VAN BE HAK DE TAK Gedroogde Beetpulp Bestellijst PLANT AARD APPELEN PLANTAARDAPPELEN Waarheen met de structuur van land- en tuinbouw in Haspel gouw 1 22 nov. 1968 Het Duitse weekblad Quick hield bij zijn honderdduizenden Duitse le zers een enquete die er moest toe te leiden te ervaren hoe de man in de straat denkt over de navolging van de Duitse president Heinrich Lübcke, die zich voortijdig uit zijn ambt terugtrekt. De uitslag van deze opiniepeiling is wel even het vermelden waard. Het is namelijk prins Ludwig Ferdinand van Pruisen, de thans 60-jarige kleinzoon van Keizer Wilhelm, die met 39,8 der stemmen de ideale kandidaat blijkt te zijn. Als tweede best-geschikte kandi daat van de Quick-lezers, kwam de so ciaal-democraat Carlo Schmidt te voorschijn. Maar hij behaalde slechts 16,2 der stemmen. Typisch is het wel dat juist de man die de meeste kans heeft officieel de nieuwe president te worden, minister Schröder, slechts genade vindt bij de lezers met 4,6 De 53-jarige Amerikaanse filmac teur Anthony Quinn gaat binnenkort een nieuwe film draaien. Onderwerp een fabelachtig rijke en oude Griek, die een eigen eiland bezit, wordt ver liefd op een mooie jonge weduwe. Ra ra ra, wie zou dat nu kunnen zijn Ooit reeds gehoord over Alexandra David-Neel Neen Dan wordt het tijd dat wij even voorstellen. Het mens, dat dezer dagen 100 jaar geworden is en dan ook passend ge vierd werd door de ganse Franse stad Oigne, is haar hele leven lang geheel- onthoudster geweest. Voor één keer maakte zij op deze regel een uitzon dering en dronk duchtig mee aan de champagne die ter gelegenheid van haar eeuwfeest geschonken werd. Alexandra David-Neel werd in de jaren 20 wereldberoemd om haar voet tochten door onbekende streken van Azië, waar zij overigens dertig jaar heeft doorgebracht. In 1924 slaagde zij er in, na drie mislukte pogingen, als eerste Europe se vrouw de verboden hoofdstad van Tibet, Lhasa, te bezoeken. Zij had zich daarvoor als pelgrim vermomd. Zij is waarschijnlijk ook de enige nog levende persoon, die in de 19e eeuw de Franse dichter Victor Hugo persoonlijk gekend heeft. Professor H. J. Eysenck, leider van de Psycologische navorsingsafdeling aan het Londense Psychiatrisch Insti tuut, is na een diepe en ernstige stu die tot de konkluzie gekomen dat het roken nog wat anders kan dan het al of niet verwekken van longkanker. Hij beweert dat, hoe heviger een man rookt, hoe betere minnaar hij is. En de besten van alle minnaren-rokers zijn de sigarettenrokers. Vooruit mannen, paffen maar I is in ons magazijn beschikbaar Stichting-Loiewijk de Raet instelling van openbaar nut. Kanselarijstraat, 4 BRUSSEL 1. Tel. 02/13 04 38 - P.C.R. 833.14. Terwille van een elfjarig meisje heeft de Britse regering voor eenmaal de strenge wetten op de deviezen-eX- port verlicht. Toen Karin het bankbiljet in een briefomslag stopte, kreeg ze van haar vader te horen dat ze iets deed wat niet mocht. Daarop schreef ze naar premier Wilson, die het epistel door gaf aan zijn minister van Financiën. En die man oordeelde dat die éne dol lar er nog wel af kon. Gelukkig voor Karin. Het blijkt dat de landelijke politie van Peiting (Duitsland) begrip tonen kan voor plaatselijke gewoonten en ook zin heeft voor humor. Wat, bijzon derlijk bij de politie, niet te versma den is. 