MARKTBERICHTEN PLANTAARDAPPELEN Metaalslakken ENSILA Beursschouwburg ONDULINE golfplaten VAN DE HAK OP DE TAK Anderiecht fCruishoutem voor Dakbedekking en Wanden 4 Het volk heeft gesproken en we we ten nu wie als opvolger van L.B. John son geroepen is de machtigste man ter wereld te worden de republikein Nixon als nieuwe president van de Verenigde Staten. De uitslag van de Amerikaanse pre sidentsverkiezing is over het alge meen met een soort berusting en hier en daar ook met voorbehoud ontvan gen. Geestdrift is er omzeggens ner gens, maar evenmin kan men spreken van een volstrekte afwijzing. En het feit dat men blijkbaar zo wei nig verwachtingen koestert, zal de toch al zware taak van de nieuwe pre sident niet vergemakkelijken, vermits hij immers eerst dit vooroordeel zal moeten overwinnen. Is hij nu precies geen licht dat schijnt in de duisternis, hij is uitste kend geschoold op het gebied van de buitenlandse politiek en sluw genoeg om een goed tegenspeler te zijn van de dikwijls volkomen onberekenbare kommunisten. Hij is bovendien een man die zijn plannen niet gemakkelijk prijsgeeft. Het grote vraagteken blijft nu de bekwaamheid van de nieuwe president zijn woorden in daden om te zetten. Met de Verenigde Staten is de we reld wel verplicht aan Richard' Nixon krediet te geven, tot hij de politieke doolhof, waarin hij zich zo hardnekkig heeft gewaagd, voldoende verkend heeft om een mogelijke uitweg te kun nen vinden. Een Vlaming wiens naam regelmatig in de Amerikaanse pers voorkomt, is wel de E.H. Gommaar De Pauw, af komstig uit Stekene, maar sedert ja ren in de Verenigde Staten vertoe vend. Hij is, zonder overdrijving, een van de zeldzame Europeanen die regel matig in de Amerikaanse spot lights staan. Het laatste nieuws luidt dat Gom maar een kerkgebouw heeft aange kocht, waarvoor hij 35.000 dollar neer telde iets minder dan 2 miljoen fr. wat tegelijkertijd bewijst dat kerk gebouwen in de Verenigde Staten goedkoop zijn en dat Gommaar toch tamelijk goed bij kas is. In de omgeving van twee andere Amerikaanse steden, o.a. nabij Chica go, heeft Gommaar land gekocht om er eveneens kerken te bouwen. Dit alles deelt de Amerikaanse pers mee in artikels waarin Gommaar ook vertelt dat een van zijn voorouders tot de eerste ontdekkers en ontgin- ners van Amerika behoord heeft. In Nieuw-Amsterdam (de eerste naam van New York) schijnt een De Pauw aan het werk geweest te zijn. Het blijkt dat deze sympathieke Vla ming regelmatig met zijn bisschop overhoop ligt. In de Kerk meer nog dan in het normale leven hebben de voor uitstrevende krachten af te rekenen met de behoudsgezinden. Laat ons ho pen dat het gezond verstand tijdig spreekt De automatisatie dringt langzaam maar zeker door, ook in de parlemen taire regionen. Zo heeft de voorzitter van de land dag uit Saarland in het parlement lichtseinen doen plaatsen, die hij van uit zijn zetel kan bedienen om de spreektijd van de afgevaardigden te beperken. Zolang er geen enkel lichtje aan gaat mag de achtbare vertegenwoor diger van het volk zijn retoriek vrije teugel laten. Gaat er een groen lichtje aan dan betekent dit dat de spreker nog over vijf minuten beschikt en dat het dus tijd wordt te gaan inbinden. Oranjelicht wil zeggen dat hem nog drie minuten resten, en rood licht dat de spreektijd voorbij is. Wit Licht beduidt dat een ander lid een vraag wenst te stellen. Men is er echter nog niet toe ge komen aan een spreker die aan al deze lichten zijn parlementaire voeten veegt, een elektrische stroom door het korpus te jagen om een kortslui ting bij de woordenvloed te veroor zaken. Ook zouden wij wel graag weten wat er gedaan wordt met parlemen tariërs die kleurenblind zijn. De jonge heer James Cott Veltmann, een 22-jarige student, belde het poli tiebureau van West-Los Angeles op en zei Is het waar dat ik een paar parkeerbekeuringen heb De politieman aan de andere kant zei, dat zulks inderdaad waar was. Toen Veltmann zich in het bureau meldde, had men die paar netjes voor hem samengeteld het waren er veertig sinds januari 1965. Ik krijg 450 dollar van u zei de politieman. Hij kreeg ze. En de heer Veltmann vertrok even onbewogen als hij gekomen was... De mop van de week. De leiders van het Kremlin, Bres- jnev en Kosigin, zijn samen aan het praten over de moeilijkheden die zij ondervinden met Tsjeco-Slowakije. Zeg, kameraad Kosigin zegt Bresjnev opeens, hebt gij gezien wat voor een mooi gouden armbanduur werk die Doebsjek bij ons laatste on derhoud droeg Neen antwoordt Kosigin, laat het eens zien De verzendingen zijn begonnen en enkele soorten zijn reeds beschikbaar in magazijn. Personen die vóór de winter willen bediend zijn wachten niet hun inschrijvingen in te zenden. