VAN D£ HAK OF DE TA Grootmoeders Verjaardag MESTSTOFFEN voor de lente PLANTAARDAPPELEN i DUIVEN. vwr -fxriskaii/ere^n 13 dec. 1968 Wij zouden zo zeggen beter laat dan nooit, of nog ere wie ere toe komt. En ere komt beslist toe aan de ge wezen minister van Buitenlandse Za ken, de he-er Paul Henri Spaak, die aan een reporter van de Franstalige RTB enkele zeer interessante verklaringen afgelegd heeft. Hierbij heeft hij openlijk toegege ven dathij zelf, en mét hem al de overige Belgische ministers, zich ein de mei 1940 fameus vergist hebben. Hij verklaarde woordelijk Wij dachten dat de oorlog gedaan was en we meenden dat er met de Duitsers vrede moest worden gesloten. Wij werden eigenlijk gered omdat men ons te Brussel negeerde. Merci, Mijnheer Spaak, voor deze eerlijke en openlijke bekentenis. In andere woorden gezegd betekent zulks dat het helemaal niet te dan ken is aan het genie en de diepe va derlandsliefde van al die grote staats lieden dat zij geen kollaborateurs geworden zijn. Van deze vaststelling uitgaande geeft De Standaard volgende ge vatte kommentaar De Belgische ministers hebben in mei 1940 vergis singen begaan. Dat is menselijk. Nie mand zou het hen kwalijk hebben ge nomen indien zij niet achteraf ge tracht hadden zichzelf wit te wassen door de anderen van lafheid en ver raad te beschuldigen. Sinds lang had men de spons moeten vagen over de politieke fouten en een nationale ver zoening moeten uitvaardigen. Zal het parlement, na de publieke biecht van Spaak, blijven weigeren amnestie te verlenen Een standpunt dat wij volledig kun nen onderschrijven. Nu wij het toch over de oorlog van 1940 hebben. De heer Martin Gilbert, Brits histo ricus en schrijver van het opzienba rende boek The Appeasers (de sussers) onthult dat het moorddadige bombardement op Dresden (op 13 en 14 februari 1945 werden hier meer dan 200.000 burgers en vluchtelingen door Britse bommen gedood) een ge baarvan Churchill was, waarmee hij aan Stalin de goede trouw van de wes telijke geallieerden wilde bewijzen. Toen Stalin namelijk wantrouwig werd, dat Engeland en Amerika een aparte vrede met Duitsland zouden kunnen sluiten, bood Churchill aan een daad van goodwill te stellen. Sta lin koos het bombarderen van Dres den. Churchill deed het. Achteraf werd hij de grote interna tionaal gevierde en alom vereerde politieke held. Van wereldverdwa- zing gesproken... De thans 80-jarige Bernard Montgo mery, de Britse veldmaarschalk met rancune of verbittering tegen de Ame rikanen, dreigde onlangs tijdens de troonrede van koningin Elisabeth on der het meerdere kilo's wegende zwa re rijkszwaard, dat hij droeg, te be zwijken. Daarom verdween hij van de plech tigheid en ging in een nevenvertrek wat opknappen. Ik kon toch tijdens de troonrede niet in elkaar zakken gromde hij. De 37-jarige Zweedse filmster Ani ta Ekberg die een maandinkomen heeft van 5 miljoen Belgische frank, schijnt een grote gierige pin te zijn. Jaren geleden had zij van een ho telportier in Ystad een bedrag van 1000 kronen geleend en tot heden niet terugbetaald. De schuld was, met pro ceskosten en interesten, opgelopen tot 2000 kronen. Om dit bedrag niet te moeten betalen, was zij sinds vier jaar niet meer naar Zweden terugge keerd. Enkele tijd geleden stierf echter haar moeder en kwam zij terug. De deurwaarder, Carl Sparrenius, ge bruikte de grote middelen. Hij dreigde op de dag van de begrafenis het be drag te komen invorderen. Er bleef haar dus anders niets over, om het schandaal te vermijden, dan af te dokken. Arm kind. Spiro T. Agnew, de 50-jarige nieuwe Amerikaanse vice-premier, heette oor spronkelijk Anagnostopoulos, en is de zoon van een kleine Griekse restau ranthouder uit de Peloponnesos, die in 1897 naar de States emigreerde. Agnews aanstelling tot running- mate van Nixon was het gevolg van een verzoek van een andere met Nixon bevriende Griek, Tom Pappas, reder, bankier en eigenaar van een stel grote firma's in Griekenland en in Amerika. Waaruit dus blijkt dat Griekse re ders ook nog wat anders kunnen dan met presidentsweduwen trouwen. Graanmengsels voor Het best op de praktijk afgestemd bij REDT U ZELVEN. Vliegmengsel Kweekmengsel Ruimengsel Wintermengsel Zui verin? smengsel zakken v. 25 kg pakken v. 5 kg Mijne allerliefste meter al ben ik 'n tere peuter al ben ik nog jong en kleen 't jongetje zo heel alleen daarom laat ik mij niet foppen noch door vrouwvolk overkloppen maar ik zeg met open mond Liefste meter, blijf gezond Ik kocht U wat honingbollen om Uw hoest wat mee te stollen Ik geef U ook mijn chocolat da 'k van U gekregen had. Maak nog lang ons vesten en broeken bak ons dikwijls pannekoeken of tabletjes van siroop plakkesnoetjes op de koop O, vertel nog, lees veel boeken dan nog liefst spelen wij loeken Zo heel vrij... en o zó blij meetje ziet dan niet op zij. Wordt g'eens oud en moe van zinnen vlieg dan recht de hemel binnen want de goede Sinter-Piet die weert... U... zeker niet Zó 'n liedje, zó 'n krans biedt 't kapoentje met een zoentje kleine Frans. Paula. Wij kunnen aan onze leden, verkopers en belangstellenden mededelen dat wij reeds een grote hoeveelheid meststoffen in magazijn hebben opgeslagen en dat nog grotere hoeveelheden eerstdaags worden aangevoerd Ammoniak-nitraat, Potas, Sa mengestelde Meststoffen Klaverblad en Korenbloem enz. Voor het ogenblik zijn de prijzen gunstig, maar voor de lente wordt gevreesd voor hogere prijzen dit ingevolge interna tionale overeenkomsten en prijsbepalingen. Personen die nu willen kopen voor onmiddellijke levering of voor aflevering in de lente, kunnen speciale verminderingen bekomen, voor afhaling in de fabriek, in Gent of aan het schip te Aalst, ook voor verzending per spoor. Vraag het bezoek van onze vertegenwoordiger die alle voorwaarden en prijzen zal mededelen of breng een bezoek aan onze kantoren. Tot uw dienst. Alle variëteiten komen regelmatig in magazijn en wij raden de belanghebbenden aan zonder verwijl hun planters af te halen. Raadpleeg de voordelige prijzen bij onze zaakvoerders en verkopers. pluimvee- en veevoederfabriek, merksem DE KOORNBLOEM l

De Koornbloem | 1968 | | pagina 5