Samengestelde Veevoeders. Goed Nieuws. De kuren van de index. Weekblad Rechtskundige Dienst Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt KANTOREN AALST 19 JUNI '965 Verschijnt iedere zaterdag 44ste JAARGANG Nr 2184 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsmdediging van de Landbouwers Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14,25.93 O. CAUDRON. Redt U Zeiven was van in het be gin van haar bestaan zeer vooruitstre vend toen eerst van mengvoeders werd gesproken. Het princiep is dan ook door onze leiding en vooral door middel van ons blad De Koorn bloem op alle tonen aangeprezen en verdedigd geworden. Onze vereni- j ging was er van de eerste bij om zelf volledige voeders te fabriceren en om de kwaliteit hiervan zo goed mo gelijk te verzorgen. Sindsdien zijn nu tientallen jaren verlopen en de veevoedernijverheid is met reuzesprongen vooruitgegaan. Van langsom meer werden wij voor jhet nijpend probleem gesteld onze fabrikatie en erbijbehorende diensten aan de zware vereisten van vandaag en morgen aan te passen. Wij ston den dus voor de keuze ofwel onze installaties grondig te moderniseren en het nodige technisch personeel aan te werven ofwel beroep te doen op ,de diensten van een aan de hui dige tijd aangepaste fabrikant. Vermits voor de eerste oplossing een investering van miljoenen nood zakelijk was, hebben wij grondig na gekeken of voor ons in de tweede op lossing een passende uitweg te vin den was. En deze uitweg hebben wij tenslotte ook gevonden namelijk door samenwerking met één van de beste en meest vooruitstrevende be drijven van ons land. Het is een vee voederfabriek die zich niet alleen tot doel gesteld heeft veevoeders van de beste kwaliteit te fabriceren, maar te vens aan haar klanten de grootste diensten te bewijzen door een on overtroffen voorlichting. Het betreft HENDRIX' PLUIMVEE- EN VEEVOE DERFABRIEK te Merksem. De samen gestelde voeders van dit merk zullen dus van heden af langs de verdelers van Redt U Zeiven door onze le den kunnen betrokken worden. DE VOEDERS Zoals reeds gezegd, maakt Hen- drix er een punt van eer van, in alle omstandigheden voeder van prima kwaliteit op de markt te brengen. Het is tenslotte alleen de beste kwaliteit die voor de verbruikers het hoogste rendement kan opleveren en dat is het wat eenieder in deze tijd van toe nemende konkurrentie moet nastre ven, indien hij uiteindelijk wil stand houden. Alle voeders, zowel voor pluimvee, varkens als rundvee of zelfs voor an dere mogelijke specialiteiten kunnen bekomen worden. Deze voeders wor den geleverd in papieren zakken of wel los met silowagens. Naarmate door de vee- of kippenhouders op grotere eenheden wordt overgescha keld, en daar gaan wij van langs om meer naar toe, zal het gebruik van voedersilo's verder toenemen tenslotte brengt dit voor de verbrui ker een gevoelige daling mee van de kostprijs van het voeder, benevens een aanzienlijk werkbesparing. r»E voorlichting. In deze tijd van toenemende spe- ciahsatie, wordt een degelijke voor lichting van vitaal belang voor elke vee- of kippenhouder die één of ande re tak van zijn bedrijf op grotere schaal wil uitbaten. Slechts naarmate alle risiko's tot het uiterste kunnen vermeden en het rendement zo hoog mogelijk kan op gedreven worden, blijft er uiteinde lijk een lonend resultaat. De Hendrix' voorlichters staan da gelijks van man tot man ter beschik king van de klanten, om hun Droble- men te helpen oplossen en vooral om de moeilijkheden zoveel mogelijk te voorkomen. Naast de voorlichters, die door een grondige geschooldheid en afstem ming op de praktijk, de beste van ons land kunnen genoemd worden kan gerekend worden op de diensten van een centrale staf deskundigen, op gebied van ziektebestrijding, hokken- bouw, financiering, enz. ONS BESLUIT. Wij zijn overtuigd hiermede een ge lukkige keuze gedaan te hebben, die onze leden de grootste diensten zal bewijzen. Wij geloven dan ook dat dit het vertrouwen in Redt U Zeiven alleen