Jezus IS verrezen God is NIET dood Zalig en vrolijk Paasfeest De jaarlijkse Algemene Vergadering aaii al onze lezeressen en lezers Verslag van de Raad van Beheer WEEKBLAD VOOR DE ONTWIKKELING EN DE STANDSVERDEDIGING VAN DE LANDBOUWERS ARBEID ADELT Vrijdag 12 april 1968 47ste Jaargang nr. 2327 Uitgegeven door de Landbouwers vereniging REDT U ZELVEN stichter O.CAUDRON Met Palmzondag waren de discipe len ervan overtuigd dat het uur van Jezus' triomf geslagen had. Getuigen van vele mirakelen, twijfelden zij er geen ogenblik aan dat de Zaligmaker nu openlijk en op plechtige wijze zijn Koningschap in de Tempel ging af kondigen en dat zij in dat nieuwe rijk de eerste plaatsen zouden bekleden als beloning voor de trouw die ze ge durende drie jaren de Messias bewe zen hadden. Petrus zou eerste minis ter zijn, Judas minister van financiën, en de andere minder belangrijke pos ten in het Rijk zouden onder de ove rige apostelen verdeeld worden. De moeder van de twee onder hen had immers reeds vroeger er bij Jezus op aangedrongen dat haar zonen, Jaco bus en Johannes, een voorname plaats zouden bekleden in het komen de rijk. Nu is de lang verwachte dag aan gebroken. Gezeten op een jonge ezel toen het rijdier van de rijken en groten dezer aarde trok Jezus on der palmgewuif en vreugdekreten Je ruzalem binnen op weg naar de tem pel, waar het gebeuren zou. Velen ontdeden zich zelfs van hun mantels om zo als een tapijt op de weg te spreiden die de Messias volgen zou. Een mooiere aanvang van het nieuwe rijk, het sinds eeuwen beloofde rijk konden de apostelen zich werkelijk niet indenken. Men begrijpt dan ook de enorme ontgoocheling die ze tegemoet gingen en die één van hen zelfs tot de zelf moord brengen zou. Het koningschap waarvan ze gedroomd hadden zou niet van deze wereld zijn. Nadat Jezus het openlijk vóór Pilatus verklaard had, was er geen twijfel meer mogelijk. De kruisiging en de dood waren immers daar om iedere verdere illusie bij de apostelen weg te nemen. Maar zie, op Paasmorgen gaat er, aanvankelijk weifelend, maar uitein delijk triomfantelijk, een vreugde kreet door de kleine gemeente, Resurrexit Hij is verrezen Deze verbijsterende gebeurtenis gaf hen weer moed en zou de bezieling worden van gans hun verdere leven. Openlijk zouden ze er getuigenis gaan van afleggen voor een groot gedeelte van de toenmaals bekende wereld De Jezus die ge hebt doen lijden, die ge gekruisigd hebt en die dood was, diezelfde Jezus is vanuit de do den opgestaan, en wij zijn er getuigen van geweest. Zo lezen we in de Handelingen van de Apostelen. Het heeft geklonken als een blij klaroen geschal in de loop van de geschiede nis. Dat zij die het feit van de Verrij zenis in twijfel trekken, dan maar eens een aanneembare uitleg geven van die plotselinge ommekeer, eerst bij de apostelen, daarna in heel de jonge kerkgemeente, om van ont goochelden, beschaamden, ontredder den, ineens herauten te maken van een gekruisigde wiens leer ze voortaan zouden verkondigen, en waarvoor de meesten onder hen zelfs de marteldood zouden ondergaan. Dat men zonder de Verrijzenis maar eens uitlegge hoe dat een als misdadiger gekruisigde Jood, uiteindelijk tot in de verste uithoeken van de wereld zou kunnen gepredikt worden, zonder dat iemand er aanstoot in vindt, en dit ingevolge een opdracht door Jezus gegeven na de Verrijzenis, onmiddel lijk vóór zijn Hemelvaart Alle macht werd mij gegeven in de hemel en op aarde. Gaat dan, en onderwijst alle volkeren, hen dopende