PLASTIEKFOLIE VEEPRIJSKAMP Bereid KUNSTMELK, Buitengewone - Wij gedenken onze doden en onze dood Landbouwers, Tuinders, STAD AALST Vermaarde Sint Maartens-Jaarmarkt 1 nov. 1968 (Vervolg van le bladzijde) doorschijnend of zwart voor uw voederkuilen voor allerlei gebruik te verkrijgen bij REDT U ZELVEN of bij de plaatselijke verdelers. Voor de verbetering van uw woning en uw bedrijf... U kunt een lening bekomen bij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom op lange termijn aan verminderde rentevoet met of zonder levensverzekering, dank zij het Landbouwinvesteringsfonds. Inlichtingenbij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Land eigendom, Guldenvlieslaan. 72. Brussel 6. of ten zetel van de erkende maatschappij voor de K.L.E. van uw streek. op maandag 11 november 1968 ter vervanging van volle melk. voor de biggen H E M O BIG voor de fokkalveren HEFOKA voor mestkalveren HE ME KA Drie top-produkten uit de reeks van de H E N D RIX' kwaliteitsvoeders. Te verkrijgen bij uw vereniging S. V. REDT U ZELVEN Zeebergkaai 5 Aalst, tel. (053)24267 of bij de plaatselijke verdelers De Hendrix' VOORLICHTERS staan te uwen dienst. 2 DE KOORNBLOEM Ik beklaag deze mensen die niet ge- schreef over de dood loven, die niet kunnen geloven in een leven na de dood, en aldus in tegen spraak komen met een algemeen ver spreid gevoelen. Ik voel het dan ook pijnlijk aan wanneer ik een Gerard Walschap van uit de hoogte hoor ver klaren Met de dood is alles ge daan. Het moet onnoemelijk hard zijn met een dergelijke overtuiging door het leven te gaan. En ik begrijp dan Simone de Beauvoir waar ze schrijftLa vie m'a flouée (Het leven heeft me bedrogen Met zo'n gevoel te moeten leven, moet een zware beproeving zijn. Geen uitkomst te zien aan ons aards be staan is zo tegennatuurlijk dat alle volkeren in een leven na de dood ge loofd hebben. Zij die hieraan twijfelen zouden er goed aan doen eens het hoofdstuk te lezen dat hierover han delt in het onlangs verschenen boek van Dr A. Hahn Meningen over de dood met hunne sociale gevolgen (Enke-Stuttgart)Ze zouden dan wel licht de betekenis van het leven beter begrijpen. Paul Claudel schreef over de dood met meesterlijke hand De vreugde eindelijk te voelen ver branden wat geschapen werd om te sterven Dit dwangbuis dat ons als ingenaaid hield, de vreugde dit te voe len opensplijten en zich te openen. De vreugde de jaren van het leven van mij te voelen afglijden, zoals zand! De vreugde eindelijk op mijn voor hoofd de kroon te voelen door elk van haar onmisbare doornen. Duitslands grootste dichter Goethe, een der meest universele geesten, Wanneer ie mand oud wordt hoeft het niet te ver wonderen, dat hij af en toe aan de dood denkt. Mij laat die gedachte vol komen kalm, want ik heb de vaste overtuiging, dat onze geest een wezen is, dat niet vernietigd kan worden, maar van eeuwigheid tot eeuwigheid verder werkthet is de zon gelijk, die onder schijnt te gaan, maar welbe schouwd nooit ondergaat en steeds blijft schijnen. En de grote Deense letterkundige en sprookjesverteller H.C. Andersen dichtte, 20 jaar voor zijn sterven, tij dens een zware ziekte Vaarwel gij rozen, fris en rood, Vaarwel geliefde mijn Draag me nu weg, gij sterke dood hoe goed het hier mag wezen Heb dank, o Go; voor wat gij boodt Heb dank voor