MARKTBERICHTEN Metaalslakken Opslag Cichorei Gedroogde Beetpulp PLANTAARDAPPELEN ONDULINE golfplaten Da koor n bloe VAN DE HAK OP DE TAK Wij zijn koper van tarwe, zomergersi en haver van prima hoedanigheid Betaling kontant bij aflevering Anderlecht Kruishoutem voor Dakbedekking en Wanden 6 dec. 19^8 Men mag van generaal de Gaulle denken wat men wil, het blijft een feit dat hij een uitgesproken koppige en markante figuur is die in de loop van de jongste jaren reeds heel wat op zijn actief en ook op zijn passief staan heeft, zoals dat in boekhoudkun dige termen uitgedrukt wordt. Men herinnert zich nog beslist zijn onverzettelijk njet voor de opname van Engeland in de Europese Ekono- mische Gemeenschap. Op smalende toon vond hij dat Engeland, met zijn berooide ekonomie en zijn wankele munt, als de zieke man van Europa te bestempelen viel en dat dit land eerst orde in het eigen huishouden moest brengen alvorens er sprake kon van zijn naast het grote Frankrijk zijn plaats in de Gemeenschap in te ne men. Maar wat zien wij, pas enkele maan den later Nadat Engeland gedwongen werd het pond-sterling te ontwaarden om enigszins uit het slop te geraken, was het de beurt aan de Franse frank om het mikpunt te worden van zowel Franse als andere Europese en Ame rikaanse geldhaaien. De aanvallen op de frank werden zo hevig doorgevoerd dat het voor iedereen nagenoeg zeker was dat op zijn beurt Frankrijk ver plicht zou zijn te devalueren. Voor iedereen, uitgenomen voor mon gé- néral die met de moed van de ver twijfeling opnieuw njetzei en, tegen alle gezond verstand in, weiger de de Franse munt te ontwaarden. Van een steen in een kikkerpoel ge sproken Onvooringenomen gezien moet men toch besluiten dat, wanneer de Franse munt zo diep wegzonk, het toch in hoofdzaak te danken is aan de politiek van de Gaulle, die, kunnen of niet, de Grote Meneer van Europa wil blij ven spelen, de man die gelooft in de heilige roeping van la douce Patrie, de man die zowel de Amerikanen als de Russen, de Engelsen als de Duit sers, een neus durft te zetten. De man tevens die miljarden verkwist om van Frankrijk een atoommogendheid te maken zoals de Twee Groten. De man uiteindelijk die twee honderd jaar te laat geboren werd toen het al gran deur was wat de klok sloeg. Om te besluiten, o ironie van het lot, moeten wij vaststellen dat Duits land, dat in de jongste wereldoorlog de grootste nederlaag uit zijn geschie denis opliep, thans, nog geen dertig jaar later, de sterkste economische macht van Europa geworden is. Tijdens een vergadering van het Bel gisch Genootschap voor Tropische Ge. neeskunde, heeft dokter Symul een lezing gehouden over de samenstel ling van het bloed van de inlanders van Kinsjasa (Kongo). Spreker verklaarde dat in verhou ding in het bloed van de inlanders minder eiwitstoffen aanwezig zijn dan in dat der blanken. Wat evenwel de borelingen van het zwarte ras betreft, is de samenstel ling van het bloed ongeveer dezelfde als bij de blanke pasgeboren kinderen. Weer iets dat we weten. Met enige verbazing konden de in woners van Washington, wanneer zij een brief postten, uit de bus een stem het volgende horen zeggen Dank u voor uw brief. Ik hoop dat hij er een voor de luchtpost is. U weet wel dat de luchtpost door gans Amerika maar 5 cent kost Dan ging de stem nog verder en praatte wat over het weder in enkele grote steden van Europa en Azië. Er zijn thans vijftig steden in Ame rika die over deze sprekende brieven bussen beschikken ze maken propa ganda voor de luchtpost. Bij de kin deren hebben ze nog het meeste suc ces. De volwassenen luisteren met belangstelling en verbergen zo goed ze maar kunnen hun verrassing. Zo hoopt het bestuur van de Ame rikaanse Post tot de verspreiding van het gebruik van de luchtpost bij te dragen. Een kleine muis is er de oorzaak van geweest dat een reusachtige Boeing 707-straalverkeersvliegtuig van 70 ton in Londen aan de grond gehou den werd. Het diertje werd ontdekt, nadat het Boac-toestel was geland na een reis van Jamaica en New