oudenhove. Begrafenis maandag te 10 uur. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming Verdelg met WARTOX Verpakkingen van b kg en 1 kg. Verkrijgbaar in onze magazijnen te Aalst en bij al onze zaakvoer ders. DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5