dat wat wacht. De zee des tijds vlieg over, dood, Naar eeuw'ge zomerpracht. Moge uit deze enkele citaten blijken dat we ons met onze overwegingen over de dood in goed gezelschap be vinden. Durfden we maar wat meer aan de dood denken, het zou ons de ware betekenis van het leven leren begrijpen, namelijk dat het leven slechts een begin is, nooit een einde. De dood kan ons zo bemoedigend veel leren... als we maar willen luisteren. Het is spijtig dat zovelen het luisteren en het mediteren verleerd hebben. En we besluiten met Gezelle Vergun, O Here, uw dienaar, dat de laatste dag des levens mij de beste en U de schoonste zij J.B.K. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat, ter gelegenheid van de alom vermaarde St. Maartens- Jaarmarkt op de Houtmarkt een bui tengewone prijskamp zal gehouden worden en de volgende onderschei dingen zullen worden toegekend 1. Grootste getal jonge beesten (Knappers) minstens 10 1e prijs 150 fr. 2e prijs 100 fr. 3e prijs 80 fr. 4e prijs 50 fr. 2. Grootste getal volle vaarzen en melkkoeien, minstens 8 1e prijs 200 fr. 2e prijs 150 fr. 3e prijs 100 fr. 4e prijs 75 fr. 3. Vaarzen tot 2 tanden 1e prijs 500 fr. en Gulden medaille 2e prijs 400 fr. en Zilveren medaille 3e prijs 300 fr. en Bronzen medaille 4e prijs 250 fr. en Bronzen medaille 5e prijs 200 fr. en Bronzen medaille 6e prijs 150 fr. 7e prijs 100 fr. 8e prijs 75 fr. 4. Vaarzen, bekalfd of onbekalfd, boven de 2 tot 4 tanden 1e prijs 500 fr. en Gulden medaille 2e prijs 400 fr. en Zilveren medaille 3e prijs 300 fr. en Bronzen medaille 4e prijs 250 fr. en Bronzen medaille 5e prijs 200 fr. en Bronzen medaille 6e prijs 150 fr. 7e prijs 100 fr. 8e prijs 75 fr. 9e prijs 50 fr. 10e prijs 50 fr. 5. Vaarzen of koeien, bekalfd of onbekalfd, boven de 4 tot 6 tanden 1e prijs 500 fr. en Gulden medaille 2e prijs 400 fr. en Zilveren medaille 3e prijs 300 fr. en Bronzen medaille 4e prijs 250 fr. en Bronzen medaille en Bronzen medaille bekalfd of onbekalfd en Gulden medaille en Zilveren medaille en Bronzen medaille en Bronzen medaille en Bronzen medaille 5e prijs 200 fr. 6e prijs 150 fr. 7e prijs 100 fr 8e prijs 75 fr. 6. Melkkoeien, 1e prijs 500 fr. 2e prijs 400 fr. 3e prijs 300 fr. 4e prijs 250 fr. 5e prijs 200 fr. 6e prijs 150 fr. 7e prijs 100 fr. 8e prijs 75 fr. VARKENS Zeugen met nestviggens, naar waarde te schatten 1e prijs Gulden medaille 2e prijs Zilveren medaille 3e prijs Bronzen medaille SPECIALE PRIJSKAMP voorbehouden aan Veehandelaars voor het beste en merkwaardigste slachtvee. Vaarzen en ossen tot 4 tanden 1e prijs 500 fr. en Gulden medaille 2e prijs 300 fr. en Zilveren medaille 3e prijs 200 fr. en Bronzen medaille 4e prijs 150 fr. en Bronzen medaille 5e prijs 150 fr. 6e prijs 100 fr. 7e prijs 100 fr. 8e prijs 100 fr. Een EREPRIJS wordt betwist tussen de eerste prijzen van 3e, 4e, 5e en 6e ca tegorie. De prijskamp begint te 10 uur stipt. Het vee ter markt gebracht is vrij van plaatsgeld. De aangestelde Jury beslist vrij en onwederroepelijk Het bestuur is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen Alle hulp wordt de kopers verleend. De uitreiking der prijzen geschiedt van 12 tot 13 uur in het café SPORT MAN bij mevrouw Camiel Spittaels, Alfred Nichelsstraat 8 te Aalst. Het Bestuur.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 2