Overwegingen bij het Kerstgebeuren. ONS OORDEEL WEEKBLAD VOOR DE ONTWIKKELING EN DE STANDSVERDEDIGING VAN DE LANDBOUWERS ARBEID ADELT over het jaarlijks verslag omtrent de gelijkwaardigheidswet. Aalst 25 december 1965 44ste jaargang Nr 2209 Uitgegeven door de Landbouwers vereniging REDT U ZELVEN stichter O. CAUDRON Bij gelegenheid van Kerstmis, laten wij U hieronder de jongste brief van de «spek pater lezen. Hij werd overgenomen uit Oostpriesterhulp. een Echo der Liefde van december 1965. Goede Vrienden, Op het eerste Kerstfeest knielden niet slechts de herders, maar ook de wijzen rond de kribbe om God te aanbidden en hun wetenschap in dienst van de Vrede vorst te stellen. Indien thans de hoop op vrede zo klein is geworden, is dit ten de le aan het verraad der wetenschap te wij ten. De wijzen zijn ontrouw geworden. In plaats van de ster te volgen en het Kind te zoeken, hebben zij zich verbonden met degenen, die het Kind willen doden. In plaats van hun goud en wierook naar de kribbe te brengen, werpen zij hun cijfers en formules in de muil van elektronische monsters, die atoombommen baren voor Herodes. De primitieve knots van Kaïn hebben zij ontwikkeld tot een feilloos in strument van de universele moord. Nu kunnen alle Onschuldige Kinderen ter we reld met één slag gedood worden. Er zal zelfs geen geweeklaag zijn in Rama, om dat geen moeder de vrucht van haar schoot zal overleven. Maar wie telt de vrouwen, die uit angst voor Herodes aan de vreugden van het moederschap verza ken Wij leven in de Advent van de angst. Tussen fonkelende sterren, op verlaten eilanden en in de diepte der oceanen grom men de atoombeesten, die ons dag en nacht besluipen. Slechts weinigen kunnen hen in bedwang houden. Een van hen was Kolonel Penkovski, een topfiguur in de Sovjet-spionnage. Zoals velen in Rusland was ook hij tot het inzicht gekomen, dat het kommunisme een leugen is. Hij kende Krosjofs oorlogsplannen en besloot de uit voering ervan te verhinderen. Met sta pels dokumenten bewees hij de verraste Amerikanen, dat de profeet van de vreed zame koëxistentie een kernaanval voorbe reidde. Kennedy greep in. De gruwel der verwoesting bleef ons nog bespaard. Pen kovski werd gefusiljeerd. Kroesjof ver dween van het toneelde schijnbaar zo goedmoedige man, die zijn atoombeesten in dienst van het Sovjetimperialisme wilde stellen, was ontmaskerd en dus waarde loos geworden. Maar wat willen zijn op volgers Wat bereiden de Amerikanen voor? Wat willen Fransen en Chinezen Men kan de afloop van een atoomka- tastrofe voorzien Uit de hemel zal vuur en rook nederdalen en de wateren der oceanen zullen koken en hun schuin ten hemel spuwen. Van uur tot uur zullen mil joenen mensen sterven. Zij die nog leven, zullen de doden benijden. Overal zal de verwoesting zonder grenzen zijn. De goe den zullen naast de slechten sterven, de kleinen naast de groten, de kerkvorsten met hun gelovigen, de heersers over de we reld met hun volkeren. Overal zal de dood in triomf rondgedragen worden door avonturiers en afgezanten van Satan, die als enigen over de wereld zullen regeren Ik weet niet wanneer en door wie deze woorden geschreven zijn. Ik weet niet, of ze door aardse wetenschap of bovenaard se openbaring ingegeven werden. Dut heeft weinig belang. Want de uitslag van tien tallen kernproeven, het getuigenis der ge leerden en de doodsangst der verantwoor delijken staan er borg voor, dat deze woor den letterlijk in vervulling kunnen gaan. zijn onrust niet langer kon verbergen. Hier ligt de oorzaak van onze angst. Om deze reden verklaarde de paus, dat hij zijn onrust niet langer kon verbergen. Daarom vloog hij naar New York, om na mens doden en levenden zijn bezwerend nooit meer tot vijf maal toe in het be wustzijn der volkeren te hameren en hen te smeken, de oorlog uit de wereld te ver bannen. Daarom spoorde hij allen aan tot bekering. Daarom deed hij een beroep op ieders persoonlijk geweten want het ge vaar komt niet van de vooruitgang of van de wetenschap, muur van de mens, die zijn macht zowel ten goede als ten kwade kan gebruiken. Kolonel Penkovski heeft zijn macht ten goede gebruikt. Zijn beslissing werd inge geven door een geweten, dat intuïtief wei gerde het staatsbelang als laatste norm van goed en kwaad te erkennen. Met Gods ge nade onderwierp hij zich aan een hogere wet, die met onuitwisbare letters evenzeer in de harten van kommunisten als van niet-kommunisten gegrift is. Hij viel on der de kogels van het exekutiepeloton, om dat hij meer aan God dan aan de mensen gehoorzaamd heeft. Hij stierf voor de overtuiging, dat het huis van een betere menselijke toekomst niet op atoomgeweld maar op het geweten gebouwd moet wor den. Zijn naam zal door ontelbaren geze gend worden. De kommunist Penkovski, die zijn le ven gaf voor de redding van de wereld, was beter dan de rode ideologie