's Nachts werd zij door een opge wonden boerin opgeroepen om een in breker op heterdaad te komen betrap pen. Zij (de boerin) had duidelijk de schuurdeur horen knarsen de dief moest zich dus ergens in het hooi ver borgen houden. Bij een grondig onderzoek stootten de agenten inderdaad op iets mense lijks. Een jongen uit het dorp stak plots zijn kop uit het hooi en beduidde, met de vinger op de mond, hem niet te willen verraden. De politiemannen begrepen de situ atie en verklaarden aan de boerin niets verdachts gevonden te hebben. Zeer tot opluchting van de trouw lustige dochter van het hof. Wat is een anti-kapitalist Iemand die op kosten van zijn ou ders of van een kapitalistische staat, aan de universiteit studeert. En wat is nu een kapitalist Diezelfde anti-kapitalist. Maar dan tien jaar later. Gelinden, 30 november 1968 De Stichting-Lodewijk de Raet orga niseert, in samenwerking met het re gionaal comité Hasselt-St.-Truiden van de Stichting en het Gemeentebestuur van Gelinden, op zaterdag 30 novem ber a.s. te Gelinden een studiedag over het thema Waarheen met de structuur van land- en tuinbouw in Haspengouw Volgend programma wordt afgewerkt: 9 u Inleiding en probleemstelling, door G. T'JONCK, landbouwir., ambte naar bij de N.M.K.L. (St.-Pieters-L.) 9 u 15 Structuur, en andere proble men in de fruitteelt, door J. BAU- DEWIJN, rijkstuinbouwconsulent (Hasselt) 10 u. 45 Nieuwe vormen van produ ceren, o.a. groepslandbouw, door L. MARTENS, dr. landbouwkundige we tenschappen, assistent leerstoel voor landhuishoudkunde aan de Rijksfaculteit der Landbouwweten schappen te Gent (Oostakker) 12 u. Gezamenlijk middagmaal 13 u. Het moderne familiale land- en tuinbouwbedrijf, door L. VAN HOVE oud-leraar, lid van 't Presidium van de Stichting-Lodewijk de Raet (He- verlee) 14 u. 15 Groepsbesprekingen Voorlezing van de besluiten der groepsbesprekingen. Algemene be spreking 17 u. 30 Einde Leiding heeftir. G. T'JONCK (St.- Pieters Leeuw) Deze studiedag gaat door in de Ge meenteschool - Centrum, Gelinden. Bijdrage 100 fr. koffiemaaltijd en do cumentatiemap inbegrepen Inschrijving geschiedt door storting van de bijdrage op postrekening 50.80.54 van A. HENDERIX, gemeente secretaris, Dorpstraat 129 te Gelinden. Men vermeldt op het strookje naam, adres, beroep en onderwerp van de studiedag. Men kan zich ook persoon lijk aanmelden bij de heer Henderix en de bijdrage kontant betalen. Inschrijving vóór 26 november a.s. Zeer vroege Eersteling Rode Eersteling Saskia Middenvroege Bintje Friesland Groningen N.-O.-Polder Eigenheimer Climax NAAM Straat kg Middenlate en late Irene Gineke Patrones Grata Record Alpha Pimpernel kg Nr Gemeente De verzendingen zijn begonnen en enkele soorten zijn reeds beschikbaar in magazijn. Personen die vóór de winter willen bediend zijn wachten niet hun inschrijvingen in te zenden. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers bestelt bovenstaande hoeveelheden gekeurde plantaardappelen bij de S.V. Redt U Zeiven Zeebergkaai 5, Aalst, tel. 053/24267. Datum 1968 Handtekening w—aam DP K.OORNBLOEM Waar blijven wij nu met het oude gezegde Vox Populi Vox Dei (Of de stem van het volk is de stem van God In ieder geval dan wel niet van de bevoegde Duitse bondsregering. Karin Scott wilde zo gaarne een dol lar naar Amerika sturen om een strip verhaal te bekomen. Daar zijn de strip, verhalen volgens het meisje veel spannender dan in Engeland. -V.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 5