VAN BE HAK OP BE TAK MARKTBERICHTEN Metaalslakken ENSILA Droge pulp Beursschouwburg PLANTAARDAPPELEN ONDULINE golfplaten Anderlecht Kruishoutem voor Dakbedekking en Wanden nov. Op het ogenblik dat wij deze regels uit ons schrijfmachientje halen, blijft het voor ons nog een groot vraagteken wie de strijd om het presidentschap van de Verenigde-Staten zal winnen de republikeinen of de democraten. Inderdaad, het is pas op 5 november dat de teerlingen zullen geworpen worden en dat zal uitgemaakt worden of het de republikein Nixon, ofwel de democraat Humphrey zal zijn. De der de kandidaat, George Wallace, een af gescheurde democraat, heeft niet de minste kans. Dus, wanneer deze regels verschij nen, zult u het reeds weten. Wij trou wens ook. Wij zullen ons maar aan geen pronostiek wagen. Volgens aller laatste opiniepeiling zouden Hum phrey's kansen nu al minstens even groot zijn dan die van Nixon. In ieder geval heeft het afkondigen van de bommenstop in Vietnam door president Johnson ook wel om de uitslag van de verkiezingen te beïn vloeden ten voordele van Humphrey voor de burgerbevolking van Noord- Vietnam alvast die opluchting meege bracht, dat ze van die gruwel verlost zijn. Vertaald uit de te Praag (Tsjecho- Slowakije) verschijnende krant Svo- boda (Vrijheid) In de omgeving van de stad Nym- burg zijn de laatste dagen door heli kopters en vliegtuigen veel pamfletten neergeworpen. Daar vele ervan in de velden in de klaver zijn gevallen, zag de veterinaire raad zich genoopt het verzoek te richten tot de bezettings macht geen pamfletten meer neer te werpen, daar ze totaal onverteerbaar zijn en bij. de koeien de maag van streek brengen En bij de mensen waarschijnlijk ook, maar dat werd er, voorzichtigheids halve, niet bij gezegd. De kleurentekening welke de 6-jari- ge Ulrich Rohde ter gelegenheid van een verkeersweek had ingestuurd in het Beierse Naila, toonde een jongen die in een bloedplas naast zijn fiets lag. Deze inzending werd met de 1ste prijs bekroond. Maar nog vóór de officiële aankon diging vernam de jury dat zij Ulrich niet de geldprijs zou kunnen uitreiken. In de plaats daarvan werd besloten bloemen te sturen. Ulrich werd enkele dagen geleden door een auto overre den en gedood toen hij nabij zijn huis op de fiets reed. De in Genève (Zwitserland) ver schijnende pers onthult dat vorige week in de stad na een bespreking on der vijf buitenlandse zakenlieden, een van hen, een 22-jarige Duitser, door de vier overigen gedurende 48 uur ge marteld werd. Volgens de Geneefse kranten werd hun slachtoffer dat zich schuldig zou gemaakt hebben aan misbruik van vertrouwen over heel het lichaam geslagen en mishandeld. Zo werd een vingerlid met een as bak verbrijzeld, zijn borst met siga retten verbrand en de voeten geroos terd door middel van een elektrisch verwarmertje. Volgens de wetsdienaars hadden de vijf mannen een hartig woordje te zeggen over een bepaalde smokkel- zaak waarbij ongeveer honderdduizend dollar op het spel stond. Erg hartig zoals hierboven blijkt. De vier zakenlieden werden op gesloten onder betichting hun kollega ernstig lichamelijk letsel te hebben toegebracht. En het slachtoffer Dat werd ook maar achter de tralies gezet, wegens misbruik van vertrouwen. Ook dat nog. Volgens de Engelse professor Ha rold Burn gaan de medische uitspra ken, dat roken schadelijk is voor de gezondheid en longkanker veroorzaakt niet geheel op. Hij kwam tot deze konkluzie na een aantal proeven met ratten, die hij ge leerd had een hefboompje over te ha len. De dieren die hij nicotine toege diend had, reageerden beter en waren aktiever dan die zonder nicotine. Hierdoor is volgens hem het bewijs geleverd, dat roken het koncentratie- vermogen verhoogt, betere prestaties toelaat en men zich zowel geestelijk als lichamelijk fitter voelt. Hoewel hij waarschuwde tegen het zogenaamde kettingroken is pro fessor Burn van mening dat roken met mate goed kan