waarin hij opgroeide. Zijn wij niet slechter dan het geloof, dat wij belijden? Is het ver raad, dat wij dagelijks aan Kristus ple gen, niet een der oorzaken van de chaos? Kan een derde wereldoorlog geen straf voor onze zonden zijn? Laten wij einde lijk tot inkeer komen. Nu de wijzen van deze wereld aan de zijde van Herodes staan, moeten wij ons met de armen en bedreigden, met Penkovski en alle men sen van goede wil bij de herders scharen om het Kind te aanbidden en te dienen en Zijn vrede waard te zijn. Werenfried van Straaten N.v.d.R. Steun het wereldomvattend werk van Oostpriesterhulp en stort uw gift op P R. 4694.29 van O.P.H. te Ton- gerlo. Zalig cn vrolijk kerstfeest aan al onze lezeressen en lezers De lezers van onze krant zijn ervan op de hoogte dat de pariteitswet of gelijkwaardigheidswet van 29 maart 1963 voorschrijft, dat er jaarlijks door de minister van Landbouw een ver slag zal worden uitgebracht over de stand van zaken in land- en tuinbouw, opdat de gegadigden enig idee zou den hebben over de vorderingen die er werden bereikt bij de alleszins theoretisch lofwaardige pogingen om de landbouwsektor een evolutie te doen doormaken, die zou toelaten op slot van rekening de economische welstand van de andere sektoren van het bedrijfsleven te evenaren. Over het landbouwjaar 1964 werd dergelijk verslag nu bij Kamer en Se naat neergelegd en het is een vrij lij vig document, waaraan wij enkele be schouwingen willen wijden, al verhe len we niet voor onze lezers dat er met cijfers heel wat kan gegoocheld worden om de goegemeente op een dwaalspoor te brengen, vooral wan neer men zich moeilijk van de indruk kan ontdoen dat het verslag er ieder jaar op gericht schijnt te zijn per fas et nefas (met rechtmatige of onrecht matige middelen) aan boeren en tuin ders te bewijzen dat ze niet zoveel redenen hebben om ontevreden te zijn. Wij menen dat de belanghebbenden eigenlijk dergelijk verslag kunnen mis sen, wanneer hun geldbeugel hen diets maakt hoe het met hun financiën gesteld is. Toch geeft het ons wel nut tige aanwijzingen over de gang van zaken in land- en tuinbouw. Aldus leren we er uit dat de be- drijfsgrootte wel enigszins is geste gen, want van een gemiddelde opper vlakte per bedrijf van 6,69 ha in 1963 komt men tot 6,95 ha in 1964. Dit is echter vooral het gevolg van het weg trekken van landbouwers naar meer winstgevende sektoren, want het aan tal bedrijven daalde van 243.285 in 1963 tot 233.971 in 1964 of een ver mindering van 9.314 boerderijen. Dit betekent dat op vijf jaar tijd het aan tal landbouwbedrijven met meer dan 35.000 eenheden verminderd is, wat eigenlijk geen aanleiding tot onver mengde vreugde geeft. Wat de teelten betreft, stellen we vast dat op vijf jaar tijd er een ver meerdering van bebouwing met 101% geweest is voor de zomertarwe, een vermeerdering met 80% voor het vlas en een vermeerdering met 31% voor de zomergerst. Andere teelten liepen gevoelig achteruit. We vermelden daaronder de teelten van rogge, haver en aardappelen met respectievelijk 'n vermindering van 34%, 25% en nog maals 25%. Wat vooral tegenvalt is de achter uitgang in zijn geheel van het beschik baar landbouwland gedurende die ter mijn en deze bedraagt 2,8%, wat niet gering mëg worden genoemd. Wat de veestapel betreft liep het aantal paarden verder achteruit. In on ze Landbouwkroniek in telegram stijl vinden we trouwens de cijfers voor 1965 en daaruit blijkt dat deze strekking nog verder ernstig beklem toond wordt. Er werden in 1964 meer varkens gefokt en ook het pluimvee was veel talrijker, maar dit laatste ver schijnsel is in 1965 dan terug wegge vaagd wegens de lage prijs van de eieren. De mechanisering is op vijf jaar tijd sterk vooruitgegaan, vermits het aan tal landbouwtrekkers vermeerderde met 48 de motokultors met 60%, de maaidorsers met 94% en de melk machines met 34%. Landbouwjeeps en maaibinders gingen achteruit en blijken niet meer van onze tijd te zijn. Hoeveel land- en tuinbouwers waren er nog einde 1964, begin 1965 Het aantal, in arbeidseenheden (een vol wassen arbeidskracht van minder dan 65 jaar, die 3.000 uren per jaar werkt) daalde van 298.028 tot 285.528. Boeren en tuinders vertegenwoordigden in 1950 nog 14,2 van de bevolking, in 1959 nog 9,8% en begin 1965 nog 7,8 Daarvan zijn er 82% beroepsland bouwers, 10% gelegenheidsvoortbren gers (arbeiders bv. met een lapje grond), 8% tuinders. Van 1964 tot 1965 vermeerderde de bedrijfsopper- vlakte van 9,95 tot 10,04 ha maar we gens de mechanisering daalde de ar- beidsbezetting per bedrijf van 1,65 ar- Zie vervolg 2' bladzijde I' kolom) V. Jaarabonnement 120 F Postrekening nr 1425 93 van S.V. «REDT U ZELVEN» Aalst Handelsregister Aalst nr 145 Het overnemen van artikelen is toegelaten mits vermelding van de bron Beheer Zeebergkaai 5 Aalst Tel. 053/24 267

De Koornbloem | 1965 | | pagina 1