VAN DE HA X OP DE TAK Metaalslakken PLANTAARDAPPELEN MARKTBERICHTEN Opslag Cichorei BLOEM 0000 Gedroogde Beetpulp ONDULINE golfplaten Wij zijn koper van tarwe, zomergerst en haver van prima hoedanigheid Betaling kontant na aflevering Anderlecht Kruishoutem voor Dakbedekking en Wanden 29 nov. 19t8 Mevrouw Margaret Hunter, 67 jaar oud, is vorige week met haar tachtig fox-terriers en tien katten per vlieg tuig naar Portugal vertrokken, waar zij zich blijvend wil vestigen. Zij verklaarde dat in Engeland de belastingen te hoog waren en dat zij haar leven wilde eindigen aan de zuidkust van Portugal. Misschien werd Margaret Hunter echter meest opgeschrikt door het on langs gehouden debat in het Hoger huis over de mogelijke verhoging van de bijzondere belastingen voor eige naars van honden. Deze belasting was sedert 1870 steeds 7 shilling 6 pence (45 frank) geweest. De lords hebben echter ook gezegd, dat nauwelijks de helft der eigenaars van honden de be lasting betaalde. Om met haar dierentuin naar Por tugal te reizen moest de vrouw voor 1200 pond sterling (144.000 frank) een Viscount huren. En omdat de melk schaars is waar zij gaat wonen is Me vrouw Hunter van plan, haar 25 koeien uit Engeland te laten overkomen om voedsel voor haar honden te leveren. Van een dure uittocht gesproken Een spelletje waar de liefhebbers blijkbaar wat voor over hebben, be staat erin dat men in een kist kruipt, die bewoonde kist onder de grond laat stoppen en dan tracht het zo lang mogelijk uit te houden. De 34-jarige Bill White uit Austin, Texas, noemt zichzelf een koning in die branche Vorige week had Bill een telefoon gesprek met David Klein, een Brits industrieel uit Nottingham, die ook die titel opeist. White overweegt Klein uit te dagen voor een duel, een duel onder de grond, met als inzet 3 mil joen frank. Hij die eerst vraagt te worden opgegraven, verliest. Voor deze ongewone weddingschap werd nog geen datum vastgesteld. Het woordje pluralisme staat thans in het brandpunt van de belangstelling in de universitaire kringen. Het wordt thans ook in de fruitteelt in toepassing gebracht. Dit pluralisme kan minstens op twee manieren begrepen worden of wel uitwendig ofwel inwendig Wanneer in een boomgaard de ci troenen, de kersen, perziken, noten enz. op verschillende bomen groeien, dan is de boomgaard uitwendig plu ralistisch. De bomen groeien er vreedzaam naast mekaar. Draagt één en dezelfde boom die verschillende vruchten, dan is het plu ralisme inwendig In Los Angeles werd zulke plura listische fruitsaladeboom gekweekt, waarvan de takken sinaasappelen, ci troenen, limoenen, pompelmoesen en mandarijnen dragen. De boom is be stemd voor de koninklijke botanische tuin van Kopenhagen. Volgens een woordvoeder van de SAS heeft men door enkele entingen dit merkwaardig resultaat bereikt. Don Giuliano Trafeli, pastoor van het Italiaanse stadje Pontedera, vierde enkele dagen geleden zijn 104e ver jaardag met wijn, koffie en een zware Toscaanse sigaar. Hij verklaarde deze drie ondeug den nooit te zullen opgeven, maar ook dat hij zijn hoge leeftijd niet daar aan toeschreef. Om lang te kunnen leven is het nodig de hulp van de voorzienigheid te hebben en met geestdrift zijn werk te doen zei hij. Don Trafeli hoopt zeker nog vijf jaar aan het hoofd van zijn parochie te staan. De politie van Bremen (Duitsland) zoekt een meisje dat een straatrover met een paraplu buiten gevecht stel de. De snodaard was bezig een tas bevattende een waarde van ongeveer 150.000 frank afhandig te maken van een 17-jarige garagebediende, die er mee op weg was naar de bank. Dat vond het meisje niet fijn en evenmin eerlijk. Zij haalde haar re genscherm voor de dag en troefde er de aanvaller mee