VAN DE HAK OP DE TAK. Rundvee- en Varkensmarkten Beste Karresmeersel Eiermarkt 22 dec. 1964. Magazijnen gesloten. KONIJNENKORRELS 26 dec. 1964 Zie vervolg onderaan hierneven) te A&derlecht voor w«©3«. Varkens Met een aanvoer van 2414 stuks noteerde men 167 varkens minder dan verleden week. De marktstemming was zeer kalm. De kerstdagperiode doet hier zijn invloed gelden. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)30-33,5 fr,vlees varkens 28 29 fr. half vette varkens 27-27,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder bet gewicht26 26,5 fr. zeugen i 20 27 fr Hoornvee In totaal telde men deze week een aanvoer van 3303 dieren wat neerkomt op 667 minder dan vori ge week. Er bleek een vaste marktstem ming te heersen voor de goede kwaliteit, Voor de rest was er praktisch geen wijziging. De prijzen Ossen dik bil 63 73 tr, goed ge vormde 50-60 fr. ;Ó0 t..h opbrengst 38 44 fT. 55 t.h opbrengst 29 36 fi Koeien 55 t.h. opbrengst i 26 29 fr. 50 t.h opbrengst22 24 fr Vaarzen dik bil63 73 h. goed gevormde 50 60 fr.; 60 t.h op brengst: 40 48 fr.55t.h. opbrengst: 28-38 ir Stieren 60 t.h. opbrengst i 40 45 Ir. 55 t.n. opbiengst 32-38 fr.; zware 32 40 fr.worstdie) en 18 21 ir. Kalvermarkt Er werden 782 kalveren te markt gebracht, hetzij 80 minder dan ver leden week. Het prijzenpeil steeg wat begrij pelijk was wegens de geringe aan voer (10% minder dan de week voordien) en de vraag naar kalf vlees voor de feestdagen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil85toi 100fr, zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren 68 tot 74 fr goed gevormde 56 tot 65 rgewo- n? 45 totSlfr minderwaardige 39 tot 41 ir in nieuwe emmers van 10 kg beschikbaar in magazijn. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt werden genoteerd a.v. Producentenmarkt 60 gr.: 1,80 1.95 fr. Bruine 1,90-2,15 fr. 50 gr.1.65-1,75 fr. Bruine 1,75 1,85 fr. -j- 40 gr.1,45 1,60 fr. Groothandelsmarkt der eieren Poeljeneieren volgens gewicht 1,30-1,625 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewicht1,75 tot 1,925 fr. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.330.000 eieren BROEDEIERVEILING Aangevoerd 51.000. Verkocht 34 000 (3,50 d 3,60 fr.) Verslag van de Prijzenkcmmlssie MARKTBESCHOUW1NGEN Botermarkt 566 kg - 97 a 97,5 h. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 27-28 fr Biggen 35 40 fr. Kalveren 48-56 b. Voor het opmaken van de jaarlijkse inventaris zullen we verplicht zijn onze magazijnen te sluiten op maandag 4 januari e. k. in de voormiddag De belanghebbenden gelie ven hiermede rekening te hou den. ONZE worden meer en meer gevraagd. Het is een volledig voeder voor konijnen die niet enkel de groei, maar vooral de vleesaanwinst bevordert. Voor een goede uitslag gebrui ken de onderlegde kwekers de Konijnenkorrels R.U.Z. DE KOORNBLOEM Bevelen zijn bevelen. Ze worden gegeven om uitgevoerd te worden John A. Weeks is sinds verschei dene jaren rechter te Newport-City in de Verenigde Staten. En het moet ge zegd, hij oefent zijn taak uit met de grootste nauwgezetheid. Het is dan ook te begrijpen dat hij vorige week in 'n heilige verontwaardiging schoot toen hij in de gerechtszaal een man zag zitten die zich niet eens gewaar- digd had zijn hoed af te nemen. Vol heilige toom vloog hij recht en brieste tegen de zaalwachter dat hij onmiddellijk, maar dan ook onmiddel lijk deze onverlaat aan de deur moest zetten. De zaalwachter deed een mislukte poging om te protesteren, maar be zwijkend onder het verbolgen geweld van de heer rechter, gaf hij een twij felachtig teken aan de overtreder het bevel op te volgen. Wat deze, het dient gezegd, geen twee keer diende herhaald te worden. Vijf minuten later riep de griffier het geval op van de 44-jarige George Rodge, een inbreker, die tegen een borgstelling van 1000 dollar op vrije voeten gesteld was en beval hem voor de magistraat te verschijnen. Maar George kwam niet. Pas toen bleek dat de onbeleefde man met de hoed niemand anders was dan de dief die trouw het bevel van de rechter opgevolgd had. De wijnproductie van de jaren '63 en '64 is zo groot dat bijna de helft van de produktie nog bij de boeren en wijnhandelaars ligt. Bovendien heeft men niet genoeg vaten voor de ze overvloed. Verscheidene wijnbouwers hebben dan ook besloten een deel van de voorraden