maar sterk kan doen aangroei en. Misschien deden we beter eigen lijk niet van kuren te spreken in zake index, want in plaats van zotte sprongen te maken of, laat ons zeg gen karpelsprongen, gaat hij meer te werk als de zalmen in Amerika en Canada die tegen de stroom op en steeds maar naar omhoog willen. Als we dan toch van kuren spre ken, dan bedoelen we meer de ma nier van optreden van die personen die leiding dienen te geven inzake de berekeningen die geacht worden een beeld van de werkelijke levens duurte te moeten geven. Wellicht is hun handelwijze niet zo willekeurig als dit op het eerste zicht schijnt te zijn, wanneer men als rich- snoer wil aanvaarden dat de bereke ningen in hoofdzaak gedaan wordei met miskenning van het belang van de boeren. 'n Waals landbouwweekblad schrijft hierover zeer terecht en we vertalen dan ook uit Le Sillon Beige wat hier volgt De index is duidelijk de hoogte ingegaan met 1 punt 471 en in die verhoging komen de aardappelen voor 1 punt tussen. Dit bestanddeel is be langrijk en van aard zekere geesten op te winden die slechts een gedeel telijke of fragmentaire kijk hebben op het vraagstuk. Het is inderdaad een vraagstuk want de verhoging van de kleinhandelsprijzen heeft een recht streekse invloed (krachtens een goed gesmeerd mechanisme) op het peil van de wedden en lonen door de openbare diensten uitbetaald en on rechtstreeks op een massa mensen die hun voordeel halen uit dit kluifje. Nu dit zo is, moeten we aan som mige zaken herinneren die velen u: het oog schijnen te verliezen. Een Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 27 juni a. s. tussen 9 en 11 u. Deze zitdag wordt gehouden in onze aan de Zeebergkaai 5, te AALST. eerste vaststelling dringt zich op, na melijk dat bij de berekening van het indexcijfer op een totaal van 65 ver schillende producten, 35 voedings middelen voorkomen, terwijl noch tans alle economisten het er over eens zijn dat, inzake voeding, de wer kelijke uitgaven aan het achteruit gaan zijn en nog slechts 35 van de gezamenlijke uitgaven vormen. Hier onderbreken we voor een ogenblik onze aanhaling en verwijzen onze lezers naar het artikel dat wij enkele weken geleden geschreven hebben ons steunende op officiële gegevens ons verschaft door het Mi nisterie van Economische Zaken, waaruit dit zonneklaar gebleken is. Het blad gaat dan verder De landbouwproducenten en de zelfstandigen zijn de enigen die niet beschermd worden tegen de prijzen- schommelingen. Daarom zullen dn voortbrengers van aardappelen ook op korte tijd, in een perode van lage of zeer lage prijzen verliezen wat ze misschien in een tijdspanne van ho gere prijzen gewonnen hebben. We onderbreken hier nogmaals om aan te stippen dat wanneer er spraak is van hoge prijzen, dit wellicht het geval is voor de verdelingssector en de tussenpersonen maar dit daarom nog niet geldt voor de voortbrengers zelf. Wellicht zullen zij er een halve frank meer aan hebben, maar het dan later moeten bezuren, zodat er niet eens van een zekere vergoeding in vervanging spraak kan zijn. Dit is trouwens een algemeen ver schijnsel omdat bij de afzet van de landbouwproducten de eerste gega digden zelf, namelijk de boeren dik wijls voor het lapje worden gehouden door de handelaars. De brief door de Interprovinciale Raad over dit onder werp aan de Ministers van Landbouw en van Economische Zaken gericht, juist inzake de prijzenvaststelling van de aardappelen, laat hierover geen twijfel bestaan. Het blad zegt dan nog «Deze voortbrengers hangen af van de omstandigheden van het klimaat en van de grillen van de markt. Maar deze markt bevindt zich in handen (Zie vervolg 2 bladzijde l' kolom De Koornbloem Abonnementsprijs 120 fr. jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcbeckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De m -dewerkers zim verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen vau artikelen zonder aanduiding der bron is verboden

De Koornbloem | 1965 | | pagina 1