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers VARKENS HOORNVEE Een partij metaalslakken 15 16 is in magazijn aange komen. Het wordt de gepaste tijd om aan de weiden de vereiste dosis metaalslakken toe te dienen. voor het inkuilen van groenvoeder is beschikbaar in magazijn. EIERMARKT 12 NOVEMBER OVERIGE EULTUURCENTRUM August Ortsstraat, 22, Brussel 1. Dinsdag 19 november te 14 uur: DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Woensdag 20 november te 14 uur DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Donderdag 21 november te 14 en 20 u. DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Vrijdag 22 november te 14 en 20 u. DE DIENSTLIFT van Harold Pin ter en ESCURIAAL van Michel de Ghelderode. Zaterdag 23 november geen voorstelling. Zondag 24 november geen voorstelling. Maandag 25 november geen voorstelling. Formaat 2 m X 0,88 m Nuttige oppervlakte (bedekking) 1,50 M2 Gewicht 4 kg per M2 Prijs 125 fr. tot 139 fr. per plaat, vertrek Brussel (volgens hoeveelheid) Nog een kleine hoeveelheid zijn voorradig in ons magazijn aan dezelfde voorwaarden. rxrm D KOOR I* BLOEM 15 no v. !9r8 Aanvoer: 1 975 stuks waarvan 701 levend en 1.274 geslacht, hetzij 295 minder dan vorige week. Marktstemming stijgend Men noteerde een gevoelige daling van de aanvoer die in totaal 13 lager lag dan die van vorige week. Dit weerspiegelde zich nadrukkelijk in het marktbeeld van de verhandelingen en tevens in het prijzenpeil. De cijfers van deze week zijn dan ook over heel de lijn gestegen ver geleken met die van verleden week. Inderdaad een verheugend verschijnsel. Mocht het maar van blijvende aard zijn I Prijs per kg. Extra-vleesvarkens 37-39,50 fr. Vleesvarkens 35-36,50 fr. Halfvette varkens 33,50-34,50 fr. Vette varkens of varkens boven of onder het gewicht 32-33 fr. Zeugen 25-34 fr. Aanvoer 4.422 stuks en 90 laattijdig aan gevoerd, waarvan 1.002 ossen, 1.529 vaar zen, 1.128 koeien en 763 stieren, zegge 158 minder dan vorige week. Marktstemming stationair. Het aanbod verminderde met 3 verge leken met de cijfers van vorige woensdag. Dit bleek niet van aard om de markt enigs zins te beïnvloeden temeer dat er anderzijds geen enkele factor op de binnenlandse- noch op de buitenlandse markt opdook om enige belangrijke wijziging te veroorza ken. De door de Prijzencommissie meegedeelde prijzen zijn dan ook identiek dezelfde als die van de twee voorafgaande weken. De prijs per kg was Dikbilossen en -vaarzen 57-80 fr. Welgevormde ossen en vaarzen 44-52 fr. Ossen 50 th. 32-36 fr. Ossen 60 t.h. 37-42 fr. Vaarzen 55 t.h. 32-36 fr. Vaarzen 60 t.h. 38-42 fr. Koeien 50 t.h. 24-26 fr. Koeien 55 t.h. 28-34 fr. Stieren 55 t.h. 35-40 fr. Stieren 60 t.h. 41-44 fr. Worstdieren 19-24 fr. PRODUCENTENMARKT Extra grote 2,15-2,25 fr. Bruine 2,30-2,35 fr. Grote 2,05-2,10 fr. Bruine 2,20-2,25 fr. Middensoort 1,90-2 fr. Bruine 2,10-2,15 fr Kleine 1,55-1,80 fr. Bruine 1,95-2,05 fr. MARKTBESCHOUW1NGEN De eiermarkt blijft bijzonder gunstig ge stemd. De markt van gistermorgen kende op nieuw vlotte verhandelingen en noteerde ver dere prijsstijging voor al de gewichtklassen, behalve weliswaar voor de twee zwaarste categorieën, die 3 cent. per ei minder be taald werden. De prijsstijging voor de andere soorten schommelt tussen de 7 en 10 cent. per ei en voor de allerkleinste zelfs 20 cent. De aan houdend gunstige vraag vanwege het buiten land, alsmede de bevredigende verkoop in het binnenland ligt aan de basis van de hui dige gunstige markttoestand. Het prijsverschil tussen de witte en de bruine eieren blijft gering. Aangevoerde hoeveelheden 550.000. Boter, 318 kg., 86 fr. tendens van de marktonveranderd. Zwijnen 35-36 fr. Biggen 40-50 fr. Kalveren 48-54 fr.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 4