af. Deze nam de benen en het meisje ook. De politie wil nu op zijn minst de jonge dame even dank zeggen, maar daarvoor moet zij eerst gevonden worden. k De Nederlandse taal is een uitdruk king rijker geworden. Wanneer een fransdolle Brusselaar aan het stoken is tegen de Vlamingen, zegt men niet langer loop naar de maan maar loop naar Straats burg Een partij metaalslakken 15 16 is in magazijn aange komen. Het wordt de gepaste tijd om aan de weiden de vereiste dosis metaalslakken toe te dienen. De verzendingen zijn begonnen en enkele soorten zijn reeds beschikbaar in magazijn. Personen die vóór de winter willen d- „u-1' zijn wachten niet hun inschrijvingen in te zenden. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers VARKENS HOORNVEE EIERMARKT 26 NOVEMBER OVERIGE Niettegenstaande de gevoelige prijsverhoging van de suikerij- peeën, zullen onze prijzen voor lopig niet verhoogd worden, en kunnen onze leden zich nog be voorraden aan de cude voor waarden. in zakjes van 5 kg beschikbaar bij REDT U ZELVEN Fijne bloem voor de fijne huisvrouw is in ons magazijn beschikbaar Formaat 2 m X 0,88 m Nuttige oppervlakte (bedekking) 1,50 M2 Gewicht 4 kg per M2 Prijs 125 fr. tot 139 fr. per plaat, vertrek Brussel (volgens hoeveelheid) Nog een kleine hoeveelheid zijn voorradig in ons magazijn aan dezelfde voorwaarden. DE KOORNBLOEM Aanvoer 2.284 stuks, waarvan 803 levend en 1.481 geslacht, zegge 160 meer dan vorige week. Marktstemming kalm. Vergeleken met de cijfers van verleden week groeide de aanvoer met 7 aan. Dit was natuurlijk niet van aard om de verhan delingen vlot te doen verlopen. Bovendien vrezen de handelaars de deva luatie van de Franse frank wat de toestand natuurlijk niet rooskleurig maakt. Toch bleef het prijzenpeil van de vorige markt nog behouden. Dit was echter niet het geval voor de groothandelsmarkt van het smjvlees waar men een gevoelige daling noteerde. Prijs per kg. extra vleesvarkens 39-40 fr. vleesvarkens 37-38 fr. halfvette varkens 35-36,50 fr. vette varkens o fvarkens boven of onder het gewicht 34-35 fr. zeugen 25-35 fr. Aanvoer3.906 stuks en 52 laattijdig aan gevoerd waarvan 896 ossen, 1.217 vaarzen, 1.123 koeien en 670 stieren, zegge 718 min der dan de vorige week. Marktstemming vast. De aanvoercijfers daalden met zo maar 15 tegenover vorige week. Dit sproot natuurlijk voort uit de zeer gun stige weersomstandigheden vanaf het week einde. De verkoop verliep dan ook zeer vlot. De toestand in Frankrijk bleef gelijk, terwijl an derzijds onze uitvoer naar Nederland en Duitsland gelijklopend was. Samengevat dus een standvastige markt. Prijs per kg. dikbilossen en vaarzen 57-80 fr. welgevormde ossen en vaarzen 44-52 fr. ossen 55 31-36 fr. ossen 60 37-41 fr. vaarzen 55 31-35 fr. vaarzen 60 37-42 fr. koeien 50 23-26 fr. koeien 55 28-34 fr. stieren 55 33-39 fr. stieren 60 40-43 fr. worstdieren 19-23 fr. PRODUCENTENMARKT extra grote 2,20-2,30 fr. bruine 2,65-2,80 fr. grote 2,05-2,15 fr. bruine 2,50-2,60 fr. middensoort 1,90-2 fr. bruine 2,30-2,40 fr. kleine 1,65-1,85 fr. bruine 1,95-2,20 fr. MARKTBESCHOUWINGEN De ietwat terughoudende stemming van de vreemde invoerders ligt aan de basis van de huidige lichte prijsdaling. Deze toestand mag als normaal aangezien worden rekening hou dend dat de prijzen voor de witschalige eie ren de laatste 7 weken regelmatig verhoog den. Anderzijds noteerde men een gevoelige prijsstijging voor de bruinschalige eieren in gevolge de goede vraag der laatste dagen en een kleine vermindering van de aanvoer. Aangevoerde hoeveelheden 550.000 stuks. Boter368 kg. 86 fr. Tendens van de marktonveranderd. zwijnen biggen kalveren 37-38 fr. 52-60 fr. 48-58 fr.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 4