ml l31öl2I1 films iH M I k 1J MM 1 B PLUIMVEEVOEDING Wat nieuws bij RedtIIZeiven MESTSTOFFEN voor de lente WEEKBLAD VOOR DE ONTWIKKELING EN DE STANDSVERDEDIGING VAN DE LANDBOUWERS ARBEID ADELT Pluimvee gehouden voor de produktie van consumptie-eieren I1 Hjjjjjhhhhhbh||H|h 1 Uitgegeven V m 'jM door de Landbouwers vereniging REDT U ZELVEN stichter O. CAUDRON Wij kunnen aan onze leden, verkopers en belangstellenden mededelen dat wij reeds een grote hoeveelheid meststoffen in magazijn hebben opgeslagen en dat nog grotere hoeveelheden eerstdaags worden aangevoerd Ammoniak-nitraat, Potas, Sa mengestelde Meststoffen Klaverblad en Korenbloem enz. Voor het ogenblik zijn de prijzen gunstig, maar voor de lente wordt gevreesd voor hogere prijzen dit ingevolge interna tionale overeenkomsten en prijsbepalingen. Personen die nu willen kopen voor onmiddellijke levering of voor aflevering in de lente, kunnen speciale verminderingen bekomen, voor afhaling in de fabriek, in Gent of aan het schip te Aalst, ook voor verzending per spoor. Vraag het bezoek van onze vertegenwoordiger die alle voorwaarden en prijzen zal mededelen of breng een bezoek aan onze kantoren. Tot uw dienst. Vrijdag 6 december 1968 47ste Jaargang nr. 2360 Jaarabonnement 120 F r Postrekening nr 1425 93 van S.V. «REDT U ZELVEN» Aalst Handelsregister Aalst nr 145 Het overnemen van artikelen is toegelaten mits vermelding van de bron Beheer Zeebergkaai 5 Aalst Tel. 053/24 267 1. De opfokperiode. Gezien de enorme opkomst van leg batterijen bestaat een steeds groter wordende behoefte aan opgefokte poeljen. Dus ontstaan hierdoor bedrij ven, die zich uitsluitend met de op fok van poeljen bezighouden. Eén en ander maakt het noodzakelijk dat aan deze bedrijven speciale aandacht wordt besteed. Onze voorlichters heb ben hierover een concrete instructie ontvangen. Einde 1967 verschean een publicatie van het Hy-Line Agentschap (Aarschot) getiteld Richtlijnen voor opfokbedrijven van kuiken tot leg hen. Hierin staat duidelijk wat de opfok- ker moet doen om goede poeljen op te fokken. Wat de voeding gedurende de op fokperiode betreft maken we een on derscheid tussen 1) Poeljen bestemd voor het gewo ne leghok en opgefokt op strooisel latten- of draadroosters. 2) Poeljen bestemd voor de legbat terij en opgefokt op strooisel lat ten- of draadroosters. 3) Poeljen bestemd voor de legbat terij en gedeeltelijk opgefokt op de grond en daarna op de opfokbatte- rij. 4) Poeljen bestemd voor de legbat terij en volledig opgefokt op de op- fokbatterij. 1. Poeljen opgefokt op strooisel latten- of draadroosters en bestemd voor het traditionele leghok. In dat geval willen we immuniteit opbouwen tegen coccidiosis. Dat moet gedurende de opfokperiode ge beuren, aangezien geen coccidiosta- tica in het legmeel mogen verwerkt worden. Door onze dierenarts werd volgend schema opgesteld 1ste dag - 7 weken 8 weken - 12 weken 13 weken - 22 weken Volledig opfok I met amprol Volledig opfok II met nicarbazine. Volledig poeljenmeel met amprol Het gehalte aan coccidiostaticum varieert met de seizoenen. 2. Poeljen opgefokt op strooisel latten- of draadroosters en bestemd voor de legbatterij. In dat geval moet geen immuniteit tegen coccidiosis worden opgebouwd. Om die reden wordt het programma als volgt gewijzigd We gebruiken 1ste dag - 10 weken Volledig opfok I met amprol 11e week 22 weken Volledig poeljenmeel met amprol 3 - 4 Poeljen bestemd voor de legbat terij en al dan niet volledig opge fokt op de opfokbatterij. Ook in dat geval hoeft geen immu niteit tegen coccidiosis opgebouwd te worden. Overigens is de kans op he lste dag tot max. 10 weken Volledig opfox I met amprol Zohaast de kuikens op de opfokbatterij komen en ten vroegste vanaf 7 weken Volledig poeljenmeel Batterij. We werken in de opfok uitsluitend met volledige voeders. Bij gezonde dieren bekomt men hiermede een nor male gewichtsontwikkeling. Een goe de maatregel is enkele poeljen ge durende de opfokperiode geregeld te wegen. v Als gevolg aan de vragen van vele leden en aandeelhouders willen wij hierna een overzicht geven van de stand van zaken, evenals van de voor uitzichten voor de komende maanden. Zoals wij in ons blad van verleden week hebben verklaard zullen wij tot ons groot spijt verplicht zijn de uit gifte van De Koornbloem stop te zetten. Wij weten maar al te goed dat deze maatregel aan onze beste leden veel leed berokkent en wij willen ons nogmaals verontschuldigen om de ge nomen beslissing. Voor onze zakengang gaat het heel wat beter wat zeker aan onze leden genoegen zal doen. Alle grondstoffen zijn beschikbaar zodat alle verkopers en leden in de gelegenheid zijn zich regelmatig te bevoorraden wat voe ders als meststoffen en alle andere waren betreft. De zaaigranen voor de herfst wer den tijdig afgeleverd en niettegen staande het slecht seizoen werden deze nog goed gevraagd. Nu komt het plantgoed aan de beurt hetgeen dagelijks, naargelang de aanvragen wordt besteld. Droge pulp is ter be schikking en is van beste hoedanig heid. Ons duiveneten dat steeds meer en beter wordt gekend door de lief hebbers vindt vele afnemers en is als voorheen best verzorgd. Terloops willen wij hier verwijzen naar de hoogste hoedanigheid van de door ons betrokken Hendrix voeders en willen wij de aandacht trekken van de kwekers op de grote voordelen van de leveringen op kontrakt, wat aan zeer verminderde prijzen kan ge beuren. Wat de meststoffen aangaatop dit ogenblik worden aanzienlijke voorra den in onze magazijnen opgeslagen met het oog op de lenteleveringen, maar ook voor onmiddellijke afname. Wellicht is het goed even na te den ken over wat naar mening van mensen van het vak op dit ogenblik in wor ding is. Naar het blijkt worden onder handelingen gevoerd op internationaal vlak met het oog op het herstellen van de prijzenschaal zoals deze vroe ger bestond. Komt dit in voege dan krijgen wij voor de lente hogere prij zen voor de stikstof. Wij willen nog vermelden dat wij in staat zijn aan alle konkurrentie het hoofd te bieden dank onze samenwer king met de firma Moreels te Gent. De mogelijke kopers hebben er dus alle belang bij onze verkoopprijzen te kennen. smetting van zohaast de kuikens op de opfokbatterij komen, zo goed als uitgesloten. Aangezien de kuikens zelden vanaf de eerste dag op de opfokbatterij geplaatst worden, stel len we volgend programma voor Een normale gewichtscurve van het betreffende ras kan dan als richtlijn dienen. Een goede conditie van de die ren is belangrijker dan een bepaald gewicht op een bepaalde leeftijd. (Zie vervolg 2de bladzijde le koloml

De Koornbloem | 1968 | | pagina 1