zijn. Eindelijk eens een andere klok. Als Strauss, de West-Duitse minis ter van Financiën, er zijn plannetje doorhaalt, zullen alle Westduitse mi nisters en hun medewerkers, voortaan met geen al te duur karretje meer mo gen rijden. Zij zouden het weliswaar met geen VW of een 2-PK-tje moeten doen, maar toch... Strauss wil er de ministers en hun medewerkers ook toe aanzetten meer gebruik te maken van de trein. Daar rijden zij namelijk gratis voor niks mee. VARKENS HOORNVEE Een partij metaalslakken 15-16 is in magazijn aange komen. Het wordt de gepaste tijd om aan de weiden de vereiste dosis metaalslakken toe te dienen. voor het inkuilen van groenvoeder is beschikbaar in magazijn. EIERMARKT 5 NOVEMBER OVERIGE wordt verwacht tegen 10 november KULTUURCENTRUM August Ortsstraat, 22, -- Brussel 1. Dinsdag 19 november te 14 uur DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Woensdag 20 november te 14 uur DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Donderdag 21 november te 14 en 20 u. DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Vrijdag 22 november te 14 en 20 u. DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Zaterdag 23 november geen voorstelling. Zondag 24 november geen voorstelling. De verzendingen zijn begonnen en de eerste wagons worden in de loep der week verwacht. Personen die vóór de winter willen bediend zijn wachten niet hun inschrijvingen in te zenden. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers Formaat 2 m X 0,88 m Nuttige oppervlakte (bedekking) 1,50 M2 Gewicht 4 kg per M2 Prijs 125 fr. tot 139 fr. per plaat, vertrek Brussel (volgens hoev< -Iheid) Nog een kleine hoeveelheid zijn voorradig in ons magazijn aan dezelfde voorwaarden. DE KOORNBLOEH IM68 Aanvoer2.270 varkens, waarvan 903 le vend en 1.367 geslacht, zegge 674 meer dan vorige week. Marktstemming stationair. Vergeleken met vorige week steeg het aanbod zowat 40 Het betrof vooral le vende varkens waarvan de toevoer met on geveer 700 stuks vermeerderde. Begrijpelijkerwijze fiet dit zijn invloed gel den want in tegenstelling met de provincie marktprijzen bleef het prijzenpeil te Ander lecht ongewijzigd. De uitvoer naar Parijs verhoogde lichtjes, maar Duitsland koopt alleen nog varkens van extrakwaliteit. Prijs per kg. extra vleesvarkens 37-39 fr. vleesvarkens 34-36 fr. halfvette varkens 31,5-33 fr. vette varkens of varkens boven of onder het gewicht 30,5-31 fr. zeugen 23-34 fr. Aanvoer 4.670 runderen wat neerkomt op 737 meer dan verleden week. Alhoewel er ongeveer 20 meer dieren werden aangevoerd verliepen de verhande lingen uitstekend en bleven de prijzen onge wijzigd vergeleken met die van vorige week. Uit Luxemburg werden deze week geen run deren ingevoerd. De toevoer uit Frankrijk echter bleek aanzienlijker. Kortom in acht genomen de belangrijkheid van het aanbod een verrassend en tevens verheugend marktverloop. Prijs per kg. dikbil ossen en vaarzen 57-80 fr. welgevormde ossen en vaarzen 44-52 fr. ossen 55 32-36 fr. ossen 60 37-42 fr. vaarzen 55 32-36 fr. vaarzen 60 38-42 fr. koeien 50 24-26 fr. koeien 55 28-34 fr. stieren 55 35-40 fr. stieren 60 41-44 fr. worstd'ieren 15-24 fr. PRODUCENTENMARKT extra grote 2,15-2,25 fr. bruine 2,30-2,40 fr. grote 2-2,10 fr. bruine 2,15-2,25 fr. middensoort 1,80-1,95 fr. bruine 2-2,10 fr. kleine 1,40-1,70 fr. bruine 1,80-1,95 fr. MARKTBESCHOUWINGEN De markt werd gisteren gunstig beïnvloed door de voortdurende goede vraag uit het buitenland. Hierdoor werd een lichte stijging genoteerd voor de zware eieren. Daarente gen kenden de lichte eieren wegens de min dere aanvoer een gevoelige prijsstijging. Het prijsverschil tussen de bruinschalige en wit- schalige eieren was nagenoeg hetzelfde als verleden week. Aangevoerde hoeveelheden 550.000 stuks. Boter 400 kg. 86 fr. Tendens van de marktonveranderd. Zwijnen 33-35 fr. biggen 40-48 fr. kalveren 42-52 fr.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 4