weg te schenken. Vanzelf sprekend met dé bedoeling hier een goede reclame voor hun produkten te maken. Zo, worden oude en nieuwe vrienden van de wijn op wijnfeesten uitgenodigd waarop zij dan naar har telust mogen wijn zuipen. Daar een goed drinkgelag een ste vige ondergrond moet hebben, wordt aan de gasten dan ook een stevig maal aangeboden. De wijnfeesten vormen tevens een uitstekende gelegenheid om oude ge bruiken in ere te herstellen. Zo heeft men in een Duitse wijnstreek een houten lepel uit het stof van de ver getelheid opgevist. Eens konden koet siers en reizigers in Heiligenstadt aan de oude handelsweg Aschaffenburg- Frankfurt tolgelden afkopen wanneer zij er in slaagden de met wijn gevul de lepel in één teug uit te drinken. Volledigheidshalve moeten wij er aan toevoegen dat de lepel in kwes tie niet minder dan twee liter wijn bevatte. In vroeger dagen was dit echter niet meer dan een handig trukje van de belastingontvangers. Want, wie op de ze manier de tolkosten uitspaarde, werd stante pede tot nog een zwaar dere boete veroordeeld wegens open bare dronkenschap. Het was de schuld van een muis dat het leven van Umberto Montana- ri, een inwoner van Bologna (Italië), in de werkelijke zin van het woord vergald werd. Het knaagdier had domicilie geko zen in zijn auto, waarvan het de be kleding en de kussens met blijkbaar veel eetlust verorberde. De muis bood weerstand aan alle pogingen om haar te doen verhuizen en vertikte het een voudig de auto te verlaten. Teneinde raad besloot Umberto eindelijk zijn toevlucht tot grote mid delen te nemen. Waar vergif en list niet gebaat hadden om zijn kwelgeest te verjagen, zou hij hem eenvoudig trachten te verstikken. Met dit doel plaatste hij in zijn auto een pot met water en wierp er een stuk carbide in. Het effect was zo verbazend dat hij het zich zelf in zijn stoutste dro men niet had kunnen voorstellen. Het gas ontplofte, vernielde de auto, be schadigde de garage .en verbrijzelde talrijke ruiten in de omtrek. Hoe dan ook, één troost heeft hij nog de muis zal hoogst waarschijn lijk de ramp niet overleefd hebben, alhoewel haar lijk niet teruggevonden werd. Het gemeentebestuur van Breda (Nederland) is begonnen met de aan werving van vrouwen voor het opve gen van de straten. Aan de gegadig den wordt een maandsalaris geboden van 7700 frank. De vrouwen krijgen een elegant uniform aangemeten en zullen werken met ploegen van twee met behulp van een straatafvalzuig- machine. Breda ziet zich genoodzaakt een be roep te doen op de vrouwelijke inwo ners van de stad, omdat er onder de mannen geen kandidaten voor dit werkje te vinden waren. In verband met het loon weze aan gestipt dat dit hoger ligt dan de wed de van een kantoorbediende met en kele jaren ervaring. Een nog beter betaalde job dan huurling te zijn in Tsjombe's leger, is cowboy te spelen in Texas. De er aan herbonden gevaren zijn beslist van een heel andere aard, maar zij kunnen uiteindelijk even dodelijk zijn. Maar dat risico neemt men er voor de prijs wei bij. Wat nu die prijs betreft drie dol lar per minuut, (150 Fr) of zowat 9.000 frank per uur. Zegt het u soms iets? De kwestie is echter dat niemand er in slaagt een uur, een half uur, of zelfs vijf minuten in het zadel te blijven zitten van de hengsten die men te berijden krijgt. En alleen de minuten worden betaald die men op het paard stand heeft kunnen houden. Onze lezers hebben het reeds «ge snopen Het zijn de paarden voor de rodeo's die in heel Amerika door zo geliefd zijn. En die paarden zijn dan ook gewoonlijk geen katjes om zon der handschoenen aan te vatten. Tegenover dat vlug verdiend geld staat spijtig genoeg het gevaar dat men met erge verwondingen in het ziekenhuis dient opgenomen te wor den. En dat kost ook centen De prijzen kenden een kleine ver mindering en we! met 7,50 tot 12,50 ct voor de grote eieren en met 10 ct voor de middensoort en kleine. Deze toestand is in de eerste plaats te wij ten aan de terughoudendheid van de buitenlandse kopers die zeker hun voorraden voor Kerstdag reeds heb ben ingedekt en ook door de omstan digheden die het bijna onmogelijk maken dat de eieren nog tegen Kerst dag kunnen aankomen. De vraag in het binnenland is bevredigend. De kwotering in Holland is flauw.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4