York. Er toog da delijk een ploeg met gasmaskers uit geruste mannen aan het desinfecte ren, omdat de muis, waarvan de natio naliteit (Amerikaans, Jamaicaans of Brits) niet kon worden vastgesteld, wie weet wat voor ziekten zou kun nen hebben. En aangezien een desin- fecteringskuCTr acht uren duurt... De 42 passagiers die met het vlieg tuig naar New York hadden moeten gaan, werden op andere toestellen ge plaatst. De meeste mensen zetten vallen om er de muizen in te laten lopen, maar de Eskimo's van Alaska laten ze voed sel voor zich vergaren. In Alaska bestaat een bepaalde muissoort die duizendknoopwortels verzamelt voor de winter, zoals eek hoorntjes noten hamsteren. De wortels zijn voor de Eskimo's een lekkernij, temeer omdat zij altijd op vlees en vis aangewezen zijn. VARKENS HOORNVEE Een partij metaalslakken 15 16 is in magazijn aange komen. Het wordt de gepaste tijd om aan de weiden de vereiste dosis metaalslakken toe te dienen. EIERMARKT 3 DECEMBER OVERIGE Niettegenstaande de gevoelige prijsverhoging van de suikerij- peeën, zullen onze prijzen voor lopig niet verhoogd worden, en kunnen onze leden zich nog be voorraden aan de oude voor waarden. is in ons magazijn beschikbaar De verzendingen zijn begonnen en enkele soorten zijn reeds beschikbaar in magazijn. Personen die vóór de winter willen bediend zijn wachten niet hun inschrijvingen in te zenden. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers Formaat 2 m X 0,88 m Nuttige oppervlakte (bedekking) 1,50 M2 Gewicht 4 kg per M2 Prijs 125 fr. tot 139 fr. per plaat, vertrek Brussel (volgens hoeveelheid) Nog een kleine hoeveelheid zijn voorradig^in ons magazijn aan dezelfde voorwaarden. Aanvoer: 2.190 stuks, waarvan 660 levende en 1.530 geslacht, zegge 94 minder dan vo rige week. De aanvoer lag nagenoeg op hetzelfde peil als vorige week. Wat te verwachten was, gebeurde. De Franse geldcrisis heeft het hele marktverloop ongunstig beïnvloed nl. door het vraagstuk der betaling van de invoerders. Alle Belgi sche markten leden eronder maar ook alle Duitse en Franse markten vertoonden een uiterst kalm marktverloop. Onze uitvoer van varkensvlees naar Nederland en Duitsland bleek anderzijds normaal. Prijs per kg. extra vleesvarkens 39-40 fr. vleesvarkens 37-38 fr. halfvette varkens 35-36 fr. vette varkens of varkens boven of onder het gewicht 34-35 fr. zeugen 26-33 fr. Aanvoer 4.115 stuks en 36 laattijdig aan gevoerd, zegge in totaal 4.151 stuks, waarvan 886 ossen, 1.073 vaarzen, 1.270 koeien, 886 stieren, zegge 193 meer dan vorige week. Marktstemming Vast. Het begin van de marktverhandelingen ver liep bijzonder vlot en ondanks een afzwak king tijdens het verdere verloop van de markt stelde men vast dat de prijzen op peil bleven inzonderheid de middelmatige kwaliteit. Prijs per kg. dikbilossen en vaarzen 57-80 fr. welgevormde ossen en vaarzen 45-53 fr. ossen 55 32-37 fr. ossen 60 38-42 fr. vaarzen 55 32-37 fr. vaarzen 60 38-42 fr. koeien 50 23-26 fr. koeien 55 29-34 fr. stieren 55 34-39 fr. stieren 60 40-43 fr. worstdieren 19-23 fr. PRODUCENTENMARKT extra grote 2,20-2,25 fr. bruine 2,60-2,70 fr. grote 2,05-2,15 fr. bruine 2,45-2,55 fr. middensoort 1,90-2 fr. bruine 2,25-2,40 fr. kleine 1,65-1,85 fr. bruine 1,95-2,20 fr. MARKTBESCHOUWINGEN De markt kende gisterenvoormiddag een goed prijshoudend verloop. Een zeer lichte prijsdaling voor de extra zware eieren en een lichte prijsstijging voor de andere cate- goriën behalve voor de allerkleinste eieren die 10 ct. per ei minder betaald werden. Een bevredigende binnenlandse verkoop en de be stelling van Israël liggen aan de basis van de huidige prijshoudende stemming. Wat de bruinschalige eieren betreft noteert men een prijsdaling van 8 tot 15 ct. voor de zware gewichtsklassen. Dit is in feite alleen het gevolg van de te hoge prijzen die vorige week gekwoteerd werden. Aangevoerde hoeveelheden 600.000 stuks. Boter 462 kg. Tendens van de marktonveranderd. 86 fr. zwijnen biggen kalveren 37-39 fr. 50-60 fr. 42-54 fr.

De Koornbloem | 1968 | | pagina 4