in de naam van de Vader, en de Zoon, en de Heilige Geest, en leert hen te onder houden al wat ik u heb geboden, en zie ik zal met u zijn tot aan het einde der tijden. En dat is het wat onze verscheurde wereld, waarin de liefde onder de mensen zoek is geraakt, zo broodno dig heefthet verlossende Woord van de Gekruisigde en verrezen Kristus. Er is nooit zoveel ontevre denheid. zoveel onrust, zoveel vrees voor de toekomst, onder de mensen geweest dan sinds de massa de weg van de Samenwerkende Maatschappij Redt U Zeiven Deze vergadering die normaal ge pland was voor 31 maart werd omwil le van de verkiezing gehouden op 7 april. Het was 3.30 uur toen de Voorzitter van de vennootschap René Moens de vergadering opende met een dank woord aan de aanwezige leden om nadien het voorzitterschap van de ver gadering over te dragen aan de Ere- bestuurder en Beheerder O. Caudron. Het verslag van de Beheerraad werd gelezen door de Heer Victor Van den Haute, Afgevaardigde van de Raad van Beheer, en het verslag van de Toezichtsraad samen met de ba lans en de winst- en verliesrekening werd gelezen door de Heer Willy Wijnant. Hierop volgde een bespreking over de baiansrekeningen en werden door een viertal personen vragen gesteld, vooral in verband met de grote ver liezen welke ook dit jaar werden ge boekt. De dienstdoende voorzitter gaf de nodige antwoorden en uitleg, gehol pen door de boekhouder Vermeren die de noodzakelijke boeken en be scheiden voor zich had. De goedkeuring van de balansreke ningen werd aan de vergadering voor gesteld. Ze werd goedgekeurd met uitzondering van een tiental neen- stemmers. Het bleek niet nodig de telling te doen, zo groot was de alge mene goedkeuring. Ontlasting aan beheerders en toe- zichters werd gegeven met algemeen heid van stemmen, min één onthou ding. Punt 4 van de dagorde goedkeu ring van de aanstelling van de Heer Gaston Baeten als beheerder in ver vanging van de Heer Jozef Kiekens, overleden, en van de Heer Gustaaf Goossens als toezichter goedge keurd met algemene stemmen. Vervolgens werden de Heren Van den Haute en Goeman als beheerders herkozen en de Heer Willy Wijnant als lid van de Toezichtsraad en dit met algemene stemmen. Als bijkomend punt van de dagor de een vraag tot opname als lid van de Beheerraad van de Heer Marcel Van de Sompeie, thans directeur van Redt U Zeiven Na de uiteenzetting van de kandi daat-beheerder en een wederwoord van enkele leden van de Beheerraad en van verscheidene aandeelhouders die over dit geval hun gedacht zeg den, werd een geheime stemming ge houden en kwamen al de aanwezige aandeelhouders naar de stembus. De aanvraag van de Heer Van de Sompeie werd met een overgrote meerderheid verworpen. De dagorde uitgeput zijnde, werd de vergadering gesloten. GEACHTE AANDEELHOUDERS, Onze landbouw werd in 1967 met, dooreengenomen, zeer gunstig weer gezegend. De opbrengsten waren dan ook, op enkele uitzonderingen na, zeer hoog en zeer goed. De weiden konden doorlopend en tot laat in het najaar goed begraasd worden en de bieten, rapen, maïs, kortom alle voedergewas sen gaven rekordopbrengsten, zowel in kwaliteit als in hoeveelheid. De Zie vervolg 7de bladzijde !e kolom '"■"'A ji Jaarabonnement 120 F Postrekening nr 1425 93 van S.V. «REDT U ZELVEN» Aalst Handelsregister Aalst nr 145 Het overnemen van artikelen is toegelaten mits vermelding van de bron Beheer Zeebergkaai 5 Aalst Tel. 053/ 24 267 it it (Zie vervolg 2de bladzijde 3e kolom)

De Koornbloem | 1968 | | pagina 1