Frankrijk en de E.E.G. Hendrix' Kwaliteitsvoeders. Weekblad Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt Gebruiksaanwijzing. I. Pluimvee. 44ste JAARGANG Nr 2189 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Stands verdediging van de Landbouwers Uit Lanc 1 gegeven door de lbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. De dagbladpers heeft de jongste tijd heel wat artikels en beschouwin gen gewijd aan de opzienbarende hou ding van de vertegenwoordigers van Frankrijk in de schoot van de EEG. Deze heren zijn trouwens niet aan hun proefstuk. Onze lezers zullen zich nog wel her inneren hoe inzake graangewassen op eis van Frankrijk op uiterst korte ter mijn een beslissing diende te worden getroffen, zodat er een marathonzit- j ting noodzakelijk werd om deze heren ter wille te zijn. Toch was dit nog maar een staaltje van de aanmatiging van de geestes genoten van Generaal de Gaulle, want nu hebben ze het nog veel bonter ge maakt. Ze weigeren hardnekkig nog deel te nemen aan een zitting van de commissie van de EEG, zodat het er op lijkt dat ze nu systematisch stok ken in het wiel gaan steken en roet in het eten gooien. Dit begint erg te lijken op 'n schen ding van het Verdrag van Rome en het zich onttrekken aan verplichtingen die ze bij dit Verdrag hadden op zich ge nomen. We mogen ons dan ook de vraag stellen of ze zonder meer dit Verdrag willen kelderen. Zeker zou dit voor tal van landen in West-Europa en niet het minst voor Frankrijk zelf een zware slag beteke nen, heel wat nadelen meebrengen voor zijn afzetproducten en voordelen die men mocht verhopen over kortere of langere tijd niet tot leven brengen. De reden van hun stelselmatig ab senteïsme, van hun mokken en hun pruilen, zit hem niet zozeer in econo mische problemen (al waren die er dan ook de rechtstreekse aanleiding toe) dan wel in de politieke opvattin gen van Generaal de Gaulle op inter nationaal terrein. De Fransen zijn het er niet mee eens dat een supranationaal organis me toezicht zou houden op de «pool» van inkomsten opgebracht door tol rechten, heffingen enz. die zouden ge- ind worden door de EEG. En waarom niet Zal men zich af vragen. Stellen ze geen vertrouwen in dergelijk organisme, waarin ze nochtans op behoorlijke wijze zouden vertegenwoordigd zijn Floe dient men dit wantrouwen te verklaren De houding van Frankrijk, ook op dit terrein, kan maar begrepen wor- den, wanneer men de gedachtengang van Generaal de Gaulle kent en ge durende de jaren dat hij het bewind in handen heeft, gevolgd heeft. Generaal de Gaulle is het prototype van de chauvinistische Fransman tout court die de mond vol heeft van gloire et Patrie die het niet kan verkroppen dat Frankrijk heeft opgehouden in Europa de eerste viool te spelen, die de wijzer van de klok zou willen terugzetten en weer die heerlijke tijd beleven waarin Napoleon, de grote keizer en volke- renveroveraar, het voor het zeggen had. Generaal de Gaulle kan vanzelfspre kend moeilijk tegen de stroom van gedachten opzwemmen. Met lede ogen ziet hij dat wij naar de eenmaking van Europa gaan, ten minste, wanneer dit niet gebeurt onder de opperheer schappij van Frankrijk. Wanneer hij dan over 't toekomstig Europa spreekt heeft hij het steeds over het Euro pe des Patries (het Europa van de vaderlanden) omdat hij ieder gezag dat boven het staatsgezag uitgaat en waarbij de Staat een deeltje van zijn souvereniteit zou moeten prijs geven (wat toch noodzakelijk is wil men tot een verenigd Europa geraken) als de pest verafschuwt. Niet enkel op het vlak van de EEG wordt zijn houding door deze opvat ting bepaald. Ook op dat van de NA VO is dit tot uiting gekomen. Is hij het niet geweest die het tot stand komen van een werkelijk Europees le ger gedwarsboomd en ten slotte belet heeft De Verenigde Staten van Eu ropa wensen niets vuriger dan dat een sterke militaire Europese macht zou tot stand komen. Dit verklaart waarom ze zo goed kunnen opschie ten met het naoorlogse Duitsland. Generaal de Gaulle ziet dit zeer on gaarne en daarom heeft hij gepro beerd Germania te gaan opvrijen voor de neus van Amerika en ze voorgoed weg te kapen. Maar nu het gepraat over het einde van de Erbfeind- schaft (erfelijke vijandschap) tus sen Duitsland en Frankrijk tot zwij gen is gekomen, bestaan er nog ern stige wrijvingen tussen beide landen, die grotendeels te wijten zijn aan de anti-Europese, zelfgenoegzame instel ling van de Gaulle. (Zie vervolg 2e bladzijde 3' kolom B) Pluimvee gehouden voor de produktie van broedeieren. (1® vervolg) We onderscheiden hier twee soor ten nl. De ouderdieren van legkippen en de ouderdieren van mestkuikens. De ouderdieren van legkippen. 1De opfokperiode. Gedurende deze periode wordt het zelfde voederschema toegepast als in A. werd opgenomen, dus volledig opfok 1 tot 7 weken volledig opfok II van 7 -12 weken volledig opfok III van 12 - 17 weken volledig poeljenmeel van 17 weken tot aan de leg. 2. De legperiode. Aangezien pas broedeieren worden ingelegd van zohaast de eieren een voldoende gewicht hebben, zou men aanvankelijk volledig legmeel kunnen verstrekken. Toch is het beter om zo spoedig mogelijk met vlledig foktoom- meel te beginnen. Bij consumptie-ei eren gaat het er om een smakelijk produkt voort te brengen. Bij broed eieren ligt het helemaal anders hierin moeten via de voeding van het moe- derdier allerhande vitaminen en spo renelementen in het ei overgebracht worden, die straks nodig zijn om een goede ontwikkeling van het kuiken in het ei mogelijk te maken en een levenskrachtig kuiken voort te bren gen. Het is aangewezen de fokhanen wat graanmengsel bij te voederen in hanebakken (waar de hennen niet bij kunnen) De ouderdieren van mestkuikens. Deze dieren stellen heel speciale eisen zowel gedurende de opfok als gedurende de legperiode. Het zijn im mers van nature mestrassen, die lie ver vlees en vet aanzetten, dan eie ren leggen. 1De opfokperiode. Dezelfde opfokvoeders worden ge bruikt als bij de lichte rassen, maar de voedermethode is verschillend. Vanaf de 10de levensweek wordt de verstrekte hoeveelheid beperkt. Een volledig uitgewerkt voederschema hebben wij ter beschikking van de ge- interesseerden. Naast het volledig op- fokmeel en volledig poeljenmeel wordt een kleine hoeveelheid haver verstrekt, beginnend met 5 gr. per dier en per dag en opklimmend tot 15 gram. 2. De legperiode. Van zohaast de dieren in produktie komen, wat door de voederbeperking (en het eventueel toegepast licht- schema) niet te vroeg zal geschie den, wordt overgeschakeld op volle dig foktoommeel. Gedurende de eerste legmaanden raden wij VOLLEDIG FOKTOOMMEEL LICHTE RASSEN aan, en dat onbe perkt. Wanneer de topproduktie voorbij is, schakelt men geleidelijk over op VOLLEDIG FOKTOOMMEEL ZWARE RASSEN en dat volgens een welbe paald voederschema. Bij 70 leg 140 gr. 15 gr. haver Bij 60 leg 135 gr. 15 gr. haver Bij 50 leg 130 gr. 15 gr. haver Enkele opmerkingen 1. Naast de volledige FOKTOOM- MELEN bestaat ook nog de combina tie FOKTOOMMEEL graanmengsel voor leghennen. Wanneer de meel- graanmethode wordt toegepast volg dan zeer goed de richtlijnen van Hen drix' Voorlichter. 2. De verschillende LEGMELEN zijn in KORRELVORM verkrijgbaar. KOR RELS worden dikwijls gebruikt om de voederopname te stimuleren. Toch moet men bij het voederen van kor rels oppassen voor pikkerij en voor aangepaste voederbakken (voorko men van vermorsing) Het bijvoederen van korrels in het begin van de leg kan de produktie gunstig beïnvloeden maar achteraf heeft men soms moeilijkheden als men met deze bijvoedering ophoudt. 3. Het verstrekken van HENDRIX' GRIT of oesterschelpen. Het kalkgehalte van de legmelen is voldoende hoog om een goede schaal- kwaliteit te verzekeren. Pas voorna melijk op in het begin van de leg, dat de jonge hennen niet onbeperkt schel pen kunnen opnemen. Immers, soms nemen ze er zo veel van op dat deze schadelijk werken en dat anderzijds (Zie vervolg 2' bladzijde l' kolom) De Koornbloem Abonnementsprijs 120 ft. 's jaar» Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden

De Koornbloem | 